• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

1 simptomas tualete išduoda klastingą ligą: neignoruokite

Išorinis hemorojus – tai gana dažna, tačiau dažnai ignoruojama problema. Daugelis žmonių, susidūrę su šiuo negalavimu, stengiasi jį ignoruoti arba patys gydytis namų sąlygomis, tačiau tokie veiksmai gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Išorinis hemorojus – tai gana dažna, tačiau dažnai ignoruojama problema. Daugelis žmonių, susidūrę su šiuo negalavimu, stengiasi jį ignoruoti arba patys gydytis namų sąlygomis, tačiau tokie veiksmai gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

REKLAMA

Nors tai gali atrodyti kaip paprastas diskomfortas, jis gali turėti kur kas rimtesnį poveikį bendrai sveikatai, ypač jei nepaisoma ankstyvųjų simptomų ir laiku nesikreipiama į specialistus. Tad kaip ši liga veikia jūsų sveikatą ir kada reikėtų ieškoti pagalbos?

Hemorojus – ne tik fizinis diskomfortas

Išorinis hemorojus susidaro, kai tiesiosios žarnos venos išsiplečia ir išsikiša iš išangės srities. Tai gali sukelti skausmą, niežulį, kraujavimą ir bendrą diskomfortą. Išorinio hemorojaus atsiradimo priežastys gali būti įvairios – nuo ilgalaikio sėdėjimo, netinkamos mitybos, iki nėštumo ar sunkaus fizinio darbo.

Nors pradžioje jis gali pasireikšti tik nedideliu diskomfortu, nesunku pastebėti, kad šie simptomai gali tapti nuolatiniu vargstančio žmogaus palydovu. Skausmas ir niežulys gali sutrikdyti kasdienę veiklą, mažinti darbingumą ir net sukelti miego sutrikimų. Tai reiškia, kad nepakankamai gydomas hemorojus gali ne tik paveikti fizinę sveikatą, bet ir turėti įtakos emocinei būklei, sukeldamas stresą ir nerimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kraujavimas – pirmasis signalas, kad reikia veikti

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių išorinio hemorojaus simptomų yra kraujavimas. Nors dažniausiai jis būna lengvas, pastebėjus kraują ant tualetinio popieriaus ar išmatų, tai turėtų būti aiškus signalas, kad laikas kreiptis į gydytoją. Dažnai kraujavimas gali rodyti, kad hemorojus jau pasiekė rimtesnę stadiją, kai reikia specializuotos medicininės pagalbos.

REKLAMA

Kraujavimas gali sukelti ir kitų sveikatos problemų. Ilgalaikis kraujavimas, nors ir nedidelis, gali sukelti anemiją – būklę, kai organizmas netenka daugiau geležies, nei sugeba jos pasisavinti. Anemija gali sukelti nuolatinį nuovargį, silpnumą, galvos svaigimą ir kitus simptomus, kurie gali smarkiai paveikti kasdienę veiklą.

Uždegimas ir infekcijos – komplikacijos, kurių nereikia ignoruoti

Negydomas išorinis hemorojus gali komplikuotis ir sukelti uždegimus. Išorinė hemorojaus vieta yra itin jautri infekcijoms, ypač jei yra nuolatinis kraujavimas arba gleivinės pažeidimai. Uždegimas gali sukelti stiprų skausmą, patinimą ir net pūlinius, kurie reikalauja chirurginio gydymo.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, ilgalaikis uždegimas gali sukelti aplinkinių audinių pažeidimus, o tai gali sukelti dar rimtesnes sveikatos problemas. Vienas iš dažniausių komplikacijų yra trombozė, kai kraujo krešulys susidaro hemorojaus mazge, sukeldamas nepakeliamą skausmą. Toks mazgas gali tapti kietas, skausmingas ir labai jautrus, o tai dažnai reikalauja skubios medicininės intervencijos.

Kasdienė veikla ir gyvenimo kokybė

Ne tik fizinės komplikacijos yra priežastis, dėl kurios reikėtų laiku kreiptis į gydytoją dėl išorinio hemorojaus gydymo. Daugelis pacientų praneša apie stiprų diskomfortą, kuris riboja jų kasdienę veiklą. Nuolatinis skausmas ir niežulys gali apsunkinti sėdėjimą, stovėjimą ar vaikščiojimą, todėl pacientai dažnai stengiasi mažinti fizinį aktyvumą, kas dar labiau pablogina jų sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl nemalonių pojūčių daugeliui žmonių tampa sunku koncentruotis į darbą, sumažėja produktyvumas, atsiranda dirglumas. Tai ypač aktualu tiems, kurie dirba sėdimą darbą arba ilgą laiką praleidžia vienoje padėtyje. Dėl to pacientai dažnai ieško skubių sprendimų, kaip palengvinti savo būklę, tačiau dažnai savarankiškas gydymas gali pabloginti situaciją.

REKLAMA

Kada reikalinga medicininė pagalba?

Tyrimai rodo, jog daugelis žmonių, kuriems yra pasireiškęs išorinis hemorojus bando gydytis patys, naudodami įvairius kremus, tepalus ar žolelių voneles.

Nors tokios priemonės gali padėti laikinai sumažinti simptomus, jos nepašalina problemos šaknies. Jei simptomai tęsiasi ilgiau nei savaitę ar darosi intensyvesni, būtina kreiptis į specialistą. Gydytojas proktologas gali tiksliai nustatyti problemos mastą ir pasiūlyti tinkamiausią gydymo metodą.

REKLAMA

Specializuota medicininė pagalba yra būtina ne tik siekiant sumažinti simptomus, bet ir užkirsti kelią komplikacijoms. Chirurginis gydymas dažnai yra paskutinė išeitis, tačiau šiuolaikinės klinikos siūlo ir minimaliai invazines procedūras, tokias kaip skleroterapija, lazerinis gydymas ar ligavimas, kurios padeda efektyviai pašalinti problemą be didelio diskomforto.

Prevencija ir gyvenimo būdo pokyčiai

Svarbu nepamiršti, kad gydymas neapsiriboja tik medicininėmis procedūromis. Siekiant išvengti išorinio hemorojaus pasikartojimo, būtina keisti gyvenimo būdą. Tai apima mitybos korekcijas, kuriose būtų daug ląstelienos turinčių produktų, pakankamą skysčių vartojimą ir reguliarią fizinę veiklą, kuri padeda išvengti vidurių užkietėjimo – vieno iš pagrindinių hemorojaus atsiradimo veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į asmeninę higieną ir vengti ilgalaikio sėdėjimo vienoje padėtyje, ypač ant kietų paviršių. Šie paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti ne tik sumažinti hemorojaus riziką, bet ir pagerinti bendrą savijautą.

Išorinis hemorojus – tai ne tik nemalonus, bet ir potencialiai pavojingas sveikatos sutrikimas, kurį būtina gydyti atsakingai. Laiku kreipiantis į specialistus ir laikantis tinkamų gydymo bei prevencijos rekomendacijų, galima išvengti komplikacijų ir pagerinti gyvenimo kokybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų