REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvylikos metų berniukas tapo vienu jauniausių Didžiojoje Britanijoje, gavusių koronaviruso vakciną.

Dvylikos metų berniukas tapo vienu jauniausių Didžiojoje Britanijoje, gavusių koronaviruso vakciną.

REKLAMA

Vakcinos kol kas skirstomos taip, kad jas pirmiausia gautų vyresnio amžiaus ir gretutinėmis ligomis sergantys žmonės. Tačiau atsirado grupelė vaikų, panorusių parodyti pavyzdį ir tapti pirmaisiais pasiskiepijusiais ir stabdančiais viruso plitimą.

Vaikų ir paauglių grupė, kurioje yra ir Bertie Woodas (12), parėjusią savaitę paskiepyti „Oxford/AstraZeneca“ vakcina visoje šalyje vykstančio bandymo metu – tikrinamas imuninis atsakas į vakciną. Artimiausiomis savaitėmis vakcina bus suleista 260 vaikų – tikimasi, kad ji sukels stiprų imuninį atsaką į virusą, rašo mirror.co.uk

Dvylikametis Bertie iš Oksfordšyro yra vienas pirmų vaikų šalyje, kuris jau yra paskiepytas. Nugirdęs tėvų pokalbį apie skiepus virtuvėje jis juos įtikino, kad bandyme būtų leista dalyvauti ir jam. Bertie sako, kad smagiausia dalis jam buvo pirmą kartą išbandyti savo susigalvotą parašą, kurį reikėjo padėti sutikimo formose. Pirmoji vakcinos dozė jam suleista praėjusią savaitę, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakoja: „Niekas man apie tai nesakė, kol pats neįkišau nosies! Pasakiau tėvams, kad labai labai labai noriu skiepytis, labai džiaugiausi. Pagalvojau, kad bus labai smagu ir man kažką padaryti dėl mokslo. Žiūrėjau daug mokslinių laidų, nes norėjau sužinoti daugiau apie vakciną. Labai mokslu nesidomiu, bet noriu kažkaip prisidėti ir aš.“

REKLAMA

Jo mama Laura Wood (42) labai didžiuojasi sūnumi, kuris mintinai išmoko vakcinos sudedamųjų dalių sąrašą. Skaitmeninės rinkodaros srityje dirbanti moteris sako: „Mano draugė man papasakojo apie tyrimą, aš apie tai kalbėjausi su vyru, o sūnus nugirdęs pokalbį iškart pasakė, kad nori dalyvauti. Mano dukrai devyneri metai, ji irgi išreiškė norą dalyvauti, bet tyrimas kol kas pradedamas nuo vyresnių vaikų grupės. Aš labai džiaugiausi, kad jie abu susidomėjo – aš iš pradžių dar kiek abejojau, jie turėjo mane įtikinti! Turbūt tai buvo nežinomybės baimė, nes kai paskaičiau daugiau informacijos apie Oksfordo vakciną, kuri buvo mums atsiųsta, nustojau nerimauti.“

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas su vaikais atliekamas keturiose vietose – Oksfordo universitete, šv. Jurgio universitetinėje ligoninėje Londone, Sautamptono universitetinėje ligoninėje ir Bristolio karališkojoje vaikų ligoninėje. 260 vaikų gaus koronaviruso vakciną.

Dviejų vaikų mama Laura iš pradžių abejojo, ar verta apie sūnaus vakciną pasakoti socialiniuose tinkluose ir sakyti draugams, nes bijojo neigiamų reakcijų. Ji sakė: „Socialiniuose tinkluose esu labai aktyvi ir dažnai dalijuosi visomis savo gyvenimo smulkmenomis, o šiuo atveju suabejojau. Tviteryje mačiau neįtikėtinų neigiamų reakcijų iš tam tikrų visuomenės grupių, todėl šiek tiek nerimavau, ar verta apie tai skelbti viešai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet tada pamačiau ir labai teigiamų reakcijų ir supratau, kad turėčiau didžiuotis savo vaikais, kurie nori prisidėti prie visų gerovės. Nuo tada, kai jis pasiskiepijo, aš pradėjau apie tai po truputį pasakoti draugams ir, tiesą sakant, visi reagavo labai gerai.“

Visi tyrimo dalyviai yra savanoriai, gyvenantys netoli vieno iš keturių tyrimo centrų‚ pirmosios vakcinos dozės suleistos vasario 16 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų