vaistinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistinė“.

Vaistininkai pasipiktino SAM užmoju: biurokratija didėja, o kentės žmonės

Lietuvoje kasmet išrašoma keliasdešimt milijonų receptų įvairiems medikamentams įsigyti. Sveikatos priežiūros įstaigoms sėkmingai pereinant prie vieningos elektroninės sistemos, e-sveikata, naudojimo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo kiek netikėtą sprendimą – į vaistines žmonių vis dar atsinešami popieriniai receptai turės būti perrašyti į elektroninius pačiose vaistinėse.

Šie produktai – aukso gysla žarnyno sveikatai: kodėl svarbu valgyti dabar

Norintys išvengti virusų, žino, kaip svarbu stiprinti imunitetą bei laikytis tinkamos rankų higienos, tačiau žarnyno mikrobiotos svarba – prisimenama gana retai. Kaip paaiškina „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis, žmogaus žarnyne aptinkama maždaug 60 proc. imuninių ląstelių, kurios ne tik padeda atpažinti blogąsias bakterijas, bet ir saugo organizmą nuo įvairių susirgimų.
2024-11-07

Ministrų kabinetas – už siūlymą įsteigti mobiliąsias vaistines

Ministrų kabinetas palaiko Seimo konservatoriaus Antano Matulo siūlymą įsteigti mobiliąsias vaistines. Trečiadienį Vyriausybė patvirtino išvadą parlamentui dėl vasarą Seimui pateiktų Farmacijos įstatymo pataisų. Iš esmės siūloma pritarti įstatyminei iniciatyvai, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) turi ir pastabų. Projektą siūloma tobulinti, nustatant esminius vaistinės mobilios paslaugos teigimo reikalavimus, sąlygas bei valstybinę priežiūrą.

Įsidėmėkite: 6 vaistininko taisyklės, kurios peršalus padės pasveikti greičiau

Nors sergant patariama skirti kuo daugiau dėmesio poilsiui, dažnas žmogus numoja į tai ranka ir renkasi darbą iš namų arba griebiasi drastiškų gydymosi metodų. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pabrėžia, kad jei sirgdami iškeisime poilsį į darbą, galime sau padaryti daugiau žalos nei naudos. Vaistininkas atskleidžia, kokia yra tikroji poilsio nauda sergant, bei dalinasi patarimais, kurie pagerins miego kokybę ligos metu.
2024-10-31

Lietuviai užplūdo vaistines: masiškai perka šias prekes

Nors ruduo yra nuostabus ir spalvingas laikotarpis, laukiamas daugumos žmonių, jis kartu atneša vėsesnį orą, kuris dažnai skatina peršalimo ligas. Šiuo metų sezonu taip pat išauga vaistų poreikis, kadangi daugelis pradeda ieškoti priemonių, padedančių apsisaugoti nuo galimų infekcijų.
2024-10-30

Peršalote? Perspėjo dėl 5 klaidų – taip būklė gali tik pablogėti

Peršalimo simptomai, gydantis namuose, dažniausiai praeina per kelias dienas ar savaitę. Tačiau vaistininkai pastebi, kad pacientai, norėdami greičiau pasveikti, neretai daro klaidas, kurios ligos eigą gali ne palengvinti, o atvirkščiai – apsunkinti. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė paaiškina, ko geriau nedaryti savarankiškai gydantis namuose. Vaistininkė J. Jankauskienė primena, kad peršalimo simptomai vystosi lėtai ir laikui bėgant stiprėja.
2024-10-29

Šis virusas gali užklupti kiekvieną: dabar tam – ypač tinkamas metas

Lūpų pūslelinė, dar žinoma kaip herpesas, yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių būtent besikeičiant orams, ypač rudenį. Šis sezonas pasižymi temperatūrų svyravimais, didėjančia drėgme ir stipresniu vėju, o visi šie veiksniai gali daryti neigiamą įtaką mūsų imuninei sistemai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė teigia, kad nusilpus imunitetui, organizmas lengviau pasiduoda herpes simplex virusui (HSV), kuris sukelia lūpų pūslelinę.
2024-10-22

Štai ką lietuviai šluoja iš vaistinių: kai kurių priemonių paklausa išaugo ir 80 proc.

Sergamumui augant kaip ant mielių, o keliems miestams pasiekus epidemijos slenkstį, tautiečiai užgulė vaistines. Ten jie ieško ne tik imunitetą stiprinančių preparatų, bet jau ir simptomus slopinančių priemonių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje spalio 7–13 d. bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis buvo 1210,9 atvejo 100 tūkst.

Į vaikus nusitaikė pavojinga infekcija: vaistininkė patarė, kaip atpažinti simptomus

Nors Streptokoko A bakterija gali sukelti daugybę skirtingų infekcijų, viena dažniausių užkrato paveikiamų vietų yra gerklė. Skausmas ar perštėjimas, sunkumas ryjant, patinę limfmazgiai ir tonzilės, galvos skausmas, karščiavimas – tik keletas simptomų, kurių negydant gali grėsti rimtos komplikacijos.
2024-10-17

Kažkada sirgote vėjaraupiais? Įspėja saugotis klastingos infekcijos – pasekmės gali būti šiurpios

Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų – vyresnio amžiaus žmonės, dažniausiai jau sulaukę 60-ies metų. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė paaiškina, kad vieną kartą susirgus vėjaraupiais, virusas lieka organizme ir yra nemaža tikimybė, kad po kurio laiko pasireikš juostinės pūslelinės pavidalu.
2024-10-15
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant išvengti vėžio – vos vienas veiksmas kas mėnesį: įsidėmėkite

Pasitikrinti, ar krūtyse nėra jokių pakitimų, moterys turėtų kiekvieną mėnesį. Tai leistų aptikti pokyčius krūtyse, laiku kreiptis į gydytoją, o anksti nustatytas krūtų vežys ir išgelbėtų gyvybę, teigia specialistės. „Daugiausiai vėžio atvejų nustatoma 45–50 metų amžiaus moterims, o bendrai didžiausias sergamumas pastebimas 45–60 metų amžiaus grupėje. 50 metų amžius yra riba, nuo kurios moterys yra pradedamos tikrinti profilaktiškai.
2024-10-15

Šie vitaminai dabar būtini: įvardijo, iš kur jų gauti

Rudenį daugelis susirūpina savo sveikata bei imasi stiprinti savo imunitetą. Dažnai šiuo sezonu pirmiausia susiduriama su sumažėjusiu energijos lygiu ir suprastėjusia emocine savijauta. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė įvardija, apie kurių vitaminų ir mineralų trūkumą gali signalizuoti šie simptomai. Vitamino D svarba rudenį Įsibėgėjant šaltajam sezonui ilgainiui galima susidurti su vitamino D trūkumu, kurį daugelis vadina saulės ir geros nuotaikos vitaminu.
2024-10-14

Įspėja dėl pavojų buityje: šios priemonės gali padidinti net vėžio riziką

Švara namuose dažnai pareikalauja ne tik daug įdirbio, bet ir gausybės skirtingų priemonių. Tačiau labai svarbu žinoti, kad namų tvarkymui naudojama buitinė chemija gali turėti žalingą poveikį ne tik odai ar nagams, bet taip pat ir kvėpavimo takams bei akims. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė pasakoja, kas gali nutikti naudojant stiprios sudėties buitinę chemiją ir dalijasi vertingais patarimais, padėsiančiais sumažinti jos daromą žalą organizmui.
Aktualijos 2024-10-09

7 būtini elementai širdies sveikatai: štai kokiuose produktuose jų yra

Rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena, skirta atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir paskatinti sveiką gyvenimo būdą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis daugelyje šalių. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalijasi naudingais praktiniais patarimais, kaip žengdami po mažą žingsnelį galime suteikti didžiulę pagalbą savo širdžiai.
2024-10-01

3 auksinės taisyklės gerai savijautai: verta išbandyti kiekvienam

Gera savijauta kiekvieną dieną: vaistininkė įvardija 3 auksines taisykles   Gera savijauta yra esminė sąlyga norint mėgautis pilnaverčiu ir džiaugsmingu gyvenimu. Kiekvieną dieną mūsų pasirinkimai lemia, kaip jaučiamės tiek fiziškai, tiek emociškai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais paprasti įpročiai gali reikšmingai pagerinti mūsų bendrą sveikatą. Tad ji išskiria tris auksines geros savijautos taisykles, kurias vertėtų išbandyti kiekvienam.
2024-09-25

„Permuša“ širdį, vargina miego ir atminties problemos? Vaistininkas patarė, kas padės

Nervų sistemos disbalansas – sunkius kasdienybės trikdžius galinti sukelti būklė. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis pasakoja, kad išsibalansavus nervų sistemos veiklai sutrinka centrinė ir periferinė nervų sistemos dalys, kurios koordinuoja ir reguliuoja įvairias organizmo funkcijas. Žmogų gali pradėti kankinti miego, nuotaikų, nerimo, atminties problemos, atsirasti širdies ritmo pokyčių, virškinimo sutrikimų, varginti išsekimo jausmas.
2024-09-18

„Ši vasara tikrai išskirtinė“: lietuviai šlavė vaistines net ir šiltu oru – kas laukia rudenį?

Šią vasarą lietuviai sirgo kur kas daugiau nei ankstesniais metais. Vaistininkai pastebi, kad žmonės ieškojo vaistų nuo peršalimo, virškinamojo trakto sutrikimų, dažniau pirko antibiotikus. Tikėtina, kad rudenėjant šios sveikatos problemos niekur nedings, todėl ruošiamasi ne mažesniam, o tikriausiai dar didesniam sergančiųjų antplūdžiui.  BENU vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė pastebi, kad ši vasara išsiskyrė dideliu sergančiųjų skaičiumi.

Žinia prieš mokyklą: kokie vitaminai būtini, kad vaiko rudenį nepultų ligos

Rudenį, sugrįžus į mokyklą, padidėja rizika susirgti peršalimo ir virusinėmis ligomis. Todėl ypač svarbu užtikrinti, kad vaiko imuninė sistema būtų stipri ir pasiruošusi kovoti su ligomis. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė įvardija, kokie vitaminai šį rudenį yra svarbiausi ir gali padėti vaikams žengti į naujus mokslo metus sveikiems bei energingiems.
2024-08-29

Iš vaistininkė lūpų – įspėjimas dėl tatuiruočių: štai kas gali grėsti

Skaičiuojama, kad maždaug 12 proc. Europos gyventojų kūnus puošia bent viena tatuiruotė. Nors šis iš pirmo žvilgsnio nepavojingas kūno puošybos būdas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, kartu su juo gresia ir keletas rizikų. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė pasakoja, kaip pastebėti pirmuosius infekuotos tatuiruotės ženklus ir kaip tinkamai ją prižiūrėti.
2024-08-28

Gydytojai ragina tėvus ruoštis dabar: naujas ligų sezonas – jau čia pat

Kai tik vaikai sugrįžta į darželus ir mokyklas, pasipila ligos – mintis, kurią girdime kone kasmet artėjant rudens sezonui. Ne veltui sakoma, jog slides reikia ruošti vasarą – šaltajam sezonui, pasak specialisčių, taip pat galima pasiruošti šiltuoju metu.
2024-08-27

Šie produktai gali skatinti galvos skausmą: išbraukite juos iš raciono

Galvos skausmo paletėje migrena užima tamsiausią spalvą, o jos priepuoliai gali išmušti iš rikiuotės net kelioms dienoms. Specialistės pasakoja, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos, kada dėl galvos skausmo reikėtų sunerimti ir kreiptis į medikus bei kokia rutina, maistas, darbo ir poilsio režimas padės išvengti nemalonių simptomų. Paprastas skausmas ar migrena? Skausmas skausmui nelygu, teigia specialistės.
2024-08-21

Po saulės vonių kefyras nepadės: ką padaryti, kad skaudėtų mažiau

Mėgaujantis saulėtais orais ne kiekvienas išvengia odos nudegimų nuo saulės. Odos paraudimas, skausmas, perštėjimas ar netgi atsiradusios pūslelės – visa tai signalizuoja, kad nebuvo pakankamai saugomasi ultravioletinių saulės spindulių. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalinasi praktiniais patarimais, kaip greičiau palengvinti nepageidaujamus odos nudegimų simptomus.
2024-08-12

Uodai jūsų nebepuls: štai, kas tikrai veikia

Šiltuoju metų laikotarpiu, vis daugiau laiko praleidžiant lauke, linksmybes gali apkartinti įvairūs vabzdžiai. Vieni iš labiausiai nepageidaujamų vabzdžių – uodai, kurie ne tik palieka ryškius raudonus įkandimus, bet ir sukelia stiprų niežulį. Dėl to žmonės dažnai ieško įvairių priemonių kovai su jais, tačiau kartais pakanka natūralių priemonių, efektyviai atbaidančių uodus.
2024-08-03

Lietuvius guldo infekcijos: vaistininkė įvardijo, kokią klaidą darome dažniausiai

Vasarą peršalimo ligos niekur nedingsta, todėl net ir šiuo sezonu galima lengvai pajusti tokius nemalonius simptomus kaip gerklės skausmas, sloga, pakilusi temperatūra ir kosulys. Portalas tv3.lt primena kad gydytojai dabar kaip tik stebi išaugusius sergamumo skaičius ir net sunkias komplikacijas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė gi pranešime spaudai pasakoja, kad būtent šiuo laikotarpiu vaistinėse apsilanko kur kas daugiau peršalusių žmonių.
Aktualijos 2024-08-02

Užrašai dėl amžiaus ribos ant vaistų ir maisto papildų – ne šiaip sau: kada gresia perdozuoti

Ant vaistų ir maisto papildų ar vitaminų būna nurodyta, nuo kokio amžiaus juos galima vartoti. Tačiau neretai viešoje erdvėje kyla klausimas, ar būtina griežtai tuo vadovautis ir kas atsitiks, jei į nurodytą amžiaus cenzą bus pažiūrėta neatsakingai. Vaistininkai pabrėžia, kad tai griežtai draudžiama, nes tiek vaistų, tiek maisto papildų ar vitaminų kompleksų veikliosios medžiagos yra normuojamos atsižvelgiant į žmogaus amžių, tad šį faktą ignoruojant, jų galima ir pavojingai perdozuoti.
2024-08-01

Po vasaros maudynių pajutote šiuos simptomus? Nebandykite gydytis patys – bus tik blogiau

Sunku įsivaizduoti vasarą ir atostogas be poilsio prie vandens telkinių, tačiau ir šiltuoju metų laikotarpiu mūsų sveikatos tyko įvairūs pavojai, o vienas dažniausių nusiskundimų – šlapimo takų uždegimas. Specialistės atskleidžia, kokie veiksniai gali nulemti lytinės sveikatos sutrikimus, kokie simptomai juos išduoda ir kaip tinkamai rūpintis sveikata vasarą leidžiant laiką prie vandens.
2024-07-26

Pasakė, kur dėti pasenusius vaistus: 5 taisyklės, kurias turite žinoti

„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.

Perspėjo atostogaujančius pajūryje: ko nepamiršti, kad vėliau netektų ieškoti medikų pagalbos

Kaip elgtis, kad poilsiaujant prie Baltijos jūros netektų susidurti su mažesniais ar didesniais negalavimais? Pajūryje veikiančios vaistinės vaistininkai ne tik pastebi pasikeitusią kai kurių preparatų paklausą, bet ir pataria, kaip atostogų metu išvengti sveikatos problemų. „Atostogaudami paprastai norime pasilepinti, tad dažnai pamirštame sveiką mitybą, kartais – ir saiką. O juk taisyklės, kaip saugoti sveikatą poilsiaujant, yra gana paprastos.
2024-07-25

Šie simptomai įspėja apie magnio trūkumą: štai iš kur jo gauti

Daugelis žino, kad mikroelementas magnis yra viena svarbiausių medžiagų organizme, tačiau kaip jis iš tiesų veikia ir kaip jo galime gauti pakankamai? Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė paaiškina, kad magnio kiekis organizme daro nemenką įtaką raumenims, energijos palaikymui, mąstymui, jis taip pat svarbus miegui ir net gerai nuotaikai.
2024-07-23

Lietuviai masiškai šluoja šią prekę iš vaistinių: pardavimai išaugo daugiau nei 140 proc.

Vasarai persiritus į antrąją pusę, „Gintarinės vaistinėse“ fiksuojami didesni nei įprasta greitųjų koronaviruso testų pardavimai. Per pastarąsias dvi savaites COVID-19 testų pardavė 60 proc. daugiau nei prieš tai. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet greitųjų COVID-19 testų pardavimai liepą išaugo daugiau nei 140 proc. „Pajutę peršalimo simptomus, gyventojai užsuka į vaistines ne tik vaistų, bet ir greitųjų COVID-19 testų.

Per alinančius karščius lietuviai užplūdo vaistines: 1 dalykas stebina – šių preparatų poreikis didesnis

Lietuvą užklupus alinantiems karščiams vaistininkai pastebi neįprastai dažnus klientų nusiskundimus dėl peršalimo, todėl iš lentynų šluoja antibiotikus ir antibakterinius preparatus. Vaistinių atstovai teigia, kad gyventojai itin rūpinasi apsauginėmis priemonėmis nuo saulės, vaistiniais preparatais nuo įvairių alergijų, maisto papildais virškinimo sistemai palaikyti.

Seimas spręs, ar įteisinti mobilias vaistines

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma Lietuvoje įteisinti mobiliąsias vaistines.  Už tai, kad Seimas pradėtų svarstyti tokias pataisas, balsavo 64 parlamentarai, o susilaikė vienas.  Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas pateikė parlamentui Farmacijos įstatymo pataisas, siūlančias leisti vaistinėms teikti išvažiuojamąsias paslaugas.

Šie simptomai išduoda geležies trūkumą: pasakė, kas padės

Nors vasaros metu vyraujantys šilti orai ir planuojamos atostogos neretai siejamos tik su geromis emocijomis, dalį žmonių vis tiek vargina emocinis disbalansas, nuovargis, mieguistumas bei jėgų trūkumas. Blogiausia, kad ne visiems šie simptomai dingsta net ir kokybiškai pailsėjus. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė aiškina, kad tokia situacija gali įspėti ne tik apie pervargimą, bet ir mikroelemento geležies trūkumą organizme.
2024-07-17

Kankina pilvo pūtimas? Štai kas jums padės

Pilvo pūtimas, pilnumo, tempimo jausmas pažįstamas daugeliui. Kartais šiuos pojūčius lemia aiškios priežastys, pavyzdžiui, persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Sveikatos specialistai sako, kad pilvo pūtimą, arba meteorizmą, gali sukelti, atrodytų, patys netikėčiausi dalykai – pradedant netinkamu maisto kramtymu, baigiant tam tikrais vartojamais vaistais. „Virškinamajame trakte dujų yra visuomet.
2024-07-16

Vėl svilins kaip pirtyje: šiuos patarimus būtina žinoti kiekvienam

Vasariški orai džiugina daugelį, tačiau šoktelėjus termometrų stulpeliams, karštis gali tapti labai pavojingas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė teigia, kad net sveikiausi žmonės karštomis dienomis gali patirti perkaitimą, saulės smūgį, dehidrataciją bei širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus. Šiomis dienomis karščio ypatingai turėtų saugotis senjorai ir vaikai.
2024-07-15

Peršalti vasarą – taip pat įmanoma: vaistininkė įvardijo didžiausias klaidas

Peršalimas dažniausiai siejamas su šaltuoju metų periodu, tačiau iš tiesų su karščiavimu, kosuliu, sloga galima susidurti visais metų laikais. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Reda Pilkytė-Klimienė pastebi, kad vasarą pacientai dažniausiai peršąla dėl besikeičiančių oro sąlygų, netinkamo kondicionieriaus naudojimo.
2024-07-10

Įspėja ruoštis naujai karščio bangai: įsiminkite šiuos patarimus – gali išgelbėti ir gyvybę

Įpusėjant vasarai ir vis labiau įsivyraujant karštiems orams, šiluma ir kaitri saulė gali suteikti ne tik daug džiaugsmo, tačiau ir sukelti įvairių negalavimų, taip sugadindamos ilgai lauktas atostogas. Tam, kad pavyktų išvengti neigiamo karščio poveikio savijautai, specialistai rekomenduoja gerti daug vandens, vartoti elektrolitus, dengti galvą apdangalais ir vėdinti patalpas.

Šie simptomai išduoda magnio ir kalio stygių: pasakė, kokiuose produktuose jų gausu

Vasarą dėl padidėjusio prakaitavimo bei aktyvesnio užsiėmimo fizinėmis veiklomis mūsų organizmas gali prarasti per didelį magnio ir kalio kiekį. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė pasakoja, kad dėl to žmogus gali susidurti su ilgalaikiu nuovargiu, nervingumu, mėšlungiu, padažnėjusiais galvos skausmais bei širdies ritmo sutrikimais. Ji pataria, kaip iš maisto pasisavinti pakankamai magnio ir kalio, bei įvardija, kaip palaikyti šių medžiagų balansą organizme.
2024-07-04

Gyvačių gali būti net kieme: žinomas vaistininkas patarė, ką daryti, jei įkando

Lietuvoje nuodingą gyvatę turime tik vieną – angį, tačiau skaičiuojama, kad per metus iki 70 žmonių nukenčia nuo jos įkandimų. Nors angies nuodai nėra mirtini, jie gali sukelti gana nemalonius simptomus, todėl pagalba yra reikalinga kiekvienam įkąstajam. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas paaiškina, kaip reikėtų elgtis įkandus gyvatei ir ko žūtbūt negalima daryti.
2024-07-03

Kliento nuotrauka ant vaistinės lango praeiviams kelia klausimų: ką prisidirbo Ruslanas?

Neadekvatus elgesys prekybos centre, vagystės parduotuvėje ar restorane gali prišaukti draudimą ten lankytis ar bent jau prašymą kojos ten nebekelti. Vis tik kyla klausimas, ką tokio reikia prisidirbti, kad tavęs nebeįleistų net vaistinė. Skaitytojas Armandas (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) su naujienų portalu tv3.lt pasidalijo neįprastu atradimu Kaune.
2024-06-21

Taip gamindami mėsą ar žuvį rizikuojate: gali skatinti vėžį

Vaistininkai vasarą vadina „grilinimo“ sukeltų negalavimų sezonu ir pataria, kaip jų išvengti Mėsos, žuvies, jūros gėrybių kepimas ant grotelių, kepsninių ar iešmų yra vienas mėgstamiausių maisto ruošimo būdų. Vis tik sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad kai mėsa ar žuvis yra kepama aukštoje temperatūroje, joje gali susidaryti kenksmingų junginių, susijusių su padidėjusia tam tikrų vėžio formų rizika, tad tokiais kepsniais reikėtų mėgautis saikingai.
2024-06-20

Štai kas palengvins pagirias: pasakė didžiausią klaidą

Kadangi saugaus suvartojamo alkoholio kiekio nėra, bandant sumažinti jo sukeliamus negalavimus, žmonės neretai griebiasi savijautą po vakarėlio neva pagerinančių priemonių, tokių kaip įvairūs nuskausminamieji, energetiniai gėrimai, stipri kava ir pan. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis pasakoja, jog dalis visuomenėje sklandančių mitų apie pagirių palengvinimą ne tik nėra teisingi, bet ir gali dar labiau pakenkti.
2024-06-18

Lietuviai vaistinėse šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl

Orai šiltėja, o Lietuvos vaistinių durys toliau girgždinamos – vaistinių atstovai teigia, jog šiuo metu tautiečiai daugiausia perka vasaros sezonui būdingas prekes: apsauginius kremus nuo saulės ir repelentus nuo vabzdžių, o alergijos šiais metais lietuvius kankina labiau nei įprastai.
2024-06-11

Gera žinia pacientams: jau netrukus šiuos vaistus bus galima įsigyti daugiau užsienio šalių

Gegužę pranešta, jog mūsų šalies elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje bei Lenkijoje. Šalių sąrašas plėsis ir jau netrukus vaistus, išrašytus Lietuvoje, bus galima įsigyti ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Šis sprendimas yra gera žinia pacientams, taip pat džiugina ir medicinos ekspertus.

Šiais atvejais vaistai nieko nekainuoja: pasakė, kokiems žmonėms priklauso

Užsukus į vaistinę įsigyti būtinų vaistų pasitaiko įvairių situacijų, kai pacientas sumoka daugiau, nei išties turėtų. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena – reikia atminti kelis dalykus, kad vaistinėje įsigydami kompensuojamųjų vaistų už juos nepermokėtume.
Aktualijos 2024-06-05

20 vaistinių ir klinikų įtariamos sudariusios kartelį: tarp jų – gerai žinomi vardai

Oficiali maisto papildų bei kosmetikos „Dr. Ohhira“ produkcijos atstovė Lietuvoje bendrovė „Giantera“ bei dar 19 jos prekes platinančių vaistinių ir klinikų galėjo sudaryti kartelinį susitarimą. Dėl baudų įmonėms Konkurencijos taryba spręs vėliau, išklausiusi įmonių argumentų.  Tarnyba baigė tyrimą ir išsiuntė įmonėms pranešimą apie galimą įstatymo pažeidimą.

Maistas stipriems nervams: vaistininkė išvardijo, kokie produktai turi atsidurti lėkštėje

Nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai ir suprastėjusi nuotaika – visa tai gali signalizuoti, jog nusilpo jūsų nervų sistema. Nors daugelis apie nusilpusią nervų sistemą kalba tik šaltuoju sezonu, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad su tuo galima susidurti net ir vasarą. Ji pasakoja, kas tai nulemia, bei dalinasi naudingais patarimais, kaip pasirūpinti savo nervų sistema šiltuoju metų laiku.
2024-06-03

Šie ženklai rodo, kad trūksta magnio: pasakė, kokiuose produktuose jo gausiausia

Kankina stresas, dažnai jaučiate fizinę ir emocinę įtampą, nuovargį, silpnumą? Gali būti, kad jums trūksta magnio. Specialistų teigimu, šis mikroelementas dalyvauja daugelyje gyvybiškai svarbių organizmo procesų – palaiko širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos veiklą, padeda palaikyti gerą emocinę būseną.
2024-05-31

Atliekate šlapimo ar išmatų tyrimą? Įspėjo, ko nedaryti, kad atsakymai nesuklaidintų

Prireikus į polikliniką atnešti šlapimo ar išmatų tyrimui, vaistinėje dairomės specialaus indelio. Laikai, kai išmatas tyrimui vaikai nešdavo degtukų dėžutėje, seniai praėjo, ir vis dėlto kartais kyla klausimas – ar visais atvejais reikia specialaus indelio, nejaugi netinka bet koks, turimas namuose? Specialistai sako, kad specialūs mėginiams skirti indeliai yra būtini, mat kituose indeliuose esantys plika akimi nematomi įvairių medžiagų likučiai, pelėsis ar bakterijos gali turėti neigiamos įt...
2024-05-29

Įspėja gyventojus ypač pasisaugoti: štai ką būtina padaryti šiomis dienomis

Išsiilgti vasariški orai gali džiuginti, tačiau šiuo laikotarpiu ypatingai svarbu saugotis karščių ir pasirūpinti savo sveikata. Per karščius gali dažniau užklupti tokie simptomai kaip nuovargis, galvos ir raumenų skausmai, padažnėjęs pulsas. Dėl to „Eurovaistinės“ vaistininkas pataria šiuo metu į mitybą įtraukti daugiau mineralų ir elektrolitų. Karšti orai – kelias į dehidrataciją „Ramybės būsenoje žmogus kasdien išprakaituoja apie 0,5–2 litrus vandens.
2024-05-29
Į viršų