rytų europa
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rytų europa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rytų europa“.
Rytų Europą alina karščiai – kai kur daugiau nei 40 laipsnių
Rytų ir Vidurio Europą, kaip ir Lietuvą, užklupo karščio banga – kai kur termometro stulpelis rodo daugiau nei 40 laipsnių. Ieškodami vėsos, žmonės plūsta prie vandens telkinių ir fontanų.
Kiti stengiasi neišeiti iš namų ir gaivintis oro kondicionieriumi. Tačiau ukrainiečiai, kurie taip pat kenčia nuo karščio, tokios prabangos neturi. Rusai sunaikino didžiąją dalį šalies elektrinių, todėl pusę paros šalyje elektros tiesiog nėra.
Edwardas Lucasas. terminas „Rytų Europa“ yra pasenęs ir klaidinantis
Nuo to, kaip įvardijame vietas, priklauso, kaip apie jas mąstome. Todėl visada prieštaravau terminui „Rytų Europa“, kuris kadaise buvo patogus sutrumpintas apibrėžimas, reiškiantis komunizmo pavergtas šalis. Tiesiogine reikšme jis niekada neturėjo prasmės. Praha yra į Vakarus nuo Vienos. Helsinkis ir Atėnai yra geografiniuose žemyno Rytuose, bet ne „Rytų Europoje“. Rusijos milžiniškas masyvas nuo Kaliningrado iki Kamčiatkos visiškai iškrenta iš šios kategorijos.
Štai kaip įsivaizduoja Lietuvos ateitį: pagal vieną scenarijų – įteisins eutanaziją, bet 4-as su Kinija pats blogiausias
Lietuvoje ilgalaikis planavimas nebuvo pati didžiausia stiprybė. Mūsų šalis labai aiškiai žinojo, ko nori, kai buvo stojama į Europos Sąjungą ir NATO, bet paskui prasidėjo mėtymasis tai į vieną, tai į kitą pusę. Paskui buvo pradėta suvokti, kad būtų gerai pasitvirtinti Lietuvos ateities viziją bent keliems dešimtmečiams į priekį, mat sakoma, kad geriausias būdas numatyti ateitį yra ją sukurti.
Anušauskas: norint rezultatų gynyboje Centrinės ir Rytų Europos šalys turi veikti kartu
Norint, jog NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtų pasiekti apčiuopiami rezultatai, reikalinga Centrinės ir Rytų Europos šalių vienybė, Bukarešto devyneto (B9) formato gynybos ministrų susitikime Varšuvoje teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
„Mes, Centrinės ir Rytų Europos šalys, puikiai suprantame, kad Rusija kelia ilgalaikę grėsmę. Šiais sudėtingais laikais mūsų šalys turi nuolat stengtis mobilizuoti sąjungininkus ir partnerius.
Analitinis centras: karas prieš Ukrainą stiprina NATO, Kinija kelia nerimą Vašingtonui
Maskvos karas Ukrainoje „suteikė NATO atsinaujinusį tikslą“ ir paskatino Rytų Europą atsisakyti sovietinių laikų technikos, tačiau JAV didžiausią susirūpinimą kelia Kinijos karinė modernizacija, trečiadienį pareiškė britų analitinis centras.
Ainė Ramonaitė pademonstravo, kaip sovietinė nostalgija veda prie tikėjimo sąmokslais: Kremlius ir Putinas čia ne prie ko
Sovietinei praeičiai nostalgiška visuomenės dalis Lietuvoje traukiasi, bet vis tiek išlieka pakankamai didelė. Tai nėra žmonės, kurie nori atkurti Sovietų Sąjungą ar sugrįžti į sovietinius laikus. Tai greičiau piliečiai, kurie nėra linkę spausti „cancel“ mygtuko visai sovietinei praeičiai, nes mano, jog buvo ir gerų dalykų.
Prancūzija dislokuos daugiau karinių pajėgų Rytų Europoje
Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu pareiškė, kad Prancūzija artimiausiomis savaitėmis dislokuos daugiau karių ir įrangos Rumunijoje ir sustiprins savo buvimą kitose Rytų Europos šalyse, tęsiantis karui Ukrainoje.
Prezidento Emmanuelio Macrono sprendimas „sustiprinti mūsų gynybines pozicijas rytiniame Europos flange“ bus priimtas vykdant Prancūzijos įsipareigojimus NATO, sakė S. Lecornu Senato komisijai.
Antradienio orai: vis dar lis lietus, bet kai kur pasirodys ir saulė
Šiandien didžiosios Europos dalies orus lems didelė aukšto slėgio sritis ir dvi žemo slėgio sritys rytuose ir vakaruose. Lietuvos rytiniuose rajonuose bus debesuota ir lietinga, o vakariniuose bus nemažai pragiedrulių ir net saulės.
Oro temperatūra irgi bus nevienoda. Rytinėje šalies dalyje, kur pliaups lietus, bus apie 5–7 laipsnius šilumos, ten, kur nelis – 8–10, prie pat jūros iki 12 laipsnių šilumos.
Vakarų reveransas Rusijai: kodėl tai, kas erzina mus, nepykdo Vakarų?
Karas Ukrainoje grasina pasauliniu badu, bet kai kurių Vakarų pasaulio vadovų širdžių ir protų – nepasiekia. Jiems, pasak politikos apžvalgininkų, Ukraina yra vis dar tolima šalis, kurios karas kainuoja brangiai, grasina nestabilumu, bet neskauda tiek, kad nesiūlytų jo baigti su dideliais teritorijų praradimais arba „išsaugotu Putino veidu“.
Savo ruožtu Rytų ir Vidurio Europos valstybės karą jaučia labai aštriai ir jo alsavimas verčia imtis ne tik skubių sprendimų, pagalbos Ukrainai, bet ir nes...
Pentagono generolas apie galimas JAV bazes Rytų Europoje: „Realus buvimas visuomet yra geras atgrasymas“
Jungtinės Valstijos pritaria tam, kad rytiniame NATO sparne būtų amerikiečių nuolatinių karinių bazių, bet reguliarioms trumpalaikėms tarnybos pamainoms, o ne ilgalaikiam dislokavimui, antradienį sakė svarbiausias Pentagono generolas.
Rusijai tęsiant invaziją Ukrainoje, JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley per posėdį Atstovų Rūmuose sakė, kad svarbios sąjungininkės rytiniame NATO pakraštyje nori nuolatinių JAV bazių.
REKLAMA
REKLAMA
Help Ukraine Center – Ukrainos kompanijų telkiančių pagalbą ukrainiečiams iniciatyva
Nuo vasario pabaigos viso pasaulio akys ir širdys nukreiptos į Rytų Europą ir jos žmones. Prasidėjus karui, gyvenimas, kurį pažinojo ukrainiečiai, staiga baigėsi. Daugeliui jų teko palikti savo namus ieškant slėptuvės arba stojant į kovą ginant savo šalį. Tai privedė prie humanitarinės krizės. Grupė Ukrainos kompanijų sukūrė iniciatyvą „Help Ukraine Center”, kurios tikslas yra rinkti ir pristatyti humanitarinę ir medicininę pagalbą Ukrainos žmonėms, į labiausiai kenčiančius regionus.
JK pajėgos atvyko į Rytų Europą sustiprinti NATO rytinį frontą
Karališkojo karinio jūrų laivyno laivai, Didžiosios Britanijos armijos kariai ir Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai buvo dislokuoti Rytų Europoje, kad sustiprintų NATO rytinį frontą, teigiama šeštadienį JK gynybos ministerijos pranešime, skelbia CNN.
„HMS Trent yra rytinėje Viduržemio jūros dalyje ir vykdo NATO pratybas su Merlin Helicopters ir RAF P8 Poseidon jūrų patruliniais lėktuvais“, – sakoma pranešime. Iš Portsmuto prisijungs minininkas HMS Diamond.
JAV teigia nesiunčiančios „karių pradėti karą“ su Rusija
Jungtinės Valstijos sekmadienį pabrėžė, kad nesiunčia karių tam, kad pradėtų karą su Rusija. Tai šalis pareiškė po to, kai pasiuntė 3 tūkst. papildomų karių į Vokietiją ir Rytų Europą, reaguodama Rusijos ir Ukrainos situaciją.
„Prezidentas ne vieną mėnesį aiškiai sakė, kad Jungtinės Valstijos nesiunčia karių pradėti karo su Rusija Ukrainoje“, – „Fox News“ sekmadienį sakė Amerikos prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas.
JAV dislokuoja 3 tūkst. karių Rytų Europoje
Jungtinės Valstijos trečiadienį dislokavo kelis tūkstančius karių NATO pajėgoms Rytų Europoje pastiprinti, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiams galvojant apie keliones į Maskvą dėl Vakarų susirūpinimo invazijos į Ukrainą grėsme.
Rusijai atsisakant atitraukti 100 tūkst. karių, sutelktų prie Ukrainos sienos, 1 tūkst. Vokietijoje dislokuotų JAV karių siunčiami į Rumuniją, o 2 tūkst. pačiose JAV esančių karių skraidinami į Vokietiją ir Lenkiją.
Bidenas žada į Rytų Europą „artimiausiu metu“ nusiųsti JAV karių
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pareiškė, kad netrukus išsiųs į Rytų Europą nedidelį skaičių amerikiečių karių, taip stiprindamas NATO buvimą regione, tebetvyrant įtampai dėl Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų.
„Artimiausiu metu perkelsiu karių į Rytų Europą ir NATO šalis. Ne per daug“, – grįžęs į Vašingtoną iš Filadelfijos, kur sakė kalbą, žurnalistams pranešė J. Bidenas.
Prasideda: Putinas ir Bidenas pradėjo virtualias derybas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pradėjo derybas vaizdo ryšiu, kurių pagrindinė tema veikiausiai bus Maskvos pajėgų telkimas prie sienos su Ukraina.
J. Bidenas ketina perspėti V. Putiną nemėginti įsiveržti į Ukrainą ir pagrasyti skausmingomis sankcijomis bei didesne karine parama Rytų Europai, jeigu Rusijos lyderis sukeltų karinį konfliktą.
JAV pasiruošusi padėti sąjungininkams, jei tik būtų prašymas stiprinti pajėgas Rytų Europoje
Vienas aukšto rango JAV pareigūnas pirmadienį sakė, kad Vašingtonas pateiktų „teigiamą atsaką“, jeigu sąjungininkai paprašytų amerikiečių sustiprinti savo pajėgų dalyvavimą Rytų Europoje Rusijos atakos prieš Ukrainą atveju.
Jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „įsiveržtų [į Ukrainą], gausėtų raginimų iš sąjungininkų [NATO] rytiniame sparne ir [būtų pateiktas] teigiamas Jungtinių Valstijų atsakas“, sakė pareigūnas.
Rytų Europoje vėl liepsnoja koronaviruso pandemija: ligoninės perpildytos, o gyventojai toliau protestuoja prieš skiepus
Kol daugelyje Vakarų ir Pietų Europos šalių gyvenimas grįžta į senas vagas, Rytinėje Europos pusėje vėl liepsnoja koronaviruso pandemija. Dėl mažų vakcinacijos skaičių Bulgarijoje ir Rumunijoje ligoninės perpildytos. Susirgimai auga Lenkijoje, o Latvija vėl grįžo prie karantino. Skirtumai tarp Rytinės ir Vakarinės Europos jau patraukė ir mokslininkų dėmesį ir jie, regis, turi atsakymą, kodėl vieni europiečiai skiepytis nebijo, o kiti tam prieštarauja.
Skuodis: ES galėtų bendradarbiauti su Kinija
17+1 formato Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių viršūnių susitikime nuotoliniu būdu Lietuvai atstovaujantis susisiekimo ministras Marius Skuodis sako matantis didelį potencialą Europos Sąjungai bendradarbiauti su Kinija bei dvišalį bendradarbiavimą logistikos ir transporto srityje.
Edwardas Lucasas. Nacionaliniai valgiai ir gėrimai – dalis valstybės minkštosios galios
Atkreipti į save pasaulio dėmesį būna sunku, ypač jeigu jūsų šalis dar tik neseniai sugrįžo į žemėlapį. Neišmanymo – apstu. Per pastaruosius 30 metų daug laiko gaišau aiškindamas, kad Baltijos šalys nėra Balkanai, kad Slovakija nėra Slovėnija (arba atvirkščiai) ir kad Rytų Europa nėra reikšminga politinė arba geografinė kategorija.
Vis dėlto aiškinimosi dėl žodžių reikšmių poveikis yra ribotas. Iš tikrųjų svarbios būna tiesioginės patirtys, suvokiamos mūsų penkiais jutimais.
Vilniuje sulaikytas ieškomas rusas – jo ieškojo Interpolas dėl naftos krizės
Policijos pareigūnai Vilniuje sulaikė Rusijos verslininką Romaną Ružečko, įtariamą prisidėjus prie užterštos naftos krizės Vidurio ir Rytų Europoje, kai buvo sustojęs jos tiekimas per naftotiekį „Družba“. „Galiu patvirtinti patį faktą, kad vykdant Interpolo paiešką asmuo buvo sulaikytas. Prokuratūra nuo detalesnių komentarų susilaiko“, – penktadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.
Amerikiečiai įvertino Rusijos galimybes užpulti Baltijos šalis
JAV analitikai iš prestižinės bendrovės RAND įvertino Vakarų šalių atgrasymo politiką, kurią JAV vykdo Baltijos šalyse. Grėsmė regionui nuo Rusijos yra minimali, tačiau Vašingtonui rekomenduojama demonstruoti Baltijos šalių palaikymą, rašoma amerikiečių ataskaitoje. Nepaisant iššūkių, kurie iškilo JAV dėl būtinybės ginti tokius regionus, kaip Rytų Europa ir Kinijos jūra, amerikiečių kariuomenė neskiria pakankamai dėmesio potencialių priešininkų atgrasymui juose.
Artimiausių dienų orai: laukite plikledžio
Ties centrine Europos dalimi stiprėjanti nedidelė aukšto slėgio sritis artimiausią parą susilies su kita tokia, esančia ties Rytų Europa. Išaugęs slėgis sklaidys, tirpins čia esančius debesis ir nukreips ciklonus arba į šiaurę, arba paliks pietuose, dėl to lietus Lietuvoje vėl taps didele retenybe. „Trečiadienį Lietuvoje dangus buvo pilkas, kaip lapkritį ir turėtų būti. Artimiausią naktį debesys niekur nepranyks, Lietuvą dengs.
Eltonas Johnas užsipuolė Rusiją ir Rytų Europą: kaip reikiant įpyko
Legendinis britų popmuzikos atlikėjas Eltonas Johnas antradienį užsipuolė Rusijos ir Rytų Europos šalių vyriausybes dėl homoseksualų diskriminacijos ir įspėjo, kad jos trukdo kovoti su žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). „Jei ne fanatizmas ir neapykanta, ši liga galėtų būtų eliminuota daug greičiau nei manote“, – per Amsterdame vykstančią tarptautinę AIDS konferenciją žurnalistams sakė E. Johnas.
Įsižiūrėkite iš arčiau: tai, kas pavaizduota žemėlapyje, priblokš
Ar žinote, kurios šalies ekonomika labiausiai priklauso nuo megztų drabužių, stipriųjų alkoholinių gėrimų ar vynuogių? Naujas žemėlapių rinkinys atskleidžia kiekvienos pasaulio šalies importo ir eksporto skirtumus, bei prekes, kurios intensyviausiai migruoja po pasaulį. Nuo didžiulio kiekio deimantų importo į Izraelį iki unikalaus Nepalo gaminio – puikaus skonio vandens eksporto. Kiekviena šalis turi unikalių gamtos išteklių ir gana painius importo/eksporto ryšius.
NATO kova su Rusijos keliamu pavojumi: laukia dar kelios neišspręstos problemos
Iki vasarą Lenkijoje vyksiančių NATO karinių pratybų „Anakonda 2018“ karinės aljanso vadovybės dėmesys bus skiriamas panaikinti biurokratines ir logistines taip vadinamojo rytinio NATO flango problemas. Iškilus pavojui, sparčiam karių perkėlimui į „karštąsias zonas“ trukdytų ir nepritaikyti keliai ar biurokratiniai spąstai, rašoma „The Financial Times“. Britų leidinys savo tyrime atkreipia dėmesį į kariškiams kylančias problemas, susijusias su NATO rytinės sienos stiprinimu.
Rytų Europai – milijardai iš Kinijos
Kinijos premjeras Li Keqiangas pirmadienį aiškiai pareiškė, kad Kinija ir toliau investuos milijardus eurų Vidurio ir Rytų Europoje, nepaisant Europos Sąjungos nuogąstavimų. Tai jis pareiškė dalyvaudamas Vengrijoje vykstančiame regioniniame viršūnių susitikime. Anot Li Keqiango, Kinijos plėtros bankas suteiks du milijardus eurų lėšų naujai tarpbankinei asociacijai, jungsiančiai Vidurio ir Rytų Europą bei Kiniją. Asociacija oficialiai bus įsteigta vėliau pirmadienį.
JAV parodė Rusijai jos vietą: siunčia atsaką už grobuoniškus manevrus per „Zapad“
JAV prezidentas Donaldas Trumpas tapo dviejų su Rusija siejamų aktyvistų neįprastų išpuolių taikiniu. Pirma jo dangoraižyje Niujorke siautė „Pussy Riot“ aktyvistės, vėliau į jį sviestos Rusijos vėliavėlės Vašingtone. Tuo tarpu Trumpo valdoma Amerika į Europą siunčia kone šimtą karinių sraigtasparnių, kaip atsaką Putino Rusijai už grobuoniškus manevrus per „Zapad“ pratybas.
D.Grybauskaitė turi aiškią žinią D.Trumpui
JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vizitas Lenkijoje, Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikime, rodo, kad JAV dėmesys Rytų Europos regionui išlieka stiprus, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Šalia NATO pagalbos ir palaikymo, nes JAV yra viena svarbiausių NATO šalių, mes turime ir paraleliai tiesioginį JAV kaip atskiros valstybės palaikymą.
Kraupi vyro patirtis Ispanijoje: smogė ir įgrūdo į automobilio bagažinę
Grupė asmenų iš Rytų Europos Ispanijoje pagrobė ir vienuolika dienų nelaisvėje laikė olandą, už kurį reikalavo sumokėti 1,5 mln. eurų išpirką, pirmadienį pranešė policija. Vyras, kurio tapatybė neatskleidžiama, gyvena Ljoret de Maro kurorte Ispanijos šiaurės rytuose. Birželio 12 dieną jį pagrobė grupė policininkais apsimetusių asmenų, rašoma policijos išplatintame pareiškime.
Karo pramonė: šalys kurios daugiausiai parduoda ir perka ginklų
Prekyba ginkluote nuolat auga nuo 2004-ųjų, o 2012-2016 laikotarpiu pasiekė aukščiausią tašką pagal pardavimus nuo pat Šaltojo karo pabaigos. Beveik trečdalį ginklų pasaulyje importuoja Sirijos, Jemeno ir Libijos karų įaudrinti Artimieji Rytai. Ekspertų teigimu, atsakomybės nebuvimas lemia tai, kad dalis ginkluotės net ir iš Vakarų valstybių patenka žmogaus teises pažeidžiantiems režimams bei karštųjų taškų smogikams į rankas.
Sensacinga žinia apie perbraižytą Europos žemėlapį sujudino lietuvius
Lietuva Rytų Europos ar Šiaurės Europos valstybė? Toks klausimas sujudino lietuvius. Keisčiausia tai, kad oficialus atsakymas yra jau daugiau nei du dešimtmečius, bet jo kažkodėl nežino ir dažnas lietuvis, ir užsienietis. Faktą, kad jau daugiau nei 20 metų Jungtinių Tautų sąrašuose esame Šiaurės Europos valstybė žino ne kiekvienas. „Pribrendo reikalas sužinoti ir tai priimti. Manau, tai yra svarbus momentas savęs identifikavimo tam tikro.
Kitoks Jungtinių Tautų žemėlapis: Baltijos šalys – ne Rytų Europa
Jungtinių Tautų organizacijos skelbiamais duomenimis, geografinis Baltijos valstybių statusas nėra toks, kokį jį įsivaizduoja dauguma lietuvių ir ne tik. Pasirodo, priešingai nei Baltarusija, Lenkija, Čekija, Rusija, Bulgarija, Vengrija, Moldova, Rumunija ir Slovakija, Baltijos šalys nepriklauso Rytų Europai. Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – yra perkeltos į naują geografinę kategoriją, vadinamą Šiaurės Europa.
Andžej Pukšto. Kai Lenkija čiaudi
Likus mažiau negu savaitei iki Šventų Kūčių, eilinėje Lenkijos šeimoje dažniausiai diskutuojama apie karpio drebučius, tinkamiausią padažą upėtakiams arba kokiais gabaliukais iki kepimo supjaustyti menkę, kad išlaikytų natūralų skonį. Visgi paskutinį prieššventinį savaitgalį daug lenkų atidėjo į šalį kulinarines dilemas ir prisijungė prie protestų šalia Parlamento, Prezidento rūmų arba Konstitucinio Teismo.
Ką Junckerio kalba reiškia Lietuvai?
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį Europos Parlamente paskelbė tradicinę metinę kalbą. BNS paaiškina kai kurių išsakytų nuostatų reikšmę Lietuvai. Pabėgėliai „Spręsdami pabėgėlių krizę, pradėjome matyti solidarumą. Esu įsitikinęs, kad reikia daugiau solidarumo.
Atskleidė, kiek gyventojų per 25-erius metus paliko Rytų Europą
Dėl ekonominių priežasčių nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iš Rytų Europos valstybių emigravo 20 mln., arba 5,5 proc. piliečių, skelbia Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Šią savaitę išplatintoje ataskaitoje TVF pažymėjo, kad masinė ekonominė migracija iš Rytų Europos per pastaruosius 25-erius metus atnešė naudos migrantus priimančioms turtingesnėms valstybėms, tačiau pristabdė augimą migrantų kilmės šalyse. „Beveik 20 mln. žmonių paliko rytų Europą - beveik 5,5 proc.
Ministras: svarstome, kur dislokuoti tarptautinį sąjungininkų batalioną
Lietuva svarsto, kur dislokuoti tarptautinį sąjungininkų batalioną, kuris į Lietuvą gali atvykti 2016 ir 2017 metų sandūroje, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. „Mes dabar turime keletą pasiūlymų ir, matyt, turėsime ekspertų grupę, kuri gali atvykti prieš Varšuvos viršūnių susitikimą“, – BNS Briuselyje trečiadienį sakė J.Olekas. „Pagrindinės vietos turbūt būtų Rukloje, kur yra mūsų didžiausia bazė, nes ten yra vietos, kur kariai galėtų įsikurti.
Pavojingi žaidimai: Rusijos lyderiai mėgina aukštinti Staliną
Lietuvai minint sovietų įvykdytų trėmimų metines, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį perspėjo dėl sovietų diktatoriaus Josifo Stalino reabilitavimo Rusijoje. „Kai kurie iš (Rusijos) lyderių mėgina aukštinti Staliną, pateikia jį kaip pavyzdį, (bando) istoriją perrašyti. Tai yra ne šiaip sau kažkokie svaičiojimai, bet labai pavojingi žaidimai“, – Žinių radijui sakė ministras.
Kinija siekia užtikrinti projektų Vidurio ir Rytų Europoje finansavimą
Kinija, siekianti glaudesnio bendradarbiavimo su Vidurio bei Rytų Europa, kuria finansinius instrumentus, kurie leistų užtikrinti didelių infrastruktūros ir gamybos investicijų projektų finansavimą regione. Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių bendradarbiavimą formatu 16+1 koordinatorius teigė, kad kalbama apie specialią finansų kompaniją, investicijų fondą, taip pat glaudesnį bendradarbiavimą tarp Kinijos ir regiono šalių bankų.
Pasaulyje stiprėja konkurencija dėl talentų
Geriausių vokiečių mokslininkų, tokių kaip Wernheris von Braunas, perkėlimas į JAV po Antrojo pasaulinio karo padėjo Amerikai išvystyti branduolines bei kosmines technologijas ir užsitarnauti supervalstybės titulą. Nuo to laiko pasaulinė konkurencija dėl talentų tik stiprėja. Į šias varžybas jau įsitraukė ne tik pirmaujančios Vakarų valstybės, bet ir naujos kylančios ekonomikos, tokios kaip Singapūras, Panama ar Kataras.
Norint pritraukti Kinijos turistus Lietuvai svarbu sukurti įvaizdį
Didžiausios Kinijos turizmo kompanijos „Ctrip“ Europos padalinio vadovas sako, jog norint pritraukti turistų iš Kinijos, Lietuvai svarbu sukurti teigiamą įvaizdį. Todėl kinai siūlo Lietuvai investuoti į reklamos ir rinkodaros kampaniją, tačiau šalis neturėtų kooperuotis su Latvija ir Estija. „Kinijos žmonėms Europa yra tolima kelionė. Tai reikalauja daug pasiruošimo ir pinigų, tai jie pasirenka „privalomas pamatyti“ Europos vietas.
Rytų Europa turtėja, bet per lėtai
Centrinės ir Rytų Europos valstybių nuo Talino iki Sofijos ekonomikos auga ir vejasi tradiciškai turtingesnius Vakarus, tačiau ne taip greitai, kaip to norėtųsi.
Izraelis ieško naujų draugų
Buvusi Izraelio ministrė pirmininkė Golda Meir yra pasakiusi, kad Izraelis neturi draugų – „visas pasaulis prieš mus“, tačiau tai tik skambūs žodžiai. Izraelis visada rėmėsi JAV palaikymu, tačiau prezidentaujant Barackui Obamai santykiai smarkiai atvėso. Jeruzalės politikai ėmėsi aktyviai ieškoti, iš ko dar galėtų sulaukti paramos. Su B. Obama susitarti nepavyksta Su Izraelio strategine partnere JAV santykiai visada buvo geri, nors ir banguoti.
Įvertino Rusijos agresiją: JAV dislokuos šarvuotąją brigadą Rytų Europoje
Jungtinės Valstijos padidins savo karinį dalyvavimą Rytų Europoje, atsakydama į „agresyvios Rusijos“ veiksmus, ir dislokuos šiame regione papildomą šarvuotąją brigadą, trečiadienį paskelbė Amerikos kariškiai. Šios brigados elementų nuolatinis rotavimas prasidės nuo 2017 metų pradžios; tuomet JAV armijos kontingentą Europoje sudarys trys visiškai sukomplektuotos kovinės brigados, nurodė JAV pajėgų Europoje štabas. Brigadą sudaro apie 4,2 tūkst. karių.
Lenkija: NATO buvimas Rytų Europoje turi būti stipresnis
Lenkijos gynybos ministras ketvirtadienį pareiškė, kad būtina Rytų Europoje didinti NATO buvimą, reaguojant į Rusijos keliamą grėsmę. Lenkijai „NATO rytinio flango stiprinimas yra prioritetas“, sakė Antonis Macierewiczius Berlyne susitikęs su savo kolege Vokietijos ministre Ursula von der Leyen.
Perspėjimas pasauliui: jūs net neįsivaizduojate, ką Rusija gali padaryti
Viename viešame ekspertų susitikime prieš kelis metus iš tuo metu pagrindinės „Ukrainos politikos specialistės“ T. Guzenskovos, įgavusios skandalingą žinomumą po šių eilučių autoriaus publikacijos „Nesėkmės anatomija“, nuskambėjo tokia tezė: „jūs netgi neįsivaizduojate, ką mes (Rusija) galime padaryti, siekiant išsaugoti savo pozicijas Ukrainoje. Iš tiesų niekas tyliame Rusijos strateginių tyrimų instituto kambaryje negalėjo įsivaizduoti, ko jie galėtų imtis.
Grobuoniškas Kremliaus požiūris: iš „lojalios“ valstybės Lietuva virto ašaka gerklėje
Ar Rusija atsisakė planų susigrąžinti Baltijos šalis į savo glėbį? Kaip Rusijos žmonės ir valdžios elitas vertina Lietuvą? Šias ir kitas lietuviams mažai žinomas tiesas tv3.lt skaitytojams atskleidžia Ukrainos aneksijos planus kūrusio instituto buvęs darbuotojas, politologas Aleksandras Sytinas. Išskirti Lietuvą kaip atskirą Rusijos išorinės politikos kryptį yra ganėtinai sudėtinga. Tai susiję su keliais faktoriais.
ES pasiskirstys migrantus: Lietuva balsavo taip, kaip ir planuota
Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai antradienį „didele balsų dauguma“ pritarė 120 tūkstančių pabėgėlių paskirstymo Bendrijoje planui, nors jam griežtai priešinosi kai kurios Vidurio ir Rytų Europos šalys. „Sprendimas dėl 120 asmenų perkėlimo šiandien priimtas, už jį balsavo valstybių narių dauguma“, – sakoma ES pirmininkaujančio Liuksemburgo paskelbtoje žinutėje tinkle „Twitter“. „Mes, slovakai, rumunai, vengrai – prieš, o Suomija susilaikė.
„Stratfor“ prognozė 2015–2025 metams
Tarptautinių santykių ekspertai tikriausiai labai mėgsta elitinę JAV analitinę įstaigą „Stratfor“, nes jos publikuojami dokumentai visada išsiskiria nestandartiniu, iš dalies net provokuojančiu požiūriu į globalią politiką ir todėl verti ypatingo dėmesio. 2015–2025 metų pasaulio raidos tendencijų prognozė – ne išimtis.
Edwardas Lucasas apie pabėgėlius: metas būti dosniems
Migracija yra opi tema nuo komunistų valdymo nukentėjusiose šalyse. Jose vyksta kitokios diskusijos negu kitose šalyse, tokiose kaip Britanija ir Prancūzija, kurios dešimtmečius būdavo kelionės tikslas žmonės iš jų buvusių kolonijų. Visos buvusios Sovietų Sąjungos kolonijos patyrė priverstinę emigraciją (dėl trėmimų ir gyventojų pasitraukimo į užsienį), o Baltijos šalys taip pat nukentėjo nuo priverstinės imigracijos.