poreikis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „poreikis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „poreikis“.
Šveicarija planuoja gamtinių dujų poreikį artėjančią žiemą sumažinti 15 proc.
Šveicarija sieks gamtinių dujų poreikį per artėjantį šaltąjį metų laiką sumažinti 15 proc., pareiškė valdžios institucijos, atsižvelgdamos į Europos Sąjungos nustatytą tikslą reaguoti į energetikos krizę.
Anot Šveicarija valdžios, tikslas tiek sumažinti dujų vartojimą, palyginti su pastarųjų penkerių metų vidurkiu, užsibrėžtas laikotarpiui nuo spalio iki kovo pabaigos.
KAM viceministras su JAV pareigūnais aptarė paramą Ukrainai ir Lietuvos ginkluotės poreikius
Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius viešėdamas JAV su šios šalies pareigūnais aptarė paramą Ukrainai ir Lietuvos ginkluotės poreikius.
Kaip pranešė ministerija, M. Abukevičius susitiko su JAV Valstybės ir Gynybos departamentų atstovais, atsakingais už JAV karinę paramą bei koordinuojančiais JAV gaminamos ginkluotės įsigijimus.
Bilotaitė: poreikio skelbti ekstremaliąją situaciją dėl migrantų kol kas nėra
Poreikio skelbti ekstremaliąją situaciją dėl išaugusių nelegaliai sieną su Baltarusiją kertančių migrantų srautų kol kas nėra, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Anot ministrės, sekmadienį neformaliame Vyriausybės pasitarime aptartos naujausios migrantų srautų tendencijos ir su tuo susiję iššūkiai Lietuvos migracijos sistemai bei išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugai.
Tamašunienė: poreikio stiprinti iš užsienio parvykstančiųjų kontrolę nėra
Šiuo metu nėra poreikio dėl kai kuriose šalyse vėl didėjančio sergamumo koronavirusu stiprinti į Lietuvą parvykstančių žmonių kontrolę, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Ji LRT radijui antradienį teigė, kad įvesti automobiliais valstybės sieną kertančių asmenų kontrolės nėra planuojama.
„Tai reikštų, kad mes tikrintume, kad vėl būtų uždarytos sienos.
Tėvai ieško būdų saugoti vaikus nuo koronaviruso: auklės pasiryžusios laikinai net palikti savo namus
Sušvelninus karantino sąlygas ir daugiau tėvų pradėjus dirbti, dalis vaikų jau lanko darželius. Tačiau dauguma liko namuose. Tėvams reikėjo kaip reikiant pasukti galvą, kur palikti atžalas ir dalis jų samdosi aukles. Auklių agentūrų vadovių teigimu, karantino metu jų poreikis sumažėjo, nes daugiau tėvų patys prižiūrėjo savo vaikus. Auklėms taip pat teko priprasti prie naujų darbo sąlygų, apsaugos priemonių, o kai kurios net pasiryžo išvykti su klientų šeimomis į jų sodybas.
Prezidento patarėja: ugdymo turinys turi būti parengtas ir skaitmeninėse platformose
Ugdymo turinys mokykloms, ypač atsižvelgiant į atsiradusį nuotolinio mokymo poreikį, turi atsirasti ne tik vadovėliuose, bet ir skaitmeninėse platformose, portalui LRT.lt sako prezidento patarėja Sonata Šulcė.
„Kadangi mes nežinome, kaip mokymo procesas vyks rudenį, labai svarbu, kad ministerija identifikuotų, kad taupant mokytojų resursus ir gerinant ugdymo kokybę, kuri vienoda ir prieinama visiems mokiniams, būtų sukurta ta mokymosi bazė“, – sakė S. Šulcė.
Pažadėjo tirti institucijų perkėlimo į Kauną poveikį
Žemės ūkio ministras sutiko su profesinių sąjungų siūlymu papildomai ištirti ministerijos ir jos įstaigų perkėlimo į Kauną poveikį. Tačiau kol kas neaišku, ar dėl to bus atidėtas institucijų perkėlimas – iki šiol skelbta, kad ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) turėtų galutinai persikelti pirmąjį kitų metų ketvirtį.
G. Kirkilas prabilo apie valstiečių iniciatyvą
Valdančiųjų Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas nemato poreikio naujam parlamentiniam tyrimui dėl verslo ir politikos ryšių. „Mes, mūsų frakcija, neinicijuojame šito naujo tyrimo, nes vis tik, deja, beveik visi mūsų tyrimai, tenka pasakyti, vienos partijos ar kitos vykdė, dažniausiai tai yra politinių sąskaitų suvedimas, o ne iš tikrųjų tai atneša naudos.
Pošventinis laikotarpis – metas, kai pinigų reikia labiausiai
Paklausus žmonių, kuris metų laikas jiems kainuoja bene daugiausiai, daugelis įvardija rudenį. Tuo stebėtis būtų sunku, juk ruduo yra tarsi naujo sezono startas. Būtent rudenį vaikai pradeda eiti į mokyklą, be to dažnam tenka rūpintis savo automobiliu. Šiuo laikotarpiu tenka pereiti prie kur kas šiltesnių drabužių, reikia keisti avalynę, o taip pat išauga šildymo sąskaitos. Natūralu, jog žmones užklumpa ir kur kas didesni finansiniai įsipareigojimai.
Premjeras: savivaldybės gali susitvarkyti pačios
Savivaldybės, racionaliau naudodamos turimas lėšas, galėtų pačios finansuoti daugelį projektų, ypač socialinių ir atskirties mažinimo, užuot tam prašiusios lėšų iš biudžeto, teigia premjeras Saulius Skvernelis. „Kalbant apie socialinę paramą, dabar turime apie 56 proc. nepanaudotų (asignavimų – BNS) pagal tiesioginę paskirtį, tos lėšos lieka savivaldybėse.
REKLAMA
REKLAMA
V.Pranckietis tikslina poziciją: finansavimas gynybai ateityje priklausys nuo galimybių
Finansavimas gynybai ateityje priklausys nuo biudžeto galimybių ir kariuomenės poreikių, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tikslindamas praėjusią savaitę išsakytą poziciją. „Po 2018 metų turime svarstyti žiūrėdami į poreikius ir atliepdami tuos poreikius bei galimybes. (...) Mums reikia balansuoti tarp šių dalykų, nes kariuomenės poreikiai gali būti labai dideli ir tiesiog nepakeliami biudžetui“, – BNS pirmadienį sakė parlamento vadovas.
Europa rūpinasi nepasiturinčiais – pirks maisto už dešimtis milijonų eurų
Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) paskelbė 22,5 mln. eurų vertės 11 tūkst. tonų maisto produktų skurstantiesiems pirkimo konkursą, rašo portalas 15min.lt. Konkursas išskaidytas į 170 dalių – perkama 17 skirtingų maisto produktų, jie padalyti dešimtyje apskričių. Pasiūlymų iš įmonių ESFA lauks iki rugpjūčio 21 dienos, o maistas bus skirstomas 2018 metais. Pagalbos maistu labiausiai skurstantiems žmonėms programai Lietuvoje 2014-2020 metais yra skirta 90,8 mln.
Kokių darbuotojų poreikis pernai augo ir kokių mažėjo?
Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo vietų, o tam tikrų sričių darbuotojų skaičius išaugo labiausiai. 2016 metais labiausiai padidėjo teisininkų, inžinierių ir mechanikų, pramonės ir gamybos, žiniasklaidos specialistų ir statybininkų paklausa. Skelbimų skaičius apie šių sričių darbuotojus portale CVbankas.
Robertas Dargis nurodė, ko dabar reikia Lietuvai
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad valstybei reikia plataus nacionalinio susitarimo dėl svarbiausių šalies problemų sprendimų, kurį turėtų pasirašyti visos parlamentinės partijos ir svarbiausios verslo bendruomenės.
Kelias į sėkmę: neįtikėtini pasaulio sėkmingųjų miego įpročiai
Užimtiems, sėkmingiems žmonėms miegas yra labai svarbus. Taigi tuomet, kai kalbama apie jų miegą, jie daro viską, kad tik nemiga, knarkimas, darbe patirtas stresas ar dar kas nors nesutrikdytų jų miego. Net jei tai reiškia, kad reiks susikurti keistus miegojimo įpročius ar snausti dienos metu. Ir štai pavyzdžiai, kuriais galima nusistebėti, bet iš kurių galima ir pasimokyti.
Kam lietuviams prireikia grynųjų?
Norėdami atnaujinti būstą, atsiskaityti už medicinines paslaugas ar įsigyti stambesnių pirkinių lietuviai renkasi kreditą grynaisiais – tą rodo vartojimo kreditus ir pirkimo išsimokėtinai paslaugas teikiančios finansų bendrovės „General Financing“ atlikta klientų apklausa. Apklausos metu bendrovė teiravosi į jos klientų aptarnavimo skyrius ateinančių žmonių, kokiems poreikiams jie ima kreditą grynaisiais.
Kam pernai daugiausiai skolinosi lietuviai?
Daugiau nei trečdalis, arba 35 proc., lietuvių praėjusiais metais skolinosi siekdami įsigyti įvairių prekių ir paslaugų, 12 proc. – tam, kad prisidėtų prie būsto įsigijimo ar atnaujinimo. Vidutinė vartojimo paskolos suma 2015 metais siekė 1938 EUR ir, lyginant su 2014 metais, augo 55 proc. Gyventojai dažniausiai (34 proc.) skolinosi šešerių metų laikotarpiui. Tokius duomenis atskleidė kasmetinė specializuoto paskolų banko „Bigbank“ klientų apklausa.
Savarankiškų keliautojų pokyčiai – nuo kiekybės prie kokybės
Lietuvoje veikianti elektroninė skrydžių ir viešbučių rezervacinė sistema paskelbė apie ryškiausius mūsų keliautojų pokyčius per pastaruosius metus. Pasirodo, didžioji jų dalis susijusi su vis didėjančiais reikalavimais kelionių ir aptarnavimo kokybei bei komfortui. Reiklesni vežėjų atsakomybėms.
Susidomėjo: bus siekiama išanalizuoti tautinių mažumų poreikius
Vyriausybei nurodžius ištirti tautinėms mažumoms priklausančių asmenų padėtį Kultūros ministerija paskelbė atitinkamą viešąjį pirkimą. Nurodoma, kad tyrimu bus siekiama išanalizuoti Lietuvoje gyvenančių tautinėms mažumoms priklausančių asmenų poreikius, susijusius su jų integracija į šalies visuomenę, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Įvertinus situaciją bus parengta speciali Tautinių mažumų tapatumo išsaugojimo ir integracijos į Lietuvos visuomenę 2016-2022 metais plėtros programa.
„Gelbėkit vaikus“: vaikams reikia kažko „savo“, nes visa kita yra „visų“
Šiai dienai Lietuvoje veikia 97 vaikų globos namai, juose gyvena 3800 vaikų. Iš jų 5 kūdikių namai, kuriuose – 300 mažylių. Šeimynose arba pas globėjus gyvena dar 6 tūkst., tad Lietuvoje yra apie 10 tūkst. globotinių, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali gyventi savo biologinėse šeimose.
Techninės apžiūros ženklai-lipdukai nėra privalomi
Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad atlikus tiek pirmą, tiek ir pakartotinę transporto priemonės privalomąją techninę apžiūrą, ženklas-lipdukas nėra privalomas, nebent to pageidauja transporto priemonės valdytojas. Tai numato 2014 m. liepos 1 d. įsigaliojęs susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus įsakymas, kuriuo buvo patvirtinta motorinių transporto priemonių ir jų priekabų techninės apžiūros taisyklių aprašo naujoji redakcija.
Pirmą kartą parengtas „Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas“ padės geriau pažinti ir suprasti vaiko poreikius
Lietuvoje pirmą kartą parengtas „Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas“. Tai gairės, padėsiančios auklėtojams, tėvams, švietimo pagalbos specialistams geriau suprasti, ko per pirmuosius šešerius metus gali pasiekti vaikas. Šis aprašas padės geriau atpažinti vaiko ugdymosi pasiekimus ir poreikius, rengti ir atnaujinti įstaigos ikimokyklinio ugdymo programą, pritaikyti ją kiekvienam vaikui pagal jo poreikius ir gebėjimus.
Moderniosios „priklausomybės“ būdingos daugeliui iš mūsų?
Jau gerai žinome įprastas priklausomybes nuo alkoholio, narkotikų, azartinių žaidimų. Dėl jų jau niekam nekyla abejonių – visi jas atpažįsta. Tačiau XXI a. atsiranda daug daugiau pagundų, o su jomis ir „modernesnių“ negalavimų – priklausomybių nuo soliariumų (tanoreksija), nuo interneto (socialinių tinklų), darbo, pirkimo, valgymo ir t. t. Šiais laikais darosi vis sunkiau sutikti žmogų, kuris nebūtų nuo ko nors „priklausomas“. Kaip suprasti, ar tam tikra veikla jau yra priklausomybė, ar ne? Ar p...
A. Butkevičius: aukštosios mokyklos neatsižvelgia į darbo rinkos poreikius
Lietuvos universitetai ir kolegijos pakankamai neatsižvelgia į darbo rinkos poreikį ruošiant specialistus, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. „Pastebėjome, kad Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos vis dėlto neatsižvelgia į darbo rinkos poreikį ruošiant specialistus“, - interviu LRT radijui sakė premjeras Algirdas Butkevičius, kalbėdamas apie praėjusią savaitę Ukmergėje vykusį susirinkimą su profesinių įstaigų ir darbdavių atstovais.
Net 44 darbdaviai investuoja į savo būsimus darbuotojus KTU
Kitą dieną po universiteto diplomo įteikimo – užimti tik tau skirtą darbo vietą. Tokią perspektyvą šiais metais mato studentai, besirenkantys studijas KTU. Beveik 50 darbdavių jau dabar investuoja į būsimus savo darbuotojus – pasiruošę apmokėti tikslines jų studijas.
3 paprasti būdai išvengti finansinių problemų
Kartais daugiau išmokstame iš savo klaidų nei laimėjimų, rašo portalas Businessinsider.com. Mary Hunt, „Debt–Proof Living“ įkūrėja, savo naujausioje knygoje „Protingos moters gidas kaip planuoti pensiją“ (angl. – „The Smart Woman‘s Guide to Planning for Retirement“) pristato kelis pagrindinius dalykus, kurių turėtumėte vengti, norėdami nepatirti finansinių nesėkmių. Štai kelios dažnai žmonių daromos klaidos: 1. Gyvenimas iš kreditų.
Darbo rankų pradeda trūkti ne tik dėl sezoniškumo
Kiek seniau nei prieš dvejus metus, Lietuvoje įsigaliojus laikino įdarbinimo įstatymui, šia paslauga pirmiausia pradėjo domėtis didžiosios šalies įmonės, kurioms darbo rankų paprastai pritrūkdavo dėl sezoniškumo įtakos. Dabar darbuotojų nuomos paslaugas siūlančios bendrovės pastebi, kad tendencijas diktuoja ne tiek sezoniškumas, kiek besikeičianti bendra situacija darbo rinkoje.
Sociologas: didelis vartojimas mus pastato į dviprasmišką situaciją
Agnė Kairiūnaitė, LRT „Klasikos“ laida „Manasis aš“, LRT.lt Turime keistą situaciją: viena vertus, didėjantis vartojimas mus prikausto ir paverčia jo įkaitais, kita vertus, be didėjančio vartojimo neturėtume geresnio gyvenimo. Taip teigia sociologas Vylius Leonavičius. Anot jo, vakarietiška civilizacija savo bazinius poreikius jau seniai patenkino, ir vartojimas šiandien tampa būdu save išreikšti.
Filosofas: šokių projektai patenkina žmonių poreikį liežuvauti
Agnė Kairiūnaitė, LRT Klasikos laida „Manasis aš“, LRT.lt Šokių projektų populiarumą televizijose lemia pletkų kultūra. Taip sako Vytauto Didžiojo universiteto ir Norvegijos mokslų ir technologijos universiteto Muzikos instituto profesorius, filosofas Gediminas Karoblis. „Kadangi žmonės neranda laiko prigimtiniam poreikiui paliežuvauti su draugais, jį patenkinti siūlo televizija“, – mano jis.
„Paleolitinė dieta“: vyriškis valgo vien žalią mėsą
Derekas Nance‘as tvirtina, kad pastaruosius penkerius metus jis maitinasi vien žalia mėsa, praneša dailymail.co.uk. Lexingtone, Kentuckyje, gyvenantis vyriškis teigia, kad siekdamas patenkinti neįprastą apetitą žaliai mėsai jis netgi dantis valo su gyvulių riebalais. D. Nance‘as taip pat siekia tapti mėsininku. Žalios mėsos mėgėjas tvirtina, kad jam niekada neatsibosta valgyti tą patį ir laikydamasis šios dietos jis jaučiasi geriau negu bet kada anksčiau.
Ateities žemėlapiai: erdvės tobulumui dar yra
Šiuolaikiniai žemėlapiai mažai kuo primena popierinius savo pirmtakus, rašo BBC. Skaitmeniniai ir kupini informacijos XXI amžiaus žemėlapiai keičiasi pagal kiekvieno vartotojo individualius poreikius. Gausybė duomenų, palydovinė navigacija, išmanieji telefonai, socialiniai tinklai ir trimačio vaizdo technologija ženkliai padino žemėlapių funkcionalumą. Šiuolaikiniuose žemėlapiuose informacija keičiasi realiu laiku.
Pigesnė elektra pasirodys po kelių metų
Gatis Junghans Baltijos šalims įsijungus į Skandinavijos elektros energijos rinką „Nord Pool Spot“, daugelis regione tikėjosi elektros kainų mažėjimo ir suvienodėjimo. Visgi neišspręstos techninės problemos – jungčių pralaidumo apribojimai – per keletą mėnesių parodė, kad rezultato dar teks palūkėti. Pastaraisiais mėnesiais Estijos-Latvijos prekybos zonoje buvo išnaudota 88 proc. perdavimo pajėgumų, tačiau elektros kaina regione skyrėsi trečdaliu.
Lietuvoje auga integruotos komunikacijos poreikis
Gana vangiai atsigaunant atskiroms komunikacijos rinkos šakoms, pastebima, kad įmonės, siekdamos veiklos efektyvumo, vis labiau domisi integruotos komunikacijos sprendimais. Augantį rinkoje integruotos komunikacijos vertės suvokimą ir poreikį rodo vienos didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų grupių „Idea Group“ 2012 m. veiklos rezultatai.
Kaip išvilioti pinigus iš pirkėjų?
Plačiai paplitęs įsitikinimas esą pernelyg didelis pasirinkimas apsunkina sprendimų priėmimo procesą gali būti visiškai klaidingas, rašo „The Atlantic“. Pagarsėjusio eksperimento metu tyrėjai parduotuvės pirkėjams siūlė paragauti gausybę uogienių ir įsigyti labiausiai patikusią. Viena tyrėjų grupė siūlė pirkėjams ragauti ir rinktis iš šešių uogienių rūšių. Antroji grupė išplėtė pasirinkimo laisvę iki 24 uogienių.
A. Sipavičienė: Lietuvoje trokštami imigrantai gali nusispjauti ir išvažiuoti
Ignas Krasauskas, LRT.lt Valdžios institucijos, spaudžiamos verslo, ketina palengvinti labiausiai trūkstamų profesijų užsieniečių įdarbinimą Lietuvoje. Aukštos kvalifikacijos darbuotojų labai trūksta, pritaria migracijos ekspertė Audra Sipavičienė, tačiau, jos teigimu, vien palengvintomis atvykimo į Lietuvą procedūromis jų ilgam nepriviliosime. „Dabartinė politika geriausiu atveju yra gaisrų gesinimo: ko šiuo metu labai trūksta, tuos yra lengviau atsivežti.
Vietoj pajūrio – į darbą
Kol vieni renkasi maudymosi kostiumėlius ir ieško šiltų vietų poilsiui po darbingų metų, kiti artėjant vasarai ieško papildomų galimybių užsidirbti. „Ekonomika.lt“ pabandė išsiaiškinti, kur ir kodėl vasariniai darbuotojai kelia sparnus. Lietuvos darbo biržos (LDB) duomenimis, šių metų balandį buvo įregistruota 30,8 tūkst. laisvų darbo vietų – net 40 proc. daugiau nei kovą. Nesunku nuspėti, kad šie rodikliai – artėjančios vasaros darbų pasiūlos augimo įrodymas.
Nors pasaulyje yra didelis nedarbas, bendrovės neranda darbuotojų
Kelių tūkstančių darbdavių apklausa parodė, kad vienas iš keturių vadovų susiduria su darbuotojų paieškos problemomis, nors Europoje ir kitur yra rekordinis nedarbas. CNBC praneša, kad trečios pagal dydį pasaulyje įdarbinimo agentūros „Manpower Group“ atliktos apklausos, kurioje dalyvavo beveik 40 tūkst. darbdavių, rezultatai parodė, jog 35 proc. jų susiduria su tinkamų darbuotojų paieškos sunkumais. Šis rodiklis yra aukščiausias nuo krizės pradžios.
Elektros kaina, poreikis ir kiti demonai
Dalis pramonininkų mano, kad su dabartine energetikos strategija Lietuva liks konkurenciniame užribyje, o elektrą perkant pigiai, savos gaminti neverta. Specialistai atkerta – visa tai nereiškia, kad greitai už elektrą nemokėsime kelis kartus brangiau. Praėjusią savaitę vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos posėdis tema „Elektros energetikos plėtros scenarijai ir pramonės konkurencingumas“. Konfederacijos prezidentas Robertas Dargis interviu portalui LRT.
Augant elektros kainai įjungiamas rezervinis elektrinės blokas
Atsižvelgdama į pastarosiomis dienomis smarkiai išaugusį elektros energijos poreikį ir pakilusias elektros kainas, „Lietuvos energija“ šįryt paleido vieną iš rezervinės elektrinės blokų. Tai jau trečias kartas nuo praėjusių metų vasario, kai „Lietuvos energijai“ priklausančios elektrinės blokai paleidžiami siekiant užtikrinti tiekimo saugumą ir reaguojant į staigų kainų padidėjimą.
Augant elektros kainai įjungiamas rezervinis elektrinės blokas
Atsižvelgdama į pastarosiomis dienomis smarkiai išaugusį elektros energijos poreikį ir pakilusias elektros kainas, „Lietuvos energija“ šįryt paleido vieną iš rezervinės elektrinės blokų. Tai jau trečias kartas nuo praėjusių metų vasario, kai „Lietuvos energijai“ priklausančios elektrinės blokai paleidžiami siekiant užtikrinti tiekimo saugumą ir reaguojant į staigų kainų padidėjimą.
Psichoterapeutė: depresiniam žmogui laimė – būti su kažkuo sulipusiam
Violeta Melnikienė, LRT radijo laida „Kasdienybės kultūra“, LRT.lt Sveikatos apsaugos tarnybos, analizuojančios psichinių susirgimų statistiką, teigia, kad Europos Sąjungoje skaičiuojama iki 20 proc. depresija sergančių žmonių. Tačiau tai gali būti tik ledkalnio viršūnė, nes ne visi kreipiasi į gydytojus. Manoma, kad sergančių daugėja dėl ekonominių priežasčių, nedarbo.
Paklausiausi darbo rinkoje – IT specialistai, inžinieriai ir medikai
Pastaraisiais metais atsigaunanti ekonomika leidžia tikėtis, kad jau kuris laikas mažėjęs bedarbių skaičius Lietuvoje mažės ir toliau – kitąmet bus įsteigta apie 25 tūkst. darbo vietų, lengviausia darbą bus susirasti kvalifikuotiems darbininkams, o prasčiausiai – teisininkams ir ekonomistams, rodo Lietuvos darbo biržos (LDB) atliktas tyrimas.
Labiausiai trūksta vilkikų vairuotojų
Transporto sektorius vienas iš dinamiškiausių ir labiausiai besikeičiančių verslo šakų. Kiekvieną dieną čia nutinka kažkas naujo ir tai kas buvo svarbu vakar, šiandien jau gali būti bereikšmis įvykis. Pastovūs čia yra tik keletas dalykų: problemos Rusijoje, žiema visada užklumpa kelininkus nepasiruošusius ir tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų trūkumas.
Būtent apie pastarąją problemą nemažai diskutuota visų praėjusių metų eigoje.
Perrinkus B. Obamą JAV išaugo ginklų pardavimai
Po JAV prezidento Baracko Obamos perrinkimo smarkiai išaugo ginklų pardavimai, pranešė „The Telegraph“.
Ginklų savininkai pradėjo didinti savo atsargas, nes nerimauja, kad B. Obama gali sugriežtinti kovinių ginklų laikymo taisykles. Spalio mėnesį žmonių, kurie kreipiasi dėl leidimo gauti ginklą, išaugo 18,4 proc., vadinasi, pardavimai dar kurį laiką didės.
Ginklų pirkėjai panašiai suaktyvėjo ir 2008 metais pirmą kartą išrinkus B. Obamą.
Pasaulio darbdaviai neranda reikalingų darbuotojų
Darbą susirasti nesunku, jei esate technikas ir ieškote darbo vietos Kinijoje ar Brazilijoje. Tą patį galima pasakyti apie pardavimų atstovus, kurių labai trūksta Taivanyje ir Honkonge. Japonijoje darbo visada netrūks inžinieriams. O Airijoje – didelė paklausa IT darbuotojams. Nyderlanduose trūksta paprastų darbininkų.
Delikatesai įperkami ne visiems
Pasak Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos pirmininko profesoriaus dr. Artūro Stimbirio, triušius auginti nėra paprasta, tam reikia turėti žinių ir patirties.
Sumažino augintinių skaičių
Ukmergės mieste gyvenantis Vladas Bražinskas triušininkyste užsiima du dešimtmečius. Iš pradžių jis laikė per 50 triušių – tuo metu didelę paklausą turėjo išdirbti kailiukai. Dabar V. Bražinskas laiko tik kelias triušių šeimas.
Vairuotojų stoka – kalti darbdaviai?
VšĮ „Edukacijos ir tyrimų“ centro užsakymu atliktame tyrime, kaip vieną iš ryškesnių transporto verslo problemų vežėjai išskyrė darbuotojų stoką. Apklausus 300 respondentų iš daugiau nei 1000 Lietuvoje veikiančių transporto rinkos įmonių, 69 respondentai (23 proc.) kaip vieną iš pagrindinių problemų, keliančių kliūtis verslo plėtrai, nurodė darbuotojų trūkumą.
Vilniaus kooperacijos kolegija siūlo naują mažmeninės bankininkystės programą
Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) būsimiems studentams siūlo naują „Mažmeninės bankininkystės ekonomikos“ studijų programą. Tai pirmoji Lietuvoje studijų programa, kuri atsižvelgs į kredito unijų specifiką, orientuosis į smulkesnįjį, bankinio padalinio lygmenį.
Pasak VKK Ekonomikos ir finansų katedros vedėjos Ritos Davidavičienės, ši nauja studijų programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su bankais ir kredito unijomis.
Kodėl darbdaviai neranda darbuotojų, o bedarbiai – darbo?
Įdarbinimo specialistai teigia, kad dabartinė situacija, kai nedarbas Lietuvoje auga, o darbdaviai neranda reikalingų specialistų, yra ekonominės krizės pasekmė. Tam tikrą poveikį turėjo ir didelė emigracija bei tarptautinių bendrovių filialų atsidarymas mūsų šalyje.
„Prasidėjus ekonominei krizei, kaip ir išpūstas nekilnojamojo turto burbulas, sprogo ir darbo rinkos burbulas.
Pinigai: ką padarytumėme dėl jų?
Posakis, kad vyrams rūpi tik seksas, yra klaidingas. Vyras daugiau mąsto apie pinigus, nei apie intymius santykius.Tyrimai rodo, kad 65% amerikiečių sutiktų negyvenamoje saloje praleisti ištisus metus už 1.000.000$.
Tie patys tyrimai taip pat rodo, kad už 10.000.000$ dauguma žmonių padarytų bet ką. Didžioji dalis apklaustųjų išsižadėtų šeimos ir draugų, taip pat netgi sutiktų pasikeisti lytį. Ir net 1 iš 14 sutiktų ką nors nužudyti.