pragmatizmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pragmatizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pragmatizmas“.

Petras Auštrevičius: tarp pragmatizmo ir solidarumo

Laimė, nebegyvename laikais, kai gali būti tik viena „teisinga“ nuomonė. Diskusijos ir skirtingi požiūrio taškai yra sveikos visuomenės požymis, nors, prisipažinsiu, konstruktyvios diskusijos Lietuvoje man neretai trūksta – tai dar netapo viešųjų sprendimų kokybės ženklu. Neseniai paskelbta organizacijos „Pew Research Center“ apklausa parodė, kad maždaug pusė didžiųjų Vakarų valstybių gyventojų nepalaikytų savo šalies kišimosi ir pagalbos, jeigu valstybę kaimynę atakuotų Rusija.

Šalis be tikslų

Lietuva ieško didelių tikslų, bet jų neranda. Visur integravusis ir nespėjus į euro zoną, pradedama nesveikai fantazuoti. Ispanų filosofas Chose Ortega y Gassetas veikale „Masių sukilimas“ rašė, kad nacijos kuriasi apeliuodamos į didingą praeitį. Iš tiesų į valstybes susitelkiančias bendruomenes suburia bendri projektai ir siekis ką nors nuveikti kartu.

D. Grybauskaitė: grąžos nereikia

Apie pragmatiškus santykius, gerą kaimynystę ir visokeriopas ekonominių naudų paieškas daug pasakojusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakeitė kursą: už dujas mokės nesiderėdama (kieno pinigais?), o ir „į tarptautinių organizacijų įglėbį nepuls“ – skolinsis brangiai, kad būtų kietesnė. Grąžinti reikės ne jai. Daugiau informacijos čia. Ir čia.

S. Stoma: TS-LKD sparnų ir tapatybės problema

Valdančiosios partijos suvažiavimas, likus vos daugiau nei metams iki rinkimų, – svarbus įvykis. Tačiau komentarų viešojoje erdvėje pasirodė daug mažiau nei po Prezidentės metinio pranešimo. Kodėl? Galbūt tai logiška. Norintys matyti aiškesnį permainų TS-LKD vaizdą, turi vertinti ne tiek patį suvažiavimą, kiek situaciją partijoje apskritai. Tik iš tokio taško pažvelgus, tenka pripažinti, kad pastaruoju metu įvyko reikšmingų poslinkių.

Pragmatiškasis „suartėjimas"

Šiais laikais Lietuva nuolat ir primygtinai vis kviečiama su kuo nors “suartėti". “Pragmatikų" arba “rimtųjų" politikų bei juos aptarnaujančio žurnalistų, istorikų ar politologų personalo, be abejonės, labai kompetetinga nuomone, Lietuva turėtų “suartėti" su visų rūšių “mažumomis", su Rusija ir Baltarusija, su “pragmatiškais" Europos bei likusio pasaulio “didžiaisiais", su Izraeliu, su Skandinavija, su Kinija, su Lenkija.
Į viršų