pasiutligė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasiutligė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasiutligė“.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: jokiu būdu nelieskite šio daikto miške
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo rugsėjo 16 d. planuojama pradėti rudeninį laukinių gyvūnų vakcinavimą nuo pasiutligės naudojant orlaivius.
Vakcinavimas gamtoje vykdomas iš lėktuvų išmetant specialius jaukus su vakcina. Šiuos jaukus suėdę gyvūnai tampa atsparūs pasiutligės užkratui.
Liga, kuria galite užsikrėsti tiesiog dirbdami darže: spazmai tokie, kad lūžta kaulai
Kai kurios ligos jau puikiai buvo žinomos dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rasta būdų jų saugotis, vis tik ir dabar jos išlieka aktualios, viena tokių – stabligė. Pakanka šiek tiek susižeisti, tarkim, dirbant darže, ir rizikuojate itin rimtai susirgti.
Taylor Momsen koncerto metu įkando šikšnosparnis: skiepysis nuo pasiutligės
Muzikantė ir buvusi serialo „Gossip Girl“ žvaigždė Taylor Momsen susidūrė su nemalonumu koncerto metu. Būnant scenoje jai įkando šikšnosparnis, praneša CNN.com.
Taylor Momsen po to, kai praėjusią savaitę scenoje Ispanijoje jai įkando šikšnosparnis, atrodo, viską priima ramiai.
Momsen ir jos grupė „The Pretty Reckless“ atliko dainą, kai šikšnosparnis užkibo ant šlaunies, rašoma keliuose įrašuose, savaitgalį paskelbtuose jos „Instagram“ puslapyje.
Įspėja: radę tai – nelieskite ir nedelsiant praneškite tarnybai
Antradienį prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kurios metu iš orlaivių yra mėtomi jaukai, kurių viduje yra vakcina, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Skelbiama, kad laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio su kaimyninėmis šalimis – Lenkija ir Baltarusija ruožo teritorijos dalyje, kuri priskirta buferinei zonai: Šalčininkų r. sav., Trakų r. sav., Vilniaus r. sav., Elektrėnų sav., Kaišiadorių r. sav.
Pamatę, kas Kėdainių rajone atklydo iš miško, nebegali tylėti: dabar jau baugu
Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Aristavos kaime šeimininkauja pūstauodegė lapė. Ne, ji ne šiaip užsuka naktimis pašniukštinėti – ji drąsiai kaimo gatvėmis ir kiemais vaikštinėja per patį vidurdienį, kuomet aplinkui ją stebi žmonės.
Tokia lapės kaimynyste aristaviškiai nesipiktino tol, kol nepradėjo dingti jų auginamos vištos.
Aristavoje gyvenanti Vika Drižytė lapę mato labai dažnai savo ir aplinkiniuose kiemuose. Moteriai pavyksta gyvūną nufotografuoti ir telefone esančia kamera.
Pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija
Lietuvoje pirmadienį pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kuomet iš orlaivių bus mėtomi jaukai su vakcinomis.
Kaip pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nuo 2006 metų vykdoma vakcinacija prisideda prie pasiutligės prevencijos.
Lietuvoje pasiutligės atvejų nepasitaiko nei tarp laukinių, nei tarp naminių gyvūnų, tačiau kaimyninėje Lenkijoje ir kitose ES valstybėje šios ligos atvejai vis dar aptinkami.
Vasarą medikai ragina pasisaugoti šio mirtino užkrato: pernai rizikingus išpuolius patyrė 3,8 tūkst. žmonių
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai kasmet užregistruoja kelis tūkstančius į medikus besikreipiančių asmenų, kurie buvo sužaloti gyvūnų. Paskutinis mirties nuo pasiutligės atvejis Lietuvoje užregistruotas 2007 m. (asmuo susirgo keliaudamas po Indiją, kur jam įkando nepažįstamas šuo), tačiau kai kuriose pasaulio šalyse vis dar fiksuojama šios ligos atvejų.
Balandžio 12 d. pasienyje lis vakcinomis: primins skiepyti gyvūnus nuo pasiutligės
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šio trečiadienio, balandžio 12 dienos, Lietuvoje pradedama pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, rašoma VMVT pranešime žiniasklaidai.
Prasideda rudeninė laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės
Ketvirtadienį pradedamas antrasis šiųmečio laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės etapas.
Iki gruodžio virš Lietuvos miškų ir laukų iš orlaivių planuojama išmėtyti daugiau nei pusę milijono vienetų jaukų su vakcina nuo pasiutligės, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Naudojant šią priemonę Lietuvoje nė vieno pasiutligės atvejo neregistruota trejus metus iš eilės.
Šiukštu nelieskite šio daikto kieme: jį pastebėjus prie namų – būtina pranešti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kovo 18 dieną Lietuvoje pradeda pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės, naudojant orlaivius. Kiekvieną pavasarį, kaip ir rudens sezono metu, vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje jau keletą metų pasiutlige nebeserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai, tačiau užsikrėtusių šia liga gyvūnų dar aptinkama kaimyninėse valstybėse.
REKLAMA
REKLAMA
Pamokantis pasiutligės atvejis: vyrui įkando šikšnosparnis, tačiau pražudė užsispyrimas
Vyras JAV Ilinojaus valstijoje mirė po to, kai miegant jam įkando pasiutlige sergantis šikšnosparnis ir jis atsisakė gydytis. Manoma, kad šis tragiškas atvejis yra pirmasis pasiutligės atvejis JAV nuo 1954 m.
Pasak Ilinojaus visuomenės sveikatos departamento (IDPH), 2021 m. rugpjūčio viduryje vyras, 80 metų Leik apygardos gyventojas, pabudo su šikšnosparniu ant kaklo.
Šią ligą kiti painioja su gripu: negydant – baigiasi mirtimi
Pasiutligė ūmi žmonių ir gyvūnų virusinė centrinės nervų sistemos infekcija, kuri, netaikant specifinių profilaktikos priemonių, baigiasi mirtimi, informuoja ULAC specialistai.
Pasiutlige užsikrečiama, kai žmogui įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis pasiutlige naminis ar laukinis gyvūnas, su kurio seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą. Didesnis pavojus kyla susirgti pasiutlige, kai pasiutęs gyvūnas sukandžioja žmogui galvą.
Laukinius gyvūnus nuo pasiutligės skiepija neįprastu būdu: perspėja gyventojus – vakcinos liesti negalima
Prasidėjo laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės – dešimtis tūkstančių specialių jaukų į pasienio laukus ir miškus lakūnai paskleIdžia iš lėktuvų. Tačiau specialistai įspėja žmones neliesti rasto jauko. Jame esanti kapsulė yra su gyva pasiutligės vakcina, skirta tik laukiniams gyvūnams. Palietęs plikomis ir, pavyzdžiui, žaizdotomis rankomis, žmogus gali pats užsikrėsti pasiutlige. O ir namie laikomiems keturkojams tokia vakcina netinka – jie skiepijami kitokiu būdu.
Pasiutligės virusas paverčia gyvūnus pamišusiais žudikais – tyrėjai pagaliau žino, kodėl
Pasiutligės virusas gali labai pakeisti užsikrėtusiojo elgesį. Aliaskos Fairbanks universiteto mokslininkai sako, kad jie pagaliau suprato, kaip ši niokojanti liga paveikia gyvūnus.
Nors mes žinome, kad pasiutlige susirgę gyvūnai tampa agresyvesni, mokslininkams nebuvo pavykę tiksliai išsiaiškinti, kaip virusas sukelia tokį elgesį.
Dėl agresyvių šunų širstantiems gyventojams – policijos atsakas: pasakė, ko imasi
Visi mes mylime savo keturkojus augintinius, bet dėl šeimininkų aplaidumo šunys neretai sukandžioja žmones, kurie dėl to patiria tiek nemenkų fiziologinių, tiek psichologinių kančių. Daugelis gyventojų piktinasi, kad baudos tokių gyvūnų savininkams tėra simbolinės, o apkandžiojimų skaičius kasmet tik didėja.
Apie šią situaciją ir kaip ji yra sprendžiama TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.
Siaubinga situacija Ukmergės rajone: lapės pjauna vištas, puola žmones, o medžiotojų rankos surištos
Jau antrą savaitę Ukmergės rajono Balelių kaimo gyventojus terorizuoja agresyvi lapė. Nors nukentėję gyventojai kreipėsi į visas institucijas, vis dėlto jų pagalbos šauksmas liko be atsako, pasakoja gyventojas Albinas Banikonis.
„Lipa į namus, puola žmones, agresyvi tokia. Kur kreipėmės, niekur nesulaukėme pagalbos. Lapė ir per tvoras, ir prasikasa, ir per langą įšoka – įžūli labai“, – taip Baleliuose siautėjantį plėšrūną apibūdino A. Banikonis.
Lietuvoje pradedama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės
Ketvirtadienį Lietuvoje pradedama pavasarinė laukiniųgyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Kaip ir kasmet, jaukai su vakcina bus išmėtomi iš orlaivių buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija.
Mokslininkai aptiko dar vieną mirtiną virusą: užtenka šikšnosparnio įdrėskimo ar įkandimo
Australijoje šikšnosparniui patvirtintas pasiutligę primenantis virusas, kuris žmonėms gali būti mirtinas, jei gyvūnas jiems įdrėkstų ar įkąstų.
Raudonojo šikšnosparnio jauniklis buvo rastas Kernso mieste, šiauriniame Kvynslende, ir laukinių gyvūnų specialisto užmigdytas, o tuomet išsiųstas į Brisbeną testavimui.
Turite namuose augintinių? Veterinarai kviečia nemokamai juos paskiepyti nuo pasiutligės
Dauguma žmonių dar prisimena laikus, buvusius ne taip ir seniai - kuomet Lietuvos miestuose galima buvo sutikti benamių, kartais ir agresyvių, galimai pasiutlige užsikrėtusių šunų, o į kaimo (ir net priemiesčių) vietoves atklysdavo tikrai pasiutusios lapės. Vaikams būdavo sakoma – neliesk nepažįstamų šunų – ne tiek dėl agresijos faktoriaus, kiek dėl baimės užsikrėsti pasiutlige.
Pradedama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės
Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradės vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės.
Per rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 tūkst. jaukų su vakcina nuo pasiutligės, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, vakcinaciją planuojama baigti gruodžio mėnesio pabaigoje.
Jaukai su vakcina mėtomi iš orlaivių pasienyje su Lenkija ir Baltarusija.
Šią ligą kiti painioja su gripu – atpažinkite laiku
Minėdami Pasaulinę pasiutligės dieną, rugsėjo 28-ąją, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie pasiutligę – ūminę žmonių ir gyvūnų virusinę centrinės nervų sistemos infekciją, kuri, netaikant specifinių profilaktikos priemonių, baigiasi mirtimi.
Pasiutlige užsikrečiama, kai žmogui įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis pasiutlige naminis ar laukinis gyvūnas, su kurio seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą.
Šią ligą painioja su gripu: negydant – baigiasi mirtimi
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje per pirmąjį šių metų pusmetį medicinos pagalbos dėl įvairių laukinių ir naminių gyvūnų sužalojimų kreipėsi 1 803 asmenys ir tai 629 asmenimis mažiau, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
Septyni iš dešimties nukentėjo nuo šunų (72,4 proc.), daugiau kaip penktadalis asmenų (24,3 proc.) nuo kačių. Daugiausia, beveik trečdalis (29,5 proc.), nukentėjusiųjų registruota Vilniaus apskrityje, mažiausiai (3,6 proc.) – Tauragės.
Medikai perspėja – jokiu būdu nelieskite šių radinių miške
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad nuo balandžio 21 d. Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradėjo vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės, todėl aplinką tvarkantys ar gamtoje iškylaujantys gyventojai turėtų išlikti budrūs ir neliesti jaukų su pasiutligės vakcina.
Šią sunkią ligą perduoda gyvūnai: medikai įspėja
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Vilniaus departamento specialistai atkreipia dėmesį gyvūnų priežiūrą ir primena apie sunkią ligą – pasiutligę, kuria serga ir žmonės, ir gyvūnai.
Kaip atpažinti pasiutligę?
Ši mirtina liga perduodama pasiutusiam gyvūnui įkandus ar aplaižius sužalotą odą ir gleivines. Iš sergančio gyvūno didelis viruso kiekis išskiriamas su seilėmis, kuriose virusą galima aptikti nuo 5 iki 10 dienos, kol pasireikš klinikiniai reiškiniai.
Lietuva prisidės prie Baltarusijos kovos su laukinių gyvūnų pasiutlige
Lietuvos ir Latvijos institucijos bendradarbiaus su Baltarusija kovojant su laukinių gyvūnų pasiutlige – pasirašytas susitarimas dėl gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad susitarimo pagrindu bus skirtas Europos Sąjungos (ES) finansavimas pasiutligės likvidavimui Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijose.
Perspėja, ką daryti, pamačius šį daiktą: veiksmų imkitės skubiai
Balandžio viduryje Lietuvoje pradėta laukinių gyvūnų vakcinacija. „Rinkos aikštė“ sulaukė ne vieno savo skaitytojo klausimo dėl gyvūnų vakcinacijos proceso Kėdainių rajone. Atsiranda klausimų „Per televiziją prigąsdino, kad radus numestą vakciną jos reikia neliesti, apie ją reikia pranešti veterinarijos tarnybai.
Griežtai perspėja gyventojus: šiukštu nelieskite šio daikto
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja aplinką tvarkančius ar gamtoje iškylaujančius gyventojus neliesti jaukų su pasiutligės vakcina. Nuo š. m. balandžio 11 d. Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradėjo vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės planuojama baigti gegužės pabaigoje.
Lietuvoje nuo pasiutligės skiepijami laukiniai gyvūnai
Rugsėjo pabaigoje Lietuvoje pradėta laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, vakcina yra skirta tik laukiniams gyvūnams ir rastų jaukų liesti negalima. Jei vakcina atsitiktinai patektų į akis, burną, nosį ar ant pažeistos odos, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą, o apie gyvenamojoje teritorijoje rastus jaukus būtina pranešti teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Prisilietėte prie šio daikto? Jums gresia labai rimtas pavojus
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena gyventojams, kad negalima liesti gyvūnų vakcinacijai nuo pasiutligės skirtų jaukų. Nuo šių metų rugsėjo 28 d. iki gruodžio Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Jaukai su vakcina yra mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Lenkijos ir Baltarusijos respublikomis. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 tūkst. jaukų.
Lietuviai šią ligą painioja su peršalimu: atpažinti padės 1 simptomas
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį medicinos pagalbos kreipėsi 252 Panevėžio regiono gyventojai, nukentėję nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų. Tai – 44 asmenimis daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (208 atv.
Svarbi žinia iš medikų lūpų: šią klastingą ligą lietuviai painioja su gripu
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį medicinos pagalbos dėl įvairių laukinių ir naminių gyvūnų sužalojimų kreipėsi mažiau žmonių nei pernai per tą patį laikotarpį - atitinkamai 2 346 ir 2481 asmenų, kas yra 135 asmenimis mažiau. Lietuvoje žmonės dažniausiai nukenčia nuo šunų, kurių sužalojimai sudaro beveik du trečdalius visų sužalojimų. ULAC duomenys.
Prilietėte tokį daiktą? Jums gresia rimtas pavojus!
Nuo š. m. balandžio 13 d. iki gegužės Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdys laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Jaukai su vakcina bus mėtomi iš orlaivių pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 tūkst. jaukų. ULAC medikai primena, jog radus jaukų – jų negalima liesti.
Šiurpą keliantys naktiniai kadrai: į namą veržėsi pasiutęs žvėris
Mėgstantiems filmus apie zombius, toks svečias prie namų durų, kai už lango tamsu, gali pasirodyti kaip kokios zombių apokalipsės pradžia. Pažvelgusi į ją filmuojantį žmogų, lapė ramiai sau ima galąsti iltis į durų slenkstį, paskui suabejoja, bet vėl grįžta prie durų. Eina arčiau namų šeimininko ir šiam tenka slėptis už durų. Lapė toliau braunasi į svečius. Vaizdelis užfiksuotas šiaurės Rusijoje, Usinsko mieste.
Specialistai ragina to nedaryti – neklausydami lietuviai rizikuoja gyvybe
Prasidėjus laukinių gyvūnų vakcinacijai nuo pasiutligės, nerimsta ir medikai. Aiškinama esą miške ar prie sodybos radę gyvūnams skirtą jauką, žmonės jį nešasi į namus. Vieni smalsumo vedini, kaip aiškina specialistai, o štai kiti rasta piliule nori paskiepyti naminius gyvūnus. Specialistai aiškina, kad tai ne tik netinka šunims ar katėms, bet ir labai pavojinga žmonėms. Tad rastų piliulių patariama net neliesti.
Netikėta medikų žinia – pavojingos ligos užkratas Lietuvoje beveik išnyko
Pavojingos žmonėms ir gyvūnams užkrečiamosios ligos – pasiutligės – situacija Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį smarkiai pagerėjo, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Praėjusiais metais šalyje nenustatyta nė vieno šios ligos atvejo. Pernai VMVT ištyrė 916 gyvūnų mėginių: 29 šunų, 32 kačių, 469 lapių ir 340 usūrinių šunų. Ligos užkrato nerasta.
Ignalinos rajone – antras pasiutligės atvejis šiais metais
Zarasų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtinta pasiutligės diagnozė lapei. Dysnos kaime (Didžiasalio sen., Ignalinos r.) pasiutlige serganti lapė apkandžiojo voljere laikomą šunį. Šuo nebuvo vakcinuotas nuo šios pavojingos ligos, todėl teko jį užmigdyti. Gyvūno mėginys išsiųstas ištirti į laboratoriją. Šuns šeimininko visa šeima privalėjo pasiskiepyti nuo pasiutligės.
Šakių rajone pasienietis nušovė jį užpuolusią lapę
Gindamasis nuo užpuolusios lapės sieną su Rusija saugantis pasienietis iš tarnybinio pistoleto ją nušovė. Manoma, kad lapė sirgo pasiutlige. Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasienietis vykdė tarnybą Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelio ribose. Čia pat eina Lietuvos ir Rusijos siena. Staiga VSAT pareigūnas pamatė iš krūmų iššokusią lapę, kuri nesižvalgydama į šalis metėsi tiesiai link pasieniečio.
Šiauliuose nemokamai paskiepys 100 augintinių
Šiauliečiai šiandien kviečiami paminėti Pasaulinę gyvūnų globos dieną.Talkšos ežero pakrantėje ne tik vyks įvairūs atrakcionai, bet bus galima ir nemokamai nuo pasiutligės paskiepyti augintinius. Pasak rengėjų, nemokamai bus paskiepyta apie 100 šunų ir kačių. O visų atėjusių į šventę laukia daug linksmybių – šunų ir šeimininkų vikrumo varžybos, bus renkama šauniausia gyvūno ir jo šeimininko pora, greta ežere varžysis žvejai.
Pasiutligė ir seksualumas
Efektas netikėtas, bet, deja, pasinaudoti juo vargu ar teks. Pasirodo, baisioji liga pasiutligė turi šalutinį efektą – ji sustiprina libido! Tai padėjo atrasti viena 28 metų indė, kuri kreipėsi į gydytojus, skųsdamasi (!) netikėtai padidėjusiu seksualiniu apetitu. Moteris gydytojams papasakojo, kad dėl nuolatinio lytinio susijaudinimo ji pastaruoju metu labai dažnai mylisi su vyru, nors nieko panašaus nebuvo visus aštuonerius jų santuokos metus.
Bebras mirtinai sukandžiojo nusifotografuoti kartu panorusį baltarusį
Baltarusis iš Bresto mirė sukandžiotas agresyvaus bebro. Vyras su draugais vyko žvejoti prie Šestkovskoje ežero. Pakeliui į žvejybą vyrai pakelėje pamatė didelį bebrą ir nusprendė su juo nusifotografuoti. Žvejai išlipo iš mašinos ir priėjo prie gyvūno, praneša „Brestskij kurjer“. Tuo metu bebras netikėtai puolė vieną iš neatsargių vyrų ir dukart įkando jam į klubą. Pasirodo, gyvūnas perkando gyvybiškai svarbią klubo arteriją. Žvejys neteko daug kraujo.
Mūsų šalyje užregistruotas pirmasis šiais metais pasiutligės atvejis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Balbutų kaime (Kaniavos sen., Varėnos raj.) patvirtintas pirmasis šiais metais pasiutligės atvejis – susirgo nepaskiepytas nuo pasiutligės šuo. Kaimas, kuriame nustatytas ligos atvejis, yra pasienio zonoje ir ribojasi su Baltarusija.
Pasiutligė ir seksualumas
Efektas netikėtas, bet, deja, pasinaudoti juo vargu ar teks. Pasirodo, baisioji liga pasiutligė turi vieną šalutinį efektą: ji sustiprina libido! Tai padėjo atrasti viena 28 metų indė, kuri kreipėsi į gydytojus, skųsdamasi (!) netikėtai padidėjusiu seksualiniu apetitu. Moteris gydytojams papasakojo, kad dėl nuolatinio lytinio susijaudinimo ji pastaruoju metu labai dažnai mylisi su savo vyru, nors nieko panašaus nebuvo visus aštuonerius jų santuokos metus.
Medikai primena apie pasiutligės pavojus
Rugsėjo 28 dieną minint Pasaulinę pasiutligės dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai ragina nepamiršti, kokią grėsmę gali kelti šalia mūsų esantys gyvūnai ir jų platinama liga. Pasiutligė yra sunkus virusinis susirgimas, visada besibaigiantis mirtimi. Ši pavojinga liga perduodama pasiutusiam gyvūnui įkandus ar aplaižius sužalotą odą ir gleivines.
2011 m. Vilniaus mieste į asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigas dėl gyvūnų kąstų žaizdų kreipėsi 1253 asmenys.
Šuo apkandžiojo trimetį vaiką
Sekmadienio vakarą apie 21 val. į Vilniaus ligoninę iš Eglinės Sodų 8-osios gatvės atvežtas trejų metukų berniukas su kąstinėmis žaizdomis veide.
Su vaiku atvykę tėvai teigė, kad berniuką namo kieme apkandžiojo priklydęs šuo.
Sužalotas vaikas gydomas ligoninėje, jis paskiepytas nuo pasiutligės.
Apylinkėse mėginama rasti gyvūną ir nustatyti, ar šis nėra pasiutęs.
Nuo grandinės nutrūkęs šuo apkandžiojo trimetį
Berniukas dėl sužalojimų gydomas namie.
Nelaimė įvyko Prienų rajone, Mauručių kaime, kur apie 21 h atitrūkęs nuo grandinės šuo apkandžiojo smėlio dėžėje žaidžiantį berniuką.
Išgirdę riksmus mažylio tėvai iškvietė greitąja ir išvežė vaiką į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės vaikų priėmimo skyrių, kur suteikus pagalbą išleistas gydytis į namus.
Policija aiškinasi aplinkybes. Pagal įstatymus, toks šuo turėtų būti nušautas ir paskui patikrintas dėl pasiutligės.
Kokią užkrečiamąją ligą galime parsivežti iš svečios šalies?
Planuojant keliones, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų sauga dėl gresiančių įvairių užkrečiamųjų ligų, kurios gali apkartinti atostogų metu patirtus įspūdžius ar sukelti ilgalaikius negalavimus. Infekcinių ligų rizika yra susijusi su daugybe veiksnių: kokiu transportu keliaujama, kokia šalis lankoma, kokiomis sąlygomis gyvenama, kiek laiko praleidžiama svetur ir kiti kelionės ypatumai.
Vasarą globoti keturkojai – rudenį nebereikalingi
Per vasarą sodų bendrijose globoti keturkojai draugai daugiabučiuose miestiečiams nebereikalingi. Gyvūnų globos namai vis labiau perpildomi atsikratomų augintinių.
„Baigiasi darbai soduose, tad per vasarą ten laikyti šunys ar katės tampa nebereikalingi, į butus kai kurie šeimininkai jų vežtis nenori.
Pasitinkant pasaulinę pasiutligės dieną
Pasaulinės pasiutligės dienos minėjimas yra tarptautinė kampanija, kurią koordinuoja nesiekianti pelno organizacija Pasiutligės kontrolės pasaulinis aljansas. Šios dienos minėjimą palaiko Jungtinių tautų organizacija, Pasaulio sveikatos organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, Pasaulio veterinarijos asociacija ir kitos tarptautinės organizacijos.
Pasaulinė pasiutligės diena minima kasmet rugsėjo 28 dieną.
Po katės įkandimo – mažametės mirtis
Rusijoje, netoliese Maskvos esančiame Podolskio mieste, moksleivė mirė nuo pasiutligės po to, kai jai įkando katė. Mieste specialiai šiam atvejui tirti sudaryta komisija, kuri aiškinasi devynmetės Irinos B. mirties aplinkybes.
Mergaitė mirė miesto vaikų ligoninės reanimacijoje, į kurią pateko jau kritinės būklės. Gydytojai teigia, kad mergaitę pražudė pasiutligė.
„Šį klausimą šiuo metu tiria komisija“, – patvirtino teisėsaugos pareigūnė Oksana Mitkina.
Laukinė fauna traukia į miestus
Trečiadienį Naujojoje Akmenėje netoli turgelio ir aplinkiniuose kiemuose slankiojusi kiaunė apkandžiojo mažiausiai tris žmones, nors jų skaičius galėjo būti didesnis.
Apie vidurdienį pagautą žvėrelį Akmenės rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba išvežė ištirti, ar jis nesirgo gyvybei pavojinga pasiutlige, kuria galėjo apkrėsti miestiečius.
Specialistai perspėja: laukiniai žvėreliai, ieškodami maisto, traukia arčiau žmonių.