tarifas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tarifas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tarifas“.
Nuo Naujųjų metų – griežtesnės bausmės ir daugiau draudimų gyventojams: siunčia žinią kiekvienam
Nuo Naujųjų metų Lietuvos žmonių laukia pokyčiai. Įsigalios ne vienas įstatymas, jeigu kai kurių iš jų nebus laikomasi, tada sulauksite piniginės baudos.
Seimas dar birželio mėnesį patvirtino Administracinių nusižengimų kodekso ir Aplinkos apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis baudos diferencijuojamos pagal pažeidimo mastą, daromą neigiamą poveikį aplinkai.
Kuodis siūlo PVM tarifą suvienodinti iki 17 proc.: „Iškart 4 procentiniai punktai nuo infliacijos“
Įsiplieskus mokesčių karui tarp Seimo biudžeto ir finansų komiteto ir vyriausybės, ekonomistas Raimondas Kuodis ragina suvienodinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą, kuris būtų 17 proc.
Tai reikštų didesnius mokesčius per patį krizės įkarštį tiems, kurie dabar moka 9 proc. Savo pasiūlymą ekonomistas R. Kuodis paaiškino TV3 žinių „Dienos komentare“.
Jūs savo „Facebook“ paskyroje parašėte, kad jūsų manymu, visiems PVM turėtų būti 17 proc.
Idėja per vandens tarifą remti Ukrainos vandentiekio atstatymą sulaukė kritikos
Aplinkos ministrui ir kai kuriems vandens tiekėjams siūlant įstatymu įtvirtinti, kad Lietuvos gyventojai per vandens tiekimo tarifą galėtų finansiškai prisidėti prie Ukrainos vandentiekio atstatymo, kai kuriems Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams kilo abejonių. Tokia idėja abejoja ir tris didžiausius Lietuvos vandens tiekėjus vienijančios asociacijos vadovas.
Regionų frakcija siūlo nulinį PVM tarifą maisto produktams, 5 proc. – elektrai, dujoms
Opozicinė Lietuvos regionų frakcija kaip antiinfliacinį paketą siūlo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas dėl nulinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo maisto produktams ir 5 proc. – malkoms, elektros energijai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams.
Elektros skirstymo kainos ribos mažėja
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) penktadienį patvirtino mažesnes elektros skirstymo kainų viršutines ribas 2022-iems metams. Tai lems ir galutinį tarifą vartotojams.
Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kainos riba vidutinės įtampos tinkluose mažėja 23,56 proc. iki 0,892 cento už kilovatvalandę (šiemet – 1,167 cento), o žemos įtampos tinkluose – 9,77 proc.
Elektros kainos Lietuvoje: nuo liepos pradžios mokėsime mažiau
Nuo šių metų liepos 1 d. gyventojams už elektrą mokėti reikės mažiau. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba skelbė, kad populiariausio mokėjimo plano tarifas vartotojams bus 8 proc. mažesnis.
VERT geugžės gale priėmė sprendimą dėl mažesnių elektros energijos buitiniams vartotojams tarifų, kurie įsigalios nuo šių metų liepos 1 d. Populiariausio mokėjimo plano „Standartinis“ elektros energijos tarifas vartotojams bus 8 proc. mažesnis.
Savickas: GPM tarifo sumažinimas kelia rizikų
Prezidento Gitano Nausėdos siūlymas laikinai 5 punktais iki 15 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą kelia rizikų ir galbūt nėra toks efektyvus, kaip Vyriausybės siūlymas padidinti nepamokestinamųjų pajamų dydį (NPD), teigia Vyriausybės pirmasis vicekancleris.
„Daugiausia diskusijų vis dėlto reikės skirti GPM tarifo mažinimui. Matysime ir vertinsime rizikas, kaip Lietuvoje dažnai nutinka, kad laikinos priemonės tampa ilgalaikėmis.
Valstiečiai nepalaikys iniciatyvos dėl PVM mažinimo
Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūnas sako, kad frakcija nepalaikys liberalų iniciatyvos nuo 2020 metų trimis procentiniais punktais iki 18 proc. sumažinti ir į ikikrizinį lygį grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Ramūnas Karbauskis sako, kad sumažinus PVM, kainos nesumažės, valstybė neturės pinigų pensijoms, biudžetininkų atlyginimams ir socialinėms išmokoms.
Parodė, kiek kainuotų „Sodros“ tarifo mažinimas
Jeigu būtų priimtas sprendimas sumažinti "Sodros" tarifą 2 procentiniais punktais, socialinio draudimo fondui tai kainuotų 80 mln. eurų. Kaip rašo "Verslo žinios", panaši suma šio fondo biudžete liko šiemet, kai jos 2,7 mlrd. eurų skola nukeliavo į valstybės biudžetą. "Sodros" vadovas Mindaugas Sinkevičius skaičiuoja, kad "Sodros" tarifą sumažinus 2 procentiniais punktais, 2018 metais fondas netektų apie 260 mln. eurų.
Maisto kainos – galvos skausmas ir Seimo nariams: pateikė naują siūlymą
Politikai ir vėl pradėjo svarstyti, kad galbūt jie turi įsikišti ir pabandyti užtikrinti žemesnes maisto produktų kainas. Dėl to jau ruošiamas naujas siūlymas. Konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis siūlo, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maisto produktams 2019 metais sumažėtų nuo 21 proc. iki 9 proc. Nors ne kartą yra išreikštos kitų abejonės, ar prekybininkai bei gamintojai nepasinaudotų sumažėjusiu tarifu, pastarieji tikina, kad tai yra neįmanoma.
REKLAMA
REKLAMA
Vaistų kainos Lietuvoje: pagaliau mokame mažiau?
Pakeistas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas neabejotinai turėjo įtakos ir vaistų kainoms. Skaičiuojama, kad dabar vaistai tikrai pigesni, nors skirtumai tarp vaistinių išlieka. Atliekant kainų tyrimą gruodžio ir sausio mėnesiais kainų palyginimo portalas www.pricer.lt siekė patikrinti ar realiai pasikeitė kainos ir kiek jos sumažėjo įsigaliojus naujam PVM tarifui receptiniams vaistams. Todėl pirmą kartą buvo užfiksuotos ir receptinių vaistų kainos dviejose e-vaistinėse.
Šokas sostinės pradinukų tėvams: teks vėl atverti pinigines
Nemaloni žinia sostinės pradinukų tėvams. Vienoje progimnazijoje jiems teks gerokai plačiau atverti pinigines už pailginto mokymo grupes. Valandinis mokestis už vieną vaiką ten išaugo 40-čia centų. Tėvai dėl didėjančių išlaidų pyksta, o mokytojai sako, kad yra verti už darbą po pamokų uždirbti daugiau. Nors sostinės Petro Vileišio progimnazijoje pamokos jau baigėsi, vaikų čia, ypač pradinukų, net ir po pamokų tikrai netrūksta.
Nuo 2018 metų liepos siūloma įvesti 4 tarifų progresinius mokesčius
Lietuvoje nuo 2018 metų liepos siūloma įvesti progresinius mokesčius. Trys Seimo valdantiesiems priklausančių socialdemokratų nariai siūlo keturis - 15-20 proc. - gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus. Tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas Seime ketvirtadienį užregistravo socialdemokratai Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas, Biudžeto ir finansų bei Audito komitetų nariai Andrius Palionis ir Rasa Budbergytė.
Socialdemokratų vadovas nustebino tvirtu užmoju dėl PVM šildymui
Naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas siūlo visam laikui nustatyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą centralizuotam šilumos tiekimui. „Mes ją vadinam lengvata ir periodiškai vis pratęstam, bet toks lengvatinis PVM tarifas šildymui galėtų būti nustatytas visam laikui“, - antradienį paskelbtame interviu „Verslo žinioms“ sakė G.Paluckas. Šiuo metu įstatyme numatyta, kad lengvatinis 9 proc.
Naujasis „Lietuvos geležinkelių“ Krovinių direkcijos vadovas sieks tarifų skaidrumo
Konkurso būdu pasirinktas valstybės valdomos įmonės „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir Krovinių direkcijos vadovas Egidijus Lazauskas tikina sieksiąs skaidrinti krovinių pervežimo sąlygas ir tarifus. Anot jo, norima, kad visiems bendrovės klientams būtų aišku, už ką ir kiek jie sumoka. E.Lazausko nuomone, spręsti ginčus su viena didžiausių bendrovės partnerių „Orlen Lietuva“ reikia diskutuojant, nes teisminiai ginčai nekuria geros reputacijos.
Sausį už šilumą mokėsime daugiau ne tik dėl lauko temperatūros
Nors per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 16,58 proc., lyginant ją su praeitu gruodžio mėnesiu, kaina auga. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK) pranešė, kad vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sausio mėn. yra 4,83 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su gruodžiu, didėja 1,47 proc. Sausį, palyginus su gruodžio mėn., 11,93 proc. (0,87 ct/kWh su PVM) šiluma atpigo AB ,,Prienų šilumos tinklai" aptarnaujamiems vartotojams.
Pranešė apie mažėjančią elektros kainą
Energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas sako, kad galutinė elektros kaina vartotojams nuo sausio mažės maždaug 5 procentais. Kainų komisija anksčiau skelbė, kad elektra kitąmet daugumai buitinių vartotojų atpigs 7-9 proc., tačiau komisijai ketvirtadienį padidinus viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetą, elektra pigs mažiau. „Dalis tarifo nebuvo įskaičiuota, nes dar nebuvo sprendimų dėl VIAP.
Už alkoholį gali tekti mokėti daugiau
Seimas apsispręs, ar priimti svarstyti pataisas, kuriomis siūloma jau nuo 2017-ųjų taikyti naują alkoholio apmokestinimo akcizu tvarką, pagal kurią tarifas būtų skaičiuojamas už 1 proc. alkoholio, esantį gėrimo litre. Dabar taip akcizas yra nustatomas tik alui. Taip pat siūloma pradėti kasmetinį akcizo didinimą, kad 2020 metais atskiroms gėrimų grupėms būtų pradėtas taikyti vieningas akcizo tarifas - 18 centų už 1 stiprumo laipsnį viename litre.
Įstatymų spragos: lupikaujančios savivaldybės ar pasimetę politikai?
Įstatymais vis daugiau sprendimų laisvės suteikiama vietos savivaldybėms. Vienas tokių – padidintas mokesčio tarifas apleistam ar nenaudojama nekilnojamam turtui (NT). Seime jau guli raštas, kuriame 8 savivaldybės įvardijamos kaip piktnaudžiavusios įstatymu, tačiau jų atstovai tikina – pažeidimų nėra.
Už nekilnojamąjį turtą mokės daugiau žmonių nei iki šiol
Seimas nutarė nuo 1 mln. iki 759,6 tūkst. litų (220 tūkst. eurų) sumažinti apmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) vertę. Šis turtas bus apmokestinamas perpus mažesniu – 0,5 proc. – tarifu. Seimas 65 nariams balsavus už, 16-ai – prieš, 18-ai susilaikius antradienį priėmė tai numatančias Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas. Pataisos įsigalios nuo kitų metų sausio. Šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų iki 18 metų, taip pat neįgalius vaikus, mokestį mokės nuo 30 proc.
Ukrainos premjeras palankiai vertina ES sprendimą pratęsti lengvatinių tarifų Ukrainos prekėms galiojimą
Europos Sąjungos sprendimas vieneriems metams pratęsti lengvatinių tarifų režimo galiojimą Ukrainos eksportuotojams leis šiai šaliai geriau pasirengti ir įvykdyti reikalingas reformas, įsitikinęs Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas. „Mums tai yra geras susitarimas. ES atveria mums savo rinkas, o mes ne iki galo atveriame savas (rinkas) prekėms iš Europos Sąjungos.
Skaitytojo naujienos pėdsakais: apie padidintą tarifą informuojama ne visada
Mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai vartotojus ne visada informuoja, kad jie skambina padidinto tarifo numeriais. Tai atskleidė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas tyrimas. Prieš kurį laiką naujienų portalas balsas.lt publikavo skaitytojų laišką, kuriame jie teiravosi, ar skambindami padidinto tarifo telefono numeriais nepatiria nuostolių.
Paštas ruošia naujus siuntų tarifus
Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuvos paštas nusistatė naujus siuntų tarifus ir pateikė juos Ryšių reguliavimo tarnybai įvertinti. Numatyta, kad apmokestinimas priklausytų nuo svorio ir nuo matmenų. Pasikeitimų būtų, siunčiant ir Lietuvoje, ir į užsienį. Naujos kainodaros paštas ėmėsi, nes, anot jo, pervežimo bendrovėms dabar kartais sumoka daugiau nei už siuntą paėmė iš gyventojo.
Trumpieji numeriai operatoriams krauna turtus
Prieš du mėnesius Ryšių reguliavimo tarnybos atlikta patikra atskleidė, kad ne visi mobiliojo ryšio operatoriai informuoja savo klientus apie skambučius į padidinto tarifo numerius. Ryšių reguliavimo tarnybos elektroninių ryšių departamento direktorius Viktoras Sirusas priminė, kad dauguma trumpųjų numerių yra padidinto tarifo.
Vyriausybė atsisakė mažinti PVM knygoms
Vyriausybė pirmadienį iš esmės nepritarė siūlymui dar labiau sumažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) knygoms. "Nepritarta, kadangi tos lengvatos Europos Sąjungos direktyva neleidžia, o be to, tarifas jau šiuo metu yra 9 proc. (...) Be to, biudžetas (2014 metų biudžeto projektas - BNS) yra jau pateiktas, tai vėl būtų papildomos išlaidos", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė finansų viceministras Vytautas Galvonas.
Prezidentė nesutinka, kad viešbučiams būtų taikomas 5 proc. PVM tarifas
Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas ir pateikė savo pasiūlymus. Seimo priimtas įstatymas nustato lengvatinį 5 proc. PVM tarifą viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms nuo 2015 metų sausio 1 dienos. Prezidentės teigimu, šios įstatymo pataisos priimtos neįvertinus poveikio valstybės biudžetui. Skaičiuojama, kad dėl to valstybės biudžetas netektų iki 40 milijonų litų per metus.
ES ir JAV prekybos sutartis – pelnas ir darbo vietos
Birželio 14 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybės narės sutarė pradėti derybas su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės. Partnerystės tikslas – tarifinių ir netarifinių kliūčių ES–JAV prekybai produktais, paslaugomis mažinimas ir naikinimas bei investicijų skatinimas. Siekiant sklandaus JAV ir ES verslo bendradarbiavimo, ypatingas dėmėsys bus skiriamas skirtingų sektorių reguliavimo proceso suvienodinimui (konvergencijai) ir standartų harmonizacijai.
A. Butkevičius: PVM lengvatos – tik ženkliai pagerėjus mokesčių surinkimui
Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos viešbučiams nebus, o jeigu būtų priimta lengvata atšaldytai šviežiai mėsai, ji gali būti atšaukta dar iki įsigaliojant, jei nepagerėtų mokesčių surinkimas, sako premjeras Algirdas Butkevičius. "Galiu pasakyti 100 proc., gal 99,9 proc., kad viešbučiams tikrai PVM lengvatų nebus", - Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas.
Vilnius didina NT mokestį
Vilniuje kitąmet didės nekilnojamojo turto (NT) mokesčo tarifai. Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė nustatė, kad 2014 metais bus taikomas 1 proc. NT mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui. Šiuo metu jis siekia 0,8 procento. Mažesnis, 0,7 proc. tarifas kitąmet bus taikomas kultūros, poilsio, viešbučių, maitinimo paskirties patalpoms ir statiniams, išskyrus naktinius klubus ir barus, bei patalpoms ir statiniams, naudojamiems viešiesiems poreikiams kultūros ir švietimo srityje.
Prabudęs tapo milijonieriumi per prievartą
Panevėžietis pensininkas milijonieriumi tapo nepajudinęs nė piršto ir net nenusipirkęs loterijos bilieto. Turtuoliu senjorą pavertė įsigaliojusios žemės mokesčio pataisos. Registrų centrui pervertinus sklypus pagal rinkos kainas, dauguma iš jų tapo kone aukso vertės. Kodėl gyventojai nesidžiaugia turtu? Praturtėjo per naktį Panevėžietis pensininkas milijonieriumi tapo nepajudinęs nė piršto ir net nenusipirkęs loterijos bilieto.
Vokietijos taksi – tarifas „viskas įskaičiuota“
Kompanija „Taxmobil“ planuoja 2013-ųjų vasarą įdiegti nelimituotą važiavimą Vokietijos taksi. Frankfurto bei Offenbacho gyventojai už 48 eurus visą mėnesį taksi galėtų važinėti kur norėdami ir kiek norėdami. Kol kas projektui įgyvendinti „Taxmobil“ neturi leidimo bei pradinio kapitalo. Pradžiai reikėtų apie 130 mln. eurų, kurių kompanija neturi. Tačiau taksistų sąjunga jau pareiškė paramą naujajai idėjai. Taksi tarifai maždaug 3,9 proc. Vokietijoje eilinį kartą padidėjo nuo Naujųjų metų.
Graikija padidino mokesčius pasiturintiems
Graikijos parlamentas patvirtino naujus mokesčius, skirtus padidinti biudžeto įplaukas, kad atitiktų suteiktas finansinės pagalbos sąlygas, skelbia BBC. Remiantis nauja iniciatyva, graikams, uždirbantiems daugiau nei 42 tūkst. eurų (56 tūkst. JAV dolerių) per metus, bus skirtas 42 proc. pajamų mokestis. Konservatorių vadovaujama vyriausybė tvirtina, kad naujieji mokesčiai, kuriais siekiama per metus padidinti biudžetą iki 2,3 mlrd. eurų, yra sąžiningi.
Naktinis elektros tarifas per šventes negalioja
Tomas Kavaliauskas, LRT televizijos naujienų Gyventojai, norintys sutaupyti ir naudojantys dviejų laiko zonų elektros tarifą, gali ne visada sutaupyti. Akylesni vartotojai sako pastebėję, kad per šventes vadinamasis nakties tarifas netaikomas, nebent šventės sutampa su savaitgaliais. Elektros tiekėja LESTO tikina, kad tokia tvarka buvusi visada ir pataria buitiniams vartotojams atidžiau skaityti sutartis, nors verslo klientams per šventes elektra pigesnė.
Dyzelino kaina gali šoktelėti jau savaitės pabaigoje
Nuo sausio 1 d. padidėjus dyzelino akcizo tarifui kol kas žymesnių kainos šuolių nejaučiama. Didesni dyzelino kainų pasikeitimai prognozuojami iki mėnesio vidurio, gal netgi savaitės pabaigoje, sako Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos (LNPPĮA) prezidentas Lukas Vosylius. Pasak L. Vosyliaus, pasibaigus šventėms tiktai vienintelė didmenininkė „ORLEN Lietuva“ didmeninę dyzelino kainą padidino 9 ct už litrą.
Šventėms – ir „šventiniai“ taksi tarifai
Šventinis laikotarpis – galimybė daugiau užsidirbti ne tik prekybininkams, bet ir daugumai taksi vairuotojų. Tai pastarosiomis dienomis pastebėjo ne vienas keleivis. Pasirodo, kai kurios miesto taksi įmonės prieš Kalėdas suskubo padidinti tarifus. Kelionės mieste ir priemiestyje gyventojams gali brangiau atsieiti ir per Naujųjų sutiktuves. Tiesa, gyventojams taksi išsikviesti tampa vis sunkiau – nesulaukus dvi valandas, gali tekti kulniuoti pėsčiomis.
Kitąmet brangs ne viskas
Pasitinkant 2013-uosius neverta liūdėti - ne viskas Lietuvoje kitąmet brangs, rašo "Respublika". Kai kas ir pigs, nors ar žmonėms dėl to gyvenimas taps šviesesnis - nežinia. Vyriausybei nusprendus sumažinti Lietuvos elektrinei nustatytą 2013 m. gamybos kvotą, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) vakar paskelbė elektros kainą, kuri įsigalios nuo sausio 1 d., - ji bus 50,1 ct/kWh. Šiuo metu elektros kaina yra 46 ct/kWh.
Ukraina padidino rusiškos naftos tranzito tarifus
Ukraina nutarė padidinti rusiškos naftos tranzito naftotiekiu "Družba" tarifą nuo 2013 m. sausio 1 dienos, informuoja UNIAN. Tarifas didinamas 8,4 proc. iki 8,35 euro už toną. Praėjusiais metais tarifas padidintas beveik tiek pat - 8,5 procento. Naftos tranzitas į Europos Sąjungos šalis per Ukrainos naftotiekio sistemą per pirmuosius 10 šių metų mėnesių sumažėjo iki 11,971 mln. tonų, arba 19 proc., palyginus su analogišku praėjusių metų laikotarpiu.
Lietuva pasaulio mokesčių reitinge nukrito, bet lenkia Vokietiją
Šių metų naujame „PwC“, Pasaulio banko ir Tarptautinės finansų korporacijos tyrimo „Paying Taxes 2013“ ataskaitoje Lietuva bendrame reitinge lyginant su pernai metais iš 57-os vietos nukrito į 60-ąją. Ją lenkia kitos Baltijos šalys, tačiau Lietuva pasirodė geriau už Voketiją, Belgiją, Lenkiją.
Spalį elektra brango tik Lietuvoje
Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje spalio mėnesį pakilo 0,6 proc., iki 15,47 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Estijoje ir Suomijoje, kurios kartu su Lietuva patenka į „Nord Pool Spot" kainų zoną, elektros energija praėjusį mėnesį pigo. Šiose šalyse elektros energijos kaina sumažėjo atitinkamai 4,6 ir 6 proc. iki 13,88 ct/kWh ir 13,33 ct/kWh.
Istorinė akimirka: baigėsi „Bananų karas“ tarp ES ir Lotynų Amerikos
Tarptautinis prekybos ginčas dėl bananų, prasidėjęs prieš du dešimtmečius, pagaliau išspręstas, informuoja BBC.
Europos Sąjunga (ES) ir dešimt Lotynų Amerikos šalių pasirašė susitarimą, kuriuo oficialiai nutraukiamos aštuonios atskiros Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) bylos.
PPO vadovas Paskalis Lami (Pascal Lamy) šį įvykį pavadino istorine akimirka.
Šis oficialus susitarimas priimtas po 2009 metų ES sutikimo laipsniškai mažinti tarifus bananams iš Lotynų Amerikos šalių.
Muzikantams improvizuoti trukdo biurokratai?
Šią vasarą kaip niekada daug festivalių. Kol jų reklamose žadamos viena už kitą įspūdingesnės programos, užkulisiuose tarp festivalių rengėjų ir LATGA-A vyksta intensyvios derybos: pasak festivalių organizatorių, LATGA-A ir vėl peržengia ribas ir prašo muzikantams nesuprantamų dalykų.
Standartinis LATGA-A (Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra) festivalių, koncertų ir šventinių vakarų organizatoriams taikomas tarifas šiuo metu yra 6 proc.
Klaipėdos savivaldybė apmokestins apsileidėlius
Klaipėdos valdžia sudarė galutinį sąrašą miesto gyventojų ir verslininkų, kurie neprižiūri savo nekilnojamojo turto. Planuojama, kad netvarkomam arba apleistam, nenaudojamam arba naudojamam ne pagal paskirtį nekilnojamajam turtui bus taikomas 1 proc. mokesčio tarifas, o ne lengvatinis 0,3 ar 0,8 proc. tarifas, rašo „Vakarų ekspresas“. Šiuo metu sudarytas galutinis 35 apleistų objektų sąrašas.
Apleisto NT savininkai mokės dešimt kartų brangiau
Vilniaus miesto savivaldybė planuoja, kad už žemės sklypų, kuriuose yra patalpos ar statiniai, nenaudojami ar naudojami ne pagal paskirtį arba apleisti ar neprižiūrimi, nuomą ar naudojimą būtų taikomas 3 proc. mokesčio tarifas nuo žemės vertės, nustatytos pagal einamųjų metų žemės verčių žemėlapius.
Šis pakeitimas bus teikiamas liepos 18 d. vyksiančiai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai.
„Pirmiausia mes siekiame, kad turto savininkai tvarkytų turtą, nelaikytų jo apleisto.
Saulės jėgainių statybų karštligė
Verslininkai ir ūkininkai skuba dar šiemet pažaboti saulės energiją, nes kitais metais gali būti sumažintos saulės jėgainėse pagamintos elektros energijos supirkimo kainos.
Saulės jėgainių statytojams – pats karštymetis. Lietuvoje kyla dešimtys ar šimtai naujų saulės jėgainių.
Autoriai jaučiasi apgauti
Per pastaruosius trejetą metų daugiau mokesčių sumokantys autoriai labiau nenuskurdo, nes nuo skurdžių honorarų jau nebepavyko labiau nuskursti. Tik jie atkreipė dėmesį, kad mokėdami padidintus, bet vis dar mažyčius mokesčius vis dėlto rūpinasi ne savo senatve, o biudžeto skylėmis.
Praėjusį mėnesį anapus išėjęs 46-erių poetas ir prozininkas Tomas Arūnas Rudokas pensijos nesulaukė, nors taip pat nešė savo dalį į valstybės biudžetą.
Siūloma mažinti kelių mokestį dangą mažiau gadinančiam transportui
Susisiekimo ministerija siūlo Vyriausybei mažinti kelių naudojo mokestį mažų keleivinių autobusų ir lengviausių krovininių automobilių savininkams.
Ministerija siūlo, kad mažų autobusų, kuriuose yra daugiau kaip 8 sėdimos vietos keleiviams ir kurie sveria ne daugiau kaip 5 tonas, savininkams būtų taikomas 1050 litų dydžio metinis kelių naudojo mokestis. Šių metų pradžioje Vyriausybė šiai transporto grupei kelių naudotojo mokestį buvo padidinusi iki 1800 litų.
Užspeisti taksistai žada brangesnes paslaugas
Įpareigojimas išduoti čekį keleiviui ir kitos įvedamos naujovės brangins paslaugas, o keleiviai ilgiau užtruks kviesdami taksi, rašo „Lietuvos rytas“. Apie tokias pasekmes įspėja taksi verslo atstovai, tačiau jie taip pat sutinka, kad permainos būtinos.
Vyriausybė: pigesnių kruopų ir duonos nebus
Vyriausybė trečiadienį nepritarė lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio nustatymui būtiniausiems maisto produktams (11 produktų grupių, tarp jų duona ir miltai, džiūvėsėliai, makaronai, kruopos, pieno produktai, druska, cukrus ir kt).
„Mes ir toliau principingai laikomės pozicijos, kurios laikėmės visus 4 metus, kad finansinė drausmė negali būti pažeidžiama kokiu nors noru kam nors būti populiariais“, – pareiškė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.
Pamąstymai apie šilumos kainas
Gyvenu daugiabučiame name ir naudojuosi centriniu šildymu. Didelės sąskaitos už šildymą paskatino mane panagrinėti šilumos kainų struktūrą. Esu kaunietis, todėl panagrinėsiu šildymo kainas, naudojamas Kaune. Pasinaudosime Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos tinklalapyje patalpinta lentele.
Lentelėje „Šilumos kainų žemėlapis“ randame, kad Kaune vasario mėnesį kintama šilumos kainos dalis, t.y. dujos vienos kilovatvalandės kainoje sudarė: dujos = 24,61ct/kWh.
Vandens kainų šuolis: nuo 6 centų iki 10 litų
Nuo metų pradžios mokestis už vandens išteklius, naudojamus komercijai, brangsta kone du šimtus kartų: nuo 6 centų už išgauto vandens kubinį metrą iki 10,8 lito. Kai kurios vandenį parduodančios įmonės svarsto perkelti verslą į Latviją, kur mokesčių aplinka kitokia.