magnetinis rezonansas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „magnetinis rezonansas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „magnetinis rezonansas“.
Vyras skundžiasi: tyrimų rezultatus turėtų duoti nemokamai, bet klinika už USB atmintuką prašo 30 eurų
Pacientai skundžiasi, kad privačios klinikos lobsta iš magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų. Mat atlikto tyrimo kopija gali būti įrašyta į dalies gyventojų užmirštą kompaktinį diską, o gyventojui panorėjus USB atmintinės, už ją gali tekti pakloti ir 30 eurų.
Valstybinė ligonių kasa aiškina, kada gyventojams už bet kokią laikmeną mokėti papildomai nereikia.
Šiuos brangius tyrimus galima atlikti nemokamai: padeda aptikti pavojingus pakitimus
Medicinai sparčiai tobulėjant, ligų diagnostikos metodai bei jų gydymas taip pat tampa vis modernesni. Šiais laikais tokie tyrimai kaip širdies kraujagyslių koronarografija, magnetinio rezonanso tomografija (MRT) ar kompiuterinė tomografija (KT), yra tapę ne tik kokybės ženklu, bet ir daugeliui pacientų leidžia laiku aptikti bei užkirsti kelią sunkiems sveikatos sutrikimams ar net atitolinti netikėtą mirtį, o dažnai prie to prisideda ir inovatyvūs gydymo būdai.
Gera žinia: skirti kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus medikai galės paprasčiau
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praėjusią savaitę supaprastino kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų skyrimą.
Kaip nurodoma pirmadienį išplatintame ministerijos pranešime, pacientams sutrumpės diagnostinis kelias, nes gydytojai specialistai galės operatyviau skirti reikalingus tyrimus.
Šis tyrimas parodo net mirtinas ligas: kaunietė papasakojo, kaip jis vyksta
Galvos smegenų tyrimai Lietuvoje atliekami kiekvieną dieną, o vienas dažniausių – magnetinis rezonansas (MRT).
Pasak tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavusio intervencinio radiologo Givi Lengvenio – tai toks tyrimas, kuris parodo visas įmanomas smegenų ligas.
Išgąsdino galvos skausmai
Kaunietė Laima naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti, kodėl ryžosi šiam tyrimui ir kaip jis buvo atliekamas.
Magnetinio rezonanso tyrimas: pasakė, kaip pasiruošti ir kokių implantų negalima turėti
Radiologinis širdies ištyrimas magnetiniu rezonansu (MRT) yra laikomas auksiniu širdies ištyrimo standartu, kurio metu tiriama širdies anatomija, funkcija bei jos struktūriniai pakitimai. Įprastai širdies ligoms nustatyti atliekami tyrimai: elektrokardiograma, echoskopija. Širdies MRT atliekamas tuomet, kai kitais tyrimais nepavyksta gauti pakankamai informacijos apie pakitimus širdyje.
Gera žinia – dėl gyvybei pavojingos būklės lietuviams pasitikrinti bus paprasčiau
Smegenyse rasta aneurizma ir dabar reikia priimti sprendimą, kokį gydymo būdą – stebėjimą, aneurizmos embolizaciją ar neurochirurginę operaciją – rinktis? Pasaulinė praktika rodo, jog tokioje situacijoje labai svarbu išgirsti dviejų skirtingų specialistų nuomones: neurochirurgo ir intervencinio radiologo. Iki šiol pas pastarąjį Lietuvoje patekti būdavo beveik neįmanoma, tačiau SAM įgyvendinus pokytį pacientams šis kelias tapo atviras.
Smegenų aneurizmą Lietuvoje turi 1 iš 20 žmonių.
Šiuos tyrimus veržiasi atlikti vis daugiau lietuvių: gydytojas atskleidė, ar visi jie yra vienodai saugūs
Radiologiniai tyrimai šiandien tapo kasdiene medicinos diagnostikos priemone, be kurios neišsiverčia daugumos sričių gydytojai. Tačiau jei anksčiau rentgeno spinduliai apskritai laikyti nepavojingais, šiandien medikai įspėja, kad ne visus radiologinius tyrimus galima atlikti be saiko. Kita vertus, daugiau tyrimų medikai skiria ir norėdami apsidrausti.
Kaip atrodo seksas per magnetinio rezonanso įrenginį
Magnetinio rezonanso tyrimas visiems asocijuojasi su ramiu gulėjimu specialiame aparate, tačiau mokslininkai pritaikė šį įrenginį ir visai kitokiems tyrimams nei mus įprasta. Šių tyrimų pradžia prasidėjo 1999 metais, kai buvo įrodyta, jog magnetinio rezonanso įrenginys gali būti panaudotas ir seksualiniams tyrimams atlikti, todėl nenuostabu, jog mokslininkai suskubo eksperimentuoti. Taip pat jie įrodė, jog misionieriaus pozoje penis tampa tarsi bumerango formos. Tad štai, ką jie nufilmavo.
Galingiausias planetoje magnetinio rezonanso aparatas sulaikys ir tanką
Kuo galingesnis magnetinio rezonanso (MRI) aparato magnetinis laukas, tuo geresnis stebimų kūno audinių vaizdas. Daugelis pasaulio ligoninėse naudojamų MRI aparatų yra nuo 1,5 iki 3 teslų galingumo (teslomis matuojamas magnetinio lauko stiprumas). Bendrovė "General Electrics" (GE) neseniai sukūrė aparatą, generuojantį net 7 teslų stiprumo magnetinį lauką. Vis dėlto tai yra niekis, palyginus su INUMAC. Žinoma, 7 teslų galios MRI aparatas yra tikras medicinos stebuklas.
Magnetinė pavara – naujas būdas elektromobiliams įkrauti
Britų Kolumbijos (Kanada) universiteto mokslininkai sukūrė efektyvią belaidę elektromobilių įkrovimo technologiją.
Mokslininkai ir inžinieriai jau kurį laiką ieško kuo patogesnių būdų elektromobiliams įkrauti, o pirmenybė teikiama toms technologijoms, kurios būtų patogiausios vairuotojams ir turėtų minimalius energijos nuostolius.
REKLAMA
REKLAMA
Kodėl kai kurie žmonės mato garsą
Kai kurie žmonės iš tiesų gali matyti garsą, tvirtina tyrėjai, nustatę, kad šis keistas gebėjimas įmanomas, kai smegenų sritys, susiję su rega, yra mažos.
Šis atradimas – užuomina apie gudrią strategiją, kurią naudoja smegenys, kai rega nepatikima, rašo LiveScience.com.
Tyrimą atlikę mokslininkai atidžiau nagrinėjo garso sukeliamą žybsnio iliuziją. Kai vieną žybsnį seka du pyptelėjimai, kartais žmonės mato du netikrus vienas po kito einančius žybsnius.
Auksinis telefonas
Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalisto T. Čyvo straipsnis „Auksinis telefonas“. Į galimybę vienu bendru telefonu 112 prisikviesti bet kokią pagalbą investuota milijonai litų, tačiau galutinio rezultato nematyti. Regėti tik prasmengantys pinigai. Visoje Europoje teoriškai turintis veikti bendras pagalbos telefonas 112 Lietuvoje kol kas geriausiai žinomas kaip labai imli pinigams išlaidų eilutė.
Kauno medikai navikus šalins itin moderniu aparatu
Kauno klinikos įsigijo itin modernų intraoperacinių magnetinį rezonanso aparatą, kurių pasaulyje tėra vos septyni.
Pasak neurochirurgų, dabar galima tiksliai nustatyti auglio vietą ir per operaciją jį visiškai pašalinti, praneša LTV naujienų tarnyba.
Tokių, intraoperacinių magnetinio rezonanso aparatų, pasaulyje yra vos septyni.
Sukurta valdoma endoskopinė kapsulė
1961 metų klasikiniame mokslinės fantastikos filme „Fantastiška kelionė“ (Fantastic Voyage) mokslininkų komanda buvo sumažinta ir miniatiūriniame povandeniniame laive kraujagyslėmis pasiųsta išgydyti kolegos smegenyse susiformavusio kraujo krešulio. Įdomu, kiek mokslas pažengė per 50 metų?
Pasirodo, gana toli, ir fantastinio filmo idėja jau nebėra fantastiška.
Psichopatai nejaučia kaltės dėl smegenų pakitimų
Smegenyse esantys pakitimai lemia, kad psichopatai neturi empatijos jausmo ir nejaučia kaltės skriausdami kitus.
Nauji tyrimai atskleidė, kad manipuliacinis, bejausmis ir kartais žiaurus elgesys psichopatams gali būti įgimtas. Deja, šis sutrikimas nėra išgydomas, rašo dailymail.co.uk.
Viskonsino (JAV) kalėjime magnetiniu rezonansu buvo ištirtos 40 kalinių, padariusių panašius nusikaltimus, smegenys. Pusei iš tiriamų asmenų prieš tai buvo diagnozuoja psichopatija.
„Apple“ fanatikų elgesys primena religinį mąstymą
Palyginus religingo žmogaus ir „Apple“ fanatiko smegenis magnetiniu rezonansu paaiškėjo, jog religija ir technologinių produktų fanatizmas yra panašūs biologiniai veiksniai.
Mokslininkai tyrė, kaip veikia tikinčio žmogaus smegenys jam rodant religinius paveikslus, skaitant šventąjį raštą ar meldžiantis. Po to magnetinio rezonanso smegenų veiklos parodymai buvo palyginti su fanatiko „iPhone“ vartotojo smegenimis jam pamačius „Apple“ logotipą ar naudojant savo išmanųjį telefoną.
Tomografas prognozuos žmonių elgesį
Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo metu galima nustatyti, kaip žmogus elgsis vienoje ar kitoje situacijoje ateityje, rašo „Singularity Hub“.
Tam tikslui reikia išanalizuoti kraujo kiekį tam tikrose galvos smegenų zonose.
Iš viso eksperimente dalyvavo 20 žmonių – 10 vyrų ir 10 moterų.
Kompiuterinė tomografija – tik gydytojui rekomendavus
Šiuolaikinės medicinos jau neįmanoma įsivaizduoti be, sakysim, ultragarso, kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų. Kasmet Lietuvoje atliekama vis daugiau šių brangių medicinos tyrimų bei procedūrų, kasmet daugėja tokias paslaugas teikiančių įstaigų (tiesa, brangios aparatūros pirkimą sunkmetis gal kiek pristabdė), daugėja ir šios temos reklamos, tad auga šių paslaugų poreikis.