v. zemlys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „v. zemlys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „v. zemlys“.

Ką Lietuvai reiškia rekordiniai COVID-19 skaičiai: ekspertai įspėja – piko dar nepasiekėme

Lietuva koronaviruso klausimu šiuo metu išgyvena dvejopą situaciją. Viena vertus, kasdien fiksuojami vis nauji užsikrėtimų COVID-19 rekordai. Kita vertus, reanimacijose situacija kaip niekada stabili. Medikai ir mokslininkai atmeta galimybę, kad Lietuvai prireiks karantino režimo. Tačiau niekas nenuvertina omikron atmainos grėsmės ir atkreipia dėmesį, kad ji kelia kitokių sunkumų.   Sergamumo COVID-19 kreivė Lietuvoje sparčiai šovė aukštyn.

Moksleiviams grįžus į klases – specialistų žinia: jei nepamatysime rekordų, liks svarbus neišspręstas klausimas

Pirmadienį į klases sugrįžo didžioji dalis moksleivių. Epidemiologai praneša, kad jau dabar yra matomas atvejų skaičiaus didėjimas mokyklinio amžiaus grupėse. Spėjama, kad po savaitės naujų užsikrėtimų kreivė turėtų dar labiau pakilti, ko gero, netrukus pamatysime ir besiformuojančius židinius.

Tyla prieš audrą? Ligoninės su nerimu laukia, ką atneš atvejų augimas

Pradėjus augti naujų COVID-19 atvejų skaičiui, akys krypsta į ligonines. Įprasta, kad nustačius daugiau užsikrėtimų koronavirusu, po kurio laiko ligonines užplūsta COVID-19 pacientai. Šiuo metu neraminančių tendencijų ligoninės nefiksuoja, tačiau dirba įtemptai stebėdamos situaciją. Kol kas dar neaišku, ar savotiškas pacientų štilis yra tik tyla prieš audrą, ar didėjančios imunizacijos rezultatas. Praėjusią savaitę naujų COVID-19 atvejų skaičiai šoktelėjo į kurį laiką nematytas aukštumas.

Zemlys-Balevičius kritikuoja COVID-19 duomenų cenzūrą: tai prieštarauja statistikos esmei

Duomenų analitikas Vaidotas Zemlys-Balevičius kritikuoja Statistikos departamento sprendimą cenzūruoti COVID-19 statistiką. Pasak jo, tai ne tik trukdo susidaryti objektyvų vaizdą apie epidemiologinę situaciją, bet kartu apskritai prieštarauja statistikos esmei. Apie tai mokslininkas sekmadienį parašė savo socialinių tinklų paskyroje. Kritikuoja sprendimą dėl statistikos Mokslininkas sako, kad praėję metai duomenų atžvilgiu buvo neblogi.

Duomenų analitikas: omikron grėsmė yra didelė

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius sako, kad pasirodant vis daugiau duomenų apie naująją omikron atmainą, aiškėja, jog jos grėsmė yra didelė. Apie tai mokslininkas parašė savo „Facebook“ paskyroje. „Pasirodant vis daugiau duomenų aiškėja, kad omikron grėsmė yra didelė. Vakcinų efektyvumas po dviejų dozių yra nulinis (nuo susirgimo), o reinfekcijos rizika yra 5 kart didesnė [1]. Ir tai reiškia, kad saugūs negali jaustis nei jau persirgę, nei vakcinuoti.

Ribojimai galimybių paso neturintiems galioja jau kone tris savaites: ar tai padėjo pagerinti situaciją?

Ribojimai galimybių paso neturintiems gyventojams galioja jau beveik tris savaites. Nors jie turėjo paskatinti gyventojus sparčiau skiepytis nuo COVID-19 ir padėti gerinti sergamumo rodiklius, kyla klausimas, ar priemonė pasiekė savo. Nuo rugsėjo 13-osios paskiepyti beveik du procentai gyventojų, o užsikrėtimų kreivė toliau stiebiasi – per dieną užfiksuojami beveik du tūkstančiai naujų atvejų.

Zemlys-Balevičius dalinasi skaičiavimais: jei visi būtų vakcinuoti, dabar turėtume 600 atvejų ir galėtume gyventi ramiai

Penktadienį pranešta, kad per praėjusią parą buvo patvirtinti 1970 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius pasidalino skaičiavimais, kiek iš šių užsikrėtimų galėtų būti priskiriami pasiskiepijusiems asmenims. Pasak mokslininko, jei visi gyventojai būtų pasiskiepiję, epidemiologinė situacija šalyje gerokai skirtųsi. Pasak mokslininko, iš beveik dviejų tūkstančių naujų užsikrėtimų, didžioji dalis jų turėtų būti priskiriami nepasiskiepijusiems asmenims.

Pakeista izoliacijos tvarka: ekspertai jau įžvelgia, kur gali kilti rizikų

Ketvirtadienį įsigaliojo saviizoliacijos reikalavimų pakeitimai. Saviizoliacija, turėjusiems aukštos rizikos kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu, sutrumpinta iki 10 dienų. Izoliaciją galima dar labiau sutrumpinti po savaitės pasidarius koronaviruso testą. Sąlygų palengvinimai numatyti ir moksleiviams. Nuo šiol jie, net ir turėję kontaktą su sergančiuoju, gali nebesiizoliuoti. Dėl naujienų sutaria ne visi specialistai – vieni džiaugiasi, kiti bijo, kad tai neprišauktų daugiau bėdos.

Vaidotas Zemlys-Balevičius neatmeta visuotinio karantino: nesuvokiama, kaip gali dirbti neskiepyti medikai ir mokytojai

Visuomenėje netylant diskusijoms dėl pandemijos valdymo ribojimų, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius teigia manantis, kad visuotinio karantino, ko gero, išvengti nepavyks. Pasak jo, šiuo metu galiojantys ribojimai neturės ryškaus efekto, nes palikta daug skylių. Jis siūlo griežtinti apribojimus neturintiems galimybių paso. Sergamumas COVID-19 neslopsta. Kasdien nustatoma virš tūkstančio naujų užsikrėtimų. Tuopat metu visuomenėje verda diskusijos dėl ribojimų.

Griežtinti ar atlaisvinti? Ekspertai vieningai pataria, kuriuo keliu reikėtų eiti

Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje netyla diskusijos dėl pandemijos valdymo ribojimų. Iš vienos pusės girdime siūlymus tam tikrus ribojimus lengvinti, tačiau iš kitur netrukus atskrieja žinia, kad svarstoma ribojimus griežtinti. Sveikatos priežiūros specialistai sako, kad tokia komunikacija primena blaškymąsi ir vardija, kokių priemonių šiuo metu valdžia turėtų imtis.
REKLAMA
REKLAMA

Įtikinti vakcinuotis vyriausius gyventojus sunku: jei taip ir toliau, turėsime tūkstančius mirčių

COVID-19 pandemijos rodikliai nežada nieko gero. Pastaruoju metu dėl koronaviruso netenkame keliolikos asmenų per dieną, didžioji dalis jų būna nepasiskiepiję ir dažnai vyresnio amžiaus. Vakcinavimo rodikliai taip pat neblizga, kiek mažiau nei pusė didžiausią riziką turinčių gyventojų dar yra nepasiskiepiję. Ekspertai sako, kad jei taip ir toliau, galime susidurti su keliais tūkstančiais perteklinių mirčių. Pirmadienį dėl COVID-19 netekome penkių asmenų.

Duomenų analitikas pasakė, kada Lietuvai reikėtų karantino: nebūkime naivūs, atvejų šuolis neišvengiamas

COVID-19 situacija ir toliau kaista. Pastarosiomis dienomis nustatoma bent pusė tūkstančio naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, sparčiai pildosi COVID-19 pacientams skirtos lovos, o vakcinacijos rodikliai lėtėja. Duomenų mokslininkas pasakoja, kad absoliuti dauguma šiuo metu koronavirusu užsikrečiančių, papuolančių į ligonines ir mirštančių žmonių yra nepasiskiepiję, tad norint suvaldyti pandemiją, ko gero, reikės paskiepyti visus galinčius skiepytis gyventojus.

Mokslininkas kirto melagienas skleidžiančiam Gedvilui: tai yra antivalstybinė veikla

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalino tekstu, kuriame komentuoja Seimo nario Aido Gedvilo išsakytas mintis. Pasak mokslininko, kai kurie parlamentaro teiginiai yra akivaizdi kenkėjiška antivalstybinė veikla, kurią Seimas turėtų įvertinti. „Seimo narys Aidas Gedvilas dezinformuoja Lietuvos piliečius COVID-19 vakcinacijos klausimais.

9 iš 10 COVID-19 aukų Lietuvoje – neskiepyti: gydytojas pasakė, kam vakcina nepadeda

Statistikos departamentas suskaičiavo, kiek mirštančių nuo koronaviruso Lietuvos gyventojų buvo paskiepyti nuo COVID-19 ir kiek ne. Duomenys iškalbingi – 9 iš 10 COVID-19 sirgusių ir mirusių žmonių buvo nevakcinuoti, likę arba buvo gavę tik vieną skiepą, arba vakcinuoti sirgo labai sunkiomis gretutinėmis ligomis. Gydytojai ir specialistai akcentuoja: po pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 miršta tik labai silpną imuninę sistemą turintys žmonės, dažniausiai senjorai.

Duomenų mokslininkas: jei taip ir toliau – ketvirtoji COVID-19 banga jau čia pat

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius sako, kad jei artimiausiu metu išsilaikys tokios pačios sergamumo COVID-19 tendecijos, bus galima sakyti, kad ši savaitė yra ketvirtosios koronaviruso bangos pradžia. „Jei savaitę išsilaikys tokia tendencija, tai galima bus laikyti kad ši savaitė yra 4 bangos pradžia. Gerai kad ligoninės dabar tuščios, tai medikai dar gali ilsėtis“, – socialiniuose tinkluose šeštadienį rašo mokslininkas.

Ragina nešvęsti vasaros: rudenį viskas gali grįžti bumerangu

Vasarą atšilus orui pastebimas stiprus sergamumo Covid-19 rodiklių sumažėjimas. Tačiau ir ekspertai, ir aukščiausi šalies vadovai skatina per daug neatsipalaiduoti bei toliau saugotis. Antraip viskas gali grįžti bumerangu ir rudenį galime susidurti su dar viena koronaviruso banga. Prezidentūra pirmadienį paskelbė, kad vasara yra kritinis metas, kai būtina pasirengti pandemijos valdymui rudenį.

Ekspertai nesutaria dėl Galimybių paso galiojimo su neigiamu Covid-19 testu: jo turėjimas nėra imunitetas

Galimybių pasas kelia aštrias diskusijas ne tik visuomenėje, tarp verslininkų, bet ir tarp sveikatos priežiūros specialistų. Vos įsigaliojęs dokumentas sukėlė audrų dėl savo galiojimo laiko su neigiamu koronaviruso testu. Ekspertai dar anksčiau skatino Vyriausybę kuo greičiau pailginti Galimybių paso galiojimo laiką, kad su testu jis galiotų ne parą, o ilgiau.

Trečioji Covid-19 banga kyla: ekspertas įvardijo, kada Lietuva galės atsipūsti, jei neištiks koks kataklizmas

Pastarosiomis savaitėmis šalyje fiksuojamas padidėjęs užsikrėtimų koronavirusu skaičius. Tiesa, sergamumo rodikliai skirtingose šalies savivaldybėse skiriasi kaip diena ir naktis, tačiau mokslininkų teigimu, šalyje jau yra prasidėjusi trečioji Covid-19 banga. Tikimasi, kad bendrai epidemiologinė situacija Lietuvoje turėtų pagerėti orams atšilus – maždaug gegužę. Kurį laiką Lietuvoje pastebimas koronaviruso atvejų augimas.

Sustabdytas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina specialistams kelia siaubą: tai paskutinė vinis į karstą

„AstraZeneca“ vakcina jau kurį laiką gyventojams kelia mažesnį pasitikėjimą nei kitos – Lietuvoje matyti atvejų, kai šia vakcina skiepytis atsisako ištisi miestai. Dar daugiau diskusijų visuomenėje sukėlė antradienį vakare priimtas sprendimas stabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina.

Prabilo apie „dviejų greičių Lietuvą“: vieni su virusu susitvarko, kiti statistiką „tempia“ žemyn

Naujausi COVID-19 duomenys rodo, jog Lietuva su koronaviruso valdymu tvarkosi dvejopai, pastebi duomenų analitikas Vaidotas Zemlys-Balevičius. Jo teigimu, kol viena šalies dalis mažina teigiamą tyrimų dalį bei susirgimų skaičių, kitoje šie rodikliai ir toliau auga. Dėl šios priežasties esą prastėja ir bendras šalies vaizdas. Šiomis įžvalgomis ekspertas pasidalino savo „Facebook“ paskyroje.  „Žiūrint į Covid-19 duomenis, matosi, kad Lietuvoje formuojasi dviejų greičių Lietuva.

Duomenų mokslininkas: „Būčiau nustebęs, jei gegužę–birželį nebūtume A scenarijuje“

Nors naujų užsikrėtimų Covid-19 pastaruoju metu šiek tiek padaugėjo, duomenų mokslininkas, premjerės Ingridos Šimonytės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius sako, kad būtų keista, jei atšilus orui Lietuva nepasiektų Vyriausybės nustatyto karantino A scenarijaus. Mokslininko nuomone, tam įtakos turėtų turėti ne tik Vyriausybės nustatyti ribojimai, bet ir įsibėgėjusi vakcinacija.

Epidemiologai sako, kad ištiria 86 proc. patvirtintų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) teigia, kad lapkričio mėnesį epidemiologai ištyrė 86 proc. patvirtintų koronaviruso atvejų, ir tai visiškai atitinka Europos Sąjungos standartus.  „Per lapkričio mėnesį, jei pasakyti kiek buvo neištirtų, tai vidurkis yra nepilni 14 procentų.
Aktualijos 2020-12-01
Į viršų