rusijos bvp
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rusijos bvp“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rusijos bvp“.
Kremliaus karų kaina: rusai pradeda jausti „stojimosi nuo kelių“ kainą
Karai – brangus dalykas, ir Rusijos gyventojai dabar pradeda tai suprasti. Kremlius įsivėlė į karines avantiūras Rytų Ukrainoje ir Sirijoje, ir net nepaisant jų lokalumo, lieka tik spėti, ar iš tiesų Rusija gali sau tai leisti. 11 vietoje pasaulyje pagal dydį esant Rusijos ekonomika geba susitvarkyti su tokiais iššūkiais trumpalaikėje perspektyvoje.
Futbolo čempionatas Rusijoje baigsis, o problemos išliks
Rusija futbolo čempionate kol kas suteikia savo sirgaliams vilčių, bent jau pirmosiomis dienomis padovanotos pergalės iškėlė rusų emocijas iki padebesių. Tačiau ekonomistai perspėja, kad futbolo čempionatas šaliai atneš tik trumpalaikę ekonominę naudą, o vėliau laukia sudėtingi skaičiavimai, kaip išlaikyti brangią infrastruktūrą. Futbolo čempionato išlaidos jau ženkliai viršijo visus suplanuotus rėmus. Čempionato biudžetas iš pradžių sudarė 11 mlrd.
Kova dėl Arkties: Kremlius žvalgosi į šiaurę ir tikisi palankių naftos kainų
Arktyje laukia ne tik ypatingos galimybės, tačiau ir didelės katastrofos tikimybė, rašoma „Aftenposten“. 20-metė Lena greitu žingsniu žygiuoja ledu per Dvinos upę netoli Baltosios jūros. Šis ledu ir sniegu padengtas laikinas dviejų kilometrų ilgio keliukas – keliems tūkstančiams žmonių, gyvenančių Kegorstrove, yra patogiausias būdas pasiekti Archangelską.
Putinas grįžta prie istorinių šaknų
Jau pusę tūkstantmečio Rusijos užsienio politika išsiskiria ambicijomis, viršijančiomis šalies galimybes. Nuo Ivano Žiauriojo laikų Rusija plėtė savo teritoriją vidutiniškai po 130 kvadratinių kilometrų per dieną, o 1900 m. ji buvo ketvirta ar penkta pramoninė pasaulio šalis. Tačiau jos BVP dalis vienam gyventojui tesudarė tik 20 proc. šio Anglijos ir 40 proc. – Vokietijos rodiklio, o vidutinė rusų gyvenimo trukmė buvo 30 metų, vokiečių – 49-eri, o anglų – 52-eji metai.
Kaip Rusijai atsilieps sankcijos Turkijai
Rusija ilgai tyčiojosi iš Vakarų bejėgiškumo Ukrainos konflikto metu, tačiau, susidūrusi su šalimi, kuri elgiasi „rusiškai“, nerado efektyvesnių poveikio metodų ir taip pat „parodo savo poziciją“ sankcijų pagalba, žinodama, kad tuo tik palaikys R. Erdogano režimą ir pablogins rusų padėtį regione ir tarptautinėse rinkose, „carnegie.ru“ rašo ekonomistas Andrejus Movčanas.
Ekonomistai nustatė naftos kainos ribą, kurią pasiekus Rusijos laukia krachas
Rusijos prezidento Vladimiro Putino populiarumas pradės tirpti, jeigu naftos kaina kris iki 30 dolerių už barelį, mano analitikai, kuriuos apklausė „Bloomberg“. O jeigu jos kaina nukris iki 22,5 dolerio – grius visa šalies finansų sistema, praneša agentūra. Leidinys pabrėžia, kad pateikiama 30 ekonomistų rugpjūčio 24-26 dienomis atliktos apklausos duomenų mediana. „Brent“ naftos kaina pastarosiomis dienomis pakilo iki 47 dolerių už barelį.
Buvęs Rusijos finansų ministras perspėjo rusus apie artėjantį grėsmingą krizės piką
Pilietinių iniciatyvų komiteto (KGI) vadovas, buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas mano, kad jo šalis išgyvena plataus masto krizę, kurios pikas dar nėra pasiektas, teigia politikas interviu naujienų agentūrai „Interfaks“. Jo teigimu, kai kurių pramonės sričių kritimas pasiekė 2008-2009 metų krizės piko rodiklius. Opozicijos veikloje aktyviai dalyvaujantis finansų ekspertas prognozuoja, kad 2015-ųjų antrojo ketvirčio Rusijos BVP bus didesnis, už pirmojo.
Rusijos rublis – rekordinėse žemumose
Kol Rusija telkia ginkluotas pajėgas Kryme, investuotojams didžiausią susirūpinimą kelia, kaip šie Rusijos veiksmai Ukrainos teritorijoje paveiks šalies rinką. Praėjusį savaitgalį gerų žinių iš šio regiono nebuvo sulaukta, šiuo metu jau galima sulaukti ir nedžiugių naujienų iš pačios Rusijos – pirmadienį Rusijos rublio vertė dolerio atžvilgiu rekordiškai krito, rašo businessinsider.com.
Rusija 2013: sėkmė tarptautinėje arenoje, bet ne namuose
2013 metai Rusijoje dažnai vaizdingai lyginami su linksmųjų kalnelių atrakcionu: įgudusiai pasiektus laimėjimus tarptautinėje arenoje keitė niekaip neišbrendamos ekonominės bėdos namų fronte ir dėmės, kritusios dėl sunkiai demokratiniu pavadintino valdžios elgesio. Taigi, dėl vykdomos užsienio politikos gavusi ne vieną progą pademonstruoti politinius raumenis ir pasikelti prestižą, viduje Rusija tvarkėsi kur kas prasčiau.
Nesibaigianti Rusijos draugystė su naftos kainomis ir ambicingi užmojai
Praėjusiais metais sparčiai augusi Rusijos ekonomika mažina apsukas. Vangi tiesioginių užsienio investicijų plėtra lems vos 2 proc. metinį BVP prieaugį. Tačiau tikimasi, kad 2014 m. Rusijos BVP augimas paspartės iki 2,5 proc. Realaus darbo užmokesčio augimas, mažas nedarbo lygis ir atsigaunantis kreditavimas palaikys spartų privataus vartojimo augimą.
REKLAMA
REKLAMA
Ant Rusijos slenka stagnacijos šešėlis
Pastaruoju metu jau ne tik užsienio spauda, bet ir Rusijos valdžios atstovai pripažįsta: šalies ekonomika susiduria su rimtomis problemomis, kurios mažų mažiausiai reiškia stagnaciją. Ir nors šiais metais prognozuojamas 1,8 proc. BVP augimas, besivystančios ekonomikos statusą turinčiai šaliai tai nieko gero nežada. Rusijos ekonominės plėtros ministerija oficialiai pranešė, jog iki 2030 m. Rusijos ekonomika kasmet vidutiniškai augs 2,5 proc.
Ant Rusijos slenka stagnacijos šešėlis
Kornelija Bradaitė Pastaruoju metu jau ne tik užsienio spauda, bet ir Rusijos valdžios atstovai pripažįsta: šalies ekonomika susiduria su rimtomis problemomis, kurios mažų mažiausiai reiškia stagnaciją. Ir nors šiais metais prognozuojamas 1,8 proc. BVP augimas, besivystančios ekonomikos statusą turinčiai šaliai tai nieko gero nežada. Rusijos ekonominės plėtros ministerija oficialiai pranešė, jog iki 2030 m. Rusijos ekonomika kasmet vidutiniškai augs 2,5 proc.
Rusijos ekonomika pernai išaugo daugiau nei prognozuota
Pernai Rusijos bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugo 4,3 proc., praneša Rusijos statistikos agentūra „Rosstat“.
„Rosstat“ apskaičiuotas BVP prieaugis – 0,2 proc. didesnis nei prognozavo šalies Ekonomikos plėtros ministerija ir 0,1 proc. didesnis už šalies premjero Vladimiro Putino prognozę.
Palyginus su 2010 metais, bendri augimo tempai beveik nepasikeitė.
BVP augimas daugiausia siejamas su padidėjusiomis pramonės atsargomis. 2010 metais jos sudarė 1 proc.
Rusijos ekonomikos augimas paspartėjo
Per trečią šių metų ketvirtį Rusijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas pirmą kartą nuo praėjusių metų paspartėjo.
Spartų ūkio augimą lėmė tai, kad šalies bendrovės padidino investicijas, o bankų skolinimas paskatino vartotojų išlaidas.
Per trečiąjį metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, Rusijos BVP išaugo 4,8 proc. - tai sparčiausias augimas nuo antrojo praėjusių metų ketvirčio.
Rusijos ekonomika šį ketvirtį gali padidėti 3 proc.
Bendras Rusijos vidaus produktas trečiąjį metų ketvirtį gali išaugti 3 proc., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, nes vyriausybės išlaidos stipriai prisideda prie pramoninio augimo, praneša „Renaissance Capital“.
Nuo antrojo metų ketvirčio bendrasis vidaus produktas gali padidėti 0,9 proc. - 0,2 proc. daugiau nei buvo prognozuojama anksčiau.
Rusijos ekonomika per mėnesį ūgtelėjo 2 proc.
Remiantis gamybos ir paslaugų pramonės tyrimais, Rusijos ekonomika praėjusį mėnesį augo sparčiausiu tempu nuo 2008 m. lapkričio mėn., skelbia Bloomberg.
VTB skaičiuoja, kad Rusijos bendrasis vidaus produktas gegužės mėn. paaugo 2 metiniais proc. Mėnesiu anksčiau Rusijos BVP augo 1,2 proc.
VTB duomenimis, vidutinis mėnesinis Rusijos BVP augimas nuo 1998 m. sudaro 5 proc.
Pasaulio bankas pagerino Rusijos BVP augimo prognozę
Pasaulio Bankas pagerino Rusijos ekonomikos augimo prognozę, tačiau teigia, kad nedarbas ekonomikos augimui turės neigiamos įtakos.
Pasak naujausios banko prognozės, Rusijos bendrasis vidaus šiais metais gali augti nuo 5 proc. ik 5,5 proc. Sausio mėn. Pasaulio Bankas prognozavo 3,2 proc. augimą.
Pasaulio Banko ataskaitoje teigiama, kad šiemet Rusijos darbo rinkos padėtis pagerės tik nežymiai.
Rusijai prognozuojamas 4,5 proc. BVP augimas
Rusijos Ekonomikos ministerijos atstovas Andrejus Klepachas teigia, kad šiemet Rusijos ekonomika gali paaugti nuo 4 proc. iki 4,5 proc., tai yra daugiau nei oficiali augimo prognozė, kurioje numatomas 3-3,5 proc. augimas.
A. Klepacho teigimu, oficiali bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozė yra tik preliminarūs skaičiai, tikslesni skaičiavimai turėtų siekti nuo 4 proc. iki 4,5 proc.
Jei praėjusių metų trečio ir ketvirto ketvirčio augimo tempai tęsis ir toliau, tada įmanomas ir 6 proc.
Apie meilę Rytams ir kitus demonus
Rytų rinkos – pavojingos, korumpuotos ir nenuspėjamos, tačiau trokštančių ten patekti ar jose išsilaikyti verslininkų netrūksta. Didžiausia ir arčiausiai Lietuvos esanti rinka vilioja sparčia plėtra ir, žinoma, pelnu. Ekonominis sunkmetis ir verslo padėtis Lietuvoje daugelį verslininkų privertė savo žvilgsnius atgręžti į Rytus. Pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie politikos ir verslo krypčių asimetriją.
Rusijos investicinis bankas paskelbė apie krizės pabaigą
Didžiausio Rusijos investicinio banko „Renesans Kapital“ vadovai paskelbė, jog jų kompanija jau išlipo iš krizės. Apie tai penktadienį praneša Rusijos dienraštis „Vedomosti“.
Šįmet minėtas investicinis bankas uždirbo 200 mln. JAV dolerių. Investicinis bankas „Renesans Kapital“ yra grupės „Renesans“, kuri taip pat vienija tokias kompanijas kaip „Renesans Investment Menedžment“, „Renesans Kredit“ ir „Renesans Partners“, dalis.
Didžiausias Rusijos investicinis bankas paskelbė apie krizės pabaigą
Didžiausio Rusijos investicinio banko „Renesans Kapital“ vadovai paskelbė, jog jų kompanija jau išlipo iš krizės. Apie tai penktadienį praneša Rusijos dienraštis „Vedomosti“.
Šįmet minėtas investicinis bankas uždirbo 200 mln. JAV dolerių. Investicinis bankas „Renesans Kapital“ yra grupės „Renesans“, kuri taip pat vienija tokias kompanijas kaip „Renesans Investment Menedžment“, „Renesans Kredit“ ir „Renesans Partners“, dalis.
Trumpa Rusijos žiniasklaidos apžvalga apie ekonominę situaciją
Rusijos BVP smukimas balandį – rekordinis (10,5 procento; sausį – 8,8%, vasarį – 7,3%, kovą – 9,5% lyginant su atitinkamu 2008 m. mėnesiu). Finansų ministerija perspėja, kad biudžeto deficitas gali viršyti 9 procentus BVP.
Įveikti krizę ar mokytis gyventi krizės sąlygomis?
Dvidešimties didžiausių pasaulio valstybių vadovai suvažiavę į Londoną aptarė dabartinę pasaulio būseną, pasaulio ekonomikos raidos tendenciją ir sutarė dėl būdų įveikti krizę. Netikėtų receptų nebuvo pasiūlyta.
Kadangi tos šalys – apie 80 procentų pasaulio ekonomikos, tai susitarimai, juolab konkrečios ekonomikos gaivinimo priemonės yra globaliniai antikriziniai instrumentai, kurių poveikį pajus visi regionai.
Rusijos ekonomika kovo mėnesį smuko rekordiniu tempu
Rusijos ekonomika kovo mėnesį smuko rekordiniu tempu, skelbia „VTB Capital“ analitikai. Kovo mėnesį Rusijos BVP smuko 5,4 proc. lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tai rekordinis nuosmukio tempas nuo pat 1998 metų, kai buvo pradėti fiksuoti šie duomenys.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį Rusijos ekonomika smuko 4,4 proc ir tai yra antras prasčiausias rezultatas nuo pat 1998 metų.
Rusijos ekonominė raida 2009 m. vasarį
Kaip ir buvo prognozuojama, krizė Rusijoje vis dar nėra pasiekusi „dugno“. Rusijos BVP per 2009 m. sausio – vasario mėnesius smuko 8 procentais, tame tarpe vien per vasario mėnesį – 7,3 proc. Pramoninės gamybos apimtis per 2009 m. sausio – vasario mėnesius, lyginant su atitinkamu 2008 m. periodu, smuko 14,6 proc. (sausį - 16 proc. ir vasarį 13,2 proc.). Kita vertus, atmetant sezoninę ir kalendorinę įtaką vasarį, lyginant su sausiu, užfiksuotas (nors ir nedidelis) augimas - +2,9 proc.
Rusijos ekonomika sumažės 4,5 proc.
Pasaulio bankas prognozuoja, kad Rusijos ekonomika šiais metais dėl kritusių naftos kainų ir pasaulinio nuosmukio turėtų sumažėti 4,5 proc.
Šalyje padidės nedarbas, o dar daugiau žmonių gyvens žemiau skurdo ribos, praneša Bloomberg.
Pasaulio banko šios dienos pranešime teigiama, kad dėl besitęsiančios krizės ir jos įtakos pasaulio šalių ekonomikai pradiniai lūkesčiai, jog Rusija greit atsigaus, yra nerealūs. Lapkritį, kai bankas Rusijos ūkiui prognozavo 3 proc.
Medvedevas dėl krizės kritikuoja Putiną
Ekonomikos krizė Rusijoje pradeda virsti politine. Prezidentas D.Medvedevas viešai sukritikavo vyriausybės, o kartu ir jos vadovo V.Putino darbą.
Viešėdamas Irkutske Medvedevas pareiškė, kad vyriausybės veikla krizės metu yra nepriimtinai lėta. Rusijai krentant į recesiją, pasak jo, vyriausybė tik dabar sugebėjo susitarti dėl finansinės paramos ekonomikai.
Metų pradžioje Kremlius buvo priverstas dėl žemų žaliavų kainų bei pasaulio ekonomikos atšalimo mažinti savo ūkio ir biudžeto prognozes.
Rusijos ekonomikos vargai
Ekonominė Rusijos padėtis atrodo itin įtempta. Didėjant nedarbui, smunkant pramoninei gamybai, augant infliacijai, krentant rublio kursui ir girgždant biudžetui, eiliniai rusai klausia, kas vyksta. Apklausos rodo, kad dauguma – daugiau nei pusė gyventojų – neturi jokio supratimo, ką daro vyriausybė, kad jiems padėtų.
Ataskaita: Rusijos armija yra „popierinis tigras“
Rusija pastaruoju metu vėl demonstruoja tariamą savo karinę galią: į tarptautinius vandenis yra siunčiami kariniai laivai, į skrydžius vėl kyla ilgojo nuotolio bombonešiai.
Bankininkas: Rusijos BVP kitąmet gali smukti nuo 1 iki 4 proc.
Geriausiu atveju Rusijos BVP kitąmet augs 1-2 proc., o blogiausiu atveju netgi gali smukti nuo 1 iki 4 proc., pirmadienį pareiškė „MDM-Bank“ direktorių tarybos pirmininkas Oloegas Vijuginas.
„MDM-Bank“ patenka tarp 30 didžiausių Rusijos bankų. Gruodžio mėnesį šis bankas pranešė apie susijungimą su taip pat tarp 30 didžiausių šalies bankų patenkančiu URSA banku.
V. Putinas: Rusija išgyveno dar ne tokius sunkius laikus
Rusijos ministras pirmininkas per „tiesioginę liniją“ atsakinėdamas į Rusijos gyventojų klausimus pripažino, kad šalis išgyvena ekonominę krizę.
Premjero žodžiais, tai bus sunkus laikotarpis visai Rusijai. „Mes turime būti morališkai, organizaciškai, finansiškai ir politiškai tam pasiruošę. Rusija išgyveno dar ne tokias problemas, juk šaliai jau daugiau nei 1 tūkst. metų“ - teigė V. Putinas.
Rusijos problema
Rusija turi Europos strategiją, bet Europa neturi Rusijos strategijos – nebent norėtum „Neerzinkite meškos“ pavadinti strategija. Taip pat „Šiek tiek ją paerzinkime“ nėra geriausia valstybės valdymo meno išraiška. Paskutinis pavyzdys yra Gruzija. Po šią vasarą įvykusios Rusijos invazijos, Europos Sąjunga užšaldė derybas dėl naujos ekonominės partnerystės. Tačiau lapkričio 14 d., tik 10 savaičių po to, kai ES ir Rusija apsikabino viršūnių susitikime Nicoje, ši mirtina sankcija buvo panaikinta.
Analitikai: Baltijos šalių laukia sunkūs metai
Situacija Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje sparčiai prastėja. Latvijoje ir Estijoje bendrasis vidaus produktas jau traukiasi, nuosmukio kitąmet neišvengs ir Lietuva.
Lenkijos ir Rusijos ekonomikų augimo lėtėjimas taip pat spartesnis nei prognozuota.
Pasaulio bankas: pasaulio ekonomika pradės atsigauti po septynių mėnesių
Pasaulio finansų krizė pasieks savo kulminaciją po septynių mėnesių, apie 2009 m. vidurį, o vėliau pasaulio ekonomika pradės pamažu atsigauti. Tai pareiškė Pasaulio banko Rusijos skyriaus vyriausiasis ekonomistas Želko Bogetičius.
Pasak Ž. Bogetičiaus, maždaug nuo kitų metų trečiojo ketvirčio tikimasi, kad ekonomika atnaujins augimą visame pasaulyje. Pasaulio banko prognozės sudaromos remiantis pasaulio ekonomikos plėtros tendencijomis.
Rusija ekonomikos sektoriui paremti mes 200 mlrd. dolerių
Rusijos valdžia ekonomikos sektoriaus paramai išleis 200 mlrd. JAV dolerių, pareiškė šalies prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
Tačiau jis pabrėžė, kad, nepaisant globalinės finansinės krizės, Rusijos siekiai modernizuoti ekonomiką ir atnaujinti gamybos technologijas peržiūrimi nebus.
Lapkričio 12 dieną pristatytame kitų metų Rusijos biudžeto projekte numatoma, kad įplaukos į biudžetą sudarys 10,9 trilijonus rublių, o tai yra maždaug 397 mlrd. dolerių.
SEB: Jauni organizmai auga greitai ir neproporcingai
Įspūdinga Baltijos šalių ūkio plėtra lėmė rimtas disproporcijas, – teigia SEB analitikai.
SEB grupės analitikai šiandien paskelbtoje pusmetinėje Vidurio ir Rytų Europos šalių regiono (VRE) ekonomikos apžvalgoje „Eastern European Outlook“ konstatuoja, kad regionas kol kas išsaugojo spartų ūkio kilimo tempą, nepaisant pastaruoju metu itin komplikuotos globalinės makroekonominės situacijos.
Tam įtakos turėjo menka VRE valstybių eksporto priklausomybė nuo JAV rinkos.
Apsvaigusi nuo dujų ir naftos dolerių Rusija
Apsvaigusi nuo septynerius metus trukusio ekonomikos kilimo Rusija toliau tikisi žengti besivystančių šalių avangarde. Rusijos vadovai jau mano, kad atėjo eilė vakarų šalims būdingiems šūkiams: infrastruktūra, laisvė, smulkaus verslo skatinimas ir pan., ir pan. Vasario viduryje vykusiame Kransnojarko ekonomikos forume D. Medvedevas Rusijos ateities ekonomiką piešė rožinėmis spalvomis.
Milijardo receptas Rusijoje: svarbiausia nesikišti į politiką
Vladimiro Putino valdymo metai Rusijoje gali būti pavadinti naujos kartos oligarchų iškilimo metu. Naujieji milijardieriai bei milijonieriai gali džiaugtis savo neribotais turtais tol, kol nesikiša į politiką, skelbia „The Guardian“. V. Putino režimas negailestingai persekiojo ir siekė apsivalyti nuo Boriso Jelcino laikų oligarchų. Tačiau čia pat sužydėjo nauji oligarchai. Šiuo metu Rusijoje yra daugiau nei 100 žmonių, kurių turto vertė siekia daugiau nei 1 mlrd. dolerių.
Europos išbandymas: ji gali ir turi pareikalauti iš Rusijos daugiau
Kaip Vakarai turėtų reaguoti į Vladimirą Putiną? Po užvakar įvykusių itin abejotinų rinkimų į Rusijos parlamentą šis senas klausimas tampa dar aktualesnis, tvirtina Australijos dienraštis „The Sydney Morning Herald“. Jį pirmiausia turėtų sau kelti Europa, kurios politika Rusijos atžvilgiu kelia viso žemyno skilimo pavojų – ne mažesnį, nei klausimas dėl paramos JAV Irake. „Vieningoji Rusija“ rinkimuos iškovojo įtikinamą pergalę.
Rusija kasmet išleidžia 30 milijardų dolerių importiniams maisto produktams
Rusija kasmet išleidžia apie 30 milijardų dolerių importiniams maisto produktams pirkti. Tai ketvirtadienį pareiškė Rusijos agrarinės partijos pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa.
Pasak jo, Rusijos BVP prieaugis 2003 metais sudarė maždaug 35 milijardus dolerių. "Tačiau uždirbę 35 milijardus dolerių, mes 30 milijardų pravalgėme, - pažymėjo politikas.
Rusijoje artimoje ateityje įvyks "ekonominis stebuklas"
Per ateinančius 50 metų Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos ekonomikos augs sparčiausiai pasaulyje.
Iki 2040 m. jų bendrasis vidaus produktas (BVP) viršys JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos ir Italijos duomenis, tai savo naujausioje ataskaitoje skelbia investicijų bankas "Goldman Sachs".
Pasak ekspertų, Rusijoje artimiausioje ateityje įvyks tikras ekonomikos stebuklas.
Rusijos ekonominį augimą skatina naftos sektorius
Tyrimai rodo, kad praėjusiais metais Rusijos ekonomika sparčiai augo, nepaisant šalies verslo pasaulyje kilusios sumaišties, o beveik visą prieaugį lėmė pakilusios naftos kainos, skelbia dienraštis "The New York Times".
Daugelis ekonomistų nuopelnus už Rusijos ekonominio sąstingio įveikimą priskiria prezidentui Vladimirui Putinui, paskatinusiam sumažinti mokesčius ir siekusiam išlaikyti politinį stabilumą.
Tačiau svarbiausia Rusijos ekonominio augimo varomąja jėga ir toliau lieka nafta.
Rusijos ūkio augimas gerokai lenkia ekonomiškai stiprių valstybių ūkio plėtrą
Rusijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gerokai lenkia atitinkamus ekonomiškai stiprių valstybių rodiklius.
Naujausioje ekonominės plėtros ministerijos parengtoje Rusijos socialinės ir ekonominės plėtros apžvalgoje pažymima, kad Rusijos BVP prieaugis pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su attinkamu praėjusių metų laikotarpiu, sudarė 6,8 proc., o JAV atitinkamas rodiklis sudarė 2,1 proc., euro zonoje - 0,8 proc., o Japonijoje - 2,5 procento.
Pirmąjį ketvirtį Rusijos BVP išaugo 6,8 proc.
Rusijos valstybinis statistikos komitetas "Goskomstat" paskelbė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugo 6,8 proc.
Valdžios atstovų pareiškimas, esą per pirmus penkis šių metų mėnesius metinis augimas sudarė 7,1 proc. sustiprino viltis, kad Rusijos ūkis gali išaugti labiau už oficialią 4,6 proc. visų metų prognozę.
Praėjusių metų paskutinį ketvirtį Rusijos ekonomika pasistiebė 5,2 proc.