sodas ir daržas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“.

Pabarstykite šio mišinio ant dirvos: rezultatas pavasarį nustebins

Vienas iš pagrindinių pelenų komponentų yra kalis, jis ne tik stiprina augalus, bet ir didina jų atsparumą nepalankioms aplinkos sąlygoms. Pelenuose taip pat yra kalcio, fosforo, magnio ir kitų mikroelementų, kurie atlieka svarbų vaidmenį sveikam augalų augimui. Ką užtikrina pelenų naudojimas žiemą – reikalingi elementai ir naudingos medžiagos dėl tirpstančio sniego palaipsniui prasiskverbia į dirvožemį, taip sudarydamos palankias sąlygas būsimų augalų šaknų sistemai.
Prieš 10 val.

1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi Birutė išdavė geriausias: užsirašykite šiems metams

Pamažu artėjant sodininkystės sezono pradžiai ne vienas susimąsto apie tai, ką vertėtų pasisodinti šiemet. Viena iš daržovių, kuri karaliauja kiekvieno lietuvio darže ar šiltnamyje – pomidorai. Tad kokias pomidorų veisles vertėtų išbandyti šiemet? Savo patirtimi ir mėgstamiausiomis pomidorų veislėmis pasidalijo Didžiasalyje gyvenanti daugiau nei 1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi tikra pomidorų augintoja profesionalė Birutė Šatalina.
2025-01-06

Šiemet nespėsite skaičiuoti hortenzijų žiedų: išdavė, ką reikia padaryti

Ne vienas sodininkas laukia meto, kada vėl bus galima pradėti tvarkytis sode. O vienas iš pagrindinių sodo akcentų – žiedais apsipylusios hortenzijos, kurios pagražina kiekvieno kiemo vaizdą. Vis tik svarbu prisiminti, kokių pagrindinių taisyklių reikia laikytis, norint, kad šis augalas atsiskleistų visu savo grožiu.
2025-01-01

Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite kitiems metams

Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
2024-12-24

Patarė, kaip dažnai reikia laistyti kalėdinį kaktusą: kiti to nežino

Kalėdiniam kaktusui reikia tam tikros priežiūros, kad apdovanotų jus žiedais. Ypač svarbus klausimas yra šio augalo laistymas. Jo dažnumas priklauso nuo metų laiko. Kaip laistyti kalėdinį kaktusą žydėjimo laikotarpiu Šiuo metu vyksta kalėdinių kaktusų žydėjimo laikotarpis. Dabar jiems reikia, kad dirva būtų tolygiai sudrėkinta. Augalai naudoja vandenį žiedams formuoti ir palaikyti. Žydėjimo laikotarpis trunka nuo 4 savaičių.
2024-12-20

Ragina pasodinti šiuos krūmus nederlingoje dirvoje: rezultatas nustebins

Sukurti gražų sodą akmenuotame ar nederlingame dirvožemyje yra tikras iššūkis – tereikia pasirinkti tinkamus krūmus. Specialistai patarė, kokius geriausius dekoratyvinius krūmus pasirinkti nederlingai dirvai. Kokie dekoratyviniai krūmai gerai augs nederlingoje dirvoje? Migdolai. Pavasarį šis krūmas žydi švelniais šviesiai rožiniais žiedais, todėl jį būtina turėti savo sode. Migdolai gerai auga akmenuotoje dirvoje ir harmoningai atrodys pasodinti kartu su spygliuočiais.
2024-12-19

Vėzdūnė sukraus nematytą skaičių žiedų: štai ką daryti

Žydinčio kiemo sodininkystės ekspertė Madison Moulton pasidalijo paprastais patarimais, kaip paskatinti vėzdūnę žydėti. „Vėzdūnės žiedas gali išsilaikyti iki mėnesio, po to jis pradeda gelsti arba žaliuoti, o vėliau tampa juodas arba rudas. Kad išsaugotumėte augalo grožį, bet kuriuo metu nuimkite nužydėjusius žiedus“, – aiškina ekspertė. Patarimai, kaip paskatinti žydėjimą Gerą substratą galima paruošti sumaišius dvi dalis vazoninės žemės, vieną dalį perlito ir dalį kokosų pluošto.
2024-12-16

Padarykite tai savo sode žiemą: kitąmet nespėsite rinkti derliaus

Iš tiesų šaltasis metų laikas yra tas metas, kai žemę reikia paruošti naujam sezonui. Jei dirvą tręšite ne tik rudenį, bet ir žiemą, tai padės pagerinti jos struktūrą. Ypač jei rudenį dirva nebuvo tręšta, tuomet tręšimas žiemą yra tiesiog būtinas. Juk iki naujojo sezono žemė dar turės laiko įsisavinti visas naudingas medžiagas. Kokios trąšos geriausiai tinka žiemos tręšimui? Geriausiai šiuo metų laiku tiks organinės trąšos – kompostas ir humusas.
2024-12-13

Kada ir kaip sodinti šilauoges? Štai ką reikia žinoti

Šilauogės – skanios ir sveikos uogos, augančios mūsų šalyje. Dėl joms būdingo saldžiarūgščio skonio ir didžiulių vitaminų bei maistinių medžiagų atsargų jas laikome viena naudingiausių uogų. Jos skanios šviežios, šaldytos, pyraguose, šaltuose desertuose arba tiesiog vienos – kaip skani vitaminų bomba! Šilauogių nauda mūsų sveikatai. Jos padeda kovoti su dideliu cholesterolio kiekiu. Jos saugo smegenų veiklą, gerina atmintį ir pažintines funkcijas, nes jose yra antioksidantų.
2024-12-13

Žiemą padarykite tai savo sode: kitąmet derliaus skinsite daugiau

Lietuvoje šiuo metu orai palaipsniui vėsta, o sodininkai neretai susimąsto apie savo augalus, paliktus lauke. Svarbu jais tinkamai pasirūpinti, kad kitąmet būtų galima pasidžiaugti žiedais ir vaisiais. Kas yra sniego sulaikymas ir kodėl jį reikia daryti? Apie tai rašo „Novini.LIVE“. Kodėl būtina sulaikyti sniegą Sniegas atlieka svarbų vaidmenį apsaugant dirvą nuo šalčio, erozijos ir stipraus vėjo.
2024-12-09
REKLAMA
REKLAMA

Padarykite tai savo avietėms prieš žiemą: nespėsite skaičiuoti derliaus

Aviečių genėjimas rudenį – svarbus priežiūros etapas, turintis įtakos krūmų sveikatai ir kito sezono derliui. Ši procedūra skatina naujų ūglių augimą, pagerina augalo ventiliaciją ir apšvietimą, taip pat užkerta kelią kenkėjų ir ligų dauginimuisi. Kada genėti avietes Geriausias laikas genėti yra spalio ir lapkričio mėnesiai, po paskutinio derliaus nuėmimo. Ūglius, nustojusius derėti, reikėtų nupjauti dirvos lygyje.
2024-11-29

Kopūstai namuose išsilaikys per žiemą: štai ką reikia žinoti

Kopūstai yra vėsaus sezono augalai, kurie subręsta vidutiniškai per 63-88 dienas. Ankstyvųjų veislių kopūstai yra labiau linkę skilinėti nei vėlyvesnių veislių kopūstai, tačiau dėl oro sąlygų galvos taip pat gali skilinėti. Tam, kad kopūstai nesuskilinėtų, geriausia juos skinti, kai galvos yra tvirtos. Daugelis daržininkų kopūstus augina dėl galimybės juos naudoti šviežius, todėl panagrinėkime geriausius kopūstų laikymo būdus, rašoma gardeningknowhow.com.
2024-11-17

Padarykite tai savo augalų laistymo vandeniui: gėlės augs žaibo greičiu

Augalams labai svarbu gauti pakankamą drėgmės kiekį, o augintojams pasirinkti tinkamą vandenį jų laistymui. Ekspertai pataria, ką padaryti augalų laistymo vandeniui, kad gėlės augtų žaibiškai. Augalams svarbus tinkamas vanduo, rašoma heyrooted.com. Būtina žinoti, kaip paruošti vandenį iš krano gėlių laistymui. Vanduo iš čiaupo nėra nuodingas, tačiau jo vandens kokybei įtakos turi pridėtinės cheminės medžiagos ir procesai, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų kambariniams augalams.
2024-11-16

Pamačius tai ant rožės sodinuko – aplenkite jį: sode neprigis

Rožės visais laikais buvo tituluojamos tikra sodo klasika, tad bene pas kiekvieną sodininką galima aptikti bent jau vieną rožių krūmą. Daugeliui kyla klausimas, kaip išsirinkti tokį rožių krūmo sodinuką, kad šis ilgus metus žydėtų ir praturtintų sodą savo spalvomis. Tad pateikiame jums naudingų patarimų, kaip išsirinkti sveikus rožių sodinukus, rašoma promixgardening.com.
2024-11-11

Pamatę kauniečio sodybą praeiviai griebia telefonus: atskleidė, kaip sukūrė tokį grožį

Imedas Dlugaborskis – aistringas egzotinių augalų augintojas, susikūręs tikrą grožio oazę savo namo aplinkoje, Kauno rajone. Bananmedžiai, japoniniai klevai – tai tik keli iš augalų, kurie auga sodininko priežiūroje. 20 metų – tiek laiko Imedui prireikė norint susikurti tokį vaizdą, kokį galima išvysti dabar. Jis pasakojo, kad prieš visus šiuos metus ieškojo su žmona sklypo užmiestyje, kuriame būtų galima susikurti savo namus.
2024-11-09

Ar tikrai žiemą reikia dengti augalus sode? Atskleidė tiesą

Lapkritis – paskutinis rudens mėnuo, kai visi darbai sode ir darže atrodo baigti. Vis dėlto reikėtų nepamiršti kai kurių patarimų ir ramiai pasiruošti žiemai. Kiekvienam sodininkui svarbu žinoti, kokius paskutiniuosius darbus sode reikia padaryti prieš pasirodant žiemai. Darbai darže       Ruošiantis žiemai rekomenduojama nuravėti daržus, gėlynus ir palikti juos tvarkingus pavasariui, jei to dar nepadarėte.
2024-11-06

Radinys komposto dėžėje vilnietį paliko be žado: kas tai, suprato tik vėliau

Ruduo – laikas, kurio metu visi sodininkai ima ruošti savo aplinką žiemai ir pamažu užbaiginėja visus darbus. Ne išimtis ir vilnietis Vytautas, kuris savo sodyboje Varėnos rajone nieko nenutuokdamas tvarkėsi komposto dėžę. Atsidarius ją – vyras pamatė žadą atimantį reginį. Komposto dėžėje knibždėte knibždėjo dešimtys, o galbūt net šimtai susisukusių lervų.
2024-10-28

Padarykite tai savo rožėms prieš žiemą: kitąmet atsidėkos dideliais žiedais

Sodininkai turėtų žinoti, kad rožės gali lengvai nukentėti nuo šalčio, tačiau, laimei, yra paprastas būdas jas apsaugoti ir užtikrinti, kad jos išliktų sveikos. Sodininkai jau mažiau laiko praleidžia lauke, nes rudenį reikia mažiau dirbti sode, tačiau vienas nesudėtingas darbas gali padėti rožėms kitais metais sužydėti kur kas gausiau, rašoma express.co.uk. Nepaprastai svarbu paruošti rožes žiemai jau dabar ir tai padaryti gana paprasta.
2024-10-27

Balindami medžius šiukštu nedarykite 1 klaidos: gali baigtis liūdnai

Balinimas apsaugo kamienus nuo pažeidimų šaltuoju metų laiku, kai medžiai neturi lapų ir negali apsisaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Balinimas apsaugo nuo žiemospirgių, sunaikina infekcijas ir kenkėjus, esančius žievės paviršiuje. Tai nėra sudėtingas darbas, bet reikia žinoti keletą taisyklių ir jų laikytis. Jeigu rudenį nenubalinome obelų, būtinai tai padarykime žiemą, kai tik leidžia oro temperatūra.
2024-10-22

Įkyrių apynių sode neliks nė kvapo: štai kas padės

Jūsų nuomone, apynys – reikalingas augalas? Jeigu atsakėte teigiamai, vadinasi, jūsų sklype jis neauga. Nes kiekvienas, bent kartą susidūręs su apyniu, visam gyvenimui įsisąmonina: tai agresorius ir tikra katastrofa bet kuriam sodui ar kiemui. Praeityje apyniai ypač dažnai naudoti vertikaliajam apželdinimui. Todėl, kad jie auga ir plinta sparčiau už kitus augalus akimirksniu uždengdami reikalingus paslėpti plotus, iš jų lengva formuoti gyvatvores.
2024-10-17

Kitąmet pomidorus sodinkite šiuo būdu: sulauksite dvigubo derliaus

Pomidorai yra vieni populiariausių ir jų netrūksta beveik visuose daržuose. Nors pomidorų auginimas yra gana lengvas, svarbu laikytis tam tikrų veiksmų, kurie padės pasiekti maksimalų derlių. Todėl išmokite pasiekti dar geresnę grąžą su minimaliomis pastangomis. Vadovaukitės šiomis vieno „YouTube“ kanalo rekomendacijomis. Nors jums gali pasirodyti keista, kad kažkas sodina pomidorų daigus iki lapų, giliai juos sodinti yra būtina.
2024-10-14

Pabarstykite kavos tirščių ant savo vejos: rezultatas nustebins

Rudeniui įsibėgėjus, vejos gali atrodyti šiek tiek nuobodžiai ir neišvaizdžiai, tačiau yra viena virtuvinė atlieka, kuri gali padėti pagyvinti veją. Vejos tvarkymo darbai gali būti atliekami bet kuriuo metų laiku, tačiau ruduo įprastai būna tinkamiausias, nes dirvos temperatūra vis dar pakankamai šilta, kad skatintų žolės augimą, rašoma express.co.uk. Vienas iš labai svarbių vejos tvarkymo darbų – tręšti žolę.
2024-10-13

Obuolius namuose išlaikykite iki pavasario: štai, ką reikia daryti

Vieni sodininkai atsargas žiemai jau susikrovė į sandėlius, rūsius, kiti tam dar tik ruošiasi. Tačiau sveikus obuolius išlaikyti iki pavasario pavyksta toli gražu ne visiems. Viską lemia ne tik laikymo sąlygos, bet ir tai, kokius obuolius sudėsite žiemojimui. Išlaikyti obuolius per žiemą nėra taip paprasta, kaip daugeliui gali pasirodyti. Tam reikia ne tik pasirūpinti tinkamomis laikymo sąlygomis, bet ir teisingai nuskinti obuolius.
2024-10-12

Jokiu būdu dabar to nedarykite rožėms: žiedų nesulauksite

Tai joks pokštas, o faktas. Tik stiprios, sveikos, prižiūrėtos rožės gali pasipriešinti nenuspėjamiems rudeniniams orams, žiemos staigmenoms ir pavasarinėms šalnoms. Svarbu šiltajam metų laikui pasibaigus nesugadinti to, ko pasiekėte per sezoną.  8 patarimai rožėms Neskubėkite dengti. Pirmosios šalnos – dar ne priežastis apkamšyti rožių krūmus, tai gana atsparūs šalčiams augalai.
2024-10-11

Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins

Nors vasara jau praeityje, vis dėlto atsipalaiduoti dar nederėtų. Kol šalčiai neaplankė, darbai sode tęsiasi. Sodininkai pasidalijo svarbiausiais spalio mėnesio darbais sode. Sodiname medžius Į paruoštas duobes medelius galima sodinti jau spalio pradžioje. Jei žemė jose nesusigulėjusi, šį darbą reikėtų atidėti iki mėnesio pabaigos arba net iki pavasario. Turėdamas nedidelį 6 arų žemės plotą (o čia dar namelis, šiltnamis), daug medelių nepasodinsi. O vaisių norisi kuo įvairesnių.
2024-10-10

Pamatę, ką augina Aušra, daugelis nustemba: augalą atpažįsta ne visi

Alytaus rajone, Radžiūnų kaime, gyvenančios Aušros Petkevičienės sodyba neretai pavadinama augalų karalyste. Pažįstantys moterį puikiai žino jos meilę augalams, gėlėms, ir atvykę į svečius gauna naudingų patarimų, kaip puoselėti savo aplinką. Nors veiklos tikrai netrūksta, Aušra ryžosi išbandyti ir dar vieną naujovę – auginti bananmedžius.
2024-10-07

Atskleidė, kada geriausia sodinti česnakus: nepavėluokite

Remiantis tyrimų rezultatais, prieš prasidedant žiemai česnako skiltelė turėtų turėti 12–18 šaknų, kurių ilgis 5–10 cm. Šiam šaknų sistemos išsivystymui reikia maždaug 35–45 dienų.  Būtent per šį laiką, kol dirva neįšalo, česnakai turi laiko išvystyti šaknų sistemą, tačiau žalumynai dar nepasirodys.  Optimalus česnakų sodinimo laikas – nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos, daugiausia priklausomai nuo oro sąlygų ir regiono.
2024-09-28

Atskleidė paprastą būdą, kaip greičiau sunokinti avokadus: veikia 100 proc.

Po šios greitos gudrybės avokadų skonis bus tobulas. Avokadas yra vaisius, kurį galima naudoti daugeliui receptų. Toks produktas taps nepakeičiamu jūsų patiekalų pagalbininku.  Žinoma, kad avokadai, kaip ir bananai, prinoksta po derliaus nuėmimo, todėl kartais parduotuvėje galima nusipirkti ne visai prinokusių vaisių, o tai sukelia papildomų problemų.
2024-09-26

Pasakė geriausią laiką skinti obuolius: įsidėmėkite

Jei norite kuo ilgiau išlaikyti obuolius, pirmiausia reikia juos tinkami nuskinti, nes nuo to priklauso, kiek obuoliai išbus žiemą. Sodininkai patarė, kaip obuolius šviežiais išlaikyti per žiemą. Pirmiausia – atranka Obuoliai skinami tada, kai pradeda kristi nuo obels. Vaisiai skinami tik sausu oru. Nenuskinkite kotelio, nenutrinkite natūralaus vaškinio sluoksnio, kuris apsaugo vaisių nuo puvimo ir pelėsio. Nuskintus obuolius gražiai sudėkite į jiems skirtus krepšius ar dėžes.
2024-09-26

Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins

Rugsėjis – tinkamiausias laikas tvarkyti senus gėlynus ir formuoti naujus. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip prižiūrėti augalus, ir patarsime, kaip pasiruošti žiemai. Šis laijas yra pats tinkamiausias susitvarkyti senuosius gėlynus bei formuoti naujuosius. Sodinimas ir tręšimas Rugsėjo pradžioje sodinkite narcizus, hiacintus ir krokus, o paskutinį mėnesio dešimtadienį – tulpes. Vėliau pasodinti nespėja įsišaknyti, sunkiau žiemoja.
2024-09-25

Padarykite tai savo orchidėjoms: nespėsite skaičiuoti žiedų

Pasak gėlininko, orchidėjoms maitinti jis naudoja organines trąšas, pagamintas iš kiekvienoje virtuvėje turimų ingredientų – obuolių ir kiaušinių lukštų. „Natūralių trąšų nereikėtų nuvertinti. Jos tokios pat veiksmingos kaip ir paruošti mineraliniai kompleksai, tačiau saugesnės. Obuoliuose gausu angliavandenių, baltymų, kalcio, fosforo, kalio, cinko, geležies ir daugelio kitų mikroelementų.
2024-09-24

Ragina pasodinti šį augalą savo sode: jo uogas vadina aukso gysla

Žilakrūmis – vis dar retas vaiskrūmis Lietuvoje. Augalas paplitęs Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje. Šį vaiskrūmį vertina sveiko gyvenimo būdo propaguotojai, nes jo vaisiai ir lapai turi maistinių bei gydomųjų savybių. Lietuvoje auginamos 3 žilakrūmių rūšys: siauralapis žilakrūmis (Elaeagnus angustifolia), amerikinis žilakrūmis (Elaeagnus commutata) ir gausiažiedis žilakrūmis (Elaeagnus multiflora) Išskirtinis augalas Šis augalas vertas sodininkų dėmesio.
2024-09-24

Prieš žiemą padarykite tai savo rožėms: sukraus dar didesnius žiedus

Yra paprastas būdas pasirūpinti rožių atsparumu ir padėti joms pasiruošti šaltesniam orui – tereikia neišmesti vienos įprastos virtuvės atliekos. Spalvingosios rožės yra vieni iš labiausiai vertinamų sodo augalų, tačiau paaiškėjo, kad yra paprastas būdas, kad jų žiedai būtų didesni ir sveikesni. Seanas Barkeris, „Polytunnel Gardening“ ekspertas, papasakojo, kad daugelis sodininkų kavos tirščių neišmeta į šiukšliadėžę, o jais tręšia sodo dirvožemį, rašo express.co.uk.
2024-09-23

Įspėja visus hortenzijų augintojus: nekartokite 1 klaidos

Hortenzijos yra nuostabūs sodo augalai, kurie, priklausomai nuo veislės, gali žydėti dar ir rudenį. Štai kaip pasirūpinti, kad jos žydėtų, ir kaip išvengti vienos klaidos. Yra daug skirtingų hortenzijų veislių, tačiau, pasak Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS), visoms joms tinka panašios sodo sąlygos.  Hortenzijos, priklausomai nuo rūšies, paprastai žydi visą vasaros pabaigą ir rudenį – tai ištvermingi augalai ir gali atlaikyti įvairias oro permainas.
2024-09-19

Prieš žiemą padarykite tai rododendrams: kitąmet apdovanos žiedais

Rododendrai – tikra sodybų puošmena. Jie veši ten, kur aukštas oro drėgnumas, puri, humusinga ir rūgšti dirva, o žiemą padengiami gilia sniego danga. Norint visus metus grožėtis kokybiškais visžaliais augalais, pavasarį džiaugtis gausiais spalvingais žiedynais, rododendrais reikia rūpintis nuo pavasario iki pavasario, t. y. ištisus metus. Rododendrų paruošimas žiemai Rudenį rododendrus būtina tinkamai paruošti žiemai.
2024-09-17

Prieš žiemą padarykite tai savo hortenzijoms: rezultatas nustebins

Daugelis sodininkų rudenį atlieka paskutiniuosius sodo darbus prieš žiemą. Ne išimtis ir hortenzijų augintojai, kurie siekia apgenėti savo dekoratyvinių augalų krūmus prieš pirmąsias šalnas. Apie tai, kaip taisyklingai genėti hortenzijas ir kokių klaidų nedaryti papasakojo medelyno „Tado ūkis“ bendrasavininkė, kraštovaizdžio dizainerė Kristina Cvilikienė. Genėjimo svarba Sodininkai žino, kad genėjimas yra labai svarbi veikla visame augalo augimo procese.
2024-09-14

Pomidorai darže daugiau netrūkinės: štai, ką reikia daryti

Pomidorų skilinėjimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų juos auginant. Gera žinia ta, kad šie negražūs įtrūkimai atsiranda ne dėl kenkėjų ar ligų ir juos galima sustabdyti. Namuose užauginti pomidorai yra ne tik skanūs, bet ir turėtų atrodyti patraukliai. Įtrūkusi vaisiaus odelė įtakos skoniui neturi, tačiau jo išvaizdą tikrai gadina. Su šia problema susiduria daugelis Jungtinės Karalystės sodininkų, rašo express.co.uk.
2024-09-13

Padarykite tai savo avietėms: kitąmet atneš didesnį derlių

Kad avietės gausiai derėtų, šiuo metu jas reikia tinkamai prižiūrėti. Tiesą sakant, pavasarį jomis iš karto reikia pradėti rūpintis. Nors aviečių krūmai nėra reiklūs, gausaus derliaus sulauksite tik tada, jei joms nieko netrūks! Pagrindiniai aviečių krūmų poreikiai – tinkamas dirvožemio pH, kuriame gausu maistingųjų medžiagų, pakankamai šviesos ir daug vandens. Kadangi aviečių šaknys yra negilios, išsidėsčiusios horizontaliai po žeme, jas galima pažeisti neatsargiai kasant.
2024-09-12

Rudenį padarykite tai savo darže: kitąmet derlius nustebins

Nuėmus daržoves, reikia pradėti ruoštis kitų metų derliui. Vienas pagrindinių darbų – sutvarkyti dirvožemį: sunaikinti stambesnes piktžoles, surinkti sausus lapus ir derliaus likučius, atnaujinti dirvą. Atlikus šiuos svarbius darbus, padidės derlingumas, sumažės žaladarių, ligų ir piktžolių plitimas bei atsiradimas. Dirvožemio paruošimas Pirmiausia, nuėmus derlių, reikėtų pašalinti visas liekanas. Atidėliojant šį darbą, augalų liekanos ims pūti ir pradės bręsti patogenai, kurie užkrės dirvą.
2024-09-11

Rudenį išsirinkite geriausius sodinukus: štai, ką reikia žinoti

Vienas pagrindinių rudens darbų sode – vaismedžių bei dekoratyvinių augalų sodinimas. Pasak specialistų, ruduo tam yra netgi tinkamesnis metas nei pavasaris, nes drėgmė išsilaiko geriau, pasodintų augalų nereikia taip dažnai laistyti. Kaip išsirinkti tinkamus sodinukus ir juos pasodinti, kad prigytų, pasakoja sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras, Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas.
2024-09-10

Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins

Atsisveikinusi vasara užleido pozicijas rudeniui. Šis nei sodininkams, nei daržininkams atsipūsti neleis, nes ruduo visuomet atneša daug parengiamųjų darbų, kad tinkamai sutiktume besiartinančią žiemą. Štai, kokius darbus dabar reikėtų atlikti: Saugiai suneškite daržoves Rugpjūtis daržininkams – intensyvus daržovių konservavimo ir raugimo laikas. Į rūsius nešamas šių metų daržovių ir vaisių derlius.
2024-09-07

Atskleidė, kaip laikyti svogūnus: bus skanūs daug ilgiau

„Šiais metais užsiauginome daug svogūnų. Deja, netrukus roputės pradėjo gesti. Ką padarėme ne taip, kaip reikia atsirinkti svogūnus ir juos saugoti?“ – klausia Svetlana iš Kauno r.. Atsako agronomė Danutė Ruseckienė Veikia temperatūros kaita Vasaros dabar tokios, kad augalai priversti arba skursti, nes būna šalta, arba leipti iš karščio. Daržininkai žino, kad augimo metu esant didelei temperatūros kaitai svogūnai blogiau laikosi.
2024-09-05

Atskleidė, kada paskutinį kartą pjauti žolę: kiti to nežino

Visą vasarą sodininkai daugiausia dėmesio skiria vejoms ir jų priežiūrai, tačiau jai baigiantis reikėtų atkreipti dėmesį į kitus sodo darbus. Lapų grėbimas ir piktžolių rovimas yra vieni iš darbų, apie kuriuos reikia galvoti greta svarbaus klausimo – kada nustoti pjauti žolę, rašoma express.co.uk. Kai dienos tampa šaltesnės ir nuo medžių pradeda kristi lapai, žolė pradeda lėčiau augti. MyJobQuote.co.
2024-09-04

Aldonos ir Kęstučio sodas stulbina praeivius: atskleidė, kaip sukūrė tokį grožį

Užsukus į alytiškių Aldonos ir Kęstučio Reginų namų kiemą stebina čia augančios gėlės – brugmansijos – žiedų grožis ir gausa. Trejus metus Aldonos puoselėjama gėlė šiemet pradžiugino net 260 geltonų žiedų. Praėjusiais metais jų buvo mažiau – 105.  „Šios gėlės priežiūra yra sudėtinga. Ją, atšalus orams, reikia nugenėti ir per žiemą laikyti rūsyje. Vasaros metu ji labai mėgsta drėgmę. Kai dabar labai karšta, brugmansiją tenka laistyti du kartus per dieną.
2024-09-04

Plinta nuotrauka iš Kėdainių rajono: žmonių gerumui ribų nėra

„Vaišiname“ – didelėmis ir aiškiomis raidėmis rašoma ant lentelės, kuri kviečia nemokamai pasivaišinti obuoliais. Pasidalinti derliumi nusprendė Josvainių miestelio gyventojai. Tokia paprasta, bet labai puiki gerumo akcija – labai geras pavyzdys kitiems, kurie taip pat turi perteklinio derliaus ir gali juo pasidalinti. Traukia akį Važiuojant keliu Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, Josvainių miestelio pradžioje akis patrauka rausvų obuolių kupina dėžutė.
2024-09-03

Žiurkės į jūsų kiemą nebeis: štai, kas padės

Žiurkės yra gudrūs ir smalsūs graužikai, kurie veisiasi mūsų namų pakraščiuose. Joms labiau patinka gyventi šalia mūsų atliekų ir šiukšlių nei laukinėje gamtoje. Šie gudrūs gyvūnai itin gerai moka išgyventi, todėl jų atsikratyti yra sudėtinga. Veiksmingiausias būdas atsikratyti žiurkių kieme – užuot naudojus stiprius nuodus ar žiaurius spąstus, kurie gali pakenkti kitiems laukiniams gyvūnams, nebeduoti joms maisto, rašoma mosquitojoe.com.
2024-09-01

Pasėkite tai po bulvių darže: rezultatas nustebins

Surinkus bulves darže, lysvės lieka tuščios. Kai kurie daržininkai iš rudens ant jų atveža mėšlo ir jas suaria, kad paruoštų juodžemį pavasariniam sodinimui. Tačiau yra ir kitas būdas: sklypą galima apsėti sideratais. Kas tai yra ir ką jos duoda, ką ir kada sėti sideratais. Ką sėti nuėmus bulvių derlių Pirmiausia supraskime, kas yra sideratai.
2024-08-28

300 pomidorų veislių auginanti Birutė išdavė auksinius patarimus: derlius bus daug skanesnis

Kiekvienas pomidorų mylėtojas žino, kad šių daržovių auginimo procesas ne tik užtrunka, reikalauja daug laiko ir meilės, bet ir yra itin preciziškas. Dėl to užėjus į Ignalinos rajone, Didžiasalyje gyvenančios 57-erių Birutės Šatalinos šiltnamius daugelis išgriūtų – juose sukasi ne viena, ne dvi, o 300 skirtingų pomidorų veislių! Viena iš Birutės pomidorų auginimo paslapčių – ypatinga vieta, kurioje ji gyvena.
2024-08-24

Rūtos ir jos vyro hortenzijos sprogdina internetą: atskleidė aukso vertės patarimus

Sodininkai žino, kad hortenzijos savo pačius gražiausius žiedus dovanoja rugpjūčio pabaigoje. Dėl to ne veltui visi šiuo metu plūsta į hortenzijų parką Panevėžio rajone, kuriame auga daugiau nei 4 000 hortenzijų krūmų.
2024-08-23
Į viršų