monopolija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „monopolija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „monopolija“.
Kaune – karas dėl šiukšlių: prabilta apie neva apgaulingas schemas
Kaune – karas dėl šiukšlių. Mieste atliekas tvarkanti įmonė kaltina pakaunės bendrovę, kad ši braunasi į miestą ir iš didelių įmonių veža ne tik leistinas šiukšles, bet ir komunalines atliekas. O klientus esą vilioja pasiūliusi keliais centais pigesnius tarifus. Prabilta ir apie neva apgaulingas schemas, tačiau konkurentai tokius įtarimus neigia.
Kaune verda aistros, primenančios populiaraus televizijos serialo „Sopranai – mafijos kronika“ peripetijas. Tik ne dėl mafijos, o dėl šiukšlių.
Seimas imasi kredito unijų veiklos pertvarkos
Seimas pradeda svarstyti įstatymų pataisas, kuriomis siekiama sustiprinti kredito unijų finansinę padėtį, paskatinti jų veiklos konsolidavimąsi, taip pat griežiau reglamentuoti investicijas vertybinių popierių rinkoje. Parlamentarai antradienį po pateikimo priėmė svarstyti ir Biudžeto ir finansų komiteto, ir „darbiečių“ Raimundo Markausko, Sergejaus Ursulo ir Dariaus Ulicko parengtas alternatyvias Centrinės kredito unijos bei Kredito unijų įstatymų pataisas.
Siūlo automobilių savininkams patiems spręsti, kur atlikti techninę apžiūrą
Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pateikė Seimui Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, jos liberalizuotų ir sumažintų privalomos techninės apžiūros kainas. Parlamentarų pateiktos pataisos panaikintų techninių apžiūrų paslaugų monopoliją ir leistų atlikti privalomąsias technines apžiūras akredituotoms įmonėms.
Kova su monopolijų piktnaudžiavimu stiprėja
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku aptarė konkurencijos stiprinimą tarp energiją gaminančių ir komunalines paslaugas teikiančių įmonių bei vykdomus tyrimus dėl galimų pažeidimų biokuro rinkoje. Pasak šalies vadovės, Konkurencijos taryba tapo aktyvesnė ir profesionalesnė, kova su monopolijų piktnaudžiavimu ir neteisėtais susitarimais stiprėja ir duoda konkrečių rezultatų.
Deimantai auksu nežiba
Ilgą laiką paslaptyje ir monopolyje skendėjęs deimantų pasaulis pamažu atsiveria investuotojams. Tačiau ši briliantų žaliava per daug įmantri, kad taptų naujuoju investuotojų auksu. Deimantų kainų šuolis pastaraisiais metais – žymus. Nuo 1999 iki 2011 metų trijų karatų deimantų kaina pakilo 145 procentais. Kaip ir aukso, taip ir deimantų kainos augimą paskatino finansų krizė, po kurios gelbėdamiesi nuo infliacijos investuotojai pasinėrė į alternatyvas.
Dėl ko nerimauja turtingiausias pasaulio žmogus
Meksikos milijardierius Carlosas Slimas rizikuoja prarasti turtingiausio pasaulio žmogaus titulą, nes Lotynų Amerikos valstybės siekia panaikinti jo dominavimą telekomunikacijų rinkoje, o investicijos Europoje neatnešė lauktų rezultatų, rašo „Bloomberg“. Griežtina kontrolę Praėjusią savaitę C. Slimo pranašumas prieš antrą turtingiausią pasaulio žmogų Billą Gatesą sumažėjo iki 4,8 mlrd. JAV dolerių. Tai buvo mažiausias skirtumas per pastaruosius metus.
Visų su šildymu susijusių problemų sprendimas – valstybinis šilumos ūkio valdymas
Vykstant debatams televizijoje, kokiu būdu mažinti kosmines centralizuoto šildymo kainas, sunku žiūrėti į savimi pasitikinčių kai kurių personų veidus, reiškiančius didžiulį dirbtinį susirūpinimą. Juk tai jie, puikiai žinodami pasekmes, visomis įmanomomis priemonėmis siekė monopoliniuose centralizuoto šildymo ūkiuose įtvirtinti privatininkų valdymą. Suprantama, privatizacija šiuose sektoriuose jų tikslams būtų dar geresnis variantas, tačiau to siekti jie dar nedrįso.
A. Sekmokas: valstybinės institucijos nesusidoroja su šilumos ūkiu
Energetikos ministrą Arvydą Sekmoką nustebino Konkurencijos tarybos išvada, kad siūlomas šilumos tiekimo veiklos perėmimas valstybės žinion sukurtų monopoliją ir ribotų konkurenciją. Pasak ministro, ten, kur yra natūrali monopolija, daugiau monopolijos atsirasti negali.
„Ar dabar nėra monopolijos šilumos sektoriuje? Natūrali monopolija savaime reiškia, kad konkurencija praktiškai čia nėra įmanoma. Juk niekam nešovė į galvą šalia šilumos trasos tiesti alternatyvų vamzdyną.
Valstybinė ligonių kasa su monopolija ketina kovoti esminėmis pertvarkomis
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuo 1997-ųjų yra įpareigota kasmet vykdyti centralizuotus vaistų ir medicinos pagalbos priemonių viešuosius pirkimus.
Analizuojant metinius centralizuotų vaistų pirkimo vaistų rezultatus, aiškėja tendencija, kad pagrindinė perkamų vaistų dalis įsigyjama iš monopolininkų.
„Gazpromui“ laikas sunerimti? (II)
Pirmoje straipsnio dalyje buvo kalbama apie būtinybę „Gazpromui“ ieškoti alternatyvų prekybai su Europa, jis tą ir daro. Pastarojo meto įvykiai tik patvirtina tokio elgesio pagrįstumą.Čia neverta dar kartą rašyti apie trečiąjį energetinį paketą ir tai, kaip jis erzina „Gazpromą“ (Kremlių). Tačiau tuo viskas nesibaigė.
REKLAMA
REKLAMA
Lemtingas mūšis: „Gazprom“ prieš Europos Komisiją
Europos Komisijos (EK) vykdomas „Gazprom“ veiklos tyrimas Rusijos valdžios kontroliuojamai dujų kompanijai yra išties rimtas. Tai nėra paprastas pasiteiravimas. Tai yra antimonopolinis tyrimas, vykdomas Konkurencijos generalinio direktorato (KGD). Kaip jau žino „Microsoft“, ši tarnyba niekada nepasiduoda ir nėra linkusi pralaimėti.
V. Putinas pasirašė dekretą, skirtą apsaugoti valstybines bendroves
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, pagal kurį be šalies vyriausybės sutikimo strateginėms valstybės valdomoms bendrovėms draudžiama sutekti informaciją užsienio valdžios atstovams, informuoja BBC. Valstybinės bendrovės Rusijos valdžios leidimą turės gauti ir norėdamos keisti su užsienio subjektais pasirašytose sutartyse nurodytą kainodarą.
Lietuvos ir Estijos energijos rinkos laukia Latvijos sprendimų
Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei užtikrinti skirtų sprendimų sėkmė nemažai priklausys nuo Latvijos pozicijos. Tolimesni šios valstybės žingsniai energetikos sektoriuje gali turėti įtakos tiek energijos kainai, tiek greitesniam Baltijos šalių įsijungimui į bendrąją Europos rinką. Tokią nuomonę išdėstė Estijos ambasadoje vykusioje diskusijoje „Energijos mainų vystymas Lietuvoje“ dalyvavę energijos pardavėjai ir analitikai.
Ignalinos meras: jeigu būtume nieko nedarę, šilumos kaina dabar siektų 70 ct/kWh
Ignalinos šilumos ūkio situacija prieš kurį laiką buvo itin sudėtinga, nes kaip teigia jos miesto meras Bronius Ropė, miestas itin daug sunaudodavo dyzelino kuro.
„Jo suvartodavome apie 6 tūkst. tonų ir kada kainos pradėjo dramatiškai kilti, situacija buvo labai sudėtinga“, - savojo miesto patirtimi dalijosi B. Ropė.
Reikalaujama nubausti „Gazprom“ už dujų tiekimo Europai nutraukimą
Per penktadienį vyksiantį Rusijos vyriausybės posėdį šalies dujų bendrovė „Gazprom“ gali sulaukti griežtos kritikos. Rusijos energetikos ministerijos duomenys patvirtina, kad Rusijos dujų monopolija per žiemos šalčius nutraukė tiekimą Europai, praneša laikraštis „Kommersant“.
Kompanija susiduria su problemomis ir šalies viduje. Ministerijos duomenimis, metų pradžioje Rusijos vartotojus nuo deficito gelbėjo atsargos požeminėse saugyklose ir nepriklausomi dujų gamintojai.
Tvarkiečiai užsimojo sutramdyti maisto monopolininkus
Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis ir jo pavaduotojas Almantas Petkus pakartotinai su pataisomis užregistravo Kainų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą, kuriuo siūlo užkirsti kelią prekybininkams siekti nežaboto pelno, nemotyvuotai didinant maisto produktų kainas.
V. Romanovo „perlai“ – interneto lankytojų teismui
Savaitgalį partiją įkūrusio verslininko Vladimiro Romanovo pasirodymas nacionalinio transliuotojo eteryje sukėlė ažiotažą. Į internetą įkelta Lietuvos televizijos pirmadienio „Dienos tema“, netikėtai pasibaigusi keiksmažodžiu, per parą buvo peržiūrėta beveik 13 tūkst. kartų.
Klaipėdos pramonininkai nepritaria atliekų tvarkymo sistemos privatizavimui
Klaipėdos pramonininkų asociacija nepritaria Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimui, kuris gali komplikuoti šiandien gerai veikiančią atliekų tvarkymo sistemą ir sudaryti sąlygas atsirasti vienai nevaldomai verslo monopolijai ypač jautrioje visuomeninio gyvenimo srityje.
Pramonininkų teigimu, siūlomas projektas sukuria realias prielaidas visos regioninės atliekų tvarkymo sistemos griovimui Lietuvos mastu.
„Gazprom“ įgijo visą Baltarusijos dujų perdavimo įmonės kontrolę
Naujai pasirašyta sutartimi rusų bendrovė įgijo visą Baltarusijos dujų perdavimo įmonės kontrolę.
Pasak Rusijos energetikos ministro, tai dujų ginčo tarp Maskvos ir Minsko pabaiga.
Už likusią pusę Baltarusijos dujų perdavimo įmonės „Beltrangaz“ akcijų „Gazprom“ sumokėjo 6,5 milijardo, skaičiuojant litais.
Už tai Baltarusija gavo ir nuolaidų. Minskas iš pradžių mokės tokią pačią kainą už dujas kaip ir Rusijos vartotojai.
ES supurtė „Gazprom“ Lietuvos prašymu?
Europos Sąjungos (ES) konkurencingumo tarnyba atliko kratas Rusijos energetikos bendrovės „Gaprom“ padaliniuose, esančiuose ES šalyse, bei susijusiose bendrovėse. Ne išimtis ir „Lietuvos dujos“, kurių 37,1% akcijų valdomos šios Rusijos bendrovės.
Neteisėti veiksmai rinkoje, galintys pakenkti konkurentams, įtarimai užkertant kelią prie vamzdynų prisijungti kitoms įmonėms, pastangų plėsti tiekėjų tinklą apsunkinimas – pagrindiniai tarnybos tyrimo klausimai.
Elektros tiekimo iš Rusijos nutraukimą A. Lukašenka pavadino „nepadoriu“
Rusija, užblokavusi elektros energijos tiekimą Baltarusijai dėl Minsko įsiskolinimo elektros eksporto monopolijai „Inter RAO“, pasielgė nepartneriškai. Tai pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, praneša „Interfax“.
„Tai nepadoru Baltarusijos atžvilgiu. Taip elgtis negalima“, – sakė A. Lukašenka.
Baltarusijos prezidentas pripažino, kad Minskas yra įsiskolinęs Rusijai. „Nesuspėjame apmokėti, yra tam tikrų problemų.
„Gazprom“ padidins dujų eksportą
Rusijos dujų monopolija "Gazprom" šiemet dujų eksportą padidins maždaug 22 proc., ketvirtadienį sakė bendrovės vadovas Aleksejus Mileris, informuoja "RIA Novosti".
"Šiemet mes tikrai padidinsime dujų eksportą maždaug 22 proc.", - sakė A. Mileris ir pridūrė, kad pernai bendrovės dujų eksportas sudarė 140 mlrd. kubinių metrų dujų.
Gegužę "Gazprom" 30 proc. padidino eksportą į Europą.
Vyriausybė imasi naikinti FNTT monopolį
Ministrų kabinetas svarsto, kaip pažaboti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) monopolį disponuojant informacija apie pinigų srautus.
Siūloma, kad FNTT informacija dalytųsi su Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės saugumo departamentu ir Mokesčių inspekcija, praneša LTV „Šiandien“.
Po aukščiausių šalies vadovų kritikos iš FNTT vadovo posto traukiasi Romualdas Boreika.