23-ejų Andrius iš ugnies gniaužtų išgelbėjo kaimyną: į namą teko bėgti net du kartus

Vilkaviškio rajone, Pajevonių miestelyje, gyvenantį Andrių Vyšniauską būtų galima pavadinti tikru didvyriu. Mat 23-ejų metų vaikinas vėlų rudens vakarą iš ugnies spąstų išgelbėjo savo kaimyną. Ir nors pats vaikinas tikina, kad nieko herojiško jis nepadarė, tačiau trečiadienį už šį savo pilietišką poelgį Andrius atsiėmė „Lietuvos garbė“ statulėlę.

Lemtingą rudens vakarą garbaus amžiaus Andriaus Vyšniausko kaimynas pabudo nuo aitraus dūmų kvapo. Į namą įsisukusi liepsna, pravėrus duris, įsiplieskė dar labiau.

Pamatė dūmus pro langą

Su neįgaliojo vaikštyne judantį būsto šeimininką apėmė baimė, kad jau nepavyks išeiti į lauką. Laimei, jo gelbėti atskubėjo kaimynystėje gyvenantis Andrius.

„Grįžau iš darbo vakare, pavalgiau ir nusprendžiau, kad reikia nueiti dar padirbėti į garažą. Tik įsivariau techniką į kiemą ir pamačiau, kad pro kaimyno langą kyla dūmai.

Dar pagalvojau, kad gal nuo kokio pečiaus, bet vėliau, einant link namo, pastebėjau, kad dūmai pro stogą jau veržiasi stipriai“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja „Lietuvos garbė“ statulėlės laimėtojas.

Pasak jauno vaikino, įbėgęs į namą, jis pamatė viduje sėdintį kaimyną.

Viską prisimena kaip pro miglą

Tiesą, iš pirmo karto vyro nepavyko išvesti, nes jis dar norėjo kažkam skambinti, dairėsi paliktų daiktų. Matyt garbaus amžiaus vyriškį buvo užvaldęs stresas.

Išlėkęs į lauką iš dūmų ir ugnies, kad įkvėptų oro, Andrius dar kartą įbėgo į namo vidų ir iš degančių namų ištempė šeimininką laukan.

„Dabar jau detaliai viską atkurti, kas tuomet vyko, būtų labai sunku, viską regiu kaip pro dūmus“, – kukliai patikina vaikinas.

Lauke Andrius dar kartą paskambino pagalbos telefonu 112, paskui išsikvietė į pagalbą draugą su mama. Po to, jų padedamas, nunešė išgelbėtąjį į savo namus.

Deja, bet ugnis iki pat pamatų supleškino J. Kadusausko būstą ir jame buvusį turtą. Manoma, kad gaisras kilo, iš krosnies išlėkus kibirkščiai ar dėl kūrenimo įrenginių gedimo.

REKLAMA

Kaimynai bendrauja dažnai

Vaikinas, paklaustas, ar neišsigando dūmų ir ugnies, sakė, kad apie tai negalvojo. Jam svarbiausia buvo išgelbėti kaimyną, kuriam ne sykį yra patalkinęs.

„Mes su juo pabendraujame dažnai, kiekviena dieną pasisveikiname, pakalbame truputį. Mačiau jį praėjusį sekmadienį, tai atrodo, kad po gaisro sveikata nesiskundžia“, – tv3.lt sako Andrius.

Beje, pasiteiravus, ar vaikinas nenorėtų tapti ugniagesiu gelbėtoju, jis atsako, kad anksčiau apie tai negalvojo, bet aplinkybės susiklostė kitaip. Tačiau neatmetė tokios galimybės, kad kada nors taip ir nutiks.

Paklausus, kokios emocijos aplankė Andrių, kai šis sužinojo, kad laimėjo „Lietuvos garbė“ statulėlę, vaikinas tik šyptelėjo, kad to tikrai nesitikėjo, bet yra tikrai pamalonintas.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2020-03-12 08:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis ,geras kaimynas ir žmogus yra Andrius. Gyvenimas jau nenuėjo veltui-prasmingas.
Atsakyti
0

I
Ieva
2021-02-22 21:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis
Atsakyti
0

1
11111
2021-02-23 16:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašyti reikia taisyklingai kaimų pavadinimus. Turi būti Pajevonio miestelyje, o ne Pajevonių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų