seimo antikorupcijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo antikorupcijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo antikorupcijos“.
Dėl NŽT parduoto sklypo Vilniuje STT pradėjo ikiteisminį tyrimą
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl valstybinės žemės sklypo Vilniuje, Lazdynuose, šalia Neries, pardavimo ir taikos sutarties pasirašymo aplinkybių.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo. Įtarimai niekam nėra pareikšti.
Seimo komisija prašys STT įvertinti premjero patarėjo dalyvavimą viešajame pirkime
Seimo Antikorupcijos komisija nutarė kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši pateiktų korupcijos rizikos vertinimą dėl politinio pasitikėjimo pareigūnų dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose. „Būtų tikslinga paklausti STT, ar politinio pasitikėjo pareigūnų dalyvavimas viešųjų pirkimų komisijos nariais ar ekspertais nesukelia rizikos“, – trečiadienį per komisijos posėdį sakė jos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius.
Naujomis pataisomis sieks apsaugoti gyventojus
Piniginių lėšų, kurias valstybė skirtų šalies gyventojams ar institucijoms, pateikusiems vertingos informacijos apie korupcijos apraiškas, piktnaudžiavimus, siūloma neapmokestinti. Tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas registravo Seimo Antikorupcijos komisijos narė konservatorė Agnė Bilotaitė. Ji anksčiau vadovavo nuo 2017 metų Seime veikusiai specialiai darbo grupei, parengusiai pranešėjų apsaugos garantijų tvarką.
R. Karbauskis: V. Gailius turi trauktis
Koncerno „MG Baltic“ byloje apklaustas liberalas Vitalijus Gailius turėtų pasitraukti iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų, teigia valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Labai tikiuosi, kad ponas V. Gailius, suprasdamas situaciją dėl tos bylos, kuri prasidėjusi, (...) dėl tų aplinkybių, kurios vienaip ar kitaip rodosi spaudoje, turėtų padaryti tą žingsnį pats pasitraukdamas. Tai būtų tikrai teisingas žingsnis“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.
VSD tylos siena dėl A. Skardžiaus
Parlamentaro Artūro Skardžiaus apkaltos komisijos vadovė neatskleidžia, ar apie galimus jo ir aplinkos verslo ryšius Baltarusijoje iš Valstybės saugumo departamento (VSD) pavyko gauti daugiau naujos informacijos. VSD jos anksčiau buvo pateikusi Antikorupcijos komisijai, pernai tyrusiai parlamentaro veiklą. Pasak komisijos pirmininkės „valstietės“ Agnės Širinskienės, A. Skardžiaus ryšių su Baltarusija nagrinėjimas nebaigtas – tam bus skiriamas dar vienas posėdis.
Aiškinsis, kokie A. Skardžiaus ryšiai su Baltarusija
Specialioji Seimo komisija, tirianti, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui, aiškinsis parlamentaro ryšius su Baltarusija. Informaciją pateiks Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovai, A. Skardžiaus veiklą tyrusios Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius, taip pat pats A. Skardžius. „Norėsime išgirsti iš VSD, kokią jie turi šiuo klausimu medžiagą, kokia tai medžiaga apie jo (A. Skardžiaus – BNS) ryšius.
A. Veryga informuotas apie jo patarėjo veiklą, kuriant e. sveikatą
Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Audrius Daunoravičius galėjo tarpininkauti, diegiant stringančią elektroninės sveikatos sistemą, tačiau nėra duomenų, kad jis būtų susijęs su viešaisiais pirkimais, sako Seimo Antikorupcijos komisija. Jos vadovas teigia, jog ministras Aurelijus Veryga yra informuotas, kad jo patarėjas tarpininkavo tarp sistemos diegėjų ir ligoninių.
Iš 12 iškeltų kandidatų į Liberalų sąjūdžio pirmininkus, realūs varžovai tik du
Likus gerai savaitei iki Liberalų sąjūdžio (LS) suvažiavimo, į partijos vairininkus oficialiai taikosi du kandidatai - dabartinis laikinasis partijos vadovas bei frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas ir parlamentaras Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. E. Genvilas dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė, kad partijos skyriai į pirmininkus yra iškėlę 12 kandidatų, todėl išlieka tikimybė, kad vienas ar keli jų apie savo ketinimus praneš per suvažiavimą.
Aiškėja, kas užsidirbo iš e. sveikatos sistemos
Seimo Antikorupcijos komisija nutarė, kad visi trys 2000-aisiais sumanytos elektroninės sveikatos sistemos projekto, etapai buvo įgyvendinti netinkamai – sistema iki šiol nepasiekė tikslų ir neteikia kokybiškų paslaugų. E. sveikatos projektą pastaraisiais metais įgyvendina Registrų centras, kurio valdymas neseniai perduotas Susisiekimo ministerijai.
A. Skardžius traukiasi iš Seimo Energetikos komisijos
Seimo Antikorupcijos komisijai konstatavus, kad rūpindamasis atsinaujinančių išteklių ūkiu, socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius galėjo supainioti viešus ir privačius interesus, parlamentaras pranešė pasitraukiantis iš Seimo Energetikos komisijos.
REKLAMA
REKLAMA
V. Gailius sako matantis pagrindą A. Skardžiaus apkaltai
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius antradienį pareiškė matantis pagrindą parlamentaro Artūro Skardžiaus apkaltai, politikams rengiantis tvirtinti išvadas dėl Seimo nario ryšių energetikos versle. Jis sako svarstantis pats inicijuoti apkaltą A. Skardžiui ir surinkti tam reikalingus ketvirtadalį Seimo narių parašų. „Seime patvirtinus išvadą matau galimybę inicijuoti apkaltą. Pasilieku galimybę surinkti parašus“, – BNS sakė V. Gailius.
Seimo komisija: A. Skardžius galėjo supainioti interesus
Parlamentaras Artūras Skardžius Seime rūpinosi atsinaujinančių išteklių energetika ir taip galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimą valstybės tarnyboje, nustatė Seimo Antikorupcijos komisija. Siūloma Seimui kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ji priimtų sprendimą.
Seimo komisija: A. Skardžiaus šeima už žemės nuomą gauna daugiau
Parlamentaro Artūro Skardžiaus šeima žemę vėjo jėgainių savininkams nuomoja geresnėmis sąlygos, nei gretimų sklypų turėtojai. Tai išsiaiškino Seimo Antikorupcijos komisija, tirianti A. Skardžiaus šeimos interesus energetikoje. Ji taip pat nustatė, kad išskirtinėmis sąlygomis žemę nuomoja dar vienas asmuo, išnuomojęs žemę savo vadovaujamai įmonei. „Mūsų užduotis yra atsakyti, kokia yra įprasta praktika.
Darbą baigia A. Skardžiaus šeimos interesus energetikoje tirianti komisija
Seimo Antikorupcijos komisijos, analizuojančios parlamentaro Artūro Skardžiaus šeimos interesus energetikoje, tyrimas eina į pabaigą. Komisija trečiadienį apklaus paskutinį liudytoją ir imsis išvadų svarstymo. Jos vadovas liberalas Vitalijus Gailius prognozuoja, kad komisijos nariai gali jas spėti ir patvirtinti bei baigtų darbą. Tokiu atveju Seimui išvados teikiamos jau kitą savaitę. Išvadas komisiją Seimas yra įpareigojęs pateikti iki lapkričio 10-osios.
Beveik 40 milijonų nebėra, sistema neveikia – ministerija įvardino, kam už tai „atsirūgo“
Parlamentinis tyrimas po Valstybės kontrolės atlikto elektroninės sveikatos sistemos kūrimo audito išvadų, Seimo Antikorupcijos komisija, veikianti kaip laikinoji tyrimo komisija, atlieka parlamentinį tyrimą dėl e. sveikata projekto įgyvendinimo. Antradienį vykusiame posėdyje, komisijos nariai klausėsi Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovų paaiškinimų dėl minėto projekto įgyvendinimo.
Naujausios detalės A. Skardžiaus skandale: šeimos verslą finansavo ir „Gazprom“ bankas
Seimo nario Artūros Skardžiaus šeimos iš dalies valdomos Baltarusijos energetikos įmonės „Investenergostroj“ saulės elektrinių projektą finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ bankas „Belgazprombank“. Apie tai A.Skardžiaus šeimos interesus energetikoje narpliojančios Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį pranešė Skardžiaus šeimos draugas ir verslo Baltarusijoje partneris Romualdas Patalavičius. „Lietuvoje perėjome keletą bankų dėl galimybės finansuoti. Deja, bankai atsisakė.
A. Skardžiaus byloje apklaus šeimos draugą
Parlamento nario socialdemokrato Artūro Skardžiaus šeimos interesus energetikoje narpliojanti Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį planuoja apklausti Skardžių šeimos draugą ir verslo partnerį Romualdą Patalavičių bei išklausyti teisėsaugos atstovus.
Vitalijus Gailius ragina ištirti „Lietuvos energijos“ ir Registrų centro pirkimus
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius ragina finansų ministrą Vilių Šapoką ir teisingumo ministrę Mildą Vainiutę atlikti pilnus ir visaapimančius patikrinimus „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje bei Registrų centre dėl įmonėse vykdytų viešųjų pirkimų ir juos laimėjusių įmonių ryšių su šių įmonių valdymo organų nariais.
Socdemai nuo A. Skardžiaus nenusisuko: sankcijų nesiims
Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija nutarė kol kas nesiimti sankcijų prieš Seimo narį Artūrą Skardžių, kurio ryšiais su energetikais šią savaitę suabejota viešojoje erdvėje. A.Skardžius penktadienį pats laikinai sustabdė narystę partijoje. Socialdemokratų Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius BNS sakė, kad šeštadienį posėdžiavusi komisija tik įvertino A.Skardžiaus raštu pateiktus paaiškinimus.
Tyrimas dėl Artūro Skardžiaus: 9 dalykai, ką sieks nustatyti Seimo komisija
Seimo opozicija surinko parašus, kad Seimo Antikorupcijos komisijai būtų pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Energetikos komisijos nario socialdemokrato Artūro Skardžiaus interesų. Penktadienį įregistruotas Seimo nutarimo projektas dėl šio tyrimo, jį pasirašė 37 parlamentarai. Jie siūlo, kad komisija parlamentinio tyrimo išvadas pateiktų iki lapkričio 10 dienos. Uždegti žalią šviesą tyrimui turės visas Seimas.
Vitalijus Gailius prasitarė apie pasitraukimą iš Liberalų sąjūdžio
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius žada trauktis iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, jei partijai bus pareikšti įtarimai. „Nesu naujokas politikoje ir jeigu Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui bus pareikšti įtarimai, tai pats priimsiu tinkamą ir adekvatų sprendimą dėl pasitraukimo iš partijos. Tikiuosi, kad tokių pat standartų laikysis ir tie kolegos, kurie dabar dalija patarimus man“, - išplatintame pranešime ketvirtadienį teigia V.Gailius.
Teismas: prokuroras pagrįstai atsisakė pradėti tyrimą dėl Kęstučio Trečioko liudijimo Seimo komisijai
Teismas nusprendė, kad prokuroras pagrįstai atsisakė pradėti tyrimą dėl aplinkos ministro „tvarkiečio“ Kęstučio Trečioko liudijimo Seimo Antikorupcijos komisijai apie bendravimą su Druskininkų meru Ričardu Malinausku. Apie šį teismo sprendimą pranešė Generalinė prokuratūra. Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Seimo narės konservatorės Agnės Bilotaitės skundą, kuriuo ji skundė prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Politikė prašė ištirti, ar ministras nemelavo.
Seimo pirmininkė: pokalbių išklotinės – jokia paslaptis, bet tvarka turi būti
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad prokuratūros raštas su politikų pokalbių išklotinėmis bus grąžintas į Seimo teisės aktų bazę, jei prokurorai paskelbs, kad jas paskelbiant nebuvo nusižengta įstatymams. L.Graužinienė pabrėžia, kad pokalbių išklotinės – jokia paslaptis, bet parlamentas negali oficialiai skelbti dokumentų, jei kyla abejonių, ar į viešumą jie pateko teisėtai. „Prie atskirosios nuomonės buvo pridėtas priedas, stenogramos, kurios buvo paviešintos.
Premjeras: jei ministras melavo, su juo atsisveikinsime
Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako, jog aplinkos ministrui „tvarkiečiui“ Kęstučiui Trečiokui teks atsisveikinti su postu, jei paaiškės, kad dėl kurortų apsaugos zonas naikinančio Vyriausybės nutarimo priėmimo aplinkybių melavo Seimo Antikorupcijos komisijai.
Antikorupcijos komisija: Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų priimtas pažeidžiant tvarką
Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo buvo priimtas pažeidžiant tvarką, antradienį savo parlamentinio tyrimo išvadose patvirtino Seimo Antikorupcijos komisija. Situaciją Druskininkuose nagrinėjusi komisija savo išvadose pažymi, kad priimant nutarimą nesilaikyta pačios Vyriausybės nustatytos tvarkos dėl teisės aktų projektų rengimo ir priėmimo tvarkos.
Opozicija inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl premjero žento verslo
Seimo opozicija trečiadienį inicijavo parlamentinį tyrimą dėl premjero Algirdo Butkevičiaus žento verslo. 37 parlamentarai iš konservatorių ir liberalų frakcijų siūlo aiškintis, „kaip ir kokiomis sąlygomis" įmonė „Ministerium“, kurios akcininku buvo Evaldas Vaitasius, „laimėjo stambius valstybinius viešinimo paslaugų konkursus“. Opozicija siūlo tyrimą pavesti atlikti Seimo Antikorupcijos komisijai. Ministro pirmininko žentas E.Vaitasius 50 proc.
Lietuvoje auga nepakantumas korupcijai
Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius sako, kad Lietuvoje didelė problema išlieka viešųjų ir privačių interesų derinimas bei smulkioji korupcija. Pasak V. Gailiaus, Lietuvoje pakanka teisinių priemonių, padedančių kovoti su korupcija, tačiau jos neišnaudojamos. Komisijos pirmininkas sako, kad aktyviau galėtų dirbti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri prižiūri, kaip derinami viešieji ir privatūs interesai.
V. Gailius: politikai ir teisėjai nebegalės išvengti atsakomybės slėpdamiesi už imuniteto
Šiandien Seimas vienbalsiai priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias, kad politikai ir teisėjai nebegalės išvengti atsakomybės slėpdamiesi už savo imuniteto. Šių pataisų autorius – Seimo narys Vitalijus Gailius. Pataisomis įtvirtina, kad teismų bylose senaties eiga privalo būti sustabdyta tol, kol nusikalstamą veiką padaręs asmuo turės imunitetą nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Senaties skaičiavimas atsinaujina nuo tos dienos, kai gaunamas leidimas asmenį patraukti atsakomybėn.
Valstybinė ligonių kasa su monopolija ketina kovoti esminėmis pertvarkomis
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuo 1997-ųjų yra įpareigota kasmet vykdyti centralizuotus vaistų ir medicinos pagalbos priemonių viešuosius pirkimus.
Analizuojant metinius centralizuotų vaistų pirkimo vaistų rezultatus, aiškėja tendencija, kad pagrindinė perkamų vaistų dalis įsigyjama iš monopolininkų.
Antikorupcijos komisija norėtų išgirsti generalinį prokurorą iš Seimo tribūnos
Seimo Antikorupcijos komisija, nesulaukusi generalinio prokuroro Dariaus Valio informacijos apie vykdomus ikiteisminius tyrimus, nutarė kreiptis į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę. Parlamento vadovė bus prašoma pakviesti generalinį prokurorą Darių Valį į Seimą, kuris tokią ataskaitą pateiktų iš plenarinių posėdžių tribūnos.
D. Valys nepakluso Seimui
Generalinis prokuroras atsisakė teikti informaciją Seimo Antikorupcijos komisijai.
Antradienį Generalinis prokuroras Darius Valys, atsakydamas į Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą pateikti detalią informaciją apie konkrečius ikiteisminius tyrimus, nurodė, kad tokios informacijos neteiks, o apie tokius Antikorupcijos komisijos veiksmus pranešė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.
Tautiniam olimpiniam komitetui grasina prokurorais
Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis teigia, kad yra surinkta duomenų, jog olimpinės lėšos, parama gaunama iš loterijų, gali būti skirstomos neskaidriai.
Iš Londono grįšiančių tautinio olimpinio komiteto vadovų laukia ne malonus sutikimas, o pasiaiškinimo reikalaujantys parlamentarai, grasinantys prokurorais.
A. Švarplys: kas nustebino ir kas guodžia D.Kedžio mergaitės istorijoje?
(Žiniasklaidos ir politikos mokslų studentams apie konstitucines „sarginio šuns“ funkcijas)
Nustebino sistemingų koordinuotų pastangų mastas.
Iš visų medijų labiausiai išsiskyrė „Lietuvos ryto“ laikraštis ir interneto portalas. Šis laikraštis iš anksčiau pasižymėjo ypatingais ryšiais su VSD ir kitomis jėgos struktūromis kaip Generaline Prokuratūra, sprendžiant iš to, kad būtent šiame laikraštyje būdavo paviešinama „reikalinga“ informacija iš slaptų pažymų.
Kyšiai ir priemokos: pacientų bendravimo su gydytojais kasdienybė
Parlamentarai domisi medicinos įstaigų reikalavimais pacientams susimokėti už gydymą, tyrimus ar vaistus. Aiškėja, kad daugeliu atvejų, tokie reikalavimai yra neteisėti. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai sako, kad netrukus bus priimti įstatymų pakeitimai ir tų gydymo įstaigų, kuriose taikomos nelegalios priemokos, vadovus bus galima bausti finansiškai.
Daugeliu atvejų reikalavimai pacientams susimokėti už gydymą – neteisėti
Parlamentarai domisi medicinos įstaigų reikalavimais pacientams susimokėti už gydymą, tyrimus ar vaistus. Aiškėja, kad daugeliu atvejų, tokie reikalavimai yra neteisėti. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai sako, kad netrukus bus priimti įstatymų pakeitimai ir tų gydymo įstaigų, kuriose taikomos nelegalios priemokos, vadovus bus galima bausti finansiškai.
„Trinkelių byloje“ aiškėja nauji faktai
„Antikorupcijos komisija išvados dar nepadarė. Bet kuo toliau, tuo daugiau kyla klausimų“, – pasibaigus posėdžiui žurnalistams sakė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis.
Apibendrindamas viską, ką komisijos nariai apie Gedimino prospekto rekonstrukciją ir skandalingą jame suklotų trinkelių istoriją išgirdo trečiadienio posėdyje, jis sakė: „Paaiškėjo, kad atsparumo šalčiui Lietuvoje niekas netiria.
A. Melianas: su VTEK išvadomis dar nesusipažinau (papildyta)
Naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos nariams pareiškė, kad nespėjo susipažinti su VTEK išvadomis dėl naujojo FNTT vadovo K. Jucevičiaus.
„Aš su jomis dar nesu susipažinęs.
A. Zuokas: nerandame 9 tūkst. kv. metrų Gedimino prospekto trinkelių (papildyta 10:18)
(Papildyta 10:18) „Esame pateikę finansines pretenzijas projektuotojams, techninės priežiūros vykdytojams ir rangovams. Mums nereikia kaltųjų, mums reikia, kad būtų ištaisytas brokas“, – teigė Antikorupcijos komisijai A. Zuokas.
Vilniaus meras akcentavo, kad reikia iš esmės išsiaiškinti, kodėl susiklostė tokia padėtis, kad panašių situacijų būtų išvengta ateityje.
Jis taip pat pabrėžė, kad tuo metu, kai vyko trečiojo etapo darbai, jis nebuvo nei miesto vadovu, nei miesto tarybos nariu.
D.Valys: Antikorupcijos komisijos išvados neatitinka tikrovės
Generalinis prokuroras Darius Valys neatitinkančios tikrovės vadina Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, kuriose reikalaujama, kad iš darbo būtų atleistas generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.
Tokią poziciją D. Valys perteikė savo oficialiuose atsakymuose Antikorupcijos komisijai.
„Generalinio prokuroro atsakyme pažymima, kad Seimo Antikorupcijos komisijos išvados neatitinka tikrovės.
Seimo Antikorupcijos komisija svarstys prezidentės atsakymus
Antradienį į neeilinį posėdį Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakymų aptarti susirinksianti Seimo Antikorupcijos komisija (AK) pirmiausia turės apsispręsti, ar iš Prezidentūros gautus popierius iš tiesų galima laikyti oficialiu dokumentu.
Parlamentarams teks nuspręsti, ar be jokių parašų ir antspaudų gautus balto popieriaus lapus su tekstu galima laikyti oficialiu krašto vadovės atsakymu į parlamentinės komisijos suformuluotus klausimus.
Ž. Šilgalis: ką nutylėjo R. Palaitis rašydamas „visą tiesą“ apie FNTT skandalą?
Turintiems laiko buvęs VRM ministras R. Palaitis savaitgaliui pasiūlė paskaityti savo mintis apie FNTT skandalą. Perskaičiau, todėl noriu kai ką patikslinti.
Ko gero, dalinai taip viskas ir vyko, bet buvęs VRM ministras parašė tik tiek, kiek jam buvo naudinga parašyti, bet nutylėjo esminius dalykus, užprogramavusius tolimesnius neteisingus ir neteisėtus veiksmus. Be abejo, R. Palaitis dar šimtąjį kartą pakartojo, kad neva viską darė teisingai ir teisėtai.
Antikorupcijos komisija kreipėsi į prokuratūrą dėl I. Degutienės
Seimo Antikorupcijos komisija, nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl Seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir jos artimųjų.
Tokį kreipimąsi komisijai pateikė „tvarkietis“ Petras Gražulis. Jis pasiūlė prokurorų prašyti pradėti tyrimą dėl „galimo valstybės paslapties atskleidimo ir kitų aplinkybių išaiškinimo“, praneša Delfi.lt.
R. Palaitis: dėl K. Jucevičiaus bus kiek aiškiau ketvirtadienį
Vidaus reikalų ministras sprendimą dėl Kęstučio Jucevičiaus skyrimo FNTT vadovu žada priimti ketvirtadienį, susipažinęs su visais dokumentais.
„Aš rytoj turėsiu visą aibę dokumentų ant stalo ir žiūrėsiu prieš skirdamas (K. Jucevičių – lrt.lt), kad įsakymas būtų visiškai atitinkantis visus teisės aktus.
Ten turi būti pakankamai daug popierių. Žiūrėsiu, ar yra skundas, ar yra atsakymas į tą skundą, ar yra patikimumo pažymėjimas ir kiti dokumentai.
K. Jucevičius: kai dingo slapti dokumentai, dirbau Utenoje
Naujasis FNTT vadovas tikina, kad jam mesti Antikorupcijos komisijos kaltinimai dėl slaptų dokumentų dingimo yra nepagrįsti.
„Pažymoje, kurioje kalbama apie dingusius dokumentus, minimi 1997, 1998, 1999 metai. Tada dirbau Utenoje, o paskui Kaune. Vilniuje pradėjau dirbti nuo 2001 metų. Manau, jeigu dokumentai dingtų, tarnybos vadovas turėtų pradėti ikiteisminį tyrimą ir apie tai informuoti Valstybės saugumo departamento darbuotojus.
Antikorupcijos komisija: FNTT – kaip Gariūnai, kur gali nusipirkti dokumentus (papildyta 10.54)
„Informacija yra susijusi su kandidatu į FNTT vadovus K. Jucevičiumi. 2003 m. reorganizavus FNTT, jis buvo paskirtas atsakingu už slaptų dokumentų administravimą. Atėjus į tarnybą V. Gailiui, buvo pradėtos daryti patikros, ir po pirmojo patikrinimo paaiškėjo, kad galimai yra dingę daugiau negu 100 slaptų dokumentų, dalis jų su žyma „visiškai slaptai“, – Seime trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis.
L. Kernagis apskundė etikos sargams jų vadovą A. Salamakiną
Dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino viešų pasisakymų žiniasklaidoje Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.
I. Degutienė užregistravo Seimo narių pateiktą interpeliaciją ministrui R. Palaičiui
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė užregistravo Seimo narių grupės pateiktą interpeliaciją vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui ir perdavė ją pačiam ministrui bei Seimo nariams.
Tokią interpeliacijos pateikimo procedūrą nustato Seimo statutas. Interpeliaciją vidaus reikalų ministrui pasirašė 32 Seimo nariai.
Etikos sargų bus prašoma ištirti, ar Antikorupcijos komisija neviršijo įgaliojimų
Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos nariai Vincas Babilius ir Valdemaras Valkiūnas ketina kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami ištirti, ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo teisėtumą tyrusi Seimo Antikorupcijos komisija neviršijo įgaliojimų.
Antikorupcijos komisija prašo panaikinti įsakymus dėl FNTT vadovų atleidimo
Šeštadienį posėdžiavusi Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Vyriausybę, prašydama panaikinti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymus, kuriais iš darbo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas.
Komisija taip pat prašo sustabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas.
Šeštadienį posėdžiaus Seimo Antikorupcijos komisija
Šeštadienį posėdžiaus Seimo Antikorupcijos komisija.
Jos posėdis vyks prieš pirmąjį Seimo pavasario sesijos plenarinį posėdį.
Oficiali Antikorupcijos komisijos darbotvarkė skelbia, kad planuojama svarstyti kreipimąsi į Vyriausybę.
Manoma, kad komisija prašys Vyriausybės panaikinti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymus, kuriais iš darbo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas.