surgutneftegaz
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „surgutneftegaz“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „surgutneftegaz“.
Ėmėsi Vladimiro Putino pajamų temos: atrado įdomių faktų
Britų ir JAV žurnalistai pasidomėjo Rusijos prezidento ir jo artimųjų pajamomis ir, rodosi, nesirengia apsiriboti keliais paprastais klausimais Kremliui. Vakarų šalys Rusijos prezidento ryšius su verslo elitu laiko jo silpnąja vieta, į kurią ir turėtų smogti sankcijos, įvestos dėl pradėto karo Ukrainoje. „The Times“ pažymi, kad Vašingtono sankcijos, skirtingai nuo Europos, nutaikytos į V. Putino ir jo aplinkos senus draugus ir bendražygius.
Su V. Putinu siejama A. Kabajeva valdys propagandos imperiją
Rusijos Dūma patenkino „Jedinaja Rossija“ partijos narės Alinos Kabajevos prašymą nutraukti jos įgaliojimus, dėl darbo pakeitimo. Dūmos reglamento komiteto pirmininkas Sergejus Popovas patikslino, kad toks sprendimas buvo priimtas tą pačią dieną, kai buvo gautas A. Kabajevos prašymas – rugsėjo 15-ąją. Parlamentaras neatmetė galimybės, kad kolegės prašymas bus oficialiai svarstomas ne eilės tvarka jau antradienį. Dabar A. Kabajeva turėtų stačia galva panerti į verslą.
M. Chodorkovskis – nusikaltėlis ar politinių represijų auka (I)
Šią savaitę pasirodžiusi „Balsas.lt savaitė“ pristato trilogiją apie garsųjį Michailą Chodorkovskį. Vis garsiau kalbama, kad buvęs Rusijos milijonierius dar ilgai laisvės neišvys todėl, kad jo kaltė nustatoma Kremliuje.
Laisvėje Michailas Chodorkovskis atrodo pavojingas grupėms, valdančioms valstybę. Apie šį praeityje turtingiausiu Rusijos žmogumi laikytą verslininką visuomenė išgirdo 2003 metais, kai jis buvo sulaikytas Maskvos oro uoste. Jis kaltintas sunkiais nusikaltimais.
Rusijos meilė Lotynų Amerikai – su naftos prieskoniu
Pasibaigė Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo turnė po Lotynų Amerikos šalis, kurios skelbiamas svarbiausias tikslas – tarpvalstybinių santykių stiprinimas. Ir, žinoma, atsakas JAV, vis aktyviau besireiškiančioms Europoje, o ypač – pačios Rusijos pasieniuose. Tačiau pasaulio spauda atkreipia dėmesį, kad „tarpvalstybinių santykių stiprinimas“ Maskvoje ir Karakase suprantamas nevienodai, ir pataria ieškoti ne idealizmo, o naudos.
Rytinės finansų rinkų naujienos
JAV gamintojų kainų indeksas smuko labiausiai per savo istoriją. Kinijos automobilių gamintojai kreipėsi į šalies vyriausybę pagalbos. Brazilijos mažmeninių prekybos tinklų pardavimai vis dar sparčiai auga.
JAV JAV darbo departamento (Labor Departament) duomenimis, gamintojų kainos spalio mėnesį nukrito net 2,8 proc. Prieš mėnesį kainos buvo nukritusios 0,4 proc. Tai lemia smarkiai sumažėjusios energetikos sąnaudos. Dauguma analitikų prognozavo, kad gamintojų kainų indeksas nukris 1,8 proc.
Smūgis Monro doktrinai (I)
Praėjusią savaitę jau septintą kartą į Rusiją atskubėjęs ekscentriškasis Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas pakeliui žurnalistams mestelėjo, kad turime reikalų su nauja geopolitine dinamika, kuri verčia skubėti.
D. Medvedevo ir V. Putino dvivaldystė: valdžios modelio paieškos
Ar D.Medvedevas pasiruošęs būti reformatoriumi parodys tai, ar jis nuspręs reformuoti „Gazprom“. Visas struktūrines reformas Rusijoje reikia pradėti nuo „Gazprom“ ir atvirkščiai – visos reformos, nepertvarkius šio energetikos giganto, Rusijoje bus tik formalumai.
Rusija jau moka už Kremliaus energetinę politiką
Naftos gavybai šalyje šiemet gresia nuosmukis.
2003 m. naftos gavybos apimtys Rusijoje augo taip sparčiai, kad susirūpino net Saudo Arabija. Ji išsigando naujųjų Rusijos energetikos kompanijų, tarp jų „Jukos“ ir „Sibneftj“, kurios tuo metu skelbė apie daugiau nei 20 proc. išaugusias gavybos apimtis, rašo dienraštis „Financial Times“.
Tačiau 2004-aisiais Kremlius pakeitė mokesčių politiką ir pradėjo kovą dėl privačių aktyvų, įskaitant „Jukos“, kontrolės.
V. Uspaskicho viltis – „Gazprom“
Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas į Lietuvą siekia sugrįžti kaip gelbėtojas, galintis susitarti su „Gazprom“ dėl palankesnių dujų kainų, rašo "Kauno diena". Mėgina tapti lobistu Ką veikia nuo Lietuvos prokurorų į Maskvą pasprukęs V.Uspaskichas? Per beveik pusantrų savanoriškos tremties metų jis iš esmės prarado bet kokią politinę įtaką Lietuvoje, bet pastaruoju metu aktyviai mėgina ją susigrąžinti.
Naftos gavyba Rusijoje 2002-aisiais pasiekė rekordines apimtis
Naftos ir dujų kondensato gavyba Rusijoje pernai pasiekė rekordines per pastarąjį dešimtmetį apimtis - 379,63 mln. tonų.
Rusijos energetikos ministerijos negalutiniais duomenimis, "juodojo aukso" pernai šalyje išgauta 9 proc. daugiau nei užpernai.
Koncernas "LUKoil" 2002-aisiais išpumpavo 75,49 mln. tonų, "Jukos" - 69,88 mln., "Surgutneftegaz" - 49,2 mln. tonų, TNK - 37,5 mln. tonų, "Sibneft" - 26,32 mln. tonų naftos ir dujų kondensato.
REKLAMA
REKLAMA