mokslas ir žmogus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslas ir žmogus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslas ir žmogus“.
NASA paleis išmaniaisiais telefonais valdomus mažus palydovus?
Praėjusį penktadienį NASA atstovai pranešė, jog projekto „PhoneSat“ rėmuose vykdomų tyrimų tikslas yra sukurti palydovą, kuris būtų valdomas įprastinei plataus vartojimo rinkai skirtu išmaniuoju telefonu.
Tokio tipo palydovai būtų greičiausiai kubo formos, o juose būtų naudojami ir kiti daugeliui vartotojų įprasti komerciniai elektronikos komponentai.
Robotas „Curiosity" pajudėjo Marso paviršiumi
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) robotas „Curiosity“ pagaliau pajudėjo Marso paviršiumi, skelbia BBC.
Šešiaratis robotas, kuris į Raudonąją planetą nusileido prieš dvi savaites, pajudėjo į priekį 4,5 metro, pasisuko pagal laikrodžio rodyklę 120 laipsnių kampu ir pavažiavo atbuline eiga 2,5 metro. Manevrui atlikti buvo sugaištos penkios minutės, o dar dešimt prireikė užfiksuoti pirmąsias per istoriją roboto vėžes Marso paviršiuje.
„Nieko nėra svarbiau.
Drovūs žmonės geriau įskaito neigiamas emocijas slepiančias veido išraiškas
Tyrimas atskleidė, kad drovuoliams būdingas geresnis gebėjimas atpažinti veido išraiškose slypinčias emocijas. Tyrimo metu drovūs jaunuoliai geriau atpažino liūdesio ir baimės išraiškas veide palyginti su kitais ne tokiais droviais dalyviais.
Tyrimo rezultatus jo autorė Laura Graves O'Haver, doktorantūros Ilinojaus universiteto Karbondeile studentė, vadina pribloškiančiais. Juk ankstesnis darbas rodė visai priešingai: drovūs žmonės veido išraiškas linkę interpretuoti klaidingai.
Ukrainos mokslininkai: gyvenimo trukmė priklauso nuo gimimo mėnesio
Ukrainos mokslininkai ištyrė žmogaus gyvenimo trukmės ryšį su mėnesiu, kurį jis gimė, pranešė šalies gerontologijos instituto atstovai.
'Mūsų tyrimai parodė, kad žmonės, gimę gruodį, gyvena 2,5 metų ilgiau nei tie, kurie pasaulį išvydo balandį-gegužę, - sako epigenetikos laboratorijos vėdėjas Aleksandras Vaisermanas. - Tai paaiškinama tuo, kad moterys gruodį gimusius vaikus nešioja visą vasarą ir rudenį, kai daug saulės, daržovių ir vaisių.