kasyklos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kasyklos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kasyklos“.
Dėl žemės nuošliaužų pavojingose nefrito kasyklose žuvo dešimtys žmonių
Mianmaro šiaurėje per paieškas, užsitęsusias dėl smarkių liūčių, rasti 23 žmonių, žuvusių nuslinkus žemės nuošliaužai vienoje nefrito kasykloje, kūnai, pirmadienį patvirtino vienas pareigūnas. Atokioje Kačinų valstijoje gelbėtojai tebeieško dar keturių aukų, kurių dauguma priklauso skurdžiai gyvenančiai ravangų etninei grupei. Šioje prastai prižiūrimoje ir korupcija garsėjančioje daugelio milijardų eurų vertės nefrito kasybos pramonėje tokių tragiškų nelaimių nutinka gana dažnai.
10 šiurpą keliančių šių dienų vaikų vergijos pavyzdžių (II)
Tęsinys 5. Kupranugarių žokėjai Persijos įlankoje Kiekvieną mėnesį apie 30 berniukų, sulaukusių vos dvejų metų, atgabenami iš Pakistano dirbti kupranugarių žokėjais. Vergų šeimininkai juos įsigyja ne todėl, kad dvimečiai yra puikūs žokėjai, bet todėl, kad tokio amžiaus vaikus lengviau fiziškai formuoti – stabdyti jų brendimą ir svorio augimą. Lenktyniauti vaikai pradeda nuo dešimties metų, nors legaliai tai gali daryti tik sulaukę 14 metų.
Kirgizija: skurdas gali sukelti revoliuciją
Algirdas Acus, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Apžvalgininkai įspėja, kad Centrinėje Azijoje esanti Kirgizija netrukus gali atsidurti ant revoliucijos slenksčio. Šalies nacionalistai grasina nuversti dar vieną vyriausybę, jei ši nenusavins pelningos Kumtoro aukso kasyklos, kuri Kirgizijos piliečių sąskaita per pigiai parduota užsieniečiams. Čia Kaji Sajo miestelis, kurio gyventojai daugiausia verčiasi iš senelių pensijos – ji kiek daugiau nei 200 litų per mėnesį.
Kinijoje per incidentus šachtose įstrigo 17 žmonių
Kinijos žiniasklaida sekmadienį pranešė, kad per du incidentus anglių kasyklose po žeme įstrigo 17 žmonių, informuoja AP.
Remiantis naujienų agentūros „Xinhua“ informacija, sekmadienį vienoje kasykloje Heilongdziango provincijoje Kinijos šiaurės rytuose kilo gaisras, dėl kurio po žeme įstrigo 11 žmonių. Dar du ten dirbę angliakasiai buvo ištraukti.
Žiniasklaida praneša, kad kasyklos veiklos licencija baigėsi prieš tris savaites.
Deimantai sužibo antikrizinėmis spalvomis
Pasaulinė finansų krizė neaplenkė ir brangakmenių pramonės. Vis dėlto reikia pripažinti, kad deimantas ir sunkmečiu išlieka deimantas. Tai siekia įrodyti didžiausi šios pramonės šakos veikėjai.
Ekonomikos nuosmukis neigiamai paveikė ir brangakmenių paklausą, o finansavimo apribojimas apsunkino deimantų specialistų galimybes įsigyti nešlifuotų deimantų. Belgijoje esantis Antverpeno miestas laikomas prekybos deimantais sostine.
Tūkstančiai ispanų prisijungė prie protestuojančių kalnakasių
Tūkstančiai ispanų naktį į trečiadienį prisijungė prie jau kelias savaites prieš taupymo priemones protestuojančių kalnakasių. Minia žygiavo Madrido gatvėmis paskui maždaug 400 šachtininkų mėlynais kombinezonais ir baltais šalmais, praneša agentūra AFP.
„Mes visi esame kalnakasiai“ - buvo parašyta ant vieno transparantų. Ispanai protesto eitynes išnaudojo tam, kad pareikštų savo nepasitenkinimą bendrais vyriausybės taupymo planais.
Didžiausi žemės randai – deimantų kasyklos
Deimantas yra kiečiausias natūralus mineralas. Jis atsparus rūgštims ir šarmams. Deimantas smarkiai skiriasi nuo kitų anglies atmainų. Jis bespalvis, skaidrus. Deimantai susiformuoja geologiškai stabiliuose mūsų planetos vietose. Jų kasyklos yra Kanadoje, Rusijoje, Afrikoje, Australijoje. Deimantai susidaro 10–1 500 m pločio krateriuose, pripildytuose nuotrupinių uolienų kimberlitų. Žemyn siaurėjantys krateriai vadinami kimberlitiniais vamzdžiais.
Pietų Ameriką krečia aukso karštinė
Pietų Amerikos žemynas, liūdnai pagarsėjęs nelegaliu narkotikų verslu, dabar susiduria su nauja neteisėta veikla – nelegaliomis aukso kasyklomis, rašo BBC.
Nuo 2008 metų pasaulinės ekonominės krizės pradžios, aukso kaina pakilo 100 procentų, o Pietų Amerikoje šio tauraus metalo gavyba suklestėjo.
Kainos išaugimo įtaka juntama devyniose regiono šalyse, kuriose darbuotojai migruoja į kasyklų teritorijas, o politikai į gavybos industriją siekia pritraukti užsienio investicijas.
Streikuojantys Kazachstano rūdakasiai atsisako lipti iš šachtų
Penktadienį sustreikavę rūdakasiai Kazachstane atsisako pakilti iš šachtos į paviršių. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas – algos didinimas.
80 baigusių darbą žmonių ant žemės taip ir nepasirodė. Telefonu pranešę apie savo reikalavimus, jie jau kelios dienos tūno šachtose. Kazachstano valdžia kol kas nėra priėmusi jokio sprendimo. Kitoms rūdakasių pamainoms neleidžiama dirbti, praneša gazeta.ru.
Vario kasyklos, kuriose vyksta protesto akcija, yra vienuolikta pagal dydį pasaulyje.
Peru iš vergovės išlaisvinta 300 prostitučių
Peru policija, vykdydama reidus džiunglėse įsikūrusiuose viešnamiuose, išlaisvino beveik 300 įkalintų prostitučių–vergių. Prostitutės buvo įvairaus amžiaus. Išlaisvintos ir penkios nepilnametės, viena iš jų yra vos 13 metų.
Reidai vyko Madre de Dios regione, Peru Amazonės džiunglėse. Juos atliko 400 policininkų. Buvo aptikta apie 60 viešnamių. Sulaikyti penki nusikaltėliai, kuriems pateikti kaltinimai prekyba žmonėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Beveik visose šalyse galima rasti miestų-vaiduoklių
Pasaulyje yra 2,5 milijono miestų, tačiau galima suskaičiuoti ir kelis tūkstančius, kuriuose niekas negyvena. Dažnai dėl to, kad juose nebėra žmonių, tačiau yra likę anksčiau gyvenusiųjų daiktų. Jie apipinti mistiniais pasakojimais, legendomis.
Urbanistikos specialistai sako, kad praktiškai visose šalyse galima rasti nunykusių miestų, kurie nejudinami ir laikomi kaip muziejiniai eksponatai.Pripetė, Agdamas, Kadykčanas, San Zhi ir dar keli šimtai pavadinimų vadinamųjų miestų-vaiduoklių.
Didžiausios pasaulyje skylės
Apleistos ar vis dar naudojamos deimantų ir kitų vertingų iškasenų kasyklos yra vienos didžiausių dirbtinių ertmių Žemėje. Iš paukščio skrydžio jos išties atrodo įspūdingai.
Nakvynė šachtoje arba vienintelis pasaulyje viešbutis po žeme
Coober Pedy, tai nedidelis miestas Australijoje, kurio simbolis yra vienintelis čia augantis medis. Šiame mieste, kuris pasaulyje dar žinomas kaip pasaulinė opalo kasyklų sostinė, vienoje iš tokių kasyklų veikia viešbutis.
Coober Pedy gyventojai ne tik dirba daugiau kaip 70 opalo kasyklų, bet ir gyvena namuose, įrengtuose po žeme, kadangi dykumoje taip lengviau ištverti karštas vasaros, ir šaltas žiemos temperatūras.
(viajes.net nuotr.
Daugėja žaliavų gavybos įmonių sandorių
Didžiausios pasaulyje žaliavų gavybos bendrovės „BHP Billiton“ pasiūlymas už 40 mlrd. JAV dolerių (USD) įsigyti „Potash“ signalizuoja, kad šie metai gali būti tempčiausi gamtinių išteklių sektoriuje veikiančių įmonių sandorių rinkoje.
Žaliavų gavybos bendrovės, įskaitant kasybos, naftos gavybos ir chemikalų gamybos, šiemet jau pranešė apie įmonių susijungimo ir perėmimo sandorius, kurių vertė 362 mlrd.
Nusikalstamumas – niūri Indijos kasdienybė
Gausiausia geležies kasykla Indijoje buvo saugojama 16 automatais ginkluotų vyrų. Tik aštuoni jų išgyveno, kai 2006 m. vasario 9 d. maoistų sukilėliai išjungė elektrą Bailadilos kasyklų komplekse ir mėnesienoje puolė iš džiunglių, prisimena „Foreign Policy“.
Partizanai ėmė šaudyti sargybinius greičiau nei šie spėjo užimti gynybines pozicijas. Jie neturėjo išeities – šis punktas buvo už valandos kelio automobiliu nuo artimiausio didesnio miesto, o susišaudymas truko vos kelias minutes.
Žuvusiųjų JAV šachtoje skaičius pasiekė 29
Rasti keturių dingusiųjų JAV šachtininkų kūnai, praneša „Žinių radijas“.
Jų buvo ieškoma po pirmadienį Šiaurės Virdžinijoje įvykusios šachtos griūties, kurios metu žuvo 29 darbininkai.
Tai – didžiausia nelaimė JAV kasyklose per 40 metų.
Prezidentas Barackas Obama pareiškė užuojautą šachtininkų artimiesiems ir visiems Šiaurės Virdžinijos gyventojams.