lr seimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lr seimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lr seimas“.
Ilgai planuoti pokyčiai vaistinėse: mažesniems miestams piešia liūdną scenarijų
Vaistininkų padėjėjai skambina pavojaus varpais – nauja farmacijos įstatymo pataisa grasina palikti juos be darbo. Vaistinės pataisą vadina beprasme, tačiau vaistinių darbuotojų profsąjungos pirmininkas pataisa džiaugiasi. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad pataisai pasiruošti farmakotechnikai turėjo 15 metų.
Naujienų portalo tv3.lt redakciją pasiekė susirūpinusios farmakotechnikės Redos Gervytės laiškas.
Patvirtinta Lietuvos kariuomenės struktūra ir reikiamas personalo skaičius
Gruodžio 19 d. LR Seimas po svarstymo priėmė įstatymo projektą dėl LR principinės kariuomenės struktūros nustatymo, krašto apsaugos sistemos personalo ribinio skaičiaus patvirtinimo. Juo patvirtinta nuolatinė principinė kariuomenės struktūra ir jai sukomplektuoti reikiamas krašto apsaugos sistemos personalo skaičius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Birutė Vėsaitė: stručio poza dėl Astravo
Valstiečių direktorius Ramūnas Karbauskis tiesiog stovėjo ir su gudriu lapino šypsniu veide pritariamai stebėjo dar vieną konservatorių politinį šou, kurį jie, kaip įprasta, pavertė „ašarų ir kankinystės pakalne“. Spektaklis buvo toks įtaigus, kad tūlam ir doram, nepriekaištingam lietuviui – katalikui, nežinančiam viso pasaulio blogio šaknų, politinės tragedijos meistrai, sugebėjo įtaigiai nukreipti stebėtojo žvilgsnį – ana va ten, už kelių Vilniaus kalvelių, už to miškelio.
2016 metų loterija prasideda: kas pateks į šauktinių sąrašus?
Sausio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai, į kuriuos bus įtraukti 19–26 m. (įskaitytinai) karo prievolininkai. Kaip ir pernai sąrašai pagal regionus bus sudaromi naudojant kompiuterių programą. Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai procesą stebės ir 10 visuomenės atstovų.
Siūlomos naujos bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais
Žemės ūkio ministerija pasiūlė Vyriausybei įstatymų pakeitimus, kurių tikslas – nustatyti aiškias baudžiamosios ir administracinės atsakomybės taikymo ribas bei nuoseklias sankcijas už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą. Įstatymų pakeitimus turės priimti LR Seimas.
Ministrė R. Šalaševičiūtė – dramblys porceliano fabrike
Ilgai galvojau, ar rašyti šitą straipsnį. Yra daug už ir prieš, bet šiandien jaučiu, kad nerašyti tiesiog negaliu. Pasidalysiu savo nuomone apie naujosios sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, kuriai šiandien parašiau prašymą išbraukti mane iš patarėjų, vykdomą sveikatos politiką. Manau, visiems, turintiems net ir menkiausią ryšį su sveikatos apsaugos sistema, – svarbu žinoti, kokios politikos imsis naujas ministras, kokias idėjas ir kryptis palaikys, kokias reformas vykdys.
Aiškėja automobilių mokesčio detalės
Panašu, valdžios žmonės dėl automobilių mokesčio jau apsisprendė. Tai puikus būdas sukrapštyti pinigų būsimam pensijų kompensavimui. Na o kaip šis mokestis pakeis automobilininkų gyvenimą?
Žinomi žmonės išsakė palaikymą gėjams ir lesbietėms
Ką Lietuvos įžymybės galvoja apie seimūnų skleidžiamą homofobiją? Šį antradienį LR Seimas ėmėsi svarstyti net du įstatymus, susijusius su homoseksualių asmenų teisėmis. Net 50 LR Seimo narių balsavo už radikalią Petro Gražulio iniciatyvą, kuri numato baudas nuo 1 iki 3 tūkst.
Seimas tikslins sunkvežimių masės reikalavimus
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo 4 priedėlio pakeitimo įstatymo projektui.
P. Gražulis siūlo nesivežioti draudimo poliso
Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausybę dėl Kelių eismo taisyklių 16 punkto pakeitimo. Šiuo metu Kelių eismo taisyklių 16 punktas numato, jog motorinės transporto priemonės vairuotojas visada privalo su savimi vežiotis civilinės atsakomybės privalomojo draudimo polisą.
REKLAMA
REKLAMA
Neįgaliesiems nereikės mokėti už automobilių stovėjimą
Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Rinkliavų įstatymo pataisas, kuriuo atsisakyta vietinės rinkliavos rinkimo už automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, statymą savivaldybių tarybų nustatytose vietose.
J. Ramonas: Žemės ūkio ministras demonstruoja susitaikėliškumą
Naujųjų metų išvakarėse žemdirbišką žiniasklaidą apskriejo straipsniai, tvirtinantys, kad, girdi, Jono Ramono Seime inicijuota rezoliucija „Dėl Europos Komisijos numatomų diskriminacinio pobūdžio išmokų šalies žemės ūkiui 2013-2020 m. finansiniam laikotarpiui“ suklaidino Seimo narius. Vienur šiuos straipsnius pasirašė anoniminė žemės ūkio ekspertų grupė, kitur jie buvo pateikti, kaip oficiali Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) informacija. Keista tik tai, kad abiem atvejais tekstai beveik sutampa.
Svarstoma, kaip valdininkus išvaryti atostogų
Remiantis Seimo kanceliarijos valdybai pateiktais duomenimis, už pasibaigusius darbo metus iš viso nepanaudotos liko 3633 dienos, o jeigu skaičiuotume nuo kadencijos pradžios iki rugpjūčio 1 d., tai dienų skaičius pakyla iki 6611.
Kaip pranešė LNK žinių tarnyba, galima daryti prielaidas, kad Seimo narių padėjėjai ir parlamentinių frakcijų referentai gali atostogauti ir neįforminant atostogų. Tokiu būdu, išeinant iš darbo būtų galima pasinaudoti kompensacijomis už nepanaudotas atostogas.
Pratęstas lengvatinis PVM tarifas šilumos energijai ir karštam vandeniui
Seimas laikinai - nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų rugpjūčio 31 d. - pratęsė lengvatinį 9 proc. PVM tarifą šilumos energijai ir karštam vandeniui.
Penktadienį paskutiniame pavasario sesijos posėdyje už tokį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Vito Matuzo parengtą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimą balsavo 85 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1 parlamentaras.
Pagal priimtą pataisą, lengvatinis 9 proc.
I. Degutienė linkėjo parlamentarams gerai pailsėti ir numesti antsvorį
Penktadienį Seimas užbaigė pavasario Seimo sesiją.
Linkėdama gerų atostogų Seimo pirmininkė Irena Degutienė padėkojo Seimo nariams už darbą, atsiprašė, jeigu ką nors įžeidė dirbdama, pirmininkaudama.
"Linkiu Jums visiems gerų atostogų, pailsėti. Man atrodo, tikrai visi pavargome. Rudenį grįžę būsime ramesni, sveikesni. Kas turite antsvorį, linkiu numesti, kas turite per mažą svorį, linkiu pasitaisyti.
Seimo Pirmininkę pavaduos V. Baltraitienė ir Č. Juršėnas
Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę vasarą rengiamų jos vizitų į užsienį metu pavaduotos vicepirmininkai - "darbietė" Virginija Baltraitienė ir socialdemokratas Česlovas Juršėnas.
Seimo vicepirmininkė V. Baltraitienė pavaduos I. Degutienę šių metų liepos 10 dieną jos komandiruotės į Latviją metu ir rugpjūčio 26-28 dienomis komandiruotės į Bulgariją metu.
Per Seimo Pirmininkės I. Degutienės vizitą į Islandiją rugpjūčio 18-20 dienomis ją pavaduos Seimo vicepirmininkas Č. Juršėnas.
Penktadienį Seimas ketina užbaigti pavasario sesiją
Penktadienį Seimas ketina užbaigti pavasario Seimo sesiją.
Anksčiau buvo planuojama surengti plenarinį posėdį ir šeštadienį, liepos 3 dieną. Tačiau parlamentarams pavyko įveikti suplanuotą darbotvarkę ir papildomų posėdžių tikriausiai neprireiks.
Pagal Konstituciją, Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas.
Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną.
Seimas siūlo nustatyti nepilnamečių ir jų mėgėjų fizinę ir dvasinę brandą
Seimas baigiantis savaitei svarstė ir priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias griežtės bausmės už mažamečių tvirkinimą. Taip pat iki 16 metų pakelta amžiaus riba, nuo kurios jau nebaudžiami suaugusio žmogaus lytiniai santykiai su nepilnamečiu.
Pakeitimuose numatoma, kad vaikų tvirkintojai bus baudžiami laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu nuo 2 iki 5 metų. Tuo tarpu anksčiau laisvės atėmimu buvo baudžiama tik iki 2 metų.
Pensinio amžiaus didinimo Seimas šią sesiją nebesvarstys
Pensinio amžiaus didinimo klausimas šią Seimo sesiją nebebus svarstomas. Toks sprendimas buvo priimtas opozicinių Parlamento frakcijų seniūnų susitikime su Seimo Pirmininke Irena Degutiene. Taip pat atidėtas ir išmokų vaikams įstatymo pakeitimo svarstymas.
Seimo opozicijai trečiadienį pavyko sužlugdyti du balsavimus dėl pensinio amžiaus didinimo. Priėmimo stadijoje balsavimuose nedalyvavus opozicinių frakcijų nariams sprendimas nebuvo priimtas, nes pritrūko balsų skaičiaus.
Iki kitų metų rugpjūčio 31 d. siūloma pratęsti lengvatinį PVM tarifą šilumai
Siūloma laikinai, t.y. nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų rugpjūčio 31 d., šilumos energijai ir karštam vandeniui taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą.
Tokį Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Vitas Matuzas.
Projektu siekiama pratęsti iki 2011 m. rugpjūčio 31 d lengvatinio 9 proc.
Seime eksponuojama M. Šeduikio kompozicija „Žalgirio mūšis“
Minint Žalgirio mūšio metines Seimo I rūmų fojė eksponuojama Mykolo Šeduikio paveikslo "Žalgirio mūšis" reprodukcija.
Kūrybinis dailininko istorinių drobių ir portretų palikimas šiuo metu restauruojamas Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir rugsėjo 6-20 dienomis bus pristatytas visuomenei parodoje Seimo II rūmų galerijoje.
Įdomiausią, unikaliausią M. Šeduikio kūrybinį palikimą sudaro istorinės batalinės kompozicijos.
Tarnautojų ir politikų atlyginimai tikriausiai ir toliau liks sumažinti
Seimas po svarstymo pritarė Vyriausybės siūlymui kitais metais palikti 450 litų pareiginės algos bazinį dydį. Antradienį šiam siūlymui po svarstymo pritarė 60 Seimo narių, prieš balsavo 1, susilaikė 21 parlamentaras.
Seimas antradienį norėjo iš karto šias pataisas ir priimti, tačiau po balsavimo paaiškėjo, kad balsavo mažiau tautos išrinktųjų nei reikia įstatymo priėmimui - balsavime iš viso dalyvavo tik 66 Seimo nariai.
Tendencijos: sirgti reikės išmokti pigiau
Susirgę dirbantieji tikriausiai ir toliau gaus mažesnes ligos pašalpas. Seimas antradienį po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kurios numato, kad darbuotojui susirgus dvi pirmąsias ligos dienas kompensuoja darbdavys, nuo trečiosios "Sodra" moka 40 proc. atlyginimo, nuo aštuntosios - 80 procentų.
Tokia ligos pašalpų mokėjimo tvarka įsigaliojo praėjusių metų gegužę ir turėjo galioti iki šių metų pabaigos.
Pervedimai į privačius pensijų fondus greičiausiai nebus padidinti
Pervedimai į privačius pensijų fondus greičiausiai nebus padidinti. Seimas antradienį po svarstymo pritarė Vyriausybės siūlymui, kad šie pervedimai ir toliau būtų palikti ties 2 proc. riba.
Po svarstymo už tai balsavo 77 Seimo nariai, prieš - 12, susilaikė 10 parlamentarų. Taip pat nuspręsta dėl šio nutarimo galutinai apsispręsti skubos tvarka - trečiadienį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas skaičiuoja, kad šis sprendimas per metus leistų sutaupyti apie 604 mln. litų.
Iki pensinio amžiaus padidinimo Seimui liko vienas žingsnis
Seimas linksta pritarti Vyriausybės siūlomam pensinio amžiaus padidinimui. Antradienį po svarstymo tokiam siūlymui pritarė 58 Seimo nariai, prieš balsavo 46 parlamentarai, susilaikė 5. Galutinai dėl pensinio amžiaus ilginimo Seimas apsispręs trečiadienį.
Vyriausybės siūlomos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisos numato, kad ir vyrams, ir moterims būtų nustatomas vienodas 65 metų pensinis amžius. Šiuo metu moterys į pensiją išeina 60 metų, o vyrai - 62,5 metų amžiaus.
Kitą savaitę Seimas ketina posėdžiauti 3 dienas
Kitą savaitę Seimas ketina posėdžiauti 3 dienas. Planuojama, kad plenariniai posėdžiai bus rengiami birželio 29, 30 dienomis ir liepos 1 dieną.
Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statutu, nusprendė surengti nenumatytus Seimo posėdžius trečiadienį, birželio 30 dieną. Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai - šiuo atveju - Seimo valdyba.
Seimas gina saviškius
Seimas antradienį nesiėmė patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymų dėl parlamentarų Petro Gražulio, Kazimiero Uokos ir Roko Žilinsko teisinės neliečiamybės atėmimo.
Parlamentarai po pateikimo nepritarė Seimo nutarimų projektams dėl laikinųjų tyrimo komisijų sudarymo ir grąžino juos tobulinti.
Seimas pritarė šalies vadovės veto
Seimas pritarė šalies vadovės pasiūlymui panaikinus apskričių viršininkų administracijas žemės valdymą palikti vienose rankose.
Penktadienį parlamentarai balsavo už tai, kad būtų pritarta valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės veto įstatymų pataisoms, pagal kurį nuo šių metų liepos 1 dienos panaikinus apskričių viršininkų administracijas žemės valdymas būtų paliktas tik Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos ir jos filialams apskrityse.
Įstatymų projektai bus skelbiami Seimo interneto svetainėje
Teikiami visuomenei svarstyti įstatymų projektai bus skelbiami Seimo interneto svetainėje.
Tai penktadienį nutarė Seimas, priėmęs Seimo statuto pataisas.
Atsisakius informacijos apie įstatymų projektų svarstymą komitetuose, teisėjų kandidatūras ir kitos informacijos skelbimo spaudoje tikimasi sutaupyti apie 100 tūkstančių litų.
Seimas patvirtino Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną
Seimas, vadovaudamasis Valstybės ir kitų vėliavų įstatymu ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės dekretą, patvirtino Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną.
Už Seimo nutarimą "Dėl Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projekto ir etalono tvirtinimo" balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 2.
Seimas dar 2004 m. liepos 8 d. priėmė Valstybės vėliavos įstatymo pakeitimus, kuriais įtvirtino ir reglamentavo Lietuvos valstybės istorinės vėliavos naudojimą.
Seimas išplėtė savivaldos teises alkoholio prekybos licencijavimo srityje
Seimas išplėtė savivaldos teises alkoholio prekybos licencijavimo srityje.
Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turės teisę priimti motyvuotą sprendimą neišduoti licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.
Seimas pritarė V. Miliaus atleidimui iš Apeliacinio teismo pirmininko pareigų
Seimas pritarė Vyto Miliaus atleidimui iš Apeliacinio teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas laikui.
Slapto balsavimo metu už tai pasisakė 70 Seimo narių, prieš - 22.
Ketvirtadienį Prezidentės vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė Seimui pristatė šalies vadovės dekretą, kuriuo siūloma pritarti Algirdo Gailiūno skyrimui Apeliacinio teismo teisėju.
Siūloma aiškiau reglamentuoti įslaptintos operatyvinės informacijos teikimą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) siūlo aiškiai numatyti institucijas ar asmenys, kuriems gali būti teikiama susipažinti įslaptinta operatyvinė informacija.
Tai nutarta trečiadienį NSGK posėdyje, kuriame pritarta patobulintam Operatyvinės veiklos įstatymo pakeitimo projektui.
Įstatymo projekte nenumatytoms valstybės institucijoms ir asmenims teisės aktų nustatyta tvarka būtų teikiama tik patikrinta, įvertinta ir apibendrinta įslaptinta informacija.
Baudžiamiesiems nusižengimams Seimas nustatė ilgesnį senaties terminą
Baudžiamajame kodekse Seimas nustatė pusantro karto ilgesnius apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminus.
Už tai antradienį balsavo 96 Seimo nariai, prieš - 3, susilaikė 11 parlamentarų.
Pagal priimtas Baudžiamojo kodekso pataisas, baudžiamiesiems nusižengimams šį terminą nutarta pailginti nuo 2 iki 3 metų; neatsargiems ir nesunkiems tyčiniams nusikaltimams - nuo 5 iki 8 metų; apysunkiams nusikaltimams - nuo 8 iki 12 metų.
Viešai pritariantiems sovietinio režimo nusikaltimams - kalėjimas
Asmenys, viešai pritariantys, neigiantys ar šiurkščiai menkinantys SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimus Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, nuo šiol bus baudžiami bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Antradienį Seimas priėmė tai numatantį Baudžiamojo kodekso (BK) papildymą. Jam pritarė 68 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 32 parlamentarai.
Seimas vėl svarstys žemės įstatymo pataisas
Seimas iš naujo svarstys Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotas Žemės, Žemės reformos ir Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą įstatymų pataisas.
Penktadienį už tai balsavo 95 Seimo nariai, 5 buvo prieš. Toliau šių įstatymų pakeitimus svarstys Seimo komitetai. Birželio 18 d. Seimas ketina galutinai apsispręsti dėl šalies vadovės grąžintų pakartotinai svarstyti įstatymų pataisų.
Seimas dar netirs Vilniaus valdžios ketinimų
Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją komisiją, kuri ištirtų, ar teisėti ir skaidrūs yra Vilniaus valdžios ketinimai pratęsti šilumos tinklų nuomos sutartį.
Tai numatantis nutarimo projektas ketvirtadienį grąžintas iniciatoriams tobulinti. Už tai pasisakė 49 Seimo nariai, 43 parlamentarai siūlė jį atmesti.
Komisijos sudarymą inicijavo Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas, tam savo parašais pritarė 50 Seimo narių iš įvairių frakcijų.
Seime domimasi, kodėl Vyriausybė kišosi į komercinį ginčą
Seime domimasi, kodėl Vyriausybė kišosi į komercinį ginčą. Kancleris Deividas Matulionis trečiadienį liudijo Seimo laikinajai komisijai, kuri tiria galimai neteisėtą politikų įtaką teisėsaugai.
Šią komisiją domino ir tai, kodėl Ministro pirmininko tarnyba domėjosi dviejų bendrovių turtiniu ginču. Esą ji galėjo užimti vienos pusės gynimo poziciją.
Siūloma griežtinti bausmes vaikų tvirkintojams
Siūloma ženkliai sugriežtinti atsakomybę už vaikų tvirkinimą. Apie tai pranešė LNK žinių tarnyba.
Penktadienį Seimas ėmėsi svarstyti šalies vadovės pasiūlytą Baudžiamojo kodekso pataisą, kad už tokius veiksmus grėstų laisvės atėmimas ne iki 2, o iki 5 metų, ir nebūtų galima išsisukti vien tik sumokėjus baudą.
Pasak valstybės vadovės, atsakomybė už pavojingiausius mažamečių tvirkinimo būdus ir formas yra neadekvačiai švelni.
Pataisai Seimo nariai pritarė bendru sutarimu.
Įstatymo pataisa siekiama atimti iš R. Pakso Prezidento vardą
Siūloma nepalikti Respublikos Prezidento vardo asmenims, kurie buvo pašalinti iš šių pareigų apkaltos proceso tvarka.
Tokią Prezidento įstatymo pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo konservatorius Saulius Pečeliūnas.
Projektu siūloma numatyti, kad Respublikos Prezidento vardas paliekamas tik tiems asmenims, kurie garbingai vykdė šias pareigas ir nebuvo iš jų pašalinti apkaltos proceso tvarka.
Vyriausybė raginama pradėti konsultacijas su Vokietija dėl kompensacijų
Seimas ragina Lietuvos Vyriausybę pradėti konsultacijas su Vokietijos Vyriausybe dėl kompensacijų galimybės Lietuvos piliečiams, kurie buvo prievarta iškeldinti iš okupuotos Lenkijos teritorijos pagal 1941 m. sausio 10 d. SSRS ir Vokietijos reicho slaptąjį protokolą dėl gyventojų mainų.
Seime - karštos diskusijos dėl dvigubos pilietybės
Seime antradienį prasidėjo karštos diskusijos dėl Pilietybės įstatymo. Jame numatomas dvigubos pilietybės instituto įteisinimas. Apie tai pranešė LNK žinių tarnyba.
Teigiama, kad dvigubą pilietybę galėtų turėti ir Rusijoje bei Baltarusijoje gyvenantys lietuviai.Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai tikisi, kad kelerius metus svarstoma dvigubos pilietybės problema būtų kuo greičiau išspręsta.
Seimas priėmė Gruziją remiančią rezoliuciją
Lietuvos Seimas priėmė Gruzijos vientisumą remiančią rezoliuciją. Antradienį už šį dokumentą balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 23 parlamentarai.
Pristatyta knyga „Sąjūdis - Solidarnosc: strateginės partnerystės pradžia“
Pirmadienį Seimo Europos informacijos biure pristatyta knyga "Sąjūdis - Solidarnosc: strateginės partnerystės pradžia".
Leidinyje publikuojama 2008 metų rugsėjo 5 dieną Varšuvoje, Karalių rūmuose, vykusios konferencijos "Sąjūdis - Solidarnosc: strateginės partnerystės pradžia" medžiaga: pranešimų stenogramos, renginio nuotraukos.
Siūloma supaprastinti skolų už atliekų tvarkymą išieškojimą
Seimo socialdemokratai siūlo taisyti Administracinių bylų teisenos įstatymą, siekiant supaprastinti rinkliavų už atliekų tvarkymą skolų išieškojimą ir sumažinti teismų apkrovimą.
Tai numatančias įstatymo pataisas įregistravo Seimo LSDP frakcijos nariai Edvardas Žakaris, Jonas Juozapaitis, Edmundas Jonyla, Algis Rimas, Bronius Bradauskas ir Bronius Pauža.
Projekto rengimą paskatino VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro kreipimasis.
S. Stoma ir A. Šedžius papiktino etikos sargus
Seimo nariai Saulius Stoma ir Andrius Šedžius pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, tai nustatė trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Etikos sargus papiktino tai, kad S. Stoma Seimą yra palyginęs su mėšlu, o A. Šedžius išsakęs vertinimą, kad esą Seimo narys Linas Karalius galimai vartojo narkotikus, o parlamentaras Rokas Žilinskas neva parlamento rūmuose pasirodė pavartojęs alkoholį.
Nenumatytame Seimo posėdyje - ir A. Sacharuko klausimas
Penktadienį rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis.
Jį sušaukė Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statutu. Posėdžio pradžia - 9 val.
Penktadienį Seimas ketina spręsti, ar sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką.
Vetuotas Šilumos ūkio įstatymo pataisas Seimas svarstys iš naujo
Seimas iš naujo svarstys Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotas Šilumos ūkio įstatymo pataisas. Už tokį sprendimą antradienį balsavo 98 Seimo nariai, prieš - 1 parlamentaras.
Įstatymo pataisos sustiprins prokurorų atsakomybę
Aiškiau reglamentuoti ikiteisminio tyrimo institucijų veiksmų koordinavimą ir kontrolę siekiama Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotu Prokuratūros įstatymo pakeitimo projektu.
Šiuo dokumentu, kurį teikia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, taip pat norima sustiprinti prokurorų atsakomybę už ikiteisminio tyrimo koordinavimą ir kontrolę, sumažinti įvairių prokuratūroje sudaromų komisijų, atliekančių panašų darbą, skaičių.
Siūloma apriboti reklamos transliavimo garsą
Seimas pradėjo svarstyti Reklamos ir Visuomenės informavimo įstatymų pataisas, kuriomis siūloma uždrausti reklamą, jeigu girdimas garsas yra didesnis už laidų, transliuojamų prieš ir po reklamos.
Šiomis Seimo nario Sauliaus Stomos teikiamomis pataisomis bandoma sukontroliuoti reklamos gamintojus ir transliuotojus, kad reklama būtų transliuojama tokiu pat garsumu kaip ir visos laidos.