mykolas aleliūnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mykolas aleliūnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mykolas aleliūnas“.
A. Sakalas įsteigė nacionalinį žmogaus teisių gynimo centrą
Visi piliečiai, nukentėję nuo neteisėtų valstybės tarnautojų bei pareigūnų veiksmų, galės sulaukti paramos, kompetentingos nemokamos teisinės pagalbos ir tvirto užnugario. Sostinėje duris atveria Nacionalinis žmogaus teisių gynimo centras (NŽMTGC).
Pasak NŽMTGC iniciatoriaus profesoriaus Aloyzo Sakalo, jam dar dirbant europarlamentaru dažnai kreipdavosi žmonės, kurie skųsdavosi, jog pareigūnai pažeidžia įstatymus.
Susivienijęs verslas pažėrė reikalavimus
Verslininkai pasirašė bedradarbiavimo memorandumą, jie nusprendė, kad „paklodės tampymas“ kiekvienam į savo pusę nepadės kovoti su ekonomikos nuosmukiu ir spausti valdžią.
Bendradarbiavimo memorandumą pasirašė didžiausios verslui atstovaujančios organizacijos - Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Žemės ūkio rūmai.
Padidintas PVM ilgins krizę Lietuvoje
Naujųjų mokslo metų pradžios proga mūsų valdžia, padidinusi PVM, dar sykį giliau įkišo savo ranką į mūsų piliečių kišenes ir prailgino ekonominę krizę. Nuo rugsėjo 1 d. šalyje įsigaliojo Vyriausybės užsiprašytas, Seimo priimtas ir Prezidentės patvirtintas 21 proc. dydžio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas (buvo 19 proc.). Tiesa, laikinai dar galioja lengvatiniai tarifai šilumos energijai, knygoms ir vadovėliams.
Farmacijos pramonę murkdo savi
Iš rinkos bandoma išstumti jau antrą Lietuvos biotechnologijų kompanijos "Sicor Biotech" mokslininkų sukurtą vaistą. Tarptautiniu mastu pripažintus lietuviškus preparatus diskredituoja savi - Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) valdininkai. Pakvipo ne tik vienos bendrovės, bet ir visos biotechnologijų pramonės šakos žlugdymu.
Naujiems vaistams sukurti ir išbandyti reikia šimtamilijoninių lėšų.
Problema ne pinigai, o jų švaistymas
Mykolas Aleliūnas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, trumpame interviu sakė įžvelgiąs Lietuvoje ne finansų krizę, o nesugebėjimą valdyti pinigus.
- Kol kas verslas gyvena nežinioje, nepaisant Vyriausybės skelbiamo ekonomikos gaivinimo plano. Ar nemanote, kad daug laiko jau prarasta ir ne viena įmonė to plano įgyvendinimo nebesulauks?
- Marga ta mūsų verslo visuomenė, kiekvienos įmonės skirtinga situacija.
Vakarietiška gerovė Lietuvoje - tik miražas?
Prieš keletą metų buvo teigiama, kad Lietuva ir kitos į Europos Sąjungą įstojusios Rytų Europos valstybės bendrijos senbuvių gerovės lygį pasieks iki 2050-ųjų metų. Tačiau skaudžiau nei išsivysčiusiose valstybėse išgyvenamas sunkmetis ir prognozės, kad šalies ūkio atsigavimas prasidės vėliau nei Vakaruose, sėja abejones, ar kada nors iš viso Lietuvos žmonės galės džiaugtis vakarietiška gerove.
Įmokų didinimas puoselės šešėlinę ekonomiką
Padidinusi „Sodros“ įmokas valdžia paskatins verslą slėpti mokesčius, perspėja ekspertai. Tai dar labiau sumažintų įplaukas į „Sodros“ biudžetą. Darbdaviai neneigia, kad padidėjusios mokesčių naštos 2 proc. permes ant darbuotojų pečių.
Slapta Vyriausybės priimtas sprendimas padidinti „Sodros“ įmokas nustebino, papiktino ir gerokai išgąsdino šalies gyventojus.
Darbuotojai ir darbdaviai pliekiasi dėl minimalaus užmokesčio
Lietuvos laisvosios rinkos instituto siūlymas mažinti minimalų darbo užmokestį sukėlė profesinių sąjungų pyktį ir paskatino prisiminti kitas neišspręstas problemas. Darbdavių atstovai tikina, kad jų padėtis – taip pat nelengva.
Siūloma didinti minimalų atlyginimą
Lietuvoje minimalus atlygis bei vidutinins mėnesinis atlygis yra vieni iš mažiausių Europos Sąjungoje. Profesinės sąjungos siūlo nuo 2009 m. sausio 1 d. padidinti minimalų atlygį iki 1000 Lt.
Seimas spaudžiamas informuoti prieš priimant socialinius ir darbo įstatymus
Trišalė taryba pripažįsta, kad Seimas jos neišgirsta „tik epizodiškai“, tačiau reikalauja, kad parlamentarai be jos žinios nepriimtų jokių pataisų, susijusių su socialiniais ir darbo klausimais.
Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas bei Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Algirdas Sysas neatmeta galimybės siūlyti Seimo Statuto pataisas, kurios numatytų, kaip Seimas turi reaguoti į Trišalės tarybos išvadas dėl parlamente priimamų įstatymų pataisų.
Geriausias darbas – naktinio sargo arba valytojo
Nuo šiandienos įsigalioja naujos Darbo kodekso pataisos, liberalizuojančios streikų skelbimo tvarką ir sugriežtinančios viršvalandžių apmokėjimo tvarką. Jų dėka, anot verslininkų, valytojos gaus didesnį atlyginimą nei direktoriai, o streikai ir išaugusios išlaidos gali prie bankroto ribos privesti didžiausias įmones.
REKLAMA
REKLAMA
Klaipėdos pramonininkai turi naują vadą
Klaipėdos pramonininkų asociacija ataskaitiniame susirinkime vakar išsirinko naują vadovybę. Naujuoju asociacijos prezidentu tapo bendrovės "Klaipėdos kartonas" generalinis direktorius Arūnas Pasvenskas.
Vienabalsiai į naujas pareigas išrinktas A. Pasvenskas įsipareigojo tęsti visus ankstesnės vadovybės pradėtus darbus bei stiprinti ryšius su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei kitomis verslininkų asociacijomis.
Seime - dilema dėl poilsio dienų kilnojimo
Šiandien, antradienį, Seimo nariai turėtų galutinai apsispręsti, ką daryti su poilsio dienomis, kai su jomis sutampa šventinės dienos. Parlamentarai šias dienas norėtų perkelti arba į kalėdinį laikotarpį, arba į metines atostogas. Dėl šių pakeitimų iš dalies yra linkusios sutikti profesinės sąjungos, tačiau pramonininkai teigia, kad dabartinės tvarkos pakeitimas apskritai neturi jokios prasmės.
Joniškėliečių entuziazmui tetrūksta milijonų
Praėjusią savaitę Joniškėlio miestelio seniūnas Steponas Rimkus bei miestelio gyventojų bendruomenės pirmininkas Viktoras Stanislovaitis sukvietė joniškėliečius į konferenciją „Joniškėlio ateities vizija“ - rašo laikraštis "Pasvalio balsas".Joje dalyvavo Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio apskrities viršininkė Gema Umbrasienė, Joniškėlio kraštiečiai bei žinomi visuomenės veikėjai - buvęs vidaus reikalų ministras Romasis Vaitekūnas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos g...
Ar Lietuvoje buvo genocidas?
350 tūkst. komunistinių represijų aukų Lietuvoje, 50 tūkst. genocido vykdytojų ir 7 nuteistieji. Kažkas mūsų valstybėje ne taip? Teisiniu požiūriu, pasirodo, jokio genocido sovietmečiu nebuvo, drastiškai teigiama savaitraščio „Veidas“ žurnalistiniame tyrime.„Dauguma Lietuvos gyventojų patys trėmėsi į Sibirą, patys save kankino, savo noru nusišovė miškuose ar KGB rūsiuose, patys padegė savo namus ir susidegino su šeimomis.
Ar tikrai mūsų atlyginimai kyla per greitai?
Balsas.lt ragina klausti Žinių radijo laidos dalyvius.Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ragina valdžią naikinti mokesčių lengvatas, mažinti atlyginimų augimą ir didinti konkurenciją. Fondo ekspertai sako, jog atlyginimai šalyje auga greičiau nei darbo našumas. Šiandien Konstitucinis teismas pradeda nagrinėti Vyriausybės nutarimus, kuriais nustatytas skirtingas minimalus darbo užmokestis valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims.
Rosseta Vingevičiūtė: Pramoninkų lyderis pripažįsta, kad Rusija nedemokratiška valstybė
Buvęs Ministras pirmininkas ir kitų Ministrų pirmininkų artimas bičiulis, trąšų ir lošimo namų specialistas bei uostų valdovas ponas Bronislovas, žinoma, jokiu būdu nepasakė Prezidentui, žurnalistams ir tautai, kad Rusijoje su demokratija prastai. Kaipgi būtų drįsęs, juk tiek jo verslams svarbių vamzdžių į ten atsukta.
Liepos 8 dienos Lietuvos politikų ir pareigūnų šnektelėjimai
"Kai mes visi būsime vienoje euroatlantinėje erdvėje, mūsų negąsdins jokie riteriai ir tironai, juodi katinai ar degli, virti ar rūkyti paršeliai" (Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas tikisi, kad niekas nebeišskirs brolių latvių ir lietuvių).
"Pasakų senelis" (prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimams Remigijus Ačas apie žemės ūkio ministrą Jeronimą Kraujelį spaudos konferencijoje Prezidentūroje).
"Dėl savęs aš mažiausiai problemų turiu.
Darbo tarybų įstatymo projektą pramonininkai laiko bolševikiniu
Mažumos atstovavimą daugumai įteisinančiu, arba bolševikiniu - taip Pramonininkų konfederacija vertina trečiadienį Vyriausybės posėdžiui teikiamą Darbo tarybų įstatymo projektą.
Darbdaviams nerimą kelia tai, kad penktadalį kolektyvo darbuotojų apimsianti profesinė sąjunga galės atstovauti visam kolektyvui, o pusės kolektyvo narių pritarimu įkurta darbo taryba kolektyvui atstovauti nebegalės.
Lietuvos verslininkai ir diplomatai bendromis pastangomis plės eksporto rinkas
Lietuvos diplomatinis korpusas ir verslo organizacijos bendradarbiaus, siekdami išplėsti šalies eksporto rinkas.
Memorandumą dėl tokio bendradarbiavimo pasirašė Užsienio reikalų ministerijos, Pramonininkų konfederacijos, Pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos bei asociacijos Tarptautiniai prekybos rūmai Lietuva atstovai antradienį Vilniuje vykusios konferencijos "Ekonominė diplomatija kintančiame pasaulyje" metu.
"Tikimės efektyvesnio mūsų bendro darbo.
Rinkų ir investicijų paieška turi tapti Lietuvos užsienio politikos prioritetu, sako prezidentas
Naujų rinkų lietuviškoms prekėms paieška ir investicijų skatinimas turi tapti šalies užsienio politikos prioritetu, sako p rezidentas Rolandas Paksas.
"Naujų rinkų lietuviškoms prekėms paieška, investicijų į Lietuvą skatinimas iš tiesų turi tapti labai svarbiu užsienio politikos uždaviniu. Būtina skatinti ne tik užsienio investicijas į Lietuvą, bet ir Lietuvos investicijas užsienyje.
Už darbuotojo kelionę iš darbo ir į darbą darbdavys neatsakys
Darbuotojo kelionė į darbą ir iš darbo nėra draudiminis įvykis, kadangi darbdavys šio proceso negali kontroliuoti. Draudiminiu įvykiu, įvykus nelaimingam atsitikimui, gali būti pripažinta tik kelionė į darbą ir iš jo darbdavio transportu.
Tokiai nuostatai, kurią siūloma įteisinti naujoje įstatymo Dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo redakcijoje antradienį (02.11) pritarta Pramonininkų konfederacijos konsultaciniame posėdyje.