piliakalnis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „piliakalnis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „piliakalnis“.
Radinys Kauno marių regioniniame parke nustebino ir specialistus: praturtėjo vertybe
Kauno marių regioninis parkas praturtėjo dar viena kultūros vertybe – į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą įrašytas šiemet rastas Palemono piliakalnis.
Jis yra Nemuno dešiniajame krante, erozinio kyšulio kavoje, apribotas gilios ir plačios raguvos. Piliakalnio aukštelė yra 28 m ilgio ir 19–23 m pločio. Yra du pylimai, jo šlaitai statūs ir aukšti. Kultūrinis sluoksnis netyrinėtas, tad daug apie šį piliakalnį pasakyti kol kas negalima.
Uždraudė lankytis 2 populiariose Lietuvos vietose: ten nevažiuokite
Keliaujantiems Ventos regioniniame parke specialistai turi svarbią žinią – ribojamas populiarių vietų lankymas.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija, apribotas Jurakalnio ir Papilės I piliakalnio lankymas.
Įspėja nesilankyti šiose vietose
Iškritus gausiems krituliams, lankytojų pamėgtose vietose susiformavo nuošliaužos, įtrūkimai, padaryta ir kitokia žala.
Radinys miško glūdumoje pribloškė net ekspertus: parodė visiems
Aukštadvario regioninio parko Skrebio botaniniame draustinyje šių metų gegužės 8 dieną užregistruotas antrasis Mošos piliakalnis (U.K.48717). Jis datuojamas I-uoju tūkstantmečiu, pranešama, kad papėdėje rasta lipdytos keramikos šukių.
Piliakalnis apaugęs mišku: skroblais, liepomis, lazdynais, sausmedžiais. Aikštelėje žydi paprastosios pakalnutės, daugiažiedės baltašaknės, auga miškinės lelijos, triskiautės žibuoklės, vaistinės plautės.
Įspėja populiarios Lietuvos vietos lankytojus: ši klaida gali baigtis liūdnai
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kreipiasi į lietuvius, lankančius Kačėniškės piliakalnį – pasirinkimas lipti ne laiptais, o trumpinti kelią iki automobilių stovėjimo aikštelės kenkia piliakalniui.
Socialiniuose tinkluose Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija pranešė, kad vaikštant piliakalnių šlaitais, padaromi pažeidimai, kurie gali turėti liūdnas pasekmes.
Garsus kovotojas išgąsdino kaimo gyventojus – viskas dėl šuns laidotuvių
Kikboksininkas iš Kauno, sporto pasaulyje vadinamas net Maiku Taisonu, mirusį savo augintinį, maltos bišono veislės šunį, nutarė palaidoti ne bet kaip, o ant saugomo Dzūkijos piliakalnio.
Sako, taip mylėjo, kad norėjo kuo garbingesnių laidotuvių. Tačiau dabar turės jį išsikasti ir susimokėti baudą, mat augintinį užkasė su „čipu“, pagal kurį veterinarijos specialistai jį ir atsekė.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Dirmiškių piliakalnis Alytaus rajone paskelbtas valstybės saugomu objektu
Kultūros ministras Simonas Kairys valstybės saugomais objektais paskelbė Dirmiškių piliakalnį su gyvenviete Alytaus rajone.
Jiems suteiktas nacionalinio reikšmingumo lygmuo.
Pagal ministro įsakymą, piliakalnis ir gyvenvietė saugomi moksliniam pažinimui bei viešajam pažinimui ir naudojimui, jo vertingąsias savybes sudaro archeologinis, kraštovaizdžio ir mitologinis pobūdis.
Dirmiškių piliakalnis yra bevardžio upelio kairiajame krante, aukštesnėje vietoje. Jis datuojamas I tūkst.
Sutvarkytas Birštono piliakalnis: įrengti laiptai, apžvalgos aikštelės
Sutvarkyta Birštono piliakalnio infrastruktūra: įrengti laiptai, tilteliai, apžvalgos aikštelės, ketvirtadienį pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Taip pat sutvirtintos ir užlygintos įgriuvos, nuošliaužos ir šlaitai, padaryti sanitariniai kirtimai, suremontuotas vakariniame piliakalnio pakraštyje esantis žvyro dangos takas, į piliakalnį vedantys laiptai, atnaujinta dalies kelių danga.
Papėdėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, nauji dviračių stovai.
KU archeologai Kukuliškių piliakalnyje aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją
Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos istorijos ir archeologijos instituto archeologų komanda kasinėjimų Kukuliškių piliakalnyje metu aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją Lietuvoje, pirmadienį pranešė universitetas.
„Per kasinėjimus rasta sėklų kolekcija yra didžiausia Lietuvoje. Turime per 30 tūkst.
Pavojus kilo Kernavės piliakalniams – keičiasi jų vaizdas
Pavojus iškilo Kernavės piliakalniams. Vieną piliakalnį sudarkė dvi didžiulės žemių nuošliaužos. Kitą sueižėjo pavojingi įtrūkimai. Kernavės rezervato vadovybė skubiai tariasi, kaip gelbėti UNESCO sąraše esančius piliakalnius. O geologijos tarnyba priekaištauja, kad jau prieš metus buvo įspėjusi apie gresiantį pavojų.
Pavojus iškilo UNESCO paveldo sąraše esantiems Kernavės piliakalniams. Dvi žemių nuošliaužos sudarkė Gedimino sosto piliakalnį.
Rezervato direkcijos vadovas: slenka vieno iš Kernavės piliakalnių šlaitai
Slenka vieno iš Kernavės piliakalnių šlaitai, įspėja Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato vadovas Ramojus Kraujelis.
Pasak jo, prasidėjus atlydžiui ir staiga ištirpus daugiau nei metro storio sniego sluoksniui bei įmirkus gruntui, vakariniame Mindaugo sosto piliakalnio šlaite penktadienį pastebėtos maždaug 5 metrų pločio ir apie 15-18 metrų ilgio dviejų nuošliaužų juostos. Įtrūkimų gylis – apie metras.
REKLAMA
REKLAMA
Zarasų rajone esančiame piliakalnyje aptiko neįkainojamą lobį
Sensacingas radinys – Zarasų rajone ant Mineikiškių piliakalnio archeologai aptikto net 3 tūkstančiai metų senumo gyvenvietės pėdsakus. Komanda džiaugiasi neįkainojamais ir labai vertingais vėlyvojo bronzos amžiaus radiniais ir atradimais.
„Buvo trys eilės kuolaviečių sustatytos ir mes žinome, kad pastatai maždaug į tą pusę koncentravosi“, – po kruopščių daugiau kaip mėnesį trukusių kasinėjimų gynybinę tvorą aptikę archeologai tiesiog netveria džiaugsmu.
Mineikiškių piliakalnyje prie Zarasų archeologai atrado 3 tūkst. metų senumo gyvenvietę
Mineikiškių piliakalnyje, esančiame netoli Zarasų, archeologai atrado prieš maždaug 3 tūkst. metų šioje vietoje buvusią vėlyvojo bronzos amžiaus gyvenvietę.
Kaip BNS sakė archeologė, mokslinio projekto vadovė Agnė Čivilytė, unikalu tai, jog archeologams pavyko atrasti „labai tiksliai išstatytų medinių konstrukcijų liekanų“.
„Tai – stulpavietės, kuolavietės, kurios išstatytos taip, tarsi tarsi liniuote būtų nubrėžta.
TOP10 gražiausių Lietuvos piliakalnių: aplankykite su visa šeima
Prieš trejus metus, Piliakalnių metais, beveik du mėnesius trukusiuose gražiausio saugomose teritorijose esančio piliakalnio rinkimuose savo balsą atidavė daugiau kaip 1000 žmonių. Su rinkimams nominuotų piliakalnių trisdešimtuku visi norintys galėjo susipažinti bei pasiūlyti įtraukti ir kitus piliakalnius specialioje interneto svetainėje. Visų balsavusiųjų valia gražiausiu, mėgstamiausiu piliakalniu išrinktas Kernavės piliakalnių kompleksas.
Gražiausios Lietuvos vietos karantino savaitgalio pasivaikščiojimui
Paskelbus karantiną daugelio tautiečių gyvenimas sulėtėjo, o kitų iš viso sustojo. Socialiniuose tinkluose pasipylė nuogąstavimai, kad duris užvėrus sporto, pramogų ir kultūros įstaigoms, mažiausiai dvi savaites nebus ką veikti, kur išeiti.
Tačiau karantino metu vis daugiau tautiečių ėmė atrasti pasivaikščiojimus gamtoje.
Šiose Lietuvos vietose pasijusite karaliais: spėkite, kol šilta
Maršrutas po Vilniaus ir Trakų rajonų pilis ir piliakalnius leis pasigrožėti apylinkėmis, kuriose valdė Lietuvos kunigaikščiai Algirdas ir Vytautas Didysis. Keliaudami maršrutu aplankysite Lietuvos istorines vietoves ir pilis, kurios buvo svarbūs kunigaikščiams ir visiems to meto gyventojams.
Nepraleiskite šios Lietuvos vietos per Kalėdas: vaizdas atima žadą
Ukmergės miestas bene vienintelis Lietuvoje, kuris įžiebė ne tik kalėdinę miesto eglę, bet ir miesto piliakalnį. Tokių Kalėdų miesto gyventojai laukė ne vienerius metus. Nepraleiskite progos šios vietovės aplankyti per šventes, o drauge su jumis dalijamės ir skaitytojo Aivaro Simonaičio atsiųstu vaizdo įrašu, kuriame Ukmergės piliakalnis įamžintas iš paukščio skrydžio.
Pamatę, ką įžiebė 1 Lietuvos miestas, atsilošite atgal
Ukmergės miestas bene vienintelis Lietuvoje, kuris įžiebė ne tik kalėdinę miesto eglę, bet ir miesto piliakalnį. Tokių Kalėdų Ukmergė laukė ne vienerius metus.
Išrinktas gražiausias Lietuvoje piliakalnis
Gražiausiu šalyje pripažintas Kernavės piliakalnių kompleksas, ketvirtadienį pranešė Valstybinė saugonų teritorijų tarnyba. Per du mėnesius trukusius gražiausio piliakalnio rinkimus Kernavės kompleksas surinko daugiau kaip 1000 balsų. Antroje vietoje liko Varnių regioniniame parke esantis Šatrijos piliakalnis, trečioje – Merkinės piliakalnis, esantis Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje, Merkinės miestelyje. Į penketuką pateko Medvėgalio piliakalnis ir Rambyno kalnas.
Ukmergės piliakalnis – vieta, kur prasidėjo Gediminaičių dinastija
Ukmergės vietinių traukos centras, pasididžiavimas ir pramogų vieta yra istorinis piliakalnis. Neseniai šalia jo pastatyta estrada suburia jaunimą gyvos muzikos bei naktinio kino vakarams. Miesto svečiams šis objektas labai patrauklus savo lokacija, nes yra Ukmergės centre, Šventosios upės ir Ukmergėlės (buv. Vilkmergės) upelio santakoje ir suteikia puikią galimybę pasigrožėti panorama iš 16 m aukščio.
Bus tvarkomas Ukmergės piliakalnis
Į Lietuvos kultūros paminklų sąrašą įtraukto Ukmergės piliakalnio ir jo prieigų sutvarkymui planuojama skirti beveik 350 tūkstančių eurų. Tvarkant piliakalnį numatoma įrengti naują patogų taką į piliakalnį, laiptus į Vytauto gatvę, sutvarkyti palei piliakalnį tekančio Vilkmergės upelio prieigas ir įrengti lieptą, suformuoti vietą būsimam skulptūrų parkui, įrengti pėsčiųjų takus, poilsio zoną, įrengti apšvietimą ir mažąją architektūrą, sutvarkyti želdinius.
Neįtikėtinas radinys Klaipėdoje gali perrašyti miesto istoriją
Klaipėdos piliavietėje dirbantys archeologai perrašinėja ankstyviausią miesto istoriją. Atkasti pirmieji pastatai ir pora židinių. Kviečiame pasidairyti ten, kur uostamiestis prasidėjo. Viduramžių pastatai – nedideli, keliolikos kvadratinių metrų ploto, mat norėdamas gyventi šiltai, didesnių plotų neprišildysi. Tad židiniai buvę svarbiausias objektas, užėmęs ketvirtadalį pastato. O židiniai čia aptikti net du, kodėl jie du - galvosūkis ir archeologams.
Atrado naujų piliakalnių, apie kuriuos nežinojo niekas
Šių metų pradžia Lietuvos archeologams buvo sėkminga - rasti net keli nauji piliakalniai, apie kuriuos nei jie, nei visuomenė iki šiol nežinojo, rašo „Lietuvos žinios“. Vasarį pagal dr.
Sklypų išvaizdžiose Bubių apylinkėse savininkai panoro užstatyti net piliakalnio papėdę
Šiaulių miesto meras, kaip žemės sklypo savininkas, ir dar penkiolika Bubių piliakalnio saugomos papėdės sklypų savininkų, norinčių užstatyti piliakalnio prieigas, sunkiai gali savo ausimis patikėti, kad tokio leidimo jie negaus. Dabartinis Šiaulių miesto meras sako, net raštus rašęs, kad būtų sumažintos piliakalnio apsaugos zonos ir čia būtų leistos namų statybos.
Valstybės saugomame piliakalnyje prie Klaipėdos - gyvūnų kapinės ir šiukšlynas
Šalia Klaipėdos stūksantis valstybės saugomas piliakalnis, kur XIII amžiuje stovėjo kuršių Žardės pilis, o apylinkėse buvo senovinis baltų miestas, dabar paverstas nelegaliomis naminių gyvūnų kapinėmis, čia mėtosi šiukšlės, rašo "Lietuvos žinios". Žolėmis apaugęs piliakalnio šlaitas apžėlęs aukšta žole, išsikerojusiais medžiais, krūmais, brūzgynais. Čia apstu naminių gyvūnų kapų.
Ekstremalai darko Lietuvos piliakalnius
Nuo Salduvės kalno, esančio prie Šiaulių, leidžiasi dvi nelegalios dviračių trasos su tramplinais. Paveldosaugininkai praregėjo: kultūros paminklui padaryta žala gali būti skaičiuojama dešimtimis tūkstančių litų. Ženklais, draudžiančiais važinėtis nuo kalno, Savivaldybė nepasirūpina. Čia nėra nė ženklo apie kultūros paminklą.
Piliakalnių istorija žadina vaizduotę
Piliakalniai, pilkapiai, paslaptingi šaltiniai visada traukė žmonių dėmesį. Apie juos iki šiol pasakojami padavimai bei sakmės. Tuose pasakojimuose susipina istorija, šių laikų realijos, aplinkos vertinimas, fantazija. Į mitologinę reikšmę turinčias vietas einama pasisemti energijos iš gamtos, saugančios protėvių amžių paslaptis.
Kursto vaizduotę
Legendomis apipinti piliakalniai nuo seno žavi savo kraštovaizdžiu, istorija.
Pasaulinę turizmo dieną – senojo Vilniaus takais
Gedimino kapo kalnas. Altanos, Bekešo, Trijų Kryžių, Stalo kalnai. Ir XIII-XIV a. dabartinio Kalnų parko teritorijoje gyvavęs Kreivasis miestas.
Prie Velso krantų parduodama piratų sala
Jei kada svajojote nusipirki salą, veikiausiai mąstėte apie vietelę Bahamų salose ar Britanijos Mergelių salyne. Apie salelę prie Velso krantų turbūt nė nepagalvojote. Dabar yra puiki proga tai padaryti, nes nedidelis žemės lopinėlis parduodamas už tikrai įkandamą kainą.
Kaip rašo britų dienraštis „The Guardian“, Salio (Sully) sala yra vos už 400 metrų nuo Velso krantų ir parduodama tik už 95 tūkst. svarų sterlingų.
Neries regioniniame parke atrastas nežinomas piliakalnis
Neries regioninio parko direkcijos specialistai netoli Neries upės jau seniau buvo pastebėję aukštas, mišku apaugusias kalvas. Rūpėjo sužinoti, ar mūsų protėviai jomis naudojosi. Spėjimai pasitvirtino, atlikus pirminius archeologinius žvalgymus. Iš rastos brūkšniuotosios keramikos šukių galima spėti, kad šioje kalvoje galėjo gyventi žmonės prieš du tūkstančius metų.
Rumbonių (Mikutiškių) piliakalnis
Rumbonių bažnytkaimis pasižymi dideliu ir gražiu senovės laikų paminklu – Rumbonių piliakalniu, iš rytinės pusės apsuptu Nemuno upės, o iš šiaurinės – nedidelio Pilupio upelio.
Rumbonių-Mikutiškių piliakalnis, vadinamas Pilupiu, yra ant kairiojo Nemuno kranto, per 1 kilometrą į kairę nuo Panemuninkų-Alytaus kelio.
Rumbonių (Mikutiškių) piliakalnis
Rumbonių bažnytkaimis pasižymi dideliu ir gražiu senovės laikų paminklu – Rumbonių piliakalniu, iš rytinės pusės apsuptu Nemuno upės, o iš šiaurinės – nedidelio Pilupio upelio.
Rumbonių-Mikutiškių piliakalnis, vadinamas Pilupiu, yra ant kairiojo Nemuno kranto, per 1 kilometrą į kairę nuo Panemuninkų-Alytaus kelio.