mokestis už studijas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokestis už studijas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokestis už studijas“.
Studentų laukia permainos: brangs mokslai, bet kils ir stipendijos
Aukštasis mokslas Lietuvoje vėl brangs. Nuo rugsėjo kai kurių specialybių studentai, jei nepaklius į valstybės finansuojamas vietas, už studijas per metus turės pakloti ir pora, ir keliais šimtais eurų daugiau. Dalis studijų programų brangs ir beveik dviem tūkstančiais. Tiesa, tuo pačiu daugės ir valstybės finansuojamų vietų, o kartelė norintiems įstotį į aukštąjį mokslą bus kiek pamažinta.
Gerai besimokantiems studentams bus grąžinta 4,7 mln. eurų įmokų už mokslą
Valstybinio studijų fondo (VSF) valdyba patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina – į studijas investuotas lėšas atgaus 2450 geriausių rezultatų pasiekusių studentų ir alumnų, studijavusių valstybės nefinansuojamose studijų vietose. Kompensacijoms paskirta 4,7 mln. eurų, jie paramos gavėjams bus pervesti dar šiemet, informuoja VSF. Valstybinio studijų fondo tinklalapyje jau galima pateikti prašymus šiai kompensacijai išmokėti.
Studijų kainų mozaika: vieni per metus negaili ir 12 tūkst. eurų, kiti vos tesukrapšto 1000
Būsima orlaivio pilotė Onutė simuliatoriumi mokosi valdyti lėktuvą. Merginai šie, penkti, studijų metai Vilniaus Gedimino technikos universitete, paskutiniai. Ir ji čia ne vienintelė mergina, pasirinkusi tokią specialybę. Ketinančių tapti pilotėmis merginų čia maždaug dešimtadalis. „Čia buvo sena svajonė ir pasirinkau. Tai nėra tik vaikinų specialybė, daug merginų, labai populiaru šiuo metu“, - pasakoja orlaivio pilotavimo 5 kurso studentė Onutė.
Studijų mados keičiasi. Ar verta sunerimti?
Liepos 23 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbė pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus. Šiame etape 61 proc. stojančiųjų rinkosi universitetų studijų programas, 39 proc. – kolegijų. Studijuoti valstybės finansuojamose vietose ar su studijų stipendijomis pakviesta 14 516 asmenų, į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 12 443 stojantieji.
Dėl būtinybės nedelsiant taisyti aukštojo mokslo reformos klaidas
Būtina sudaryti palankesnes sąlygas Lietuvos jaunimui baigti studijas savo Tėvynėje. Lietuvoje vykdoma aukštojo mokslo reforma atsidūrė aklavietėje. Ji iš pat pradžių buvo grindžiama ydinga nuostata, jog pagrindinis mokslo tyrimų ir studijų tikslas yra ne kaupti ir perduoti mokslines žinias, ugdyti apsišvietusią ir išsilavinusią visuomenę, bet pirmiausia siekti pelno.
Pažangiausieji atgaus už studijas sumokėtus pinigus
Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė grąžins už studijas sumokėtus pinigus. Vyriausybė patvirtino studijų kainos kompensavimo tvarką.
Lėšos už studijas bus grąžinamos pagal 2009 m. priimtą Mokslo ir studijų įstatymą, kuriame numatyta kompensuoti studijų kainą pažangiausiems studentams, besimokantiems valstybės nefinansuojamose studijų vietose.