motinystės atostogos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „motinystės atostogos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „motinystės atostogos“.
Grįžimas į darbą po motinystės atostogų – ekspertės įvardijo, kas gali pakišti koją
Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą kviečia pokalbiui dvi įkvepiančias mamas: verslininkę, laidų vedėją Katažiną Bilinską ir „Mamų darbo biržos“ įkūrėją Viktorija Voitkevič. Abi moterys dalijasi asmeninėmis istorijomis apie tai, kaip derinti motinystę su karjera, ir atvirai kalba apie sunkumus, su kuriais susiduria daugelis tėvų grįždami į darbo rinką.
Kalbamės apie tai, kaip išlikti pasitikinčiai savimi, ieškoti darbo po motinystės atostogų ir rasti balansą tarp šeimos ir darbo.
Vaiko priežiūros atostogų išmokos – seneliams: Europos šalis rodo pavyzdį kitoms
Švedijoje pradėtas taikyti naujas novatoriškas įstatymas, pagal kurį seneliai gali įsitraukti į anūkų priežiūrą ir gauti apmokamas vaiko priežiūros atostogas. Naujai pradėtas taikyti įstatymas reiškia, kad seneliai, prižiūrintys savo anūkus, gaus užmokestį iki trijų mėnesių per pirmuosius vaiko metus.
Šis įstatymas priimtas praėjus 50 metų po to, kai ši Skandinavijos šalis pirmoji pasaulyje įvedė mokamas vaiko priežiūros atostogas ne tik motinoms, bet ir tėvams.
Grįžusią po motinystės atostogų uždaro vieną tamsoje? Darbdavys atšauna, kad darbuotoja nori pinigų
Kiekvienas darbdavys privalo užtikrinti, kad po motinystės atostogų grįžusios darbuotojos ir toliau darbo vietą toje pat įmonėje. Tačiau pasitaiko atvejų, kai bendrovės nutraukia iki tol vykdytą veiklą ir atleidžia didžiąją dalį darbuotojų. O kartais sugrįžus tenka dirbti keistomis sąlygomis ir įtarinėti, kad darbdavys nori atsikratyti.
Vyras žmonai pasakė, kad ji nieko neveikia motinystės atostogose: jos atsakas pribloškė tūkstančius
Sulaukusi vyro priekaištų, kad išėjusi motinystės atostogų Maisha nieko nedaro, moteris sugalvojo parodyti, kaip iš tiesų atrodo jos diena. Jos atsakas vyrui nustebino daugelį internautų.
Socialiniame tinkle „Tik Tok“ moteris, vardu Maisha, pasidalino fenomenaliu atsakymu savo vyrui, po to, kai šis jai pareiškė, kad būdama motinystės atostogose, ji nieko nepadaro per dieną.
DIENOS PJŪVIS. Bausmė ar didesnės galimybės: ką gyventojams suteiks nauja vaiko priežiūros tvarka?
Jau netrukus gali keistis vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo tvarka. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikina, kad tėvai galės rinktis prižiūrėti vaikus dvejus metus ar pusantrų. O vyrai privalomai turės išeiti dviejų mėnesių atostogų – jei to nepadarys, šeima nukentės finansiškai: mažės išmokos ir trumpės atostogos.
Gyventojai piktinasi siūlymu leisti biudžetininkams dirbti 4 dienas: „O kuo kiti tėveliai kitokie?“
Keturių dienų darbo savaitė tėvams gali tapti realybe. Seime kelią skinasi siūlymas leisti darbuotojams, auginantiems bent vieną vaiką, dirbti ne penkias, kaip šiuo metu įprasta, o keturias darbo dienas per savaitę. Tiesa, tokią privilegiją valdantieji siūlo biudžetinėse įstaigose dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus iki 3 metų, o štai privačiose įmonėse plušančios šeimos liktų prie suskilusios geldos.
Darbuotojus ginančios profesinės sąjungos ragina nediskriminuoti tėvų.
Žmonės pritaria naujai tvarkai dėl išmokų vaiko priežiūrai: „Pas mamą tas kūdikis auga, o ką tas tėvukas?“
Jau netrukus gali keistis vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo tvarka. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikina, kad tėvai galės rinktis prižiūrėti vaikus dvejus metus ar pusantrų. O vyrai privalomai turės išeiti dviejų mėnesių atostogų – jei to nepadarys, šeima nukentės finansiškai: mažės išmokos ir trumpės atostogos.
Tiesa, opozicija atkerta, kad valdžia kišasi į šeimos santykius ir nurodinėja, kuriam laikui vyrai turėtų rūpintis vaikų priežiūra.
Pokyčiai jau netrukus: štai, kaip keistųsi vaikų priežiūros išmokos bei trukmė
Vyriausybė palaimino naują vaiko priežiūros išmokų tvarką, o pagal ją vyrai bent du mėnesius būtinai turės išeiti tėvystės atostogų ir prižiūrėti vaikus, kitaip šeima praras išmokos dalį. Tiesa, ne visi tėvai tokiais valdžios užmojais patenkinti – ragina valdžią mažiau kištis į šeimos reikalus.
Keisis ir vaiko priežiūros atostogų trukmė ir išmokų skaičiavimas. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, nauja vaiko priežiūros išmokų tvarka bus finansiškai palankesnė.
Pasiūlymų, kaip gerinti gyvenimą šeimoms – vis daugiau, bet ar nenukentėtų dėl to algos?
Seime viena po kitos pilasi idėjos, kaip palengvinti gyvenimą šeimoms. Šį kartą plenarinėje salėje buvo atsidūręs projektas daugiavaikiams tėvams skirti papildomas penkias atostogų dienas per metus. Nors ši mintis palaikymo Seime nesulaukė, ką apie tokias idėjas mano gyventojai ir ekonomistai? Esą dėl to gali mažėti darbdavių noras priimti daugiavaikius tėvus, atitinkamai ir jų alga.
Kristinos šeimoje – daug laimės ir šypsenų. Vos prieš savaitę pasaulį išvydo mažoji Patricija.
Lietuvoje vis daugiau vyrų prižiūri vaikus: tai tapo normalu?
Lietuvoje daugumoje šeimų gimus vaikui, jo priežiūros atostogų labiau linkusios eiti moterys nei vyrai. Visgi pastaraisiais metais, kaip teigia kai kurie specialistai, tai po truputį keičiasi – atsiranda kiek daugiau šeimų, kuriose kūdikį prižiūrėti renkasi būtent vyrai.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje tėvystės išmokas vyrai dažniau renkasi tada, kai vaikui sueina vieneri – tokių atvejų Lietuvoje 2019 metais užfiksuota beveik 8 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA
Naujausia apklausa: tik trečdalis vyrų sutiktų išeiti vaiko priežiūros atostogų
Naujausios apklausos rodo, jog lietuviai pritaria minčiai, kad tėčiai turėtų rūpintis ir prižiūrėti savo mažus vaikus, bet išeiti vaiko priežiūros atostogų sutiktų tik trečdalis apklaustų vyrų. Ką apie tai mano patys tėčiai ir kodėl psichologai vyrams patartų vaikų auklėjimo ir priežiūros neperleisti moterims?
Kol Mindaugo žmona dirba, vyras dienas leidžia kartu su vaikais. Jau daugiau nei trejus metus jis – vaikų priežiūros atostogose.
Nėščios moterys prarado išmokas: viskas baigsis teismuose?
Spalio pabaigoje įsigaliojo naujoji motinystės išmokų įstatymo pataisa. Pagal naująją tvarką, moterys, kurios nėštumo metu nedirbo, bet turi reikiamą darbo stažą, išmokų negaus. Ši žinia sujaudino daugybę būsimų mamų, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių besilaukdamos neturėjo darbo. Teisininkai tikina, kad greitai priimta ir akivaizdžiai neapgalvota įstatymo pataisa pažeidžia teisėtus moterų lūkesčius, todėl jos drąsiai gali kreiptis teismą.
Vaikų priežiūra ir darbas: ko darbovietėse pasigenda tėvai?
Atlikus viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų apklausą, paaiškėjo priežastys, kurios paskatintų grįžti į darbą net ir pirmaisiais vaiko auginimo metais. Tuo metu darbdaviai sako, jog darbuotojai turintys mažamečių vaikų turi būti itin naudingi įmonei, kad būtų svarstoma jų kandidatūra. Kaip teigia, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovas Donatas Paulauskas, tarnybos organizuotoje apklausoje dalyvavo, kone 1300 respondentų.
Tikėjosi didesnių „Sodros“ išmokų, tačiau nepastebėjo vieno „bet“
Nuo sausio pasikeitus motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydžiui, tikėtasi, kad didesnės pajamos pasieks visus tėvus. Vis dėlto daugiau tikėtis gali tik žemiausias pajamas uždirbantieji. Dar prieš 2018 metus „Sodra“ pranešė, kad keičiasi minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos. „Nuo 2018 m. minimali motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmoka negalės būti mažesnė nei 6 bazinės socialinės išmokos.
Antro vaikelio besilaukianti mama: kodėl valstybė iš manęs atims vieno vaiko pinigus?
Rašytoja ir dizainerė Jurga Lukoševičienė, auginanti pusantrų metukų dukrytę, po kelių mėnesių laukia šeimos pagausėjimo. Viskas būtų puiku, tačiau Jurga sužinojo, kad išmokos už antra vaikelį nesisumuos su pirmo vaikučio išmokomis – vaikų, kaip ir išlaidų, daugėja, tačiau parama iš valstybės nedidėja. Mamai tokia tvarka pasirodė visai nelogiška. „Sistema tokia, kad, kai susilauki pirmo vaiko, tau valstybė duoda arba metus arba dvejus išmokas. Aš pasirinkau dvejus metus.
Tėvystės atostogų išėjęs J. Panka: antrais metais namuose su vaiku galėtų likti tėtis
Rugpjūčio mėnesį politiko, Tautininkų sąjungos vadovo šeimą aplankė gandrai, ir dabar mėnesio tėvystės atostogų išėjęs vyras beveik visą savo laiką skiria sūneliui bei svarsto, kas paskatintų daugiau tėčių imti tėvystės atostogas. Dar nė mėnesio neturinčio Augustino tėčiu „dirbantis“ politikas tėvystės atostogų išėjo jau antrą kartą. „Vyresniajam, Vaitautui dabar jau treji. Kai susilaukėme jo, taip pat pirmą mėnesį buvau išėjęs tėvystės atostogų.
Grįžti į darbą po motinystės atostogų
Tai – tikras iššūkis daugeliui mamų. Nesvarbu, ar grįžtate po 2 metų, ar vos po 2 mėnesių pertraukos. Jūsų asmeninis gyvenimas pasikeitė iš esmės. Tad keisis ir darbo rutina. Kaip sugrįžimą padaryti lengvesniu? Štai 7 rekomendacijos, kurios šį stresų kupiną laikotarpį padarys sklandesnį. 1. Į darželį – prieš darbelį. Tai reiškia, kad kūdikio priežiūra vertėtų pasirūpinti dar iki grįžtant prie darbų.
Motinystės atostogos: kaip po jų grįžti į darbą
Kaip grišti po motinystės atostogų į darbą. Tai – tikras iššūkis daugeliui mamų. Nesvarbu, ar grįžtate po 2 metų, ar vos po 2 mėnesių pertraukos. Kaip sugrįžimą padaryti lengvesniu? Štai 7 rekomendacijos, kurios šį stresų kupiną laikotarpį padarys sklandesnį.
Tai – tikras iššūkis daugeliui mamų. Nesvarbu, ar grįžtate po 2 metų, ar vos po 2 mėnesių pertraukos. Jūsų asmeninis gyvenimas pasikeitė iš esmės. Tad keisis ir darbo rutina.
Vaikai – prabanga, kurią ne kiekviena šeima „įperka“? (I dalis)
Vaikelio gimimas šeimai – didelis džiaugsmas. Ypač kai jis lauktas, kai jo atėjimui kruopščiai ruoštasi. Bet tai ir nauji rūpesčiai, nemigos naktys. O pastaruoju metu vis dažniau girdime sakant, kad vaikai tampa prabanga, kurią ne visi gali sau leisti, nes reikia nemažai investicijų, kurios dažnai šeimai beveik nepakeliamos.
Nepaisant vienų iš ilgiausiai ES apmokamų vaiko priežiūros atostogų, absoliuti dauguma lietuvių mano, kad vaikus Lietuvoje auginti nėra lengva, o 36 proc.
M. Williams išeina „motinystės atostogų“
Pastaruoju metu itin aktyviai ir produktyviai kine dirbusi aktorė Michelle Williams teigia ketinanti padaryti trumpą pertrauką karjeroje ir išeiti „motinystės atostogų“.
Aktorė pasakoja nusprendusi, kad jau pats laikas kiek pailsėti ir daugiau laiko skirti savo šešerių metų dukrelei Matildai, todėl ateinančius kelis mėnesius neketina imtis jokių naujų vaidmenų ir įsipareigojimų.
Kol kas M. Williams itin aktyviai dirba prie reklaminės filmo „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ kampanijos.
Antraisiais vaiko auginimo metais pradėjus dirbti, „Sodros“ pašalpa nemažės
Nuo liepos 1-osios keičiasi motinystės (tėvystės) pašalpų dydis ir mokėjimo tvarka, kuri tėvams atriš rankas ir leis anksčiau ar laipsniškai sugrįžti į darbo rinką, pamažu didinti darbo krūvį, gauti papildomų pajamų, tačiau kartu neprarasti ir „Sodros“ mokamos pašalpos.
Jei vienas iš tėvų nuspręs motinystės (tėvystės) pašalpą gauti iki vaikui sueis vieneri metai, jam bus mokama 100 proc. kompensuojamojo užmokesčio siekianti pašalpa.
Vaikus auginantiems tėvams – palankesnės grįžimo į darbo rinką sąlygos
Iki šiol vaiko priežiūros atostogose buvę tėvai turėjo rinktis: gauti motinystės (tėvystės) pašalpą arba gauti kitų draudžiamųjų pajamų. Tokia dilema iškildavo, nes bet kokios papildomos draudžiamosios pajamos mažindavo išmokamos pašalpos dydį.
Siekia išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus
Verslininkai ir politikai turi vienyti jėgas, kad Lietuvoje būtų išsaugomi kvalifikuoti darbuotojai. Todėl, anot šalies vadovės, būtina susilaikyti nuo progresinių mokesčių, kurie labiausiai ir paliestų vidutinės bei aukštos kvalifikacijos darbuotojus.
Pokriziniam verslui atsitiesti, anot Prezidentės, būtina išlaikyti kvalifikuotus specialistus.
Vaikus auginantiems tėvams – galimybė gauti ir pajamų, ir pašalpą
Vaikus auginantiems tėvams pašalpa nebus mažinama dėl atlygio, jei darbas pagal autorinę sutartį buvo atliktas iki atostogų. Tai numatyta trečiadienį Seime priimtoms Ligos ir motinystės įstatymo pataisoms.
ES direktyva leis motinoms ilgiau rūpintis vaikais
Vaiko ir tėvų ryšys pirmaisiais gyvenimo mėnesiais – ypatingai svarbus, todėl naujoji Europos Sąjungos (ES) direktyva užtikrins motinų teisę ir galimybę ilgiau rūpintis vaikais nebijant netekti pajamų ir darbo vietos, teigia Europos Parlamento (EP) narė Radvilė Morkūnaitė. Trečiadienį europarlamentarai pritarė siūlymui pailginti minimalias apmokamas motinystės atostogas visoje ES nuo 14 iki 20 savaičių.
ES didina biudžetą ir ilgina motinystės atostogas
Šiandien ES įstatymų leidėjai nubalsavo už bendrijos 2011 metų biudžeto padidinimą 5,9 proc., nepaisant vyriausybių protestų dėl to, kad biudžeto didinimas yra nepriimtinas ekonominių sunkumų laikotarpiu, rašo „The Daily Mail“.
Po įtempto balsavimo Europos Parlamentas nustatė, kad kitų metų ES biudžetas sieks 130,1 mlrd. eurų. Didžioji dalis ES vyriausybių atstovų sutiko, kad išlaidos būtų padidintos 2,9 proc., kiti gi manė, kad jis neturėtų būti keičiamas.
Edite Estrela: Motinystė – paslauga visuomenei
Minimalus mokamų motinystės atostogų pailginimas nuo 14 iki 20 savaičių ir bent dvi savaites trunkančių tėvystės atostogų įtvirtinimas visoje Europos Sąjungoje – pagrindiniai europarlamentarės Editos Estrelos pranešime dėl motinų saugos ir sveikatos numatyti siūlymai.