pirmoji pagalba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pirmoji pagalba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pirmoji pagalba“.
Prasidėjo stiprus kraujavimas: kaip tvarstyti žaizdą ir pasiruošti šoko prevencijai?
Tam, kad sustabdytumėte intensyvų kraujavimą, pirmosios pagalbos vaistinėlėje rasite visas pagalbai suteikti reikiamas priemones.
Pirmiausia reikėtų užsimauti vienkartines pirštines, kad apsaugotumėte save ir nukentėjusįjį nuo aplinkos užkrato.
Jei pirštinių neturite, o vaikas smarkiai kraujuoja, teikite pagalbą nedelsiant – pirštais užspaudžiant kraujuojančią žaizdą.
Galima paprašyti nukentėjusiojo, kad esant galimybei, jis pats tai padarytų.
Pavojus, apie kurį pagalvoja ne visi: kada padės vėsus dušas, o kada skubiai skambinti 112?
Nors rudenį orai vėsūs, vis tik pasitaiko atvejų, kai besimėgaujant pirties malonumais ar karštomis voniomis susiduriama su perkaitimas – pavojinga sveikatai organizmo būklė, kai sutrinka kūno temperatūros reguliacijos mechanizmas, susikaupia šilumos perteklius organizme, kurio kūnas jau nesugeba pašalinti, todėl pakyla kūno temperatūra.
Yra išskiriami keli pagrindiniai perkaitimo požymiai. Tai aukšta kūno temperatūra (gali pakilti iki 38–41°C), odos paraudimas ir karščiavimas.
Svarbi žinutė tėvams: kaip padėti traumą patyrusiam vaikui?
Visada akcentuojama, kad suaugusieji turėtų pasirūpinti vaikų saugumu. Tačiau vaikų smalsumas kartais peržengia atsargumo ribas ir nutinka nelaimė.
Specialistai pataria, kad aplinkoje neturėtų būti besimėtančių nereikalingų daiktų, vaikai turėtų mokėti padedami tėvų susirinkti žaislus ir tokiu atveju sumažėtų griuvimo rizika.
Traumos įvyksta ir kritimo atveju ar susidūrus su kietu daiktu. Spintelės turėtų būti pritvirtintos, kad jomis lipantys mažyliai ant savęs neužsiverstų.
Tai gali išgelbėti gyvybę: kaip elgtis užspringus kūdikiui?
Viena pavojingiausių ir net mirtimi pasibaigti galinčių nelaimių namuose – kūdikio užspringimas. Tokiu atveju, patariama skubiai kviesti greitąją pagalbą.
O kol laukiama medikų, galima atlikti keletą veiksmų, kurie padėtų išgelbėti kūdikio gyvybę. Kaip tą padaryti – žiūrėkite straipsnio viršuje esančiame vaizdo įraše.
Užspringimų tipai
Užspringimai gali būti dviejų tipų.
Pirmoji pagalba nudegus: pamirškite kefyrą ar grietinę, taip tik pakenksite
Lietuvoje kiekvienais metais namuose nudega daugiau kaip 8 tūkst. žmonių, kurių nemažą dalį sudaro aktyviai supantį pasaulį tyrinėjantys vaikai.
Specialistai atkreipia dėmesį, kad pirmiausia, artimieji turėtų pasirūpinti, kad būtų kuo mažesnė tikimybė vaikui arba kūdikiui nusideginti.
Vienas iš prevencijos būdų, neturėti jokių karštų gėrimų šalia vaikų ir kūdikių, kurie turėdami labai stiprų griebimo instinktą, gali apsiplikyti.
Kitas būdas – švietimas.
Skubi pagalba vaikui: ką daryti prasidėjus kraujavimui iš nosies?
Jeigu jūsų vaikui pradėjo bėgti kraujas iš nosies, reikėtų kuo greičiau užspausti ten, kur bėga kraujas.
Nepriklausomai, kad kraujuoja tik iš vienos šnervės, užspausti reikia abi. Tada kūną palenkite žemiau, galva ir nugara turi likti vienoje tiesėje.
Kaip padėti vaikui?
Pirmos pagalbos vaistinėlėse turite 2 šalčio maišelius. Juos pirmiausia aktyvuokite, t. y. smarkiau spustelėkite ir papurtykite, tuomet jie pradeda šalti ir šaltį išlaiko apie 30 minučių.
Futbolo rungtynėse Lietuvoje staiga susmuko žaidėjas: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių
Pirmosios pagalbos įgūdžiai gali išgelbėti gyvybę – tai dar kartą įrodė įvykis Vasaros futbolo lygoje, kai vienas žaidėjas staiga susmuko ir prarado sąmonę.
Socialiniuose tinkluose kvapą gniaužiančia istorija, įvykusia futbolo aikštelėje, pasidalinę Lietuvos Raudonojo Kryžiaus specialistai primena – žinios, kaip suteikti pirmąją pagalbą, yra būtinos.
Įkandus širšei 11-metis Vilniuje pateko į reanimaciją – svarbu reaguoti greitai
Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje dėl širšės įgėlimo sukeltos alergijos tėvai atvežė anafilaksinį šoką patyrusį vaiką. Patys tėvai ant rankų savo 11-metį įnešė tiesiai į reanimaciją. Medikai skubiai suteikė būtinąją pagalbą. O anafilaksinis šokas – reta, bet labai pavojinga būklė, kuri gali baigtis net mirtimi.
Pasak alergologų, tokių atvejų ypač padažnėja vasarą, pacientams niežti visą kūną, krenta kraujospūdis, trūksta oro.
Pajutus šiuos simptomus kvieskite greitąją pagalbą: įspėja visus
Šiomis vasaros dienomis, kai termometro stulpeliai pakyla itin aukštai, svarbu būti ypač atsargiems, kad išvengtume perkaitimo. Karštis gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir rimtų sveikatos problemų, ypač jei organizmas netenka daug skysčių ir druskų dėl ilgo prakaitavimo.
Unikauskas patvirtino senolių išmintį: „Žaizdą reikia apšlapinti“
Susižeisti galime net ir sodininkaujant, tačiau ne visada po ranka turime pirmosios pagalbos vaistinėlę. Tokiu atveju žaizdą sterilizuoti gali tekti kitais būdais. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ vaistininkė Jovita Aleknienė sodininkams ir ne tik pristatė tradicinius pirmosios pagalbos būdus, o štai profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kokia natūrali priemonė gali pasitarnauti kaip žaizdos dezinfekantas.
Sodininkystė ir augalai žmonėms kartais gali būti pavojingi.
REKLAMA
REKLAMA
Pamačiusi, kas vyksta lėktuve, Rasa reagavo žaibiškai: jos poelgis vertas didžiausios pagarbos
Iš atostogų namo skridusi Rasa Lukošiūtė nesitikėjo, kad kelionė netikėtai užsitęs. Skrydžio metu keleiviams teko išgirsti žodžius: „Ar yra lėktuve medikas?“ ir laimei, namo keliavusi Rasa, yra pirmosios pagalbos specialistė.
Pirmosios pagalbos kursų firstaid.lt įkūrėja R. Lukošiūtė savo „Linkedin“ paskyroje apie šią kvapą gniaužiančią istoriją papasakojo plačiau.
Šių įgūdžių jau prireikia kas 5 šalies gyventojui: taip galite išgelbėti gyvybę
Ar žinote, kaip panaudojus defibriliatorių išgelbėti žmogui gyvybę? Vilniaus oro uoste pirmosios pagalbos instruktoriai keliaujantiems žmonėms surengė mokymus, kaip naudotis šiuo aparatu ir suteikti pirmąją pagalbą žmogui, kuriam sustojo širdis.
Kai kurie keleiviai prie defibriliatorių artintis nedrįsta. Dalis net dirbtinį kvėpavimą įvykus nelaimei bijotų atlikti, esą taip sužeistų žmogų ir galbūt dar labiau nelaimėliui pakenktų.
Staiga mirus žinomam lietuviui įspėja visus: tai gali išgelbėti gyvybę
„YouTube“ turinio kūrėjas, TV3 realybės šou „ne(VISKAS) ĮSKAIČIUOTA“ dalyvis Antanas Jakimavičius, žinomas kaip AntanasJ, išgyvena skaudžią netektį. Vyras neteko savo bendravardžio tėčio, žinomo turinio kūrėjo Antano. Skaudus įvykis nutiko šeimai atostogaujant Vietname. Antanui išėjus pabėgioti į paplūdimį, jam dar tik einant gatve, ištiko širdies smūgis.
Lietuvos karo medikų poelgis nepaliko abejingų: verti didžiausios pagarbos
Ruklos-Jonavos kelyje iš tarnybos vietos į namus vyko du karo medikai. Kelyje pamatę autoįvykį medikai iškart sustojo ir apžiūrėjo susižalojusį, kojos skausmu besiskundusį vyriškį. Belaukiant atvykstančių medikų ir pareigūnų, karo medikai nukentėjusiajam suteikė pirmąją pagalbą.
Laiku ir vietoje atsidūrę karo medikai padėjo avarijoje sužalotam vyriškiui.
Važiavo namo
Dr.
Augustinas ir Valentinas 45 min. sušalusias moters kojas šildė rankomis: gerumui ribų nėra
Visuomenė pastarosiomis dienomis nestokoja pagyrimų Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniams Augustinui Kazimierui Šulskiui ir Valentinui Kasperavičiui už pirmąją pagalbą nuo šalčio nukentėjusiai garbingo amžiaus kaunietei.
Moksleiviai ne tik savo rankomis šildė asocialios moters kojas, bet ir perdavė ją paramedikų globai.
Moteris sėdėjo ir verkė
Įvykis Kaune, viename iš nedidelių prekybos centrų, įvyko sausio 9 dieną.
Išgirdus medicinos darbuotojos žodžius baseine pasibaisėjo: vaikas nualpo, o niekas nesiteikė padėti
Socialiniuose tinkluose viena mokytojos padėjėja (redakcijai vardas žinomas) pasidalino žinia, esą su vaikais, lankantis Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseine, mokykloje nualpo mokinys, o seselė nesuteikė jam būtinosios pagalbos.
Naujienų portalui JP pedagogė pasakojo:
„Esu mokytojos padėjėja. Atvažiavome su vaikais iš kitos mokyklos į baseino pamokas. Prie vaikų atėjo seselė apžiūrėti kojų ir rankų. Tuo metu jai kažkas paskambino, kad greičiau bėgtų, nes vaikas mokykloje nualpo.
Pareigūnams išgelbėjus gyvybę vyras net nepadėkojo: „Užkimarinau biškį“
Tamsią naktį viduryje kelio gulėjo jaunas vyras. Pareigūnui atlikus širdies masažą atsistojo ir nepadėkojo. Vos išgirdęs apie protokolą bendradarbiauti nebenorėjo.
Pareigūnai aptiko viduryje gatvės gulintį jauną vyrą, aplink bėgiojo gana agresyviai nusiteikęs šuo.
Policininkas nieko nelaukęs pradėjo išorinį širdies srities masažą ir po kelių akimirkų jaunuolis sujudėjo.
„Ar gyvas? Kelkis!“ – paragino pareigūnas.
Vaikinas atsistojo lyg niekur nieko. Keturkojis iš laimės nurimo.
15-metės Livijos akyse sukniubo moteris: jos poelgis vertas didžiausios pagarbos
Vėlyva lapkričio 15 – osios popietė į kadetės Livijos Brazauskaitės atmintį įsirėš visam gyvenimui – tąkart Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtinei pirmą kartą gyvenime teko gelbėti žmogaus gyvybę.
Širdies masažą sąmonės netekusiai senjorei atlikusi penkiolikmetė savo drąsa, profesionalumu, savitvarda bei empatija sužavėjo ir nelaimę mačiusius kauniečius, ir greitosios pagalbos medikus.
Staiga mirus garsiam aktoriui įspėja lietuvius: laiku pastebėkite šiuos ženklus
Savaitgalį pasaulį apskriejo skaudi žinia – mirė 54-erių serialo „Draugai“ žvaigždė, Chandlerį įkūnijęs aktorius Matthew Perry. Šeštadienį aktorius savo namų Los Andžele sūkurinėje vonioje rastas be gyvybės ženklų, keliama versija, kad jis nuskendo ištikus infarktui.
Pranešama, kad anksčiau dieną jis dvi valandas žaidė piklbolą, vėliau išsiuntė savo asistentą tvarkyti reikalų. Asistentui sugrįžus, M. Perry aptiktas sūkurinėje vonioje be gyvybės ženklų.
Šeštadienį apie 16 val.
Tragiška ir staigi 27-erių lietuvio mirtis sukrėtė bendruomenę: įspėja visus
Pirmadienį Lietuvą apskriejo skaudi žinia – Anglijoje regbio rungtynių metu mirė 27-erių lietuvis Artūras Rudys. Pranešama, kad po susidūrimo su kitu žaidėju jaunam vyrui sustojo širdis.
Nepaisant to, kad ir aplinkiniai, ir komandos draugai teikė pagalbą, vėliau gaivinimą tęsė medikai, 27-erių lietuvio gyvybės išsaugoti nepavyko.
Kėdainių ugniagesių poelgis sujaudino bendruomenę: verti didžiausios pagarbos
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai dar kartą įrodė, jog žmogiškumas jiems yra pirmoje vietoje.
Į iškvietimą dėl Babėnuose nuvirtusio medžio skubėję gelbėtojai pamatė gatvėje gulintį senuką ir nepravažiavo pro šalį – sustojo ir suteikė jam pirmąją pagalbą.
Ugniagesiai sustojo padėti gatvėje gulinčiam žmogui
Pranešimo, kad Kėdainių miesto M. Daukšos gatvėje ant elektros laidų yra nuvirtęs medis, ugniagesiai gelbėtojai sulaukė keičiantis pamainoms – 7 val. 11 min.
Avarija Molėtų rajone įvyko Pauliaus akyse: žmonių elgesys kaip reikiant nustebino
Penktadienį netoli Molėtų įvyko avarija. Jos liudininku tapęs Paulius Skomantas negalėjo patikėti žmonių gerumu – ir jis, ir daugybė kitų žmonių akimirksniu suskubo padėti per eismo įvykį nukentėjusiems asmenims, kol laukė atvykstančių pagalbos tarnybų.
Beda pirštu į lietuvių pirmosios pagalbos įgūdžius: Danijoje tikimybė išgyventi yra šešis kartus didesnė nei Lietuvoje
Pirmosios pagalbos pagrindai nėra vien formalumas, su kuriuo susiduria tik norintys įgyti vairuotojo pažymėjimą žmonės. Širdies masažo, užspringusio žmogaus gelbėjimo, turniketo naudojimo ir kitų žinių gali prireikti kiekvienam ir dažniausiai pačiu netikėčiausiu metu. Pirmosios pagalbos žinios ir gebėjimas jas pritaikyti gali išgelbėti ne tik artimųjų, bet ir bendradarbių ar visai nepažįstamų žmonių gyvybes.
Ar mokėtumėte suteikti pirmąją pagalbą? Vilniaus centre vykę mokymai atvėrė opią problemą
Nors su pirmos pagalbos suteikimo pagrindais žmonės yra supažindinami mokyklose, vairavimo kursuose ar kitose erdvėse, dažniausiai nelaimės atveju ištinka panika ir nežinia, ką reikėtų daryti. Pamirštama, kaip atlikti gaivinimą, kaip gelbėti užspringusį žmogų, o ką jau kalbėti apie teisingą turniketo uždėjimą.
Antradienį, minint Pasaulinę pirmosios pagalbos dieną, pirmą kartą Lietuvoje vyko Pirmosios pagalbos festivalis.
Vilniuje vyks Pirmosios pagalbos festivalis
Vilniuje, Europos aikštėje, minint Pasaulinę pirmosios pagalbos dieną, pirmą kartą Lietuvoje vyks Pirmosios pagalbos festivalis.
Kaip pranešė Lietuvos Raudonasis Kryžius, juo siekiama atkreipti dėmesį į sveikatos priežiūros ir pirmosios pagalbos įgūdžių svarbą.
Įgėlė vapsva ar širšė? Štai, kas padės
Vasarai einant į pabaigą, daugybė lietuvių vis dar mėgaujasi jos teikiamais malonumais ir laiką leidžia prie vandens telkinių ar gamtoje, tačiau malonų poilsį sutrikdo nemalonūs širšių, vapsvų ar bičių įgėlimai. Specialistė papasakojo, ką būtina apie juos žinoti, kaip atskirti skirtingų vabzdžių įgėlimus bei ką daryti jiems įgėlus.
Gydytojas Morozovas: poilsiaujant šios priemonės privalo atsirasti jūsų vaistinėlėje
Naujosiose vaistinėlėse automobiliams atsirado papildomų priemonių: ledo maišeliai, spaudžiamieji tvarsčiai, taip pat daug diskusijų visuomenėje sukėlę turniketai. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pataria, kaip juos panaudoti atostogų metų įvykus traumai ir ką dar pasiimti, vykstant iškylauti.
Dažnai nusideginus ar susižeidus vaikui, tėvai sutrinka arba stengiasi jam padėti, vadovaudamiesi senomis nuostatomis, tad gydytojas primena, ką tokiuose situacijose daryti.
Vairuotojai masiškai šluoja šią prekę ir pyksta: nesuspėjus iki liepos – 12 eurų bauda
Kad automobiliuose reikės naujų vaistinėlių vairuotojai įspėti prieš metus, tačiau pirkti jų bėga paskutinėmis dienomis. Pasak vaistinių atstovų, vaistinėlių poreikis šoktelėjo – praėjusią savaitę panevėžiečiai vaistinėlių įsigijo kone dešimt kartų daugiau negu anksčiau. Panevėžio vaistinėse situacija kritinė – susiduriama su iššūkiais dėl išaugusio pirkimo.
65-erių lietuvį bėgant Jonavoje ištiko infarktas: viskas vyko žaibiškai
Savaitgalį Jonavoje vykusiame olimpinės mylios bėgime staiga sukniubo bėgikas. Laimei, greita aplinkinių reakcija ir nepasimetimas stresinėje situacijoje padėjo išgelbėti vyro gyvybę.
Susisiekus su bėgiką gaivinti padėjusiu Virginijumi, jis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad su žmona ir vaiku bėgo olimpinę mylią, jau buvo pasiekę finišą, kai žmona pasakė, kad vienas bėgikas sukniubo.
Kraupi statistika: tik 1 iš 10 gyventojų mokėtų suteikti pirmąją pagalbą
Tik 13 proc. Lietuvos gyventojų yra tikri, kad prireikus jie sugebėtų suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Tai atskleidė naujausia KOG instituto atlikta apklausa, kurią užsakė bendrovė „Lietuvos draudimas“, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar gyventojai sugebėtų suteikti pirmąją pagalbą, ar patiems yra tekę būti situacijoje, kai pirmosios pagalbos kažkam reikėjo, ir kokius pagalbos veiksmus gyventojai mokėtų atlikti.
Pamačius, kaip suteikė pirmąją pagalbą, šokas ištiko net specialistus: perspėja niekada to nedaryti
Šią savaitę Lietuvą sukrėtusios netikėtos žinomų žmonių mirtys dar kartą priminė, kokia svarbi yra laiku suteikta pirmoji pagalba. Deja, daugelis žmonių bijo ją suteikti, nes nepasitiki savo žiniomis ir jėgomis. Pasak Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) vyr. instruktorės-lektorės Agnės Jankauskienės, neramina ir tai, kad daugelį gyventojų jau įvykusi nelaimė paskatina mokytis padėti kitam, o dalis lietuvių vis dar tiki mitais apie pirmąją pagalbą.
Vairuotojai, sukluskite: liko pusantro mėnesio tai padaryti, kitaip grės baudos
Visi vairuotojai iki šių metų liepos 1 d. turi atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose. Paskutinį kartą pirmosios pagalbos rinkinys atnaujintas prieš 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai. Be to, naujosiose vaistinėlėse bus keturios papildomos priemonės.
Vairuotojai, nepamirškite: iki liepos 1 d. tai būtina padaryti kiekvienam
Vairuotojai iki šių metų liepos 1 d. turi atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Naujos kartos vaistinėlėse yra daugiau priemonių, kurios, kaip teigiama pranešime, užtikrina didesnes pagalbos galimybes visiems eismo dalyviams.
Poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo dėl to, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai.
Ministrai Kauno gimnazijoje dalyvaus moksleivių pirmosios pagalbos varžybose
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys bei švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį Kauno „Santaros“ gimnazijoje dalyvaus moksleivių pirmosios pagalbos varžybose.
Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, šalies mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybos organizuojamos ketvirtą kartą.
„Lietuvoje kasmet apie 200 tūkst. gyventojų išklauso pirmosios pagalbos kursus.
Moters mirtį „Maxima“ parduotuvėje kaunietis matė iš arti: „Gaivinau, kol medikai atvažiavo“
„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo išsamesne informacija apie praėjusį penktadienį prekybos centre įvykusią nelaimę. Vyras su pagalbininkais teigė bandęs gaivinti „Maximoje“ susmukusią moterį, po to ją perėmė medikai, bet pastangos buvo bergždžios. Įvykio dalyvio nuomone, viskas galėjo pasisukti kita linkme, jeigu parduotuvėje būtų defibriliatorius.
„Šitą moterį gaivinau, kol medikai atvažiavo“, – naujienų portalui teigė „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.
Seime – pirmosios pagalbos mokymai, tačiau dalyvauja ne visi: „Kol kas yra kiti planai“
Kaip atgaivinti sąmonės netekusį žmogų mokėsi Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai. Tačiau dalis seimūnų tokius mokymus tik palydėjo žvilgsniu ir sako neturintys mokslams laiko arba užtikrintai žinantys, kaip gaivinti nelaimės ištiktą žmogų.
Vis dėlto, medikai pastebi, kad lietuvų įgūdžiai gaivinant, pavyzdžiui, sąmonės netekusius žmonės, dar nėra pakankami.
Parlamente – pirmosios pagalbos teikimo mokymai
Seimo Sveikatos reikalų komitetas su Nacionaline sveikatos taryba antradienį parlamento rūmuose Vilniuje rengia mokymus, kaip teikti pirmąją pagalbą.
„Ši akcija papildo Nacionalinės sveikatos tarybos metinio pranešimo apie Lietuvos gyventojų sveikatą ir sveikatos sistemos būklę pristatymą Seimo plenariniame posėdyje tą pačią dieną“, – teigiama Sveikatos reikalų komiteto pranešime.
Vairuotojams ruošia naujus pakeitimus: kas 5 metus privalės dalyvauti mokymuose?
Lietuvos vairuotojai turės ne tik atnaujinti pirmosios pagalbos vaistinėles automobiliuose ir reguliariai gauti medicininę pažymą, kad yra tinkami vairuoti. Jų gali laukti ir dar viena užduotis – kas penkerius metus pakartoti pirmosios pagalbos kursus.
Norėdami gauti teises, vairavimo mokyklose kiekvienas būsimas vairuotojas išklauso 8 valandų trukmės pirmosios pagalbos kursus.
KARAS NE TIK FRONTE. Pirmoji pagalba esant krizinėms situacijoms: ką kiekvienas pilietis turėtų žinoti
Apklausos rodo, kad beveik pusė apklaustųjų šalies gyventojų nemokėtų suteikti pirmosios pagalbos. O Rusijai užpuolus Ukrainą vis daugiau žmonių pradėjo galvoti, kaip kiekvienas galėtume padėti ištikus krizinei situacijai.
Sveikatos specialistai atviri – jei nemokame suteikti pirmosios pagalbos, prireiks su savimi nešiotis vadinamąjį „antrosios pagalbos krepšelį“. Ten yra lavonmaišis ir pelenų urna, ir rėmelis mirusiojo nuotraukai. Mat laiku nesuteikus tokios pagalbos – žmogus pasmerktas mirti.
Įsiminę šiuos veiksmus, užspringusiam žmogui galite išgelbėti gyvybę
Su springimu yra susidūręs tikrai ne vienas. Vieniems pasiseka labiau ir jie atsiperka tik kosėjimu, kuris padeda išjudinti ne vietoje esantį maisto gabalėlį, kiti, deja, pradeda dusti ir jiems prireikia aplinkinių pagalbos.
Ką daryti ir kaip padėti springstančiam žmogui domėjosi TV3 laida „Į sveikatą“.
Raudonojo Kryžiaus savanorė Aušra Kubilienė teigė, kad jeigu žmogus jau nebekosėja, nebekalba ir pradeda dusti, tada žmogus užspringo pilnai.
Kai mirtis užklumpa staiga: gydytoja paaiškino, kodėl taip nutinka sportuojant
Prieš kurį laiką Lietuvą sukrėtė žinia apie staiga krepšinio aikštelėje Anykščiuose užgesusio krepšininko gyvybę. Nors vieni skubėjo kaltinti medikus, specialistai visų pirma ragino atsigręžti į save, mat svarbiausia tokiais atvejais pradėti teikti pagalbą per pirmąsias minutes. Deja, kitą kartą tokios staigios mirties išvengti gali ir nepavykti.
Gydytoja anesteziologė-reanimatologė, Europos gaivinimo tarybos gaivinimo instruktorė ir edukatorė dr.
Patarė, ką daryti, jei šalia staiga sukniubo žmogus: įgūdžių apmokė ir Vyriausybės darbuotojus
Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus, tačiau sustoti neketina. Rugsėjo 23 dieną renginio „Vyriausybė gaivina“ metu suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam ir atlikti pradinio gaivinimo veiksmus apmokyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų darbuotojai. Iš viso pradinį gaivinimą atlikti išmoko apie 70 darbuotojų.
Medikai pasidalijo kvapą gniaužiančia istorija: atvykus pasitiko mama su pamėlusiu vaiku rankose
Kauno rajono skubiosios pagalbos medikai pasidalijo kvapą gniaužiančia istorija. Prieš keletą dienų paramedikams Redai ir Juozui teko gelbėti springstančio vaiko gyvybę.
Istorija apie tai „Facebook“ pasidalijo Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis.
Lietuvoje – pavojinga padėtis: beveik pusė gyventojų nemoka suteikti pirmosios pagalbos
Naujausios apklausos rodo, kad beveik pusė apklaustųjų šalies gyventojų nemokėtų suteikti pirmosios pagalbos. Sveikatos specialistai kartu su Raudonuoju kryžiumi griebiasi gąsdinti – nemokame suteikti pirmosios pagalbos, prireiks su savimi nešiotis vadinamąjį „antrosios pagalbos krepšelį“.
Šiame krepšelyje yra lavonmaišis ir pelenų urna, ir rėmelis mirusiojo nuotraukai. Mat laiku nesuteikus tokios pagalbos – žmogus pasmerktas mirti.
Nemokami pirmosios pagalbos kursai suviliojo tik saujelę parlamentarų: „Visko neišbandysi“
Į nemokamus pirmosios pagalbos suteikimo kursus Seime pakviesti parlamentarai – numojo ranka, ir mokytis atėjo vos saujelė jų. Bet už tai linksmybių netrūko – kas tiesiog manekenui darė dirbtinį kvėpavimą, o kas ir uždainavo gaivindamas. Tačiau greitosios medikai į Parlamentą atskubėjo ne vien mokymų tikslais – seimūnams turėjo ir prašymą.
Parlamentarai Seime mokysis suteikti pirmąją pagalbą
Trečiadienį Seime organizuojami praktiniai pirmosios medicinos pagalbos mokymai Seimo nariams ir kanceliarijos darbuotojams.
Parlamentarų Jurgitos Sejonienės ir Tomo Tomilino iniciatyva politikus ir tarnautojus mokys profesionalūs medikai, atstovaujantys Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinei sąjungai „Solidarumas“, pranešė Seimas.
Lavonmaišis, urna, žvakės – tokį „Antrosios pagalbos“ rinkinį pristatę medikai siunčia žinutę visuomenei
45 proc. Lietuvos gyventojų nesugebėtų kitam žmogui suteikti pirmosios medicininės pagalbos, rodo antradienį paskelbta Lietuvos Raudonojo Kryžiaus užsakymu atlikta „Spinter tyrimų“ apklausa.
Reaguodami į šiuos nerimą keliančius duomenis, antradienį Raudonasis Kryžius surengė spaudos konferenciją. Jos metu pristatytas „Antrosios pagalbos“ rinkinys.
Priminimas besiruošiantiems į išvyką: tai būtina turėti keliautojų vaistinėlėje
Įsibėgėjanti vasara ir artėjantis savaitgalis – tai viskas, ko reikia kelionei automobiliu. Visgi kartais tokios kelionės gali pamėtėti įvairiausių iššūkių – nuo paprasto galvos skausmo iki rimtesnio sužeidimo. Todėl farmacininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kokios priemonės yra svarbiausios leidžiantis į savaitgalio kelionę bei ragina suskubti tuos, kurie dar neatsinaujino savo automobilio vaistinėlės.
Ši populiari pramoga į ligoninę guldo tūkstančius: perspėja visus
Pastaraisiais metais vasara nebeįsivaizduojama be pasivažinėjimų elektriniais paspirtukais. Tačiau pasirodo, kad ši pramoga – viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės vyksta į skubiosios medicinos pagalbos skyrius. To išvengti padėtų vos keli dalykai – šalmai, saugus greitis bei atidumas.
Tai gali padėti išgelbėti gyvybę: kaip elgtis šalia įvykus staigiai mirčiai
Gegužės 22 dieną Kaune pasiektas Lietuvos rekordas: skubiosios medicinos gydytojai išmokė gaivinti daugiausiai žmonių per vieną dieną. Vos per 7 valandas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginyje „Kaunas Gaivina“ skubiosios medicinos gydytojams pradinio gaivinimo veiksmų pavyko išmokyti daugiau nei 700 žmonių.
Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai bei Skubiosios medicinos klinikos vadovas prof. dr.