1. Įsileiskite daugiau šviesos
Kad į patalpas patektų kuo daugiau natūralios šviesos, kur įmanoma, vidines sienas pakeiskite stiklinėmis pertvaromis, o aukštas spintas ir lentynas – žemesnėmis. Rinkitės šviestuvus, kurių ryškumą galima reguliuoti – taip bus lengviau pritaikyti jų skleidžiamą šviesą prie paros laiko ir jūsų poreikių.
IKEA prekybos vietose rasite išmaniojo apšvietimo sprendimų, su kuriais keisti nuotaiką ir apšvietimą biure galėsite vienu mygtuko spustelėjimu: įjungti arba išjungti, reguliuoti ryškumą, pritemdyti arba perjungti nuo šiltos šviesos į šaltą. Tereikia įsigyti rinkinį TRÅDFRI, kuriame yra tinklų sietuvas, nuotolinio valdymo įtaisas bei šviesos diodų lemputės, ir atsisiųsti išmaniąją programėlę TRÅDFRI „iOS“ arba „Android“ įrenginiams.
2. Aiškiai atskirkite erdves
Kai toje pačioje patalpoje turi tilpti ir darbo vietos, ir poilsio zona, gelbsti baldai, galintys atstoti sienas. Kaip pertvarą galite naudoti metalines lentynas BEKANT – jų nugarinė dalis su apdaila, tad gražiai atrodys iš abiejų pusių, be to, metalinį paviršių galėsite naudoti kaip magnetinę lentą.
Žemesnės spinteles GALANT taip pat tinka atskirti erdvėms. Pastatę reikiamoje vietoje, virš jų pakabinkite šviestuvų ilgais laidais ar ritininę užuolaidą – nuleista, ji galės tarnauti ir kaip projektoriaus ekranas.
Jei bendroje erdvėje norisi turėti atskirą kabinetą, jį galite įrengti už stiklinės sienos – taip patalpa vizualiai neatrodys mažesnė, o jūs turėsite savą kampą privatiems pokalbiams telefonu ar susitikimams. Atskirti „kabinetus“ galite ir spalvomis, pavyzdžiui, vieną patalpos pusę nudažykite juodai, kitą – baltai. O kad interjeras būtų vientisesnis, rinkitės tos pačios serijos baldus. Tam puikiai tiks klasikinių spalvų rašomieji stalai, lentynos ir spintelės BEKANT.
3. Naudokite daugiafunkcius baldus
Kokio dydžio bebūtų jūsų biuras, tiek mažose, tiek didelėse patalpose pravers mobilūs, ne vieną funkciją atliekantys baldai. Investuokite į tokius, kurie leis darbe jaustis patogiai, palengvins kasdienį gyvenimą, o kartu – įkvėps ir skatins dirbti komandoje.
Stalčių spintelė BEKANT – puikus pavyzdys, kiek daug iš tiesų gali vienas nedidelis baldas. Reikia mobilios darbo vietos? Spintelė su ratukais tarnaus kaip nešiojamojo kompiuterio stovas. Rengiate pristatymą? Ji taps patogia pakyla susirinkimų kambaryje. Biure praverstų seifas? Šios spintelės stalčiuje su pažangiu užraktu galėsite saugiai laikyti net slapčiausius dokumentus.
Jei biure reikia sutalpinti daug ir įvairių daiktų, nebūtina visą turimą plotą paskirti spintelėms. Išnaudokite sienas. Derindami skirtingų dydžių ir formų lentynas, stalčius bei dėžes, galite sukurti originalią kompoziciją, kuri ne tik papuoš biurą, bet ir padės palaikyti tvarką.
4. Daugiau judėkite
Keičiant padėtį iš sėdimos į stovimą ir atvirkščiai, gerėja laikysena ir greitėja medžiagų apykaita. Tad rinkitės rašomuosius stalus, kurių aukštį galima reguliuoti, ir ergonomines biuro kėdes, suteikiančias kūnui tinkamą atramą tiek sėdint, tiek atsistojus.
Biure tikrai pravers aukšta taburetė NILSERIK, kuri skatina daugiau judėti. Jos aukštis reguliuojamas, o sėdimoji dalis sukiojasi 360 laipsnių kampu, tad atrasti patogiausią padėtį darbui bus nesunku, kad ir kaip mėgstate tai daryti – sėdėdami ar atsistoję.
Dar vienas baldas, galintis palengvinti ilgas valandas biure, yra rašomasis stalas IDÅSEN, kurio aukštis keičiamas nuo 63 iki 127 cm. Šį rašomąjį stalą galite valdyti per atstumą išmaniuoju telefonu ar planšete. Tereikia atsisiųsti išmaniąją programėlę „Desk Control“.
5. Atsakingai parinkite spalvas
Kad biure visi jaustųsi gerai, svarbu pagalvoti ne tik apie patogią kėdę ar rašomąjį stalą, bet ir apie interjero spalvas. Tamsios sienos ir seni mediniai baldai tikrai neįkvepia modernių idėjų, o per daug ir per ryškių akcentų gali varginti. Todėl planuodami interjerą, pagalvokite, koks derinys labiausiai tiks jūsų biure.
Kai kurios spalvos, kaip raudona, oranžinė ir geltona, suteikia energijos. Šilti tonai skatina protinę veiklą, padeda susikaupti ir generuoti idėjas, tačiau su raudona persistengti nereikėtų, nes jos perteklius gali dirginti, o jautresniame kolektyve – net iššaukti konfliktus.
Šalti tonai – priešingai – veikia raminamai. Jei norite sukurti neutralią aplinką, sienoms rinkitės švelniai pilkus ar melsvus atspalvius, o jeigu daug laiko praleidžiate prie kompiuterio ekrano, biure būtinai turėkite ką nors žalio – ši spalva padeda nuraminti pavargusias akis.
Daugiau naudingų patarimų ir įkvėpimo namams rasite čia.