mokinio krepšelis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokinio krepšelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokinio krepšelis“.
Vieni vaikai pinigų būreliams gauna, kiti – ne: tenka mokėti 20 eurų daugiau
Įvairūs būreliai vaikams ir jaunimui yra itin svarbi jų ugdymo dalis. Vis tik užsiėmimų kainos kyla kiekvienais metais – šiemet kai kur pakilo 5 ar net 14 eurų per mėnesį. Šiuo atveju padėtų visiems vaikams siūlomas dalinis finansavimas, tačiau ne visi būreliai pasiryžta tą suteikti.
Tėvai pasidalino, kad geri būreliai gali nekainuoti ir 10 eurų per mėnesį, tačiau didžioji dalis atsieina bent 30 eurų, kiti siekti ir 70 eurų.
Prekybininkai: kuprinės krepšeliui šiemet turėtų pakakti iki 100 eurų
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai šiemet suruošti moksleivius į mokyklą kainuos brangiau nei pernai, sako prekybininkai – anot jų, kuprinėms ir visoms būtinoms kanceliarinėms prekėms turėtų užtekti 60–100 eurų: pigiausios kuprinės kainuoja 30-40 eurų, dar tiek pat kainuos įvairios kanceliarinės prekės.
Irena Baranauskienė. Mokinio krepšelis priklauso mokiniui, o ne mokyklai
Pastaruoju metu pasirodė daug visuomenę klaidinančios informacijos apie nevalstybinių mokyklų finansavimą iš valstybės biudžeto.
Tai neteisinga formuluotė. Finansavimą gauna mokinys, bet ne mokykla!!!
Mokiniui išėjus į kitą mokyklą, pinigai „išeina“ paskui mokinį. Jie mokykloje nelieka.
Teigti, kad nevalstybinių mokyklų mokiniai finansavimą gauna valstybinių mokyklų sąskaita, yra tiesiog nepadoru.
Mokykloms – dar viena finansinė pertvarka
Siūloma keisti mokyklų finansavimo modelį – būtų iš dalies atsisakoma vadinamojo mokinio krepšelio. Vyriausybė trečiadienį pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisas, pagal kurias dalis ugdymo lėšų būtų skaičiuojamos ne pagal kiekvieną mokinį, o pagal klasių skaičių ir dydį. „Sparčiai mažėjant mokinių klasėse, mokinio krepšelis nebėra tinkamiausias finansavimo būdas, jis nebeatitinka mokyklų poreikių.
Pabėgėliams – 30 proc. didesnis mokinio krepšelis
Į Lietuvą atvykstančius pabėgėlius mokysiančios bendrojo lavinimo ugdymo įstaigos už jų mokymą turėtų gauti 30 proc. daugiau lėšų nei už kitų vaikų ugdymą. Vyriausybė šią savaitę turėtų patvirtinti Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymą, pagal kurį mokiniui, kuris yra iš pabėgėlių šeimos, būtų skiriamas 30 proc. didesnis mokinio krepšelis.
Nuo sausio penkiose savivaldybėse įvedamas eksperimentinis klasės krepšelis
Nuo sausio penkiose Lietuvos savivaldybėse mokinio krepšelį pakeis nauja finansavimo metodika - klasės krepšelis. Trečiadienį Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) metodiką patvirtinusi Vyriausybė konkrečių savivaldybių kol kas neskelbia. Eksperimentui įgyvendinti nuo 2016 metų sausio 1 dienos skiriama 3,75 mln. eurų. Pagal šią metodiką, bendrojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo finansavimo principas bus kitoks negu mokinio krepšelio.
Audronė Pitrėnienė: problemas dėl mokinio krepšelio perskirstymo turi spręsti pačios savivaldybės
Vilniui pageidaujant, kad mokinio krepšelio lėšos būtų peržiūrimos kas mėnesį, o ne kartą metuose, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigia, kad problemas perskirstant lėšas ugdymo įstaigoms turi spręsti pati savivaldybė.
Vilniaus savivaldybė prašo ŠMM pakeisti mokinio ir darželinuko krepšelio skyrimo tvarką
Vilniaus savivaldybė prašo Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pakeisti mokinio ir darželinuko krepšelio skyrimo tvarką, kad lėšas vaikui perėjus į kitą įstaigą būtų galima perkelti ne kartą metuose, o kas mėnesį.
Mokinio krepšeliai turi būti skirstomi kitaip?
Birželio mėnesį 100 EUR kompensacijas tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, patvirtinusi Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, prašydama peržiūrėti mokinio krepšelio lėšų perskirstymo tvarką. Savivaldybės teigimu, patvirtinus 100 EUR kompensacijas, pastebimai padidėjo vaikų (mokinių) judėjimas tarp privačių ir valstybinių ugdymo įstaigų. Todėl esama Vyriausybės nustatyta krepšelio perskirstymo metodika tampa nebeefektyvi.
Mažinant bendrą švetimo finansavimą, norima didinti mokinio krepšelį
Mokinio krepšelį kitąmet siūloma didinti 18 eurų iki 998 eurų - tai numatyta 2016 metų biudžeto projekte. Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento laikinoji direktorė Kristina Markelienė BNS sakė, kad mokinio krepšelio didėjimas susijęs su minimalios algos didinimu, kultūrininkų algų didėjimu. „Augimas yra dėl kultūros darbuotojų darbo apmokėjimo - bibliotekininkams padidinti atlyginimai nuo 2015 metų liepos 1 dienos ir į krepšelį įeina visiems 2016 metams didinimo suma.
REKLAMA
REKLAMA
Darbo partija siūlo atsisakyti mokinio krepšelio sistemos
Darbo partija siūlo atsisakyti mokinio krepšelio. Šiuos planus Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė ketina artimiausiu metu pristatyti koalicijos partneriams. Darbiečiai siūlo vietoje mokinio krepšelio įvesti vadinamuosius klasės komplektus, kai finansavimas skiriamas ne kiekvienam mokiniui atskirai, o visai klasei. Anot L. Graužinienės, taip būtų išspręstos problemos, atsiradusios dėl ydingos, kelis metus galiojančios mokinio krepšelio sistemos.
Streikuoti žada per šimtą ugdymo įstaigų
Šią savaitę vyksiantis pedagogų streikas apims bent 107 ugdymo įstaigas - mokyklose dviejų pirmų pamokų neves dalis pedagogų, porą valandų nuo darbo pradžios vaikų nepriims dalis darželių auklėtojų, neformaliojo švietimo įstaigose dalis pedagogų nedirbs dvi valandas nuo jų darbo pradžios. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sakė negalintis tiksliai pasakyti, kiek mokytojų prisijungs prie protesto akcijos ketvirtadienį.
Reitingai atskleidžia švietimo reformų klaidas
Praeitą savaitę paskelbti Lietuvos mokyklų reitingai visuomenei sukėlė begalę klausimų – kodėl vienos mokyklos ir aukštosios yra vertinamos geriau, kitos – prasčiau. Ką rinktis studijuoti abiturientams, į kokią mokyklą nešti mokinio krepšelį ir pan.
Švietimo reformos – be pabaigos
Per 20 metų švietimo srityje nuolat reformuojama viskas – vertinimai, egzaminavimai, karpomas mokyklų tinklas. Kada baigsis eksperimentai? Prieš du dešimtmečius kalbėta apie tautinę mokyklą, buvo net jos samprata. Vėliau paaiškėjo, kad tautiškumas nebėra madingas, tad jo mokyklose, ko gero, mažiau nei sovietmečiu.
Vyriausybė pakoregavo mokinio krepšelio metodiką
Ministrų kabinetas posėdyje trečiadienį sutarė pakeisti metodiką, pagal kurią skirstomos lėšos mokykloms.
Pasak Švietimo ir mokslo ministro, pakeitimais siekiama išsaugoti mažas mokyklas, daugiau lėšų skirti psichologams mokyklose.
Naujovės įsigalios nuo 2014 metų.
Mokyklose pritrūkta pinigų mokytojų atlyginimams
Kai kuriose šalies bendrojo lavinimo mokyklose pritrūkta pinigų mokytojų atlyginimams, rašo "Respublika". Prieš Naujuosius metus mokytojams išmokėti tik avansai, o viso atlyginimo už gruodį pedagogai sulauks tik šį mėnesį. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą atlyginimai darbuotojams už dvyliktą mėnesį turi būti mokami tais pačiais kalendoriniais metais.
Lėšų sutaupyta, bet mokytojų algoms – pritrūko
Kai kuriose šalies bendrojo lavinimo mokyklose pritrūkta pinigų mokytojų atlyginimams, rašo „Respublika“. Prieš Naujuosius metus mokytojams išmokėti tik avansai, o viso atlyginimo už gruodį pedagogai sulauks tik šį mėnesį. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą atlyginimai darbuotojams už dvyliktą mėnesį turi būti mokami tais pačiais kalendoriniais metais.
Mokinio krepšelio lėšomis mokamos algos mokytojams?
Valstybės kontrolei atlikus tyrimą dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo, paaiškėjo, kad mokyklose dažnai lėšos naudojamos ne mokymo procesui tobulinti, o mokytojų atlyginimams išmokėti, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.
Valstybės kontrolė: savivaldybės mokinio krepšelio lėšas naudoja ūkio reikmėms
Valstybiniai auditoriai, įvertinę kaip planuojamos ir naudojamos mokinio krepšelio lėšos, nustatė, kad mokinio krepšelio lėšų dydis skaičiuojamas ne pagal mokinių ugdymui reikalingų lėšų poreikį, krepšelio koeficientai buvo per dažnai keičiami.
„Dešimtmetį egzistuojantis švietimo įstaigų finansavimo modelis paremtas mokinio krepšelio principu reikalauja korekcijų“, - sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.
Nuo 2003 m. mokinių skaičius Lietuvoje sumažėjo beveik 150 tūkst.
Mokytojai ir po derybų su ministerijos atstovais streiko idėjos neatsisako
Mokytojų profsąjungos bei Švietimo ir mokslo ministerija sėda aiškintis pedagogų reikalavimų, dėl kurių šie grasina surengti neterminuotą streiką.Tačiau prieš porą savaičių įspėjamąjį streiką surengusi viena iš mokytojų profsąjungų prie derybų stalo atvykti atsisakė.
Susirinkusios profsąjungos ir ministerijos vadovybė kelias valandas bandė rasti išeitį, kad grasinimai surengti neterminuotą mokytojų streiką nevirstų realybe. Įspėjamąjį signalą švietimo bendruomenė politikams jau yra išsiuntusi.
Mokinio krepšelio lėšos – vandens parkui Druskininkuose aplankyti
Alytaus miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Jolanta Kalvaitienė atliko „Sakalėlio“ pradinės mokyklos praėjusių metų finansinį auditą. Jo metu nustatyta trūkumų tikslingai panaudojant mokinio krepšelio lėšas, surenkant pinigus už pailgintos dienos grupes, skirstant pervestą gyventojų pajamų mokesčio dalį, skaičiuojant mokytojams atlyginimus, į apskaitą įtraukiant ilgalaikį turtą.
Švietimo profsąjungos ir ŠMM dvikova: gresia mokytojų streikas
Vasario pabaigoje gali įvykti įspėjamasis 2 val. trukmės švietimo darbuotojų streikas, o nepavykus pasiekti tam tikrų rezultatų, gali grėsti dar vienas neterminuotas mokytojų streikas, tikina Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius.
Viceministras: kodėl lietuviškų ir lenkiškų mokyklų mokytojų atlyginimai turi skirtis?
Spaudoje išplatinta „Wspolnota Polska“ asociacijos iniciatyva parengta ataskaita, kuri paruošta bendradarbiaujant su Lietuvos lenkų sąjunga ir Lietuvos lenkiškų mokyklų mokytojų draugija, savo turiniu nustebino politikus ir visuomenę.
Be daugybės aptariamų aspektų paminėta ir švietimo situacija lenkiškose mokyklose: „Finansinė lenkiškų mokyklų padėtis yra prasta.
„Wspolnota Polska“: lenkai Lietuvoje diskriminuojami švietimo, identiteto ir turtiniais aspektais (atnaujinta 11.30)
Ataskaita parengta „Wspolnota Polska“ asociacijos iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos lenkų sąjunga ir Lietuvos lenkiškų mokyklų mokytojų draugija. 2009 metų gegužė.
Lenkai yra didžiausia tautinė mažuma Lietuvoje. 2001 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 235 tūkst. lenkų (7% visos Lietuvos populiacijos). 31 tūkst. etninių lenkų gyvena Šalčininkų rajone (80% visos rajono populiacijos), 12 tūkst.
Mokinių – mažėja, mokyklų vadovų atlyginimai – beveik kaip mero
Šiuo metu Alytaus miesto savivaldybės taryba rengiasi tvirtinti švietimo įstaigų direktorių tarnybinių atlyginimų koeficientus. Tačiau daugumai jų išliks tie patys, nepaisant, kad rugsėjį į miesto mokyklas atėjo per 600 mokinių mažiau nei praėjusiais mokslo metais.
To priežastis – švietimo ir mokslo ministro įsakyme dėl švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos nustatyti kriterijai jų vadovų atlyginimams.
Siūloma atsisakyti švietimo „krepšelių"
Kartu su švietimo reforma įvesti moksleivio krepšeliai ne kartą tapo aršių diskusijų objektu. Pastaruoju metu pasigirsta siūlymų, ne taip seniai įsigaliojusią tvarką naikinti ir pereiti prie kitokios finansavimo sistemos.
Du mokinio krepšeliai, šimtai ir milijardai
Kaip ir kasmet, Lietuvą apėmęs artėjančių mokslo metų šurmulys. Vieniems jis matomas apsilankius parduotuvėse, kurios į pirmąsias gretas išrikiavo mokyklines prekes. Kitus gi rugsėjis paliečia betarpiškai, kai tenka aprūpinti moksleivį pilna kuprine pirkinių. Tuoj skaičiuosime, kiek kainuoja tėvų nuperkamas „mokinio krepšelis“ - rašikliai, sąsiuviniai, dažai, uniformos. 100, 200 litų, o kartais ir daugiau.
Pirmoko „kuprinei“ – pusė tūkstančio litų
Kiekvienam moksleiviui valstybės skirta vidutinė pinigų suma, vadinama „mokinio krepšeliu“ yra 3310 litų. Vis dėlto, leidžiant vaiką į mokyklą, nepakanka jį aprengti ir į kuprinę įdėti sumuštinį – tėvams tenka lįsti į savo apytuštes pinigines mokinio kuprinei dar ir pripildyti. Prekybos centruose jau prasidėjo mokyklinių prekių išpardavimai, tad „Šiauliai plius“ pasidomėjo, kiek šiemet kainuoja išleisti pirmoką į mokyklą.
Šiaulių savivaldybei gresia grąžinti per du milijonus litų
Mokinio krepšelis plaukė ne pagal paskirtį
Valstybės kontrolė įvertino, kaip Šiaulių miesto savivaldybė 2009 metais panaudojo daugiau nei 95 milijonus litų valstybės biudžeto lėšų, skirtų valstybinėms funkcijoms atlikti. Valstybiniai auditoriai turėjo pastabų dėl 3,7 milijono litų panaudojimo ir Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.
Daugiausiai priekaištų Savivaldybė sulaukė dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo.
Planuojama įvesti darželinuko krepšelį
Nuo naujųjų metų Lietuvoje gali atsirasti darželinuko krepšelis, praneša LNK Žinios.
Toks sprendimas svarstomas dėl lėšų trūkumo. Pavyzdžiui Panevėžio darželiai nežino, ar užteks lėšų iki metų pabaigos. Prasiskolinusi savivaldybė prašo taupyti, bet jau dabar neužtenka lėšų net pedagogų atlyginimams.
Darželiai pritaria pasiūlymui įvesti darželinukų krepšelius.
G.Paluckas: „Krepšelių“ migravimo ypatumai
Ginčai dėl aukštojo mokslo sistemos reformos vis nerimsta. Šalininkai teigia, kad atėjo laikas pertvarkyti „nepažangią ir neefektyvią“ sistemą, tuo tarpu priešininkai yra linkę manyti, kad žygiuojame visai ne į tą pusę, o priimti sprendimai ne tik, kad neišspręs egzistuojančių problemų, bet ir sukurs naujų.
Kaip dažnai būna, „teorinė“ diskusija dalinantis užsienio šalių patirtimi bei įvairiais modeliavimo rezultatais „pražiopsojo“ jau sukauptą patirtį.
Mokykloms – daugiau laisvės naudoti mokinio krepšelio lėšas
Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino naują mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarką. Pagal ją, mokykloms suteikta teisė savarankiškai disponuoti 95 proc. krepšelio lėšų, Savivaldybei – perskirstyti 5 proc. šių lėšų.
Mokyklos krepšelio lėšas naudos darbo užmokesčiui, ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, bibliotekos darbuotojams išlaikyti, psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti, vadovėliams ir kt.
Mokyklos laisviau naudos mokinio krepšelio lėšas
Nuo 2010 m. supaprastinama mokinio krepšelio lėšų skirstymo tvarka – Panevėžio mokyklos nepanaudotus pinigus galės skirti pedagogų darbo užmokesčiui.
Mokykloms taip pat suteikiama teisė savarankiškai disponuoti 95 proc. krepšelio lėšų, o savivaldybės turės teisę perskirstyti tik 5 proc. atskiros mokyklos lėšų. Iki šiol jos galėjo perskirstyti iki 15 proc. šių lėšų.