oro gynyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „oro gynyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „oro gynyba“.
Ukrainos oro gynyba atrėmė rusų ataką prieš Kyjivą
Ukrainos pajėgos pranešė, kad sekmadienį ryte atrėmė dvi Rusijos raketų atakas prieš sostinę Kyjivą, kur prieš auštant girdėjosi oro pavojaus sirenos.
„Tai jau trečioji balistinių raketų ataka prieš sostinę rugpjūtį, o tarp kiekvienos atakos yra šešių dienų intervalas“, – po ankstyvą rytą įvykusios pirmos atakos platformoje „Telegram“ paskelbė Kyjivo miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko.
Kartu buvo pastebėti ir į Kyjivą skrendantys dronai.
NATO stiprina pajėgumus – Lenkijoje veikia nauja priešraketinės gynybos sistema
Redzikove (Lenkija) pradėjo veikti naujas JAV priešraketinės gynybos objektas, parengtas Aljanso gynybai, rašo „Ukrainska Pravda“, remdamasi NATO pranešimu.
„Šis objektas, vadinamas „Aegis Ashore“, yra didesnio NATO priešraketinės gynybos skydo dalis ir yra skirtas aptikti, sekti ir perimti skrendančias balistines raketas.
„Tai svarbus žingsnis transatlantiniam saugumui ir NATO gebėjimui apsisaugoti nuo didėjančios balistinių raketų grėsmės.
Lietuvoje dislokuojama Nyderlandų oro gynybos sistema „Patriot“
Lietuvoje beveik dviem savaitėms dislokuojama Nyderlandų oro gynybos sistema „Patriot“.
Ši ilgojo nuotolio oro gynybos sistema bus dislokuota nuo liepos 7 iki liepos 19 dienos, šalyje pirmą kartą vykstant pratyboms „Baltic Connection 24“ (BALTCON24).
Kariai su technika šeštadienį ryte išsilaipino Klaipėdoje, ir išvyko į Šiaulių Aviacijos bazę, iš kur bus vykdomos užduotys.
Pasak Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų oro gynybos bataliono vado plk. ltn.
Prancūzija nurodė įmonėms teikti pirmenybę oro gynybos raketų užsakymams
Prancūzų gynybos ministras Sebastienas Lecornupareiškė, kad Prancūzija nurodė įmonėms, dalyvaujančioms oro gynybos raketų „Aster“ gamyboje, teikti pirmenybę šioms sutartims.
Tai buvo pirmas kartas, kai jis pasinaudojo specialiaisiais įgaliojimais, siekdamas paspartinti gynybai reikalingų prekių gamybą.
Nausėda atsakė apie oro gynybą ir tankų pirkimą: „Šiandien dar niekas nieko neperka“
Kalbų apie gynybą sūkuryje prezidentas Gitanas Nausėda pasidalina savo vizija, kaip užtikrinti valstybės saugumą. G. Nausėda atsakė apie oro gynybą ir tankų pirkimą, kad šiuo metu dar niekas nieko neperka, nes tai yra, viso labo, tiktai platformos pasirinkimas ir sutartys, tiekimo terminai, pinigų sumos. Pats derybų procesas dar nėra prasidėjęs. Išskirtiniame interviu jis teigė, kad pinigus gynybos klausimams spręsti reikėtų imti iš verslų, o ne iš visų Lietuvos gyventojų.
Rupšys su Italijos kolega sutarė tęsti diskusijas dėl įsitraukimo į rotacinę oro gynybą
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys su Italijos kolega Giuseppe Cavo Dragone aptarė galimą šios šalies įsitraukimą į Baltijos šalių rotacinę oro gynybą.
„Italai turi plačių interesų, kurie apima ir mūsų regioną, todėl NATO oro gynybos rotacinis modelis mums suteikia galimybę bendradarbiavimą su Italija pakelti į dar aukštesnį lygmenį. Su admirolu G. C. Dragone sutarėme, kad vystysime šią diskusiją ir sieksime karinių sprendimų“, – po susitikimo sakė generolas.
Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas apie tankų pirkimą be oro gynybos: juos sudegins dar garažuose
Ukrainai pavyzdingai ginantis nuo Rusijos oro atakų, dalis karininkų ir ekspertų pasigesta didesnio dėmesio priešlėktuvinei gynybai ir mūsų šalyje. Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas Saulius Guzevičius sako, kad Lietuvai dabar reikia galvoti ne apie tankus, o apie tai, kuo juos apgintų nuo oro smūgių, kuriais prasideda kiekvienas šio amžiaus karinis konfliktas.
Apie tai S. Guzevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Kasčiūnas tikisi iki Vašingtono susitikimo sutarti dėl oro gynybos sistemų treniruotėms
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikisi iki šių metų vasarą vyksiančio Vašingtono viršūnių susitikimo sutarti dėl papildomų oro gynybos sistemų Lietuvoje treniruotėms.
„Tikimės pasiekti susitarimą, kad dar iki Vašingtono viršūnių susitikimo mes jau turėtume papildomų oro gynybos sistemų Lietuvoje bent jau treniruotėmis, kas iš principo reikštų, kad rotacinis modelis jau įgauna pagreitį“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.
Atsargos pulkininkai įvertino Lietuvos galimybes gintis pačiai: štai, kur yra didžioji Rusijos galia
Besitęsiant karui Ukrainoje, neatmetama galimybė, jog Rusijos agresijos atveju, Lietuvai tektų gintis pačiai. Tokio scenarijaus grėsmę Lietuvos ekonomikos forume „Lietuvos Davosas 2024“ dar kartą priminė buvęs karininkas, gynybos įrangos gamintojos „Sky-Watch A/S“ viceprezidentas Hansas-Christianas Methiesenas.
Nausėda: persilaužimą dėl oro gynybos sistemų turėtume pasiekti iki vasaros
Persilaužimą dėl rotacinės oro gynybos sistemos reikia pasiekti iki vasaros, sako prezidentas Gitanas Nausėda, pabrėžęs, kad ne visi NATO viršūnių susitikime Vilniuje pernai liepą deklaracijoje įrašyti sprendimai pradėti įgyvendinti.
REKLAMA
REKLAMA
Jurijus Ihnatas: mobiliosios ugnies grupės tapo pagrindiniu skydu nuo „šahedų“
Ukrainos oro gynybos sistemoje įvyko reikšmingų pokyčių. Vykstant plataus masto karui, mobiliosios ugnies grupės tapo pagrindiniu skydu nuo Rusijos „šahedų“.
Kaip praneša „Ukrinform“, tai per nacionalinį televizijos maratoną pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų atstovas Jurijus Ihnatas.
„Mūsų oro gynyboje įvyko reikšmingų pokyčių, didžiulis nomenklatūrų parkas, turiu omenyje ginkluotę.
Nausėda: derybos dėl rotacinės oro gynybos regione netrukus „gali duoti vaisių“
Diskusijos su Vokietija ir Nyderlandais dėl rotacinės oro gynybos regione artimiausiu metu „gali duoti vaisių“, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
„Kalbamės su Nyderlandais, kalbamės su Vokietija ir matome jau tam tikrus tų pokalbių rezultatus, – interviu LRT laidoje „Dienos tema“ antradienį sakė G. Nausėda. – Tačiau kol visa tai nematerealizuosis, aš nenoriu kalbėti apie konkretiką.“
„Bet tikrai, patikėkite, tai gali duoti vaisių jau artimiausioje ateityje“, – pridūrė jis.
Ukraina skelbia apie dar vieną laimėjimą: smogė Rusijos oro gynybos sistemos objektui Kryme
Ukrainos ginkluotosios pajėgos pirmadienį patvirtino, kad praėjusią naktį pataikė į strateginį Rusijos oro gynybos sistemos objektą laikinai okupuotame Kryme.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos biuro pranešime socialiniuose tinkluose sakoma, kad „Ukrainos ginkluotosios pajėgos naktį į spalio 30-ąją sėkmingai pataikė į strateginį Rusijos oro gynybos sistemos objektą vakarinėje laikinai okupuoto Krymo pakrantėje“.
Daugiau informacijos nei Kyjivas, nei Maskva nepateikė.
Rusijoje sulaikytas generolas, atsakingas už Maskvos oro gynybą
Rusijoje teismas uždarė į tardymo izoliatorių už sostinės Maskvos oro gynybą atsakingą generolą-majorą Konstantiną Ogijenką. „Kommersant“ šaltinių teigimu, aukštas pareigas užėmęs Rusijos karininkas pabandė parduoti daugiabučių statyboms žemes, kurios buvo numatytos oro gynybos sistemų įrengimui.
Italija perėmė vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse
Italijos kariai trečiadienį perėmė vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse.
Pastaruosius keturis mėnesius Baltijos šalių oro erdvę saugojusias Portugalijos, Rumunijos ir Jungtinės Karalystės karines oro pajėgas Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose pakeitė Italijos kariai.
Zelenskis išreiškė ypatingą padėką oro gynybai: buvo numušta absoliuti dauguma raketų
Trečiadienio vakarą Rusijos pajėgos smogė Ukrainai raketomis. Visoje šalyje skambėjo oro pavojaus signalas, mat buvo pranešta, kad okupantai paleido raketas iš bombonešių.
Ukrainos oro gynybos pajėgos pranešė, kad buvo numuštos 36 rusų raketos. Vakariniame pranešime Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis išreiškė ypatingą padėką oro gynybos pajėgoms už puikų darbą.
Vilnių saugos viena brangiausių oro gynybos sistemų „Patriot“: gali numušti ir branduolinius užtaisus nešančias raketas
Ruošiantis Vakarų pasaulio lyderių atvykimui į Lietuvą, vokiečiai į Vilnių atvežė galingiausią pasaulyje oro gynybos sistemą „Patriot“, kuri saugos Vilnių nuo galimų rusų provokacijų ir atakų. Savo jėgą „Patriot“ įrodė ir Ukrainos kare.
Jos sugebėjo numušti ir hipergarsines raketas „Kinžal“, kurias Putinas vadino nenugalimomis. Ekspertai sako, kad tai sistemos, apie kurias Lietuva kol kas gali tik pasvajoti, mat jų kaina siekia keletą milijardų eurų.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Lietuva su sąjungininkais perka Ukrainai oro gynybos pajėgumų už 107,5 mln. eurų
Lietuva kartu su Jungtine Karalyste, Norvegija, Nyderlandais, Danija, Švedija ir Islandija perka Ukrainai oro gynybos pajėgumų už 107,5 mln. eurų. Lietuvos įnašas – 6 mln. eurų, praneša Krašto apsaugos ministerija.
„Lietuva nuolat suranda įvairių būdų remti Ukrainą. Septynių šalių perkami oro gynybos pajėgumai sustiprins Ukrainos gebėjimą apsaugoti kritinę infrastruktūrą, civilius gyventojus ir karinį personalą“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Laurynas Kasčiūnas Lenkijoje radus raketos nuolaužas: tai signalas visai Vakarų gynybos pramonei
Ketvirtadienio ryte paskelbta, kad Lenkijoje rastos raketos nuolaužos su rusiškais užrašais. Trečiadienį Vokietijos oro pajėgos pranešė, kad jų ir Didžiosios Britanijos naikintuvai kilo palydėti virš Baltijos jūros pastebėtų Rusijos žvalgybinių lėktuvų.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad nereikia skubėti su išvadomis ir palaukti tyrimo atsakymų, tačiau tai tik dar labiau signalizuoja, kad turime stiprinti šalies oro gynybą.
Nausėda: Berlynas vertins galimybes prisidėti, stiprinant oro gynybą Baltijos šalyse
Berlynas vertins savo galimybes prisidėti prie oro gynybos Baltijos regione stiprinimo, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Po susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ketvirtadienį jis BNS patvirtino išsakęs tokį Lietuvos pageidavimą.
„Asmeniškai Vokietijos kanclerio paklausiau, ar jie mato tokią galimybę oro gynybos sistemos rotaciniu pagrindu dislokuoti Lietuvoje, prisidėti tam tikrais elementais.
Žiniasklaida: Maskvoje masiškai kertami medžiai, jų vietoje statomos oro gynybos sistemos
Šiems metams prasidėjus Maskvos parkuose ir miškuose pradėta kirsti medžius, skelbia „The Insider“. Anot leidinio, medžiai kertami tam, kad miškuose ir parkuose būtų galima įrengti priešlėktuvinės gynybos sistemas.
Skelbiama, kad medžių kirtimas buvo užfiksuotas keliuose rajonuose.
Priešlėktuvinės raketų sistemos S-400 jau buvo dislokuotos Timiriazevo žemės ūkio akademijos laukuose. Iš viso pranešama apie keturis paleidimo įrenginius.
Karo pamokos: Lietuva perka ginkluotę, nori to, ko bijo rusai
Karas Ukrainoje paskatino su Rusija ar Baltarusija besiribojančias šalis dar kartą įvertinti savo saugumą. Lenkija suskubo pirkti naują ginkluotę ir karinę techniką, kitos šalys taip pat neatsilieka. Lietuva, nors turėdama mažiau pinigų nei Lenkija, žvelgdama į karo Ukrainoje eigą, pirks oro gynybai reikalingą ginkluotę, papildomų šarvuotų visureigių, artilerijos sistemų HIMARS ir prancūziškų haubicų.
Atsargos pulkininkas apie NATO gynybą: „Šalys yra tiesiog nusirengusios“
Politikai kaltina vieni kitus dėl pažadėtos vokiečių brigados, kurios Lietuvoje galime ir nesulaukti, o neišlaikęs kaltinimų pažėrė net Vokietijos ambasadorius. Dar sunkiau Lietuvai pasiekiamos atrodo oro gynybos sistemos.
Atsargos pulkininkas Gintaras Ažubalis sako, kad tai ne tik mūsų, bet ir visų sąjungininkų problema, nes daugelis tikisi, kad ukrainiečiai nusilpnins Rusijos pajėgas, todėl neskuba atstatyti savų pajėgumų.
Laurynas Kasčiūnas apie galimas Rusijos provokacijas: „3–5 metus mes turime“
Visi nekantriai laukiame gerų žinių apie tai, kad Ukraina pagaliau gaus oro gynybos sistemų „Patriot“. Lietuvai irgi reikėtų stiprinti savo oro gynybą – ir ne tik ją.
TV3 žinių „Dienos komentare“ Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas atsakė, kaip mums sekasi šio tikslo siekti.
Kodėl Lietuva atsitraukė ir nustojo bandyti blokuoti sankcijų Rusijai švelninimą?
Neatsitraukė. Mes radome formulę, kuri būtų priimtina visoms šalims.
Lenkai apsigalvojo dėl vokiečių siūlomos oro gynybos sistemos, ragina ją perduoti Ukrainai
Lenkų vyriausybė apsigalvojo dėl priešraketinės sistemos, kurią Vokietija pasiūlė atsiųsti Lenkijai, ir dabar sako, kad ją verčiau reikėtų perduoti Ukrainai.
Manoma, kad šis pasiūlymas Berlynui gali būti nepriimtinas, nes tai reikšmingai padidintų NATO dalyvavimą Ukrainoje.
Netikėtą Lenkijos atsaką į Berlyno pasiūlymą palankiai įvertino Ukraina, trokštanti apsaugoti savo oro erdvę nuo Rusijos raketų krušos.
NATO vadovas: oro gynyba Ukrainai yra „svarbiausias prioritetas“
Tarptautiniai Ukrainos rėmėjai trečiadienį aptarė „pagrindinį prioritetą“ – tiekti Kyjivui daugiau oro gynybos priemonių, – o Vašingtonas pareiškė, kad Rusijos šią savaitę surengti civilinių objektų bombardavimai tik dar labiau sustiprino sąjungininkų ryžtą padėti.
Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, paklaustas, ko tikisi iš susitikimo su Kyjivo rėmėjais NATO būstinėje Briuselyje, pasakė tik tris žodžius: „Priešlėktuvinės gynybos sistemų.
Šiaulių Aviacijos bazėje lankosi NATO oro pajėgų vadas, aptars oro gynybos stiprinimą
NATO oro pajėgų vadas Jamesas B. Heckeris ketvirtadienį lankosi Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur su Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu aptars oro gynybos stiprinimą.
J. Heckeris Lietuvoje pradės rytinio NATO flango oro gynybos pajėgumų inspektavimą, kurį vėliau tęs Varšuvoje.
Laurynas Kasčiūnas: „Turėsim čia brigadą, tai su brigados atėjimu ateina ir oro gynyba“
Lietuva turi labai greitai pasirengti planą, ko siekia oro gynyboje, kad savo poreikius galėtų derinti su NATO, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas.
Jo vadovaujamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ketvirtadienį dalyvaujant Lietuvos kariuomenės vadui Valdemarui Rupšiui aptarė oro gynybos klausimus.
Žiniasklaida: JAV perduos Ukrainai ginkluotę, kuri kardinaliai pakeistų karo eigą
JAV patvirtinus 40 mlrd. dolerių karinės ir finansinės pagalbos Ukrainai paketą pamažu aiškėja ir ginkluotė, kurią ukrainiečiai už tai gaus. „The Washington Post“ skelbiama, kad bus perduotos ir oro gynybos sistemos „Patriot“.
Gavusi „Patriot“ sistemas ir kitos karinės technikos Ukraina galėtų bandyti užsitikrinti oro erdvės kontrolę, kurios taip trūko visą karo laikotarpį.
Be karinės ginkluotės JAV suteiks daugiau nei 8 mlrd. dolerių ekonominės pagalbos, beveik 5 mlrd.
Kasčiūnas: plečiant slėptuvių infrastruktūrą kartu reikia stiprinti oro gynybą
Siekiant užtikrinti gyventojų civilinę saugą reikia dirbti dviem kryptimis: stiprinti ne tik slėptuvių infrastruktūrą, bet ir oro gynybą, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas.
„Galime galvoti apie slėptuvių infrastruktūrą, bet, kita vertus, reikia galvoti apie oro gynybą ir investicija į oro gynybą reikštų, kad tų slėptuvių reikia mažiau, ir abiem kryptimis reikia dirbti“, – trečiadienį BNS sakė komiteto pirmininkas.
Lietuvos gynyba: ekspertai sako, atėjo metas gynybos sistemai „Patriot“
Nuožmaus karo Ukrainoje akivaizdoje aktyviai turi ruoštis Lietuva. Buvęs Prezidento Valdo Adamkaus patarėjas Nacionalinio saugumo klausimais Albinas Januška teigia, kad dabar metas Jungtinių Amerikos Valstijų prašyti ne tik dešimties tūkstančių karių, bet ir ilgojo nuotolio oro gynybos sistemos „Patriot“.
Ir viso to reikia tam, kad Rusija nesugalvotų testuoti saugumo garantijų – 5-ojo NATO straipsnio.
Svarbiausi penktadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje
BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:
Viruso plitimas. Per parą nustatyti keturi nauji koronaviruso atvejai – po du Vilniaus ir Kauno apskrityse. UžsikrėtėRespublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės slaugytoja, Rūdiškių gyventoja. Kaune užsikrėtė pedagogė, taip pat užfiksuotas įvežtinis atvejis iš Uzbekijos.
Kariuomenės vadas: Lietuvos oro gynybos sistema pasiekė naują lygį
Lietuvą pasiekus iš Norvegijos įsigytoms vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS, Lietuvos gynyba pakilo į naują aukštesnį lygį, sako kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
Jo teigimu, toks oro gynybos skydas dabar leistų padengti atkarpą nuo Vilniaus iki Kauno, o ilgainiui sistema bus integruota į vieningą NATO oro gynybos sistemą.
Generole, į Lietuvą jau atvežtos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS.
Prezidentūra: NATO stiprins Baltijos šalių gynybą
NATO šalių vadovai trečiadienį pavedė karinei vadovybei iki kitų metų vidurio pateikti siūlymus, kaip sustiprinti Baltijos šalių oro gynybą, pranešė prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba. Šalies vadovės teigimu, oro gynybos trūkumai dokumentuose pripažinti pirmą kartą, o viršūnių susitikime priimti sprendimai įrodo valią šias gynybos spragas šalinti.
Lietuva vėl beldžiasi į NATO sąžinę
Lietuva tikisi iki kitų metų vidurio pasiekti proveržį NATO derybose dėl Baltijos jūros regiono oro gynybos principų, sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, detalės šiuo klausimu dabar yra derinamos techniniu lygiu, tačiau ministras tikisi persilaužimo ir tarp politikų.
Rusija su sąjungininkėmis kurs bendrą oro gynybos sistemą
Rusija siekia sukurti bendrą oro gynybos sistemą su visomis savo buvusiomis sovietinėmis karinėmis sąjungininkėmis, trečiadienį sakė aukšto rango pareigūnas. „Regioninių oro gynybos sistemų sujungimas sudarys sąlygas sukurti bendrą oro gynybos (sistemą) virš visos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) teritorijos“, – spaudos konferencijoje Armėnijos sostinėje Jerevane sakė šio Rusijos vadovaujamo šešių valstybių aljanso vadovas Nikolajus Bordiuža.
NATO generolas: Baltijos šalyse trūksta pajėgumų užtikrinti oro gynybą
Baltijos šalyse trūksta pajėgumų užtikrinti oro gynybą, sako NATO Sąjungininkų pajėgų ir Jungtinių Valstijų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas Markas Breedlove'as. „Spragos čia yra tokios pačios, kokias mes matome visame Aljanse, jos nėra būdingos tik Lietuvai. Mes turime pakankamai gerus ir stiprius orlaivių pajėgumus, tačiau visame Aljanse mums trūksta antžeminių oro gynybos sistemų“, - interviu BNS sakė antradienį Vilniuje viešėjęs P.M.Breedlove'as.
Generolas Philipas Markas Breedlove'as: NATO turi būti pasiruošęs Baltijos šalių oro gynybai
NATO turi būti pasiruošęs Baltijos šalių oro gynybai, teigia Lietuvoje viešintis NATO Sąjungininkų pajėgų ir Jungtinių Valstijų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas Markas Breedlove'as. „Baltijos šalių oro policija yra taikos meto misija, bet aš manau, kad Aljansas turi būti pasiruošęs oro gynybos misijai“, – po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku žurnalistams sakė P. Breedlove'as.
Lietuva su NATO tarsis dėl oro gynybos stiprinimo
Kadenciją baigiantis NATO Sąjungininkų pajėgų ir Jungtinių Valstijų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas Markas Breedlove'as antradienį susitiks su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, su kuriais aptars regioninį oro gynybos stiprinimą. Taip pat pareigūnai planuoja kalbėtis apie saugumo situaciją Lietuvoje ir Jungtinių Valstijų kariuomenės indėlį užtikrinant saugumą Baltijos šalyse.
NATO vadovo pavaduotojas įspėja: reikia pasiruošti ir blogiausiam scenarijui
NATO svarsto naujas priemones ir planus Baltijos šalių oro gynybai užtikrinti, siekiant atgrasyti Rusiją, ir analizuoja Maskvos pranešimus apie naujas divizijas šalies vakaruose, sako Aljanso generalinio sekretoriaus pavaduotojas Aleksandras Vershbow. „Tarp svarbių klausimų, kuriuos turėsime įvertinti, yra priemonės užtikrinti efektyvią oro gynybą net esant blogiausiam scenarijui.
Baltijos šalys planuoja bendrus pirkimus oro gynybos srityje
Baltijos šalys svarsto bendrai pirkti oro gynybos sistemas, pirmadienį sakė Vilniuje susitikę Lietuvos ir Latvijos prezidentai. „Aptarėme (...) karinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus, tame tarpe bendrų ginkluotės pirkimų, ypač oro apsaugos srityje“, - sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė bendroje spaudos konferencijoje su naujuoju Latvijos prezidentu Raimondu Vėjuoniu. Prezidentė daugiau detalių pateikti atsisakė. „Pirksim tai, ką gebėsime, ko reikia ir tiek, kiek reikia.
Įkandin Kalėdų senelio
1955 m. gruodžio mėnesio Sears reklamoje įsivėlė klaida telefono numeryje. Šiaurės ašigalio numeryje. Ėjo 1955-ieji, artinosi Kalėdos ir Sears kilo mintis apie naują kalėdinį pokštą. Vietiniame laikraštyje parduotuvė įdėjo reklamą… paties Kalėdų senelio vardu. „EI, VAIKAI!“ skelbė reklama, baugiai atrodanti tik žvelgiant retrospektyviai. „Paskambinkite mano asmeniniu telefonu ir pakalbėsiu su jumis asmeniškai dieną ar naktį.
Kariškiai dalyvavo taktinėse pratybose
Laima AGANAUSKIENĖ Radviliškyje veikiančiame Oro gynybos batalione (OGB) surengtos taktinės oro gynybos pratybos, naudojant žemėlapį „Gudrusis sakalas“. Jose savo įgūdžius demonstravo apie 120 bataliono profesinės karo tarnybos karių.
Rusija didina savo karinę jėgą Abchazijoje
Rusija Abchazijoje dislokavo pirmą oro gynybos sistemą S-300. Rusų oro gynybos pajėgų vado A.Zelino teigimu oro gynybos sistema dengs tiek Rusijos karinę bazę, tiek visą Abchaziją. Gruzijos šis veiksmas pavadintas „okupuotų teritorijų militarizavimu".
Abchazijos ministras pirmininkas patvirtino dislokacijos faktą pridurdamas, kad dislokuoti kariniai įrenginiai skirti ne pulti, o ginti respublikos sienas.