Šią diagnozę ji išgirdo 2018 metais, o vėliau 22 metų merginai buvo nustatyti dar aštuoni navikai, rašo mirror.co.uk. Laura sustabdė studijas Londono universitete ir visą dėmesį skyrė gydymui bei savo svajonių pildymui.
Tačiau kai jos šeima sužinojo, kad Vokietijoje taikomas naujoviškas gydymas, Laura gavo galimybę pradėti imunoterapiją.
Ji taip gerai reagavo į gydymą, kad pradėjo naują studijų kursą Mančesterio universitete ir jau gavo bakalauro diplomą ‒ apie tai anksčiau ji nė nebūtų drįsusi svajoti.
Laura sakė: „Pirmaisiais metais nebuvau tikra, ar spėsiu baigti studijas“.
Radioterapijos ir chemoterapijos programa
Merginai buvo atlikta kraniotomija ir pašalintas didžiausias navikas, o tada ji pradėjo alinančią radioterapijos ir chemoterapijos programą.
Po to, kai jos šeima sužinojo apie naują gydymo būdą Vokietijoje, Laura gavo daugybę aukų iš draugų, šeimos ir internetinės lėšų rinkimo akcijos, kurios padėjo padengti gydymo išlaidas.
Ji turėjo vykti į Kelną kas šešias savaites, kad gautų naują gydymą kursą, tačiau jos organizmas taip gerai reagavo, kad mergina galėjo iš naujo pradėti studijas.
Nepaisant to, kad teko daug keliauti dėl varginančio gydymo, kurį dar labiau apsunkino apribojimai koronaviruso pandemijos metu, Laura puikiai mokėsi.
Ji tapo aktyvia labdaros organizacijos „The Brain Tumor Charity“ ambasadore ir padėjo savo bendruomenei, be to, Laura baigė politikos, filosofijos ir ekonomikos studijas, o jų baigimą šventė kartu su mama Nicola, seserimi Grace ir tėčiu Marku.
Įkvepianti istorija
„Laurai buvo pasakyta, kad jai liko gyventi maždaug vienerius metus ir kad ji apskritai nesugebės grįžti į universitetą, todėl pamatyti ją baigusią mokslus yra tiesiog neįtikėtina. Žinau, kaip sunkiai jai teko dirbti, derinant mokslą su chemoterapija, chirurgija ir gydymu, ir ši diena yra tikra jos atkaklumo pergalė. Tikrai labiau negalėtume ja didžiuotis“, – sakė Nicola.
Laura planuoja ir toliau rinkti pinigus smegenų labdaros organizacijoms ir didinti informuotumą apie smegenų būklę. Neseniai ji prisijungė prie „Our Brain Bank“ – labdaros organizacijos, siekiančios, kad glioblastoma iš mirtinos ligos taptų pagydoma liga.
„Sutikau labai nedaug žmonių, pasiryžusių gyventi visavertį gyvenimą“, – sakė profesorė Jackie Carter, pati auginanti vaiką su nepagydomu smegenų augliu.
„Skirtingai nei dauguma mano mokinių, kurie svarsto, ką daryti su savo ateitimi, Laura tiesiogine prasme nežino, kas jos laukia, bet ji su tuo susitvarko ir daro visa tai su tokia pakilia dvasia, kuria spinduliuja kiekviena jos kūno dalelė“, ‒ pridūrė ji.
Laura ir jos mama norėjo papasakoti savo istoriją, siekdamos atkreipti dėmesį į Mančesterio universitete atliekamą tyrimą.
Praėjusiais metais universitete atidarytas Geoffrey Jeffersono smegenų tyrimų centras, kuriame kartu su smegenų uždegimo bei reabilitacijos ekspertais bendradarbiauja pasaulyje pirmaujantys smegenų auglių, insulto ir demencijos mokslininkai, kurie atlieka novatoriškus tyrimus ir kuria naujus gydymo būdus, siekdami pakeisti neurologinėmis ligomis sergančių žmonių gyvenimus.
Šios ligos JK daro pražūtingą poveikį – nuo smegenų auglių miršta daugiau vaikų ir suaugusiųjų iki 40 metų nei nuo bet kurio kito vėžio. Demencija yra pagrindinė mirties priežastis, o insultus kasmet patiria 100 000 žmonių.