onkologiniai ligoniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „onkologiniai ligoniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „onkologiniai ligoniai“.
Laukia didelės permainos dėl slaugos: ligoninėse mažėja vietų – paaiškino, kas laukia toliau
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojama Ilgalaikės priežiūros reforma jau dabar kelia aistras. Gyventojai nuogąstauja, kad mažinant stacionarinės slaugos apimtis rūpestis dėl slaugomų žmonių nuguls ant artimųjų pečių. Ministerija gi akcentuoja kokybę ir siūlo pažiūrėti realybei į akis – 20–30 proc. gulinčiųjų slaugos ligoninėse pakaktų paslaugų namuose.
Neįgaliesiems ir onkologiniams ligoniams – kompensacija automobiliui, pigesnės kelionės autobusais
Dvigubai didesnės kompensacijos neįgaliųjų automobiliams, pigesnis viešasis transportas onkologiniams ligoniams
· Neįgaliesiems ir neįgalius vaikus auginančios šeimoms – iki 2560 eurų kompensacija automobiliui įsigyti ar pritaikyti.
· Vaikui nustačius nuolatinės slaugos poreikį ir tapus pilnamečiu, kompensaciją gali gauti tėvai ar globėjai.
· Neįgaliojo automobiliui pirkti ar pritaikyti kompensacija skiriama kartą per 6 metus.
Gydytojai atsakė, kiek užsikrėtimas COVID-19 pavojingas sergantiems vėžiu
Santaros klinikos gydytojai teigė, kad dėl bauginančio koronaviruso dažnas savo sveikatos būklę šiuo metu stebi ypač atidžiai. Ypatingo susirūpinimo sulaukiama iš pacientų, sergančių gretutinėmis ligomis.
Manė, kad vilties pagyti nuo vėžio nėra, tačiau išbandė šį metodą
Kai išsemiamos tradicinio gydymo galimybės, kai kuriems onkologiniams pacientams taikomi nišiniai modernūs metodai, galintys padėti suvaldyti ligą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Dviem tokiems pacientams trečiadienį Nacionaliniame vėžio institute atliktas Lietuvoje ir Šiaurės Europos šalyse netaikytas gydymo metodas elektrochemoabliacija.
Krūties vėžys moteriai smogė dukart: supratau, jog gyvenime einu ne tuo keliu
Vilnietei Rasai (42) vidinę savo stiprybę ir norą gyventi teko įrodyti ne kartą. Į kovą su krūties vėžiu stojusiai moteriai išbandymų išties netrūko. Pasak moters, liga jos gyvenimą visiškai apvertė aukštyn kojomis. Anksčiau dirbusi ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagoge, šiuo metu moteris džiaugiasi gyvenimu ir užsiima mėgstama veikla, kuri ją daro laimingą. Šis iššūkis pašnekovei atskleidė daug: tikruosius draugus, vidinio pasaulio suvokimą, vertybes ir didelį norą gyventi.
Vėžiui pasiglemžus dukrą, pora gelbėja kitų gyvybes
Su suaugusiais, sergančiais onkologinėmis ligomis, dirbti sunkiau nei su vaikais – vaikai natūraliai yra pilni gyvybės, vilties, jiems nereikia kalbėti apie viltį, jiems tai savaime suprantama. Taip kalba Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ steigėja Edita Abrukauskienė.
Kas dar svarbu onkologiniams ligoniams
Psichosocialinės pagalbos svarba onkologiniams pacientams bus aptariama antrą kartą Lietuvoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje. „Ligos akivaizdoje žmogus sutrinki, suirzti, apima pykčio protrūkiai, mirties ir kančios baimė. Ir visa tai – savaime suprantamos būsenos, – psichologinės pagalbos patirtimi dalijasi krūties vėžį įveikusi p. Sarmitė. – Man pačiai psichosocialinė pagalba susirgus buvo naudinga tuo, kad turėjau galimybę pasidalyti savo rūpesčiais, baimėmis, susijusiomis su liga.
Klaipėdoje pašventinta koplyčia onkologiniams ligoniams
Sekmadienį Klaipėdoje atidaroma nauja koplyčia prie uostamiestyje statomo šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centro. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčią dvasinės paramos centre, kurį globoja broliai pranciškonai, pašventins Telšių vyskupas Jonas Boruta.
Broliai pranciškonai jau du dešimtmečius po nepriklausomybės atgavimo darbuojasi Klaipėdos krašte tarnaudami šio krašto žmonėms.