roberta tracevičiūtė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „roberta tracevičiūtė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „roberta tracevičiūtė“.

Pirmieji Seimo metai: blogiau nebūna?

Rytoj sukaks metai, kai darbą pradėjo šios kadencijos Seimas. Pirmąjį ketvirtadalį parlamentarų kelio ženklino visuomenės nepasitikėjimas, politinės rietenos ir nuolatiniai skandalai. Naktiniai įstatymų priėmimai, prabangių automobilių nuomai leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai ir paprastų krašto žmonių interesų nepaisymas - visuomenė prieš metus kadenciją pradėjusį Seimą laiko blogiausiu už visus buvusius.

Vyriausybė ieško kito kelio iš biurokratijos brūzgyno

Fiasko dėl Saulėlydžio komisijos veiklos patyrusi Vyriausybė pristatė dar vieną valstybės valdymo tobulinimo planą. Vyriausybė patvirtino specialią Vykdomosios valdžios sistemos sandaros tobulinimo koncepciją. Ja esą siekiama efektyvesnio biudžeto lėšų naudojimo, skaidrumo, administracinės naštos mažinimo, veiklos nepriklausomumo. Ekspertai naują Vyriausybės iniciatyvą vertina palankiai, tačiau abejoja, ar pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Antanas Matulas prisišnekėjo

Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkui Antanui Matului gali atsirūgti per susitikimą su sveikatos priežiūros specialistais galbūt išsprūdę žodžiai. Medikų profesinė sąjunga jį apskundė Seimo vadovams, o šie išnarplioti reikalą patikėjo etikos sargams. Prieš tris savaites Vilniaus Karoliniškių poliklinikoje įvykęs politikų ir medikų susitikimas baigėsi skandalu.

Sutrikęs premjeras užverstas siūlymais

Prezidentei Daliai Grybauskaitei sukritikavus kitų metų "Sodros" biudžeto projektą, premjeras Andrius Kubilius suka galvą, kaip įtikti šalies vadovei ir kur kitur sutaupyti. Jam į pagalbą atskubėjo būrys Seimo narių. Prezidentei D.Grybauskaitei pagrasinus nepasirašyti Vyriausybės pristatyto "Sodros" biudžeto projekto, valdantieji ne juokais sunerimo.

Lietuva savo favorito ES prezidento rinkimuose neatskleidžia

Šią savaitę turėtų paaiškėti, kas taps pirmuoju Europos Sąjungos (ES) prezidentu. Jį skirsiantys Bendrijos valstybių lyderiai turės iš ko pasirinkti, mat kandidatų į šį postą netrūksta. Lietuvos derybinė pozicija šiuo klausimu vis dar neatskleidžiama.

Nelietuviškiems rašmenims pasuose - žalia šviesa

Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad Lietuvos piliečio pase, kitų įrašų puslapyje, galima nurodyti ir originalo kalba užrašytus asmens vardą bei pavardę. Viešajame gyvenime nelietuviškų įrašų ir toliau bus nevalia vartoti. Vakar sprendimą dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis paskelbęs KT įpareigojo Seimą patvirtinti tai reglamentuojančią tvarką.

Opozicijos siūlymai - it žirniai į valdančiųjų sieną

Opozicinės partijos viena po kitos pristato ekonomikos krizės įveikimo planus. Tačiau premjeras Andrius Kubilius jų siūlymuose racionalaus grūdo neranda. Kad būtų patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas, premjeras A.Kubilius ragina susitelkti visas Seime atstovaujamas politines jėgas. Tuo tikslu Vyriausybės vadovas kartu su Seimo pirmininke Irena Degutiene konsultuojasi ir su opozicijos atstovais. Tačiau šie skundžiasi nesulaukiantys pritarimo pasiūlytoms idėjoms. Nesutaria tarpusavyje.

Pandemija nokautuotų Lietuvą

Ukrainoje siautėjant vadinamajam kiaulių gripui mūsų krašto gyventojai raginami nesibaiminti šios ligos protrūkio, nors akivaizdu, kad Lietuva nepasirengusi atremti iš gretimų valstybių atsėlinančios grėsmės. Lietuva atsidūrė tarp 8 Europos šalių, neapsirūpinusių vakcina. Vakarų Ukrainoje pastarosiomis dienomis kilęs ūmaus gripo protrūkis jau nusinešė beveik 100 gyvybių. Lietuvos užsienio reikalų ministerija mūsų šalies piliečiams rekomenduoja atsisakyti kelionių į Ukrainą.

Didėjantis nedarbas pranašauja socialinį sprogimą

Darbo neturi kas dešimtas darbingo amžiaus Lietuvos gyventojas. Vyriausybė kol kas vangiai sprendžia problemą, o ekspertai įspėja, kad dėl to daugės skurstančiųjų ir emigrantų. Paskutiniais darbo biržos duomenimis, nedarbas mūsų šalyje siekia 10,8 procento. Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnyba "Eurostat" skelbia, kad nedarbo lygiu Lietuvą lenkia tik Latvija ir Ispanija. Vyriausybė tikina, kad nedarbo augimą stengiamasi pažaboti visomis įmanomomis priemonėmis.
2009-11-02

Rusijos viliotinis vis stiprėja

Nors Rusijos ambasados atstovai Lietuvoje gyvenančius rusų tautybės žmones grįžti į etninę tėvynę agituoja jau kelerius metus, ši veikla itin suaktyvėjo pastaruoju metu. Tai siejama su sunkmečiu ir artėjančiu Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymu. Rusijos ambasados atstovai rusakalbių gausiai gyvenamame Visagine pastaraisiais mėnesiais lankėsi net kelis kartus. Artimiausias toks susitikimas numatytas pirmosiomis lapkričio dienomis.
REKLAMA
REKLAMA

Andriaus Kubiliaus vizija rožinė ne visiems

Vyriausybės sudėliotas kitų metų prioritetinių darbų sąrašas vertinamas prieštaringai. Valdantieji džiaugiasi tokia iniciatyva, o opozicija pasigenda dėmesio paprastam žmogui. Vyriausybės pateiktame 2010-ųjų darbų sąraše išskirtos kelios sritys. Ministrų kabinetas sutarė, kad svarbiausia - kuo greičiau įveikti ekonomikos krizę, tobulinti valstybės valdymą, užsiimti energetikos reikalais ir padėti pagrindus šalies modernizacijai.

Nauja Seimo kasininkė - A.Valinsko draugo žmona

Po skandalo dėl beveik pusės milijono litų dingimo iš Seimo kasos ji atsidūrė "prisikėliečių" lyderio Arūno Valinsko bičiulio Kęstučio Vaičiaus sutuoktinės rankose. Pats K.Vaičius darbuojasi ir A.Valinsko įsteigtoje privačioje bendrovėje, ir Seime talkina parlamentarui Vincui Babiliui. Seimo kanceliarijoje jau antrą mėnesį pluša nauja kasininkė. Valdiškų pinigų pasisavinimu įtariamos Reginos Petkelienės vietą kasoje užėmė Virginija Vaičiuvienė.

Ištikimiems Seimo jubiliatams - premijos

Seimo kanceliarija sugeba solidžiomis premijomis pamaloninti apie pusę apvalias sukaktis švenčiančių darbuotojų. Ši LŽ atskleista piniginio klerkų skatinimo praktika parlamento vadovei Irenai Degutienei buvo staigmena. Nors Seimo kanceliarijos vadovybė pastaruoju metu išdidžiai aiškina taip drastiškai taupanti lėšas, kad labiau spaustis nėra jokių galimybių, LŽ išsiaiškino, jog papildomų pinigų čia vis dėlto randama net sunkmečiu.

Kritikos ugnį konservatoriai nukreipė į oponentus

Vyriausybės ir Seimo darbą po kaulelį išnarstę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos nariai ryžosi kritikuoti valdžioje esančius kolegas. Premjeras Andrius Kubilius prisipažįsta, kad klaidų padaryta, tačiau didžiuojasi, jog pavyko išvengti katastrofos. Savaitgalį vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje griežtų žodžių negailėta Vyriausybei, tačiau daugiausia "pipirų" atseikėta opozicijai, ypač socialdemokratams.

Tragedija Kaune atskleidė teisėsaugos krizę

Po žudynių Kaune Seimo nariai ir žinomi teisininkai tikina, kad pareigūnai nepakankamai gerai vykdė savo darbą. Kai kurie jų ragina svarstyti generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsakomybę. Užvakar Kaune įvykdyta dviguba žmogžudystė ir su ja susijusios aplinkybės visuomenei sukėlė nemažai klausimų dėl teisėsaugininkų galimų darbo spragų. Padėtį aiškinsis bei kaltų ieškos ne tik patys teisėsaugininkai, bet ir Seimas. Smūgis prokuratūrai.

Pasispausti raginančiai valdžiai sunkiai sekasi taupyti pačiai

Svarbiausios valstybės institucijos sudėliojo preliminarius kitų metų savo biudžetus. Į Finansų ministerijos siūlomų asignavimų limitus telpa tik prezidentės Dalios Grybauskaitės kanceliarija. Seimo kanceliarijos ir Ministro pirmininko tarnybos parengti pirminiai 2010-ųjų finansiniai planai kuklesni nei pernai. Tačiau vis tiek viršija Finansų ministerijos pasiūlytus limitus. Seimo kanceliarijai Finansų ministerija norėtų skirti apie 79 mln.

Verslą peni tik gražūs pažadai

Ambicingą Ekonomikos skatinimo planą prieš pusmetį patvirtinusi Vyriausybė žadėjo sumažinti ūkio nuosmukį, padėti išsaugoti verslą ir darbo vietas. Tačiau kol kas ministrų kabinetas gali didžiuotis tik gerais norais. Verslininkai skundžiasi, kad sunkmetį lengviau išgyventi žadėjusiai Vyriausybei nepavyksta tesėti žodžio. Jie įsitikinę, jog Ekonomikos skatinimo planas neduoda lauktų rezultatų. Tačiau ūkio ministras Dainius Kreivys mano visai kitaip.
2009-09-14

Seimas atidaro politinį sezoną

Šiandien parlamentarai pradeda eilinę Seimo rudens sesiją. Joje žada būti karšta: bus sprendžiamas Seimo pirmininko likimas, mažinamos socialinės išmokos, planuojamas kitų metų valstybės biudžetas, taisoma krašto ūkio padėtis. Po neoficialių vasaros atostogų susirinkę ir iš ryto sugiedoję valstybės himną parlamentarai kibs į darbus - Seimo vadovybė jau parengė jų programą. Iš Vyriausybės, Seimo komitetų ir parlamentarų siūlymų sudarytame sąraše įrašyta apie 450 teisės aktų projektų.

Popiežių džiugintų Šv. Brunono gatvė

Iniciatyva suteikti šv. Brunono vardą vienai Vilniaus senamiesčio gatvių nudžiugino popiežių Benediktą XVI. Tačiau Lietuvos vardo tūkstantmečio renginiams einant į pabaigą mūsų valstybės sostinėje vis dar neskubama įamžinti žinomo vienuolio atminimo. Parlamentaras Emanuelis Zingeris prieš kelias dienas sulaukė malonios staigmenos. Per Šventojo Sosto nunciatūrą, įsikūrusią Vilniuje, Seimo nariui buvo perduotas popiežiaus Benedikto XVI Valstybės sekretoriato laiškas.

Valdžios įstaigos velkasi naujus apdarus

Svarbiausios valstybinės institucijos baigia įgyvendinti struktūrines reformas. Jau kitą savaitę Vyriausybės kanceliariją paliks būrys darbuotojų, atleidimų banga neaplenks ir prezidentūros. Ateinantį antradienį Vyriausybės kanceliarijoje bus baigta daugiau nei pusę metų planuota reforma. Į Ministro pirmininko tarnybą pervadinama įstaiga atsisveikins su bemaž penktadaliu darbuotojų.

Valstybinės reikšmės objektų sąrašo laukia korekcijos

Išskirtinį Vyriausybės dėmesį garantuojančiame valstybinės reikšmės objektų sąraše tvyro chaosas. Jame puikuojasi ne tik statiniai ar projektai, bet ir reformos, rekonstrukcijos, privačių įmonių ar muziejų veikla. Ankstesnių kadencijų Seimo ir kelių vyriausybių sprendimais svarbiais valstybei pripažinti 54 statiniai ar projektai. Dabartinės valdžios atstovų įsitikinimu, šis sąrašas neatspindi realios padėties, yra pernelyg išpūstas, nes sudarytas remiantis neaiškiais kriterijais.

Už politikų labdaros kyšo savireklamos ausys

Kelią į žmonių širdis kai kuriems politikams padeda skintis ne tik veikla Seime ar savivaldybių tarybose, bet ir jų vardo fondų teikiama finansinė parama. Nors politikai teigia, kad labdara užsiima tik norėdami gero aplinkiniams, tokioje jų veikloje įžvelgiama ir savanaudiškų paskatų. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik 1,2 tūkst. labdaros ir paramos fondų. LŽ suskaičiavo, kad su Seimo, savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento (EP) nariais susiję bent keliolika tokių organizacijų.

Nicolas Sarkozy laukia Dalios Grybauskaitės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasinaudojo Prancūzijos vadovo Nicolas Sarkozy kvietimu ir vyks vizito į Paryžių. D.Grybauskaitė rytoj vakare išvyks 5-ojo vizito į užsienį. Viešėjusi Švedijoje, Latvijoje, Briuselyje ir Lenkijoje dabar prezidentė suka į vieną galingiausių Europos Sąjungos (ES) valstybių - Prancūziją. Paryžiuje suplanuotas D.Grybauskaitės susitikimas su N.Sarkozy, taip pat su vietos verslininkais bei žurnalistais.

A.Valinsko įpėdinė - I.Degutienė?

Dar vieną iš trijų svarbiausių postų valstybėje gali užimti moteris. Arūno Valinsko Seimo pirmininko kėdėje nebenorintys matyti konservatoriai parlamento olimpe regi savo atstovę Ireną Degutienę. A.Valinskas apie tai sužinos paskutinis. Prieš kelias dienas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija A.Valinskui leido suprasti, kad jo dienos parlamento pirmininko poste suskaičiuotos. Konservatoriai patyliukais jau svarsto, kas netrukus galėtų perimti Seimo vairą.

Etikos sargams politikai abejingi

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) veiklą pristabdė politikų atsainumas - seniai nesugebama rasti pamainos atsistatydinusiai pirmininkei ir trims kadenciją baigusiems komisijos nariams. Tarnybinės etikos sargų gretos praretėjo kovo pabaigoje, kai iš komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino Jolanta Petkevičienė. Daugumos likusių VTEK narių kadencijos jau seniai pasibaigusios.

Skaudus konservatorių pasirinkimas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija parlamento vadovui Arūnui Valinskui leido suprasti, kad jo dienos šiame poste suskaičiuotos. Tačiau koalicijos likimu susirūpinęs premjeras Andrius Kubilius susilaiko nuo kategoriškų vertinimų. Vakar susirinkę Seimo TS-LKD frakcijos nariai svarstė, kokią poziciją užimti dėl ryšiais su Kauno "Daktarų" grupuote kaltinamo A.Valinsko.

Kainų kreivė netrukus šaus aukštyn

Jau nuo rugsėjo 1-osios visų mūsų piniginės plonės sparčiau nei dabar. Naujas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas pabrangins daugumą prekių ir paslaugų. Pirmąją rudens dieną susiruošę apsipirkti prekybos centruose, įsigyti vaistų ar traukiniu nuvykti pas kitame mieste gyvenančius artimuosius nusiteikime mokėti daugiau. Prekybininkai, produkcijos tiekėjai, perdirbėjai bei gamintojai tikina nepajėgsiantys nuo 19 iki 20 proc.
2009-08-25

Taupymo entuziastų Seime negausu

Parlamento kanceliarija ieško būdų, kaip priartėti prie Finansų ministerijos (FM) siūlomų asignavimų limitų. Tačiau ypatingų taupymo rezervų neranda, esą visi pagrindiniai jau išsemti. Seimo kanceliarijai FM kitais metais norėtų skirti apie 79 mln. litų, t. y. 24 mln. litų mažiau nei šiemet. Tačiau kanceliarijos Finansų departamentas apskaičiavo, kad norint užtikrinti normalų parlamento darbą reikėtų daugiau pinigų nei iki šiol - beveik 89 mln. litų.

Valdžios pyragą koalicija raikys iš naujo

Artimiausiu metu valdančiosios koalicijos partneriai turėtų sėsti prie derybų stalo, bandyti persidalyti postus Vyriausybėje bei Seime. Procesas bus nelengvas, nes partijos nenorėtų atlaisvinti dabar užimamų postų. Prieš mėnesį suskilusi Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija sukėlė nemenką galvos skausmą valdančiosios koalicijos partneriams.

Girtuokliams tėvams - blaivybės įžadai

Sutramdyti alkoholiu ar narkotikais piktnaudžiaujančius nepilnamečių tėvus bus siekiama radikaliomis priemonėmis. Rudenį Seimą pasieksiančiose įstatymų pataisose gali būti įtvirtintas priverstinis jų gydymas ar mokymas specialiuose centruose. Seimo valdybos sudaryta darbo grupė - Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimo projektui parengti - svarsto būdus, kaip palengvinti elgesio sutrikimų turinčių ar socialinės rizikos šeimose augančių nepilnamečių dalią.

Kovai su narkomanija - šimtas milijonų

Pinigų stygiumi besiskundžianti Vyriausybė pritarė ambicingai Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programai. Pagal pirminį variantą, ji mokesčių mokėtojams atsieitų beveik 122 mln. litų. Vyriausybės pateiktą Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programą 2009-2016 metams Seimas turėtų svarstyti rudenį. Projekto rengėjai tikina atsižvelgę į sudėtingą valstybės finansinę padėtį ir prašomą pinigų sumą sumažinę iki būtino minimumo.

Šešėliniai ministrai tūno tamsoje

Opozicinės partijos alternatyvių Vyriausybių sudėtis saugo lyg po devyniais užraktais. Esą dėl politinės kultūros stokos ir galimų oponentų išpuolių anksčiau laiko nevalia atskleisti į ministrų kabineto narius siūlytinų kandidatų. Jei valdančiąją Permainų koaliciją sugriautų nesutarimai, žlugtų premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė, politinėje sumaištyje ilgai neskęstume.

Krizinis biudžetas - su didesne skyle

Finansų ministerija (FM) parengė preliminarų kitų metų valstybės biudžeto projektą. Pagal jį gyvensime kukliau nei šiemet ir vėl skolon, nes numatomas deficitas turėtų siekti beveik 6 mlrd. litų. FM jau pradėjo sukti galvą dėl kitų metų valstybės biudžeto. Pirminiame 2010 metų valstybės biudžeto projekte numatoma, kad pajamos kartu su Europos Sąjungos (ES) paramos lėšomis turėtų siekti apie 20,4 mlrd. litų, o išlaidos - 26,3 mlrd. litų.
2009-08-05

Miunhauzeno patirtis - ne mums

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad ekonominį nuosmukį patirianti Lietuva negali sekti didžiųjų valstybių pavyzdžiu ir skatindama vartojimą bandyti švelninti sunkmetį. Dėl per mažo mūsų šalies potencialo negalime pasinaudoti ir barono Miunhauzeno triuku - patys ištraukti save iš krizės duobės. I.Šimonytės nuomone, skaudžiausius krizės smūgius turėtume pajusti šiemet.

Naujieji europarlamentarai Briuselį jaukinasi iš lėto

Naujieji Europos Parlamento (EP) nariai iš Lietuvos nenusivylė Briuselyje jų laukusiais iššūkiais. Po pirmųjų darbo savaičių jie skundėsi nebent namų ir artimųjų ilgesiu. Naujieji europarlamentarai jau spėjo neblogai apšilti kojas: išsiskirstė po EP komitetus, domėjosi tenykščio darbo specifika, pažindinosi su kolegomis iš kitų šalių, pratinosi prie kabinetų, apžiūrinėjo nuomojamus butus ir vaikštinėjo po Briuselį.

Seimo lakštingala vėl suokia

Parlamentarės Ingos Valinskienės aistra įgarsinti serialus stipresnė nei etikos sergėtojų grūmojimai. Kartą per savaitę Seimo narė į tautą dabar prabyla vieno televizijos kanalų rodomo serialo "Viešbutis Babilonas" herojų balsais. Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) - naujas galvos skausmas dėl I.Valinskienės. Anksčiau jau kelis kartus į etikos sergėtojų akiratį patekusi parlamentarė vėl ėmėsi su Seimo nario pareigomis galbūt nesuderinamos veiklos.

Algirdui Šemetai Briuselyje nenuobodu

Europos Komisijoje (EK) biudžeto ir finansinio programavimo komisaro pareigas neseniai eiti pradėjęs Algirdas Šemeta tikina visa galva pasinėręs į europinius reikalus. Tačiau jis įdėmiai stebi ir tai, kas vyksta Lietuvoje. Nuo liepos pradžios Briuselyje dirbantis A.Šemeta greitai apsiprato su naujuoju darbu, o žmonos Ramunės Sotvarienės padedamas laikinaisiais namais tapusiame mieste susitvarkė ir buitį. Eurokomisaras tvirtina nepamirštantis ir Lietuvos problemų.

Rugpjūtį - du prezidentės vizitai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau suplanavo artimiausius darbo vizitus į užsienį. Lietuvą aplankysiančių garbingų svečių mūsų krašto vadovei dar teks palaukti. Rugpjūčio mėnesį D.Grybauskaitė į užsienį turėtų išvykti du kartus. Su darbo vizitu prezidentė ketina apsilankyti gretimoje Lenkijoje. Valstybės vadovės maršrutas nusidrieks ir į Briuselį, kur įsikūrusios Europos Sąjungos (ES) svarbiausios institucijos.

Ilsėtis išdūmė nesulaukę atostogų

Seimo narius Gediminą Kirkilą ir Bronių Bradauską darbas parlamente, regis, mirtinai išvargino. Nesulaukę Seimo sesijos pabaigos, kuri numatoma kitą savaitę, jie jau mėgaujasi atostogomis užsienyje. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai G.Kirkilas ir B.Bradauskas Seime nepasirodė visą savaitę. Kur jie yra ir ką veikia, nežino nei parlamento vadovai, nei frakcijos kolegos. Tačiau, pasak LŽ šaltinių, B.Bradauskas su žmona Danguole atostogauja Ispanijoje.

Prezidentę mylės ne už gražius žodžius

Su Dalia Grybauskaite, pradėjusia eiti prezidentės pareigas, siejamos didelės viltys. D.Grybauskaitės inauguracija kol kas tik simboliškai žymi naujos politinės eros mūsų valstybėje pradžią. LŽ kalbinti politikai, profsąjungų atstovas, visuomenės veikėjas iš naujosios prezidentės laukia daugybės valstybėje įsišaknijusių problemų sprendimo: nuo ekonominių sunkumų įveikimo iki pastangų subrandinti pilietinę visuomenę, nuo pertvarkų slaptosiose tarnybose iki socialinio dialogo skatinimo.

Etikos sargai patys susipainiojo

Tarnybinės etikos sergėtojai nesugebėjo išsiaiškinti, ar buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojas Saulius Trečekauskas įsivėlė į interesų konfliktą. Nuspręsti, ar S.Trečekauskas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turėjo vakar. Tačiau jos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, tyrimą dėl buvusio VMI viršininko pavaduotojo veiklos nutarta pratęsti, kol bus galutinai suformuota visa VTEK.

Permainų vėjas Prezidentūroje nupūs ne visus

Kitą savaitę prezidentūroje šeimininkauti pradėsianti Dalia Grybauskaitė ir artimiausi jos bendražygiai baigia formuoti patarėjų grupes. Jose vietos turėtų likti ir daliai kadenciją baigiančio prezidento Valdo Adamkaus komandos. Pagrindinius savo patikėtinius D.Grybauskaitė visuomenei įvardijo praėjusią savaitę. Dauguma būsimų patarėjų kol kas neatvirauja, kaip atrodys jų vadovaujamos grupės, departamentai ar skyriai ir kas juose dirbs.

Šalies finansai patikėti moteriai

Kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus paskyrė Ingridą Šimonytę naująja finansų ministre. Prieš tai Vyriausybė apsisprendė, kaip mažinti valdininkų algas, vėliau bus galvojama ir apie pensijas. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto magistrantė savo karjerą Finansų ministerijoje pradėjo prieš 12 metų. Kelias pastarąsias dienas ji jau dirbo kaip viceministrė.

Svečiai parašė Vilniui dešimtuką

Šiandien darbą baigsiančios Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos (PA) dalyviai buvo sužavėti renginio organizavimu, mūsų šalies svetingumo ir sostinės Vilniaus grožio. Karčių pastabų turėjo tik Rusijos delegacijos vadovas. Savaitę Seime vykusi ESBO PA savo darbą baigs šiandien po pietų. Daugiau nei 400 renginio dalyvių išsiskirstys po 56 valstybes. Prieš išvykdami jie gyrė produktyvią ir nemažai reikšmingų rezoliucijų patvirtinusią ESBO PA sesiją.

Lengviau atsikvėpsime negreitai

Premjeras Andrius Kubilius perspėja, kad Lietuvą prispaudusi ekonominė krizė baigsis tik po pusantrų metų. Skausmingų valdžios sprendimų veikiausiai sulauksime ne tik artimiausiu metu, bet ir kitąmet, kai valstybės biudžetą teks mažinti bent 4 mlrd. litų. Išskirtinį interviu "Lietuvos žinioms" vakar davęs Vyriausybės vadovas A.Kubilius pabrėžė, kad ekonominė valstybės situacija yra įtempta ir tikėtis greito atsigavimo nederėtų.

Vyriausybė užrišo pinigų maišą nelaimėliams

Piniginės pagalbos iš Vyriausybės prašantys padegėliai ar kiti bėdų prispausti gyventojai vilties teikiančio atsakymo nesulaukia. Rezervas, skirtas nelaimių padariniams kompensuoti ir kitiems nenumatytiems sunkumams įveikti, nejudinamas. Netikėtai atsiradusioms išlaidoms padengti skirtą Vyriausybės rezervo fondą šiemet pasiekė gerokai mažiau pinigų nei ankstesniais metais. 2008-ųjų gruodį tvirtinant valstybės biudžetą šiam reikalui vietoj įprastų 40 mln. litų buvo numatyta skirti 30 mln. litų.

Valdžios dėmesio reikalaus badaudami

Priešindamiesi planuojamam vienašališkam biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų mažinimui ir mokesčių didinimui įvairių profesinių sąjungų atstovai rengiasi bado akcijai prie Seimo. Mokytojai, bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai, policininkai, gaisrininkai pasipiktino Vyriausybės ketinimais artimiausiu metu mažinti atlyginimus, ilginti pensinį amžių ir didinti pridėtinės vertės mokestį. Šių sričių darbuotojai skundžiasi, kad jau dabar dauguma jų vos suduria galą su galu.

ES pinigai raškomi vangiai

Krašto ekonomika galėtų būti gaivinama Europos Sąjungos (ES) skiriamais pinigais, tačiau kol kas šios lėšos naudojamos kukliai. Vakar Seimo plenariniame posėdyje buvo surengta diskusija dėl ES struktūrinės paramos panaudojimo Lietuvoje. Vyriausybės nariai džiaugėsi spartėjančiu europinių lėšų paskirstymu ir dėl to esą pilnėjančiomis verslininkų bei viešųjų įstaigų kišenėmis, įgyvendinamais įvairiais socialiniais projektais, modernizuojamomis gydymo įstaigomis.

Tvarką įves ir prezidentūroje

Išrinktoji prezidentė Dalia Grybauskaitė jau suplanavo, kaip jai pradėjus eiti valstybės vadovės pareigas turėtų atrodyti svarbiausia krašto institucija. Kelioms dienoms iš Briuselio į Lietuvą grįžusi D.Grybauskaitė vakar apsilankė savo būsimoje darbo vietoje - prezidentūros rūmuose Daukanto aikštėje. Juose ji pradės šeimininkauti iš karto po inauguracijos, numatytos liepos 12-ąją.

Seimo maitintoja nepasiduoda

Kitą pirmadienį maitinti parlamentarus jau turėtų privati bendrovė "Smulkus urmas". Tačiau iš Seimo stumiama valstybės įmonė "Greminta" nenori užleisti pozicijų ir dėl esą netinkamai organizuoto konkurso kreipėsi į teismą. Rytoj vakare į Seimą atvyksiantys bendrovės "Smulkus urmas" atstovai iš "Gremintos" žada perimti tautos išrinktųjų maitintojos vaidmenį. Privatininkų laukia staigmena. Iki šiol parlamentarus ir Seimo darbuotojus valgydinusi valstybės įmonė nenori pasitraukti be kovos.
titulinis 2009-05-28
Į viršų