valstybinės pensijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybinės pensijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybinės pensijos“.
Pareigūnai: jei antros pensijos mums neduosite iš karto, kils grėsmė valstybei ir visuomenės saugumui
Kad paprastas žmogus gautų pensiją, jis turi daugiau kaip 30 metų mokėti įmokas ir tik sulaukęs pensinio amžiaus tikėtis pensijos iš „Sodros“.
Pareigūnai ir kariai pretenduoja ne tik į šias pensijas, bet ir į papildomas valstybines pensijas, kurias gauna nesumokėję nė cento.
Kad gautų šiuos pinigus, jiems pakanka išdirbti 25 metus ir jau nuo 55 metų gauti papildomų pinigų.
Jeigu tokie buvę pareigūnai dar, tarkime, yra išrenkami į Seimą (pvz.
Apsisprendė: šias pensijas planuoja didinti jau nuo liepos – pridės po 50–67 eurus
Daugiau kaip 40 tūkst. Lietuvos gyventojų jau nuo kito mėnesio pradžios gali tikėtis daugiau pinigų. Tereikia, kad Seimas priimtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamas įstatymo pataisas.
Jomis siūloma padidinti dalį mažiausių valstybinių pensijų, kurios mokamos nukentėjusiems asmenims, taip pat pakeisti pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinių pensijų skyrimo tvarką.
Kiek anksčiau planuota keisti ir visas kitas valstybines pensijas.
Pasitikrinkite: galbūt jums priklauso 58 ar net 620 eurų didesnė pensija – štai kam jos skiriamos
Kartu su senatvės pensija, virš 83 tūkst. lietuvių dar gauna ir valstybines pensijas, siekiančias ir vos 58, ir beveik 1,2 tūkst. eurų. O dalis gyventojų – mažiausiai 13 tūkst. – prie šios sumos prisiduria pinigų ir toliau dirbdami.
I laipsnio valstybinę pensiją gauna kariai savanoriai, aukščiausieji valstybės pareigūnai, olimpinių čempionai ir kt. II laipsnio valstybinę pensiją – tam tikrų žaidynių prizininkai, daugiavaikiai tėvai ar bent 40 kartų savo kraują aukoję donorai.
Oficialu: Vyriausybė – už senatvės ir valstybinių pensijų keitimą, didesnes baudas už nelegalų darbą
Jau netrukus Seimas rinksis į rudens sesiją. Joje bus priimami įstatymai, kurie bent iš dalies lems ir tai, kas laimės po metų vyksiančiuose kituose parlamento rinkimuose. O trečiadienį Vyriausybė savo nutarimu pasiūlė Seimui į artimiausių darbų programą įtraukti nemažai svarbių įstatymų projektų.
Tarp tokių projektų – ir pensijų permainos, paramos būstą norinčioms įsigyti šeimoms pakeitimai, didesnės baudos už nelegalų darbą ir kt.
Išskirtinė pensija vos už 5 metų stažą: nori, kad išmokos siektų 75 proc. algos ir liktų kitos privilegijos
Norėdamas gauti paprastą senatvės pensiją žmogus turi sulaukti pensinio amžiaus, būti išdirbęs 33 metus ir visą tą laiką mokėjęs įmokas „Sodra“. Tačiau yra ir privilegijuotos valstybinės pensijos. Norint jas gauti, jokių įmokų mokėti nereikia, padirbti užtenka vos 5 metus.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi pasiūlymus, kaip būtų galima keisti valstybinių pensijų sistemą.
Pensijos išrinktiesiems: papildomai nuo 64 iki 3776 eurų per mėnesį Lietuvoje galima gauti ir nieko nemokėjus
Jeigu norite gauti įprastą senatvės pensiją iš „Sodros“, turite dešimtis metų dirbti ir mokėti socialinio draudimo įmokas. Tačiau kai kuriems gyventojams prie jos pridedama papildoma antra ar trečia pensija. Ir tik dėl to, kad jie turi tam tikrą statusą ar kurį laiką užėmė tam tikras pareigas, apdovanojamas pinigais.
Kitaip nei visi mirtingieji, valstybinių pensijų gavėjai nemoka jokių papildomų įmokų ar mokesčių tam, kad gautų daugiau pinigų senatvėje.
Planuoja peržiūrėti, kas ir už ką gaus dvi ar daugiau pensijų Lietuvoje
Kai kurie Lietuvos gyventojai šiuo metu gali gauti dvi ar daugiau pensijų. Kartu su įprastinėmis senatvės papildomos valstybinės pensijos mokamos pareigūnams ir kariams, teisėjams, mokslininkams, kitoms gyventojų grupėms.
Tokios išmokos buvo sumanytos prieš daugelį metų, tačiau panašu, kad neatliepia savo buvusios paskirties. Be to, skiriasi ne tik valstybinių pensijų dydis, bet ir reikalavimai jų gavėjams.
Ypatingos pensijos Lietuvoje: užtenka ir 20 metų darbo, o ją galima gauti ir nuo 40-ies
Paprastai, norėdami gauti pensiją, Lietuvoje reikia išdirbti 32,5 metų ir sulaukti bent 63 metų. Tačiau kai kurie gyventojai gali mėgautis pensija ir anksčiau. O sulaukę pensinio amžiaus – gauti ir dvi pensijas.
Tokia privilegija mėgaujasi įvairių institucijų darbuotojai, pretenduojantys į valstybines pareigūnų ir karių pensijas. Jų dydis priklauso ne nuo to, kiek įmokų buvo sumokėta, o koks atlyginimas buvo gautas.
Seimas: nuo 2021 metų didės valstybinės pensijos
Seimas nuo 2021 metų padidino valstybines pensijas – jos bus indeksuojamos 1,35 procento. Tam valstybės biudžete papildomai reikės 2,8 mln. eurų.
Šios išmokos didės pareigūnams ir kariams, teisėjams, nukentėjusiems asmenims, pirmojo ir antrojo laipsnių pensijų gavėjams, mokslininkams.
Tūkstančiai lietuvių gauna daugiau nei vieną pensiją: už ką duoda daugiau pinigų?
Trečiadienį Vyriausybė turėtų skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją buvusiai Seimo pirmininkei konservatorei Irenai Degutienei. Ji ne vienintelė, kuri gaus bent dvi pensijas – tokių asmenų Lietuvoje skaičiuojama tūkstančiais. Specialistai dabartinę valstybinių pensijų sistemą vadina apsileidimu, tačiau valdžia neskuba jos keisti.
Kaip jau skelbta, kartu su sutuoktiniu valdanti beveik milijono eurų vertės turtą, I. Degutienė paprašė skirti jai pirmojo laipsnio valstybinę pensiją.
REKLAMA
REKLAMA
Konservatorei Degutienei paprašius, jai siūloma skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją
Beveik milijono eurų vertės turto su sutuoktiniu turinti buvusi ilgametė Seimo narė, pirmininkė ir ministrė konservatorė Irena Degutienė paprašė skirti jai pirmojo laipsnio valstybinę pensiją. Atsižvelgiant į ją, Vyriausybei siūloma tai ir padaryti.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė valstybinės pensijos raštu paprašė tuomet dar Seimo pirmininko pareigas einančio Viktoro Pranckiečio.
Šis jos prašymą perdavė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Vyriausybė pritarė: didinamos bus ne tik senatvės pensijos
Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė Seimo narių pasiūlytam naujam įstatymo projektui. Pagal jį bus indeksuojamos ir valstybinės pensijos, o ne tik senatvės pensijos, kaip yra dabar.
Įstatymo projektas numato pareigūnų ir karių, teisėjų, nukentėjusiųjų asmenų, pirmojo ir antrojo laipsnių, mokslininkų valstybinių pensijų indeksavimo (keitimo) mechanizmą.
Tai būtų daroma atsižvelgiant į praėjusių metų vartotojų kainų indekso vidurkį.
Seimas linksta kompensuoti likusias pensijų išmokas
Prieš dešimtmetį vykusios ekonominės krizės metu buvo sumažintos ne tik senatvės, bet ir kitų rūšių pensijos. Pirmųjų mažinimas buvo pripažintas neteisėtu ir neišmokėti pinigai gyventojams buvo grąžinti. Kitų sumažintų išmokų niekas niekada nekompensavo. Tačiau Seimo sprendimu, prieš kitus rinkimus bent dalis šių kompensacijų gali būti išmokėta.
Daiva Čibirienė. Apie mokesčių reformą: ar norėtumėte, kad jus operuotų nepasiruošęs chirurgas
Ir vėl keičiami teisės aktai greituoju būdu, pažeidžiant teisėkūrą. Valdžia kalba apie tai, kad gyventojai turi mokėti mokesčius pagal teisės aktus, tačiau pati nesilaiko nustatytos tvarkos dėl įstatymo keitimo. Manau, šešėlis tikrai sumažėtų be jokių bauginimo akcijų, jei mes matytume Seime skaidrumo ir atsakingo profesionalumo pavyzdį.
Valstybines pensijas gaus dar daugiau gyventojų
Ketvirtadienį po pateikimo Seimas pritarė Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisoms ir išplėtė skaičių asmenų, kuriems bus mokamos šios pensijos. Seimas nesulaukė valstybinių pensijų reformos, kurią rudeniop žada Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Skvernelis ir kiti ypatingi pensininkai: kaip gauti kelias išmokas
Nedaug kas žino, kad Saulius Skvernelis yra ne tik premjeras, bet ir pensininkas. Nors dar neturi nė 50 m., jau kelerius metus jis gauna pareigūno pensiją. Vyriausybės vadovas ir saujelė kitų išrinktųjų, sulaukę pensinio amžiaus, galės gauti dvi pensijas – paprastą ir valstybinę. Naujienų portalo tv3.lt kalbintas Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka valstybinių pensijų sistemą laiko ydinga ir sako, kad ją seniai reikėjo keisti.
Rimantė Šalaševičiūtė siūlo valstybines pensijas skirti daugiavaikiams tėvams
Antrojo laipsnio valstybinių pensijų nusipelnė ne tik penkis vaikus išauginusios motinos, bet ir tėvai, mano sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, be to dar raginanti sušvelninti reikalavimus tokioms pensijoms gauti - pakaktų, kad daugiavaikėse šeimose augę vaikai nebūtų teisti bent tuo metu, kai buvo nepilnamečiai ar jais dar rūpinosi tėvai.
Dar 625-ioms daugiavaikėms motinoms skirtos II laipsnio valstybinės pensijos
Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko šeštasis valstybinių pensijų skyrimo komisijos posėdis, kuriame antrojo laipsnio valstybinės pensijos skirtos 625 daugiavaikėms motinoms. Iš viso šiais metais antrojo laipsnio pensijos paskirtos 8054 daugiavaikėms motinoms.
Antrojo laipsnio valstybinės pensijos yra skiriamos pagimdžiusioms (įvaikinusioms) ir gerai išauginusioms 5 ir daugiau vaikų bei atitinkančių teisės aktuose numatytus kriterijus motinoms.
Dar 1,5 tūkst. daugiavaikių motinų gaus II laipsnio valstybines pensijas
Šiandien, gegužės 29 dieną, Valstybinių pensijų skyrimo komisijos posėdžio metu dar 1557 daugiavaikėms motinoms paskirtos antrojo laipsnio valstybinės pensijos. Iš viso šiemet pensijos paskirtos 6623 daugiavaikėms motinoms.
Kilnus P. Gražulio noras: atimti iš teisėjų valstybines pensijas
Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis siekia, kad į pensiją išėję teisėjai negautų dviejų pensijų – jiems siūloma mokėti tik senatvės pensiją, o iki šiol skiriama valstybinė pensija būtų naikinama. Parlamentaras antradienį Seime užregistravo atitinkamas Valstybinių pensijų bei Teismų įstatymų pataisas. Jis taip pat siūlo pripažinti netekusiu galios Teisėjų valstybinių pensijų įstatymą, kuriame numatoma valstybinių pensijų teisėjams skyrimo tvarka.
Valstybinės pensijos nebus skiriamos nusikaltimo padarymu įtariamiems pareigūnams
Valstybinės pensijos nebus skiriamos nusikaltimo padarymu įtariamiems kariams bei pareigūnams. Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančią Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisą. Nauja tvarka įsigalios nuo liepos mėnesio. Šiuo metu valstybinė pareigūnų ir karių pensija neskiriama nuteistiems už tyčinių nusikaltimų padarymą asmenims. Pakeitimai numato, kad valstybinė pensija nebus skiriama įtariamiesiems ar kaltinamiesiems baudžiamajame procese.
Daugiau nei 1000 motinų – antrojo laipsnio valstybinės pensijos
Šiandien įvyko pirmasis Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo socialinės apsaugos ir darbo viceministras, komisijos pirmininko pavaduotojas Laisvūnas Bartkevičius. Posėdyje pateiktos 1123 bylos motinų, pagimdžiusių (įvaikinusių) ir išauginusių 5 ir daugiau vaikų bei atitinkančių teisės aktuose numatytus kriterijus. Komisijos sutarimu 1120 motinoms bus skirtos II laipsnio valstybinės pensijos.
R. Šadžius: 5–6 vaikus užauginusios motinos nuo kitų metų gali negauti valstybinės pensijos
Vyriausybei bus siūloma nuo kitų metų nepradėti mokėti antrojo laipsnio valstybinių pensijų motinoms, užauginusioms 5–6 vaikus, sako finansų ministras Rimantas Šadžius. „Kelsiu klausimą dėl to įstatymo įsigaliojimo“, – antradienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė finansų ministras. Pasak R. Šadžiaus, tokių pensijų mokėjimas gali būti atidėtas iki 2015 metų. Dabar įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2014-ųjų.
Britanija ketina pareikšti ieškinį ES dėl „pašalpų turizmo“
Britanijos vyriausybė ketina žengti istorinį žingsnį ir pareikšti ieškinį Europos Komisijai (EK), kad sustabdytų „pašalpų turizmą“, praneša „telegraph.co.uk“.
Britanijos ministrai sužinojo, kad Europos Sąjunga (ES) su Ukraina ir Šiaurės Afrikos šalimis derasi dėl susitarimo, kuris leistų milijonams žmonių kreiptis dėl valstybinių pensijų ir socialinių išmokų Britanijoje.