jukos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jukos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jukos“.
Pagrindinis liudytojas ruošiant „Jukos“ bylą tapo įtakingu Rusijos oligarchu: jis lengvai keitė parodymus
Aleksejus Golubovičius yra Rusijos oligarchas, Putino režimo rėmėjas, nuo 2007 m. iki dabar Arbat Capital direktorių valdybos pirmininkas.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Aleksejus Golubovičius gimė 1964 m. birželio 11 d. Maskvoje. 1986 m. Maskvos Plechanovo liaudies ūkio institute baigė ekonominės kibernetikos studijas.
Jis dalyvavo žlugdant „JUKOS“, bet pats posto neteko susipykęs su kitu Kremliaus pakaliku
Sergejus Bogdančikovas gali būti vadinamas žmogumi, padėjusiu pakloti pamatus Putino režimui Rusijoje. Tai jis prisidėjo prie svetimo turto užgrobimo ir perėmimo, taip pat padėjo kurti sąlygas, kad Putino režimo pakalikai įgautų kuo daugiau valdžios.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Kremliaus priešas Nr. 1: „Jukos“ ir Chodorkovskio istorija
Verslininkas Michailas Chodorkovskis savu laiku nesutiko palikti Rusijos ir už tai susimokėjo didelę kainą – valdžia ne tik atėmė iš jo milžiniškus turtus, bet ir ilgam pasodino į kalėjimą.
Turtingiausias Rusijos žmogus, anot kai kurių analitikų, V. Putino požiūriu, padarė esminę klaidą: kovojo su korupcija, palaikė ir finansavo demokratines ar opozicines Kremliui partijas.
Tyrėjai sako, kad Rusija laiko 236 politinius kalinius
Rusija šiuo metu laiko 236 politinius kalinius, ir šis skaičius reikšmingai padidėjo per kelerius pastaruosius metus, prezidentui Vladimirui Putinui uoliai stengiantis atremti įsivaizduojamas grėsmes, sakoma pirmadienį žmogaus teisių gynėjų paremtoje studijoje. Naujausias skaičius yra daug didesnis, palyginus su padėtimi prieš ketverius metus – seniai Rusijoje veikiantis pilietinės visuomenės judėjimas „Memorial“ nurodo, kad 2015 metų vasarį šalyje buvo 46 politiniai kaliniai.
E. Lucasas. Apie politinius kalinius Rusijoje
Kiek politinių kalinių kamuojasi Rusijos kalėjimuose ir pataisos namuose? Atsakymas trumpas: niekas to nežino. Persekiojamoms žmogaus teisių organizacijoms sudėtinga sekti visas bylas. Daugybė nuteistųjų yra įkalinti dėl „nepolitinių“ nusikaltimų. Skirtingais duomenimis, tokių žmonių gali būti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų. Tačiau mums žinomi atvejai yra gana bjaurūs.
Putino naftos valdžia: ilgi kagėbistų čiuptuvai Vokietijoje
Buvusio Vokietijos kanclerio Gerhardo Schroderio paskyrimas į „Rosneft“ direktorių tarybą pačioje Vokietijoje yra pristatomas kaip „darbas privačiame ekonomikos sektoriuje“. Tačiau su privačiu sektoriumi „Rosneft“ turi tiek pat bendra, kiek ir su medkirčio darbu – abu jie savaip dirba energetikos srityje. Skirtumas tik tas, kad „Rosneft“ yra didžiausias vertybinių popierių biržoje įregistruotas naftos koncernas. Rusijos valdžiai priklauso 50 proc.
Vladimiro Putino rinkimai Rusijoje: kas mes iššūkį carui?
Kitais metais vyksiančių prezidento rinkimų Rusijoje, arba kaip jie patys juokais vadina „Vladimiro Putino rinkimų“, esminis klausimas – ar kandidatuos pats Vladimiras Putinas jau ketvirtajai kadencijai. Dabartinės aplinkybės rodo, kad jam pasirinkus kandidatuoti, sutrukdyti galėtų tik jo paties administracijos daromos politinės klaidos.
Rusijos pareigūnai atliko kratą garsios opozicijos žurnalistės bute
Maskvoje tyrėjai antradienį atliko kratą garsios opozicijos žurnalistės Zojos Svetovos bute, pranešė jos vyras Viktoras Dzjadko telefonu naujienų agentūrai AFP. Pasak jo, daugiau nei prieš dvi valandas prasidėjusioje „kratoje dalyvauja apie 10 žmonių“. 57 metų Z.Svetova, rašanti sensacingus straipsnius opozicijos žiniasklaidos priemonėms, tarp jų žurnalui „Novoje Vremia“, daug dėmesio skyrė kalinių išnaudojimo atvejams didelio atgarsio sulaukusiose bylose ir daug jų apklausė kalėjime.
Rusija nusprendė, kad tarptautinė teisė jai negalioja
Rusijos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį nutarė, jog Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas „Jukos“ byloje, kuriuo Rusija įpareigota buvusiems žlugusios naftos milžinės akcininkams sumokėti beveik 1,9 mlrd. eurų kompensaciją, Rusijoje neturi teisinės galios, nes jis prieštarauja šalies pagrindiniam įstatymui.
Rusijos šantažas Prancūzijai dėl „Jukos“: nebetieks raketų
Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“. „Mes negauname pinigų, kuriuos „Arianespace“ privalo sumokėti už mūsų darbą. Nėra pinigų – nėra prekės. Mes veltui nedirbsime. Todėl nieko ir netieksime“, – „Roskosmos“ atstovą cituoja Prancūzijos laikraštis.
REKLAMA
REKLAMA
Nematoma kova Rusijoje – saugumas sulaikė įtakingą generolą majorą
Rusijos federalinio saugumo tarnyba vykdo kratas šalies sostinės Centrinio tyrimų komiteto patalpose, buvo sulaikyti keli jo darbuotojai, praneša „rbc.
Hagos teismo sprendimas – netikėtai palankus Rusijai
Buvę JUKOS akcininkai pateiks apeliaciją dėl Hagos apylinkės teismo sprendimo neskirti Rusijai išmokėti 50 mlrd. dolerių ieškiniui. Anot buvusių akcininkų atstovo, toks sprendimas jiems buvo „netikėtas“, praneša rbc.ru. Anot buvusių akcininkų atstovo, GML vadovo Timo Osbourne’o, juos tenkino 2014-ųjų sprendimas, kuriuo numatyta 50 mlrd. dolerių kompensacija, o dabartinį jie žada skųsti.
Prancūzijoje įšaldyti Rusijos pinigai susiję su „Mistral“ sandoriu
Prancūzijoje įšaldyti Rusijos pinigai susiję su „Mistral“ sandoriuBuvusieji naftos koncerno „Jukos“ akcininkai pirmąkart konkrečiai įvardijo Rusijos aktyvus, kuriuos jiems pavyko areštuoti Prancūzijoje. Jų sąraše – „Rosoboroneksport“ pinigai, susiję su žlugusiu dviejų prancūziškų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo Rusijai sandoriu. Apie tai rašo portalas rbk.ru, remdamasis buvusių „Jukos“ akcininkų interesus ginančios bendrovės GML pranešimu spaudai.
Kremlius tikisi, kad Interpolas išduos jiems Michailą Chodorkovskį
Rusija kreipėsi į Interpolą ir paskelbė tarptautinę buvusio naftos magnato Michailo Chodorkovskio paiešką, tirdama 1998 metais įvykdytą vieno Sibiro miesto mero nužudymą, ketvirtadienį pranešė Rusijos tyrimų komitetas atstovas Vladimiras Markinas. V.Markinas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad Rusija M.Chodorkovskio tarptautinę paiešką paskelbė pernai gruodį.
Vladimiro Putino 16 metų trukusio valdymo bejėgiška baigtis
Dabartinė valdžia, sudėjusi ekonominio pakilimo pagrindus keliems dešimtmečiams, turėjo ir laiko ir resursų, kad paverstų Rusiją, jeigu ne dar viena Kinija, tai bent jau naujais Emyratais. Tačiau kas atsitiko iš tiesų? Klausia ir atsako Rusijos postindustrinės visuomenės tyrimų centro direktorius Vladislavas Inozemcevas.
Grobuoniškas Kremliaus požiūris: iš „lojalios“ valstybės Lietuva virto ašaka gerklėje
Ar Rusija atsisakė planų susigrąžinti Baltijos šalis į savo glėbį? Kaip Rusijos žmonės ir valdžios elitas vertina Lietuvą? Šias ir kitas lietuviams mažai žinomas tiesas tv3.lt skaitytojams atskleidžia Ukrainos aneksijos planus kūrusio instituto buvęs darbuotojas, politologas Aleksandras Sytinas. Išskirti Lietuvą kaip atskirą Rusijos išorinės politikos kryptį yra ganėtinai sudėtinga. Tai susiję su keliais faktoriais.
Tokie skirtingi „rusų pasauliai“
Kalbant apie Rusiją, svarbu akcentuoti ne tik tai, kas vyksta politiniame šios šalies gyvenime, bet ir įvardinti svarbiausius procesus visuomenėje. Šie procesai yra gana įdomūs ir reikšmingi. Rašydamas apie propagandos poveikį, nemažai kalbėjau apie dabartinės Rusijos visuomenės deformaciją. Atėjo metas paminėti ir kitą svarbų reiškinį – socialinę atskirtį ir jos poveikį žmonių sąmonei. Socialinė atskirtis yra rimtas iššūkis bet kuriai valstybei.
Garis Kasparovas: Vakarams lieka atsakyti į vienintelį klausimą – ką daryti su Vladimiru Putinu?
Pasak buvusio pasaulio šachmatų čempiono, Rusijos opozicijos politiko Gario Kasparovo, pasaulį valdo korupcija, su kuria Rusijos prezidentas yra puikiai susipažinęs ir kurią efektyviai valdo, – sankcijos prieš Rusijos Federaciją yra nuolat pažeidžiamos, o pažeidėjai lieka nenubausti. Gario Kasparovo teigimu, Vakaruose labai nenorėjo konflikto su Kremliumi, tačiau situacija pasikeitė, ir pasaulis supranta, kad pasirinkti konfliktą – tai mažesnė iš blogybių. Tačiau kol kas netaikoma ir 50 proc.
Sergejus Pugačiovas: „Aš asmeniškai atvedžiau Vladimirą Putiną į valdžią“
Gegužės pabaigoje Sergejus Pugačiovas, išvarytas iš Rusijos magnatas, vartė senų šeimos fotografijų albumą, kuriose jo sūnus įamžinti kartu su Vladimiro Putino dukterimis, rašoma „The Financial Times“. „Šeimos buvo artimos, V. Putino dukterys po užsiėmimų mokykloje dažnai važiavo į S. Pugačiovo namus iš Rusijos prezidento rezidencijos, įsikūrusios netoliese“, – rašo žurnalistė Catherine Belton. Dabar tie laikai atrodo tolima praeitimi. „Tačiau praeitis gaudo S. Pugačiovą.
Rusijoje ekstremistiniu pripažintas „Laiškas Chodorkovskiui“
Šią savaitę pasaulinėje žiniasklaidoje sužibėjo M. Chodorkovskio interviu „Sobesednik“ ištraukos, kuriame buvęs politinis kalinys Rusijoje daug kalbėjo apie būsimus Rusijos prezidento rinkimus, galimą karinę Vakarų ir Rusijos konfrontaciją ir šalies vidaus politiką.
„Barclays“ Rusijai paaiškino, kodėl įšaldė jų propagandinių kanalų sąskaitas
Rusijos valstybinis žiniasklaidos koncernas „Rusija šiandien“ gavo oficialų patvirtinimą iš „Barclays“ banko dėl jų sąskaitos uždarymo Didžiojoje Britanijoje. Bankas mano, kad agentūrą kontroliuoja pernai jos direktoriumi paskirtas Dmitrijus Kiseliovas, kuris atsidūrė Vakarų sankcijų sąrašuose.
Belgija atblokuos įšaldytas Rusijos diplomatines sąskaitas
Belgija atblokuos Rusijos ambasadų sąskaitas, kurios buvo įšaldytos dėl teisinių nebeveikiančios firmos „Jukos“ akcininkų ieškinių, šeštadienį paskelbė belgų užsienio reikalų ministras, kuris tai sakė Maskvai pažadėjus atsakomuosius veiksmus. „Buvo rastas sprendimas atblokuoti prioritetine tvarka sąskaitas ambasadoms eksploatuoti, o likusios (bus atblokuotos) paskui“, – sakė ministerijos atstovas, cituodamas užsienio reikalų ministrą Didier Reyndersą.
Juoda diena Rusijai, ir tai dar tik pradžia
Buvę „Jukos“ akcininkai Rusijos aktyvų įšaldymą pasiekė ne tik Belgijoje, tačiau ir Prancūzijoje, praneša „Forbes“, remiantis artimais „Jukos“ šaltiniais. Šią informaciją ketvirtadienį patvirtino ir Rusijos prezidento padėjėjas Andrejus Belousovas. „Mes ginčysime šiuos sprendimus tiek Prancūzijoje, tiek Belgijoje, visur. Viską, kas susiję su Hagos teismo sprendimu, – mes manome, kad ten (teismo proceso metu, - red. past.
Belgijoje areštuotas Rusijos turtas, EŽTT neigia sąsajas su „Jukos“ byla
Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) šiandien paneigė informaciją, kad Belgijos valdžios sprendimas areštuoti Rusijos turtą yra susiję su „Jukos universal limited“ bendrovės ieškiniu, rašoma lenta.ru. „Šiandieninis „Interfaks“ agentūros pranešimas, kuriame bandomos nustatyti Belgijos valdžios sprendimo ir Rusijos prievolių dėl EŽTT sprendimo „Jukos“ byloje vykdymo sąsajas yra klaidingas“, – pažymima teismo pranešime.
Rusija vis dar skolinga „Jukos“ akcininkams 50 mlrd. dolerių, ir nesiruošia jų grąžinti
Buvę „Jukos“ akcininkai kreipėsi į Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir JAV valdžias, prašydami padėti 50 mlrd. dolerių kompensacijos išmokėjimo klausimu, praneša „Sueddeutsche Zeitung“. „Group Menatep Limited“ (GML) direktorius Timas Osbournas pranešė, kad tokį žingsnį žengti juos paskatino Rusijos nenoras vykdyti Hagos teismo sprendimo. Tai pirmasis istorijoje įvykis, kai privatūs investuotojai prašo valdžios pagalbos padėti išsireikalauti tokio dydžio kompensaciją, pažymi lenta.ru.
Putinas yra „nuogas karalius“
Buvęs Rusijos verslo magnatas Michailas Chodorkovskis ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentas Vladimiras Putinas yra „nuogas karalius“, vadovaujantis ekonomikai, kuri toliau silpnės ir tai galiausiai išprovokuos kovą tarp besivaržančių klanų Maskvoje.
Vygaudo Ušacko gimtadienio pokylyje – naftos magnatas Michailas Chodorkovskis
Europos Sąjungos ambasadoriaus Rusijoje Vygaudo Ušacko 50-mečio jubiliejuje Vilniuje dalyvavo Rusijos verslininkas, buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis, pranešė lrytas.lt. Pirmadienio vakarą su artimais bičiuliais ir kolegomis V.Ušackas savo gimtadienį šventė Vilniuje esančiame buvusio krepšininko Šarūno Marčiulionio viešbutyje „Šarūnas“. Tarp svečių buvo žinomų politikų, verslininkų, žurnalistų, dvasininkų, muzikantų. V.Ušackas gimė 1964 metų gruodžio 16 dieną Skuode.
Interpolas paskelbė „Putino bankininko“ paiešką
Interpolas paskelbė ieškantis buvusio įtakingo Kremliui artimo verslininko, praminto „Putino bankininku“, kuris vėliau pradėjo kritikuoti Rusijos režimą, neseniai bankrutavo ir išvyko iš šalies. Rusijos pareigūnai kaltina verslininką Sergejų Pugačiovą grobsčius valstybės lėšas, kurios buvo skirtos siekiant padėti dabar jau užsidariusiam bankui „Mežprombank“ per 2008–2009 metų finansų krizę.
Rusijos milijardieriui skirtas namų areštas
Rusijos pareigūnai antradienį pranešė, kad milijardieriui Vladimirui Jevtušenkovui skirtas namų areštas, kol atliekamas tyrimas dėl kaltinimų pinigų plovimu. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, 65 metų V.Jevtušenkovo asmeninis turtas vertinamas 9 mlrd. JAV dolerių ir jis užima 15-ąją vietą turtingiausių Rusijos žmonių sąraše. V.Jevtušenkovo sulaikymas ir prieš jį pradėtas tyrimas oficialiai siejami su jo įmonės atliktu naftos kompanijos „Bašneft” akcijų įsigijimu.
Maskva bandys anuliuoti Hagos arbitražo teismo sprendimą „Jukos“ byloje
Maskva panaudos visas priemones, kad apsigintų, kai Hagoje įsikūręs arbitražo teismas nurodė jai sumokėti 50 mlrd. JAV dolerių (128,5 mlrd. litų) kompensaciją dabar jau nebeegzistuojančios Rusijos naftos milžinės „Jukos“ akcininkams, pareiškė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Po „Jukos“ įkūrėjo Michailo Chodorkovskio įkalinimo tos įmonių grupės turtą perėmusi valstybinė energetikos bendrovė „Rosneft“ sakė, kad visi jos sandoriai buvo teisėti.
Istorinis sprendimas: Rusija pralaimėjo buvusiems „Jukos“ akcininkams
Beveik 10 metų trukęs bylinėjimasis su buvusiais naftos koncerno „Jukos“ akcininkais baigėsi Rusijos pralaimėjimu. Rusija koncerno akcininkams turės sumokėti 50 mlrd. JAV dolerių kompensacijas. Tokį sprendimą paskelbė Hagos teismas, kuris liepos 18 d. pripažino, kad naftos bendrovė buvo nusavinta valstybės, o Rusija pažeidė Energetinę chartiją. Buvę akcininkai iš viso reikalavo 100 mlrd.
Donecko separatistai su M. Chodorkovskiu nesileido į kalbas
Buvusį Rusijos magnatą Michailą Chodorkovskį Rytų Ukrainos Donecko mieste sekmadienį pertraukinėjo įpykę promaskvietiški aktyvistai, jam nebuvo leista įeiti į šio separatistų kontroliuojamo miesto rotušę. M.Chodorkovskis, kuris dešimtmetį praleido Rusijos kalėjime, o dabar gyvena išeivijoje Šveicarijoje, Rytų Ukrainoje lankosi norėdamas „pats pamatyti, kas ten vyksta“, sakė jo atstovė Olga Pispanen.
Mįslinga M. Chodorkovskio kalba Šveicarijoje: kovos už politinius kalinius, bet ne prieš V. Putiną?
Buvęs naftos magnatas Michailas Chodorkovskis, kurį Maskva praėjusį mėnesį išleido į laisvę po 10-ies kalėjime praleistų metų, sekmadienį iš savo naujosios bazės Šveicarijoje žadėjo kovoti už Rusijos politinius kalinius. „Negali gyventi su dvasios ramybe, kai žinai, kad kalėjime pūva politiniai sulaikytieji“, – sakė M.Chodorkovskis Šveicarijos visuomeninei televizijai SRF, važiuodamas traukiniu iš Berlyno į Bazelį.
M. Chodorkovskis: gyvenimo darbas paleistas vėjais
Michailas Chodorkovskis kažkada turėjo daugiamilijardinį turtą, paskui daugiau kaip dešimtmetį praleido Rusijos kalėjimuose, o dabar jau kaip laisvas žmogus emigracijoje turi rasti sau naują vaidmenį. Netikėtas M.Chodorkovskio paleidimas ir pervežimas į Vokietiją po Rusijos prezidento Vladimiro Putino malonės, yra naujausias posūkis nepaprastame staiga visų turtų netekusio žmogaus, kuris kažkada buvo vadinamas alternatyviu Rusijos lyderiu, gyvenime.
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė, kad planuoja suteikti malonę buvusiam magnatui ir griežtam Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, kuris kali jau daugiau kaip dešimtmetį. V.Putinas po savo metinės spaudos konferencijos maratono atskleidė, kad M.Chodorkovskis pirmą kartą parašė malonės prašymą, kuriame nurodo, kad serga jo motina.
V. Putinas per amnestiją gali paleisti M. Chodorkovskį ir „Pussy Riot“ nares
Kremliaus patarėjas žmogaus teisių klausimais sako, kad Vladimiras Putinas pagal amnestiją, laukiamą šių metų pabaigoje, galėtų paleisti buvusį naftos magnatą ir pankgrupės „Pussy Riot“ nares – asmenis, kuriuos kritikai ir pačioje Rusijoje, ir užsienyje vadina politiniais kaliniais.
Jubiliejus už grotų
Žymiausiam Rusijos kaliniui, buvusiam turtingiausiam šalies verslininkui Michailui Chodorkovskiui birželio 26 d. sukako 50 metų. Šį jubiliejų jis sutiko už grotų. Jeigu niekas nepasikeis, šių metų rudenį M. Chodorkovskis galės pažymėti ir kitą jubiliejų – dešimties metų, praleistų nelaisvėje. Nors už grotų šis verslininkas pateko dėl ekonominio pobūdžio kaltinimų, mažai kas abejoja, kad jo persekiojimas turi ir ryškų politinį atspalvį.
M. Chodorkovskis: Rusijoje įprasta susidoroti su politiniais valdžios oponentais
Buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis pareiškė nuomonę, kad nuosprendis protestų prieš Kremliaus politiką lyderiui Aleksejui Navalnui buvo nuspėjamas. „Liepos 18 dienos apkaltinamasis nuosprendis buvo prognozuojamas ir neišvengiamas, – sakoma Karelijos kolonijoje bausmę atliekančio buvusio naftos magnato, patekusio į Kremliaus nemalonę, pareiškime. – Rusijai nėra nieko neįprasta teisti politinius valdžios oponentus pasitelkiant baudžiamuosius straipsnius.
Kalėjime uždarytam M. Chodorkovskiui – 50 metų
Šiandien kalėjime sėdinčiam buvusiam turtingiausiam Rusijos ir vienam iš turtingiausių pasaulio žmonių sukanka 50 metų. Beveik 10 iš jų Michailas Chodorkovskis praleido už grotų. Slon.ru išrinko pagrindines buvusio milijardieriaus gyvenimo akimirkas, užfiksuotas nuotraukose: nuo vilčių teikiančio moksleivio ir studento iki turtingiausio Rusijos žmogaus, atsidūrusio už grotų.
Maskvos teismas sumažino bausmės trukmę M. Chodorkovskiui ir P. Lebedevui
Maskvos miesto teismo prezidiumas priėmė nutarimą sumažinti bausmę pagal antrąjį nuosprendį Michailui Chodorkovskiui ir Platonui Lebedevui. Buvę „Jukos“ vadovai kalėjime praleis dviem metais mažiau – vietoje 13 metų jiems paskirta 11 metų bausmė.
Teismas pripažino, kad Chodorkovskiui ir Lebedevui, be įtikinamų įrodymų, buvo skirta bausmė už 2,8 mlrd. rublių pasisavinimą.
Sutrumpinta M. Chodorkovskio partnerio P. Lebedevo kalinimo bausmė
Rusijos teismas trečiadienį trejais metais ir keturiais mėnesiais sutrumpino Platono Lebedevo, kuris buvo Michailo Chodorkovskio verslo partneris, kalėjimo bausmę, pranešė AP. P. Lebedevas kalėjime sėdi nuo 2003 metų ir pagal naują teismo sprendimą bus paleistas 2013 metų kovą. P. Lebedevas ir M. Chodorkovskis buvo sulaikyti 2003 metais ir 2005 metais nuteisti už naftos bendrovės „Jukos“ mokesčių slėpimą.
R. Abramovičius: paslaptinga biografija (II)
Pirmoje dalyje (“Romanas Abramovičius: paslaptinga biografija! (I dalis)“) aprašėme Romano Abramovičiaus vaikystę, dėdės įtaką jaunystėje, vyriškumo mokyklą bei verslo pradžią.
Šioje dalyje nagrinėsime, kaip smulkusis verslininkas Romanas „prasimušė“ į elitą ir tapo milijardieriumi. Taip pat apžvelgsime tamsiąją turtų pusę.
Milijonierius tampa milijardieriumi – laiku ir vietoj?
1995 m. vasarą Romanas Abramovičius sutiko žmogų, kuris perkėlė jo gyvenimą į naują lygmenį.
Labiausiai intriguojantys faktai apie naująjį V. Putino patarėją
Rusijos prezidento patarėju paskirtas Antonas Ustinovas, praneša Kremliaus spaudos tarnyba. „Slon“ surinko reikšmingiausius naujojo vidinio V. Putino rato nario gyvenimo faktus. A. Ustinovas gimė 1977 metų balandžio 20 dieną Balakovo mieste Saratovo srityje. Berniukas iš geros šiemos: jis yra buvusio justicijos ministro ir generalinio prokuroro Vladimiro Ustinovo sūnėnas. V. Ustinovo sūnus Dmitrijus yra vedęs Ingą Sečiną – V. Putino „dešiniosios rankos“ Igorio Sečino dukrą.
Žmogaus teisių aktyvistai prašo D. Medvedevo suteikti malonę politiniams kaliniams
Rusijos žmogaus teisių aktyvistų grupė prašo prezidento Dmitrijaus Medvedevo savo kadenciją baigti „garbingai“ – suteikiant malonę politiniams kaliniams, įskaitant ir buvusį naftos koncerno „Jukos“ savininką Michailą Chodorkovskį, skelbia „RIA Novosti“.
„Malonės suteikimas būtų garbinga jūsų, kaip prezidento, kadencijos pabaiga, kurios dėka jūs liktumėte kilniaširdžiu visų rusų ir tarptautinės bendruomenės atmintyje “, – rašoma laiške, kurį pasirašė 21 aktyvistas.
V. Putino naftos karai
„Konfliktas tarp įtakingiausių Rusijos vyrų į karą peraugo 2003 metų spalį. Prezidentas Vladimiras Putinas neteko kantrybės“ – tokia įžanga žurnalistas Martinas Sixsmithas pradeda savo knygą „Putino nafta“, kurioje visų pasaulį sukrėtusios istorijos liudininkų lūpomis jis atkuria konflikto tarp Michailo Chodorkovskio ir Vladimiro Putino priežastis. „Ekonomika.lt“ pirmieji viešina dar tik pasirodysiančios knygos ištrauką.
D. Medvedevas nesuteiks malonės M. Chodorkovskiui, nes jis to neprašė
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas nesuteiks malonės tiems nuteistiesiems, kurie tos malonės neprašo.
Rusijos žmogaus teisių tarybos pirmininkas Michailas Fedotovas pranešė, kad D.Medvedevas nesutinka su ekspertų išvada, kad valstybės vadovas turi teisę suteikti malonę bet kuriam nuteistųjų, nelaukdamas jo prašymo.
„Prezidentas su tuo nesutinka.
M. Chodorkovskis ragina tęsti masines akcijas
Rusijos prezidento rinkimų išvakarėse laisvės atėmimo bausmę atliekantis buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis paragino opoziciją tęsti masines akcijas ir nesigriebti radikalių priemonių, pavyzdžiui, nešturmuoti Kremliaus.
Jis tai rašo straipsnyje „Kaip pakeisti valdžią Rusijoje: pagrindiniai opozicijos uždaviniai“, kurį paskelbė „Gazeta.
D. Medvedevui bus pateiktas Rusijos politinių kalinių sąrašas
Nesutikdami, kad Rusijoje neva nėra politinių kalinių, Kremliaus kritikai paskelbė pateiksią 39 asmenų sąrašą.
Žurnalistė Olga Romanova ir Dūmos deputatas Genadijus Gudkovas tokį sąrašą ketina pateikti prezidentui Dmitrijui Medvedvui, praneša radijo stotis „Echo Moskvy“.
Į politiniais motyvais nuteistų asmenų sąrašą įtraukti buvę „Jukos“ savininkai Michailas Chodorkovskis ir Platonas Lebedevas, vidaus kariuomenės karininkas Sergejus Arakčejevas ir judėjimo „Kita Rusija“ aktyvistė Taisija Osi...
M. Chodorkovskis nori priversti V. Putiną kovoti antrajame prezidento rinkimų rate
Kalinamas Kremliaus kritikas Michailas Chodorkovskis primygtinai ragina Rusijos gyventojus kovo 4-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose balsuoti prieš ministrą pirmininką Vladimirą Putiną. Kuo daugiau rinkėjų turi savo balsą atiduoti už kitus keturis kandidatus, kad priverstų V. Putiną kovoti antrajame rate, rašo buvęs naftos magnatas portale „www.khodorkovsky.ru“.
Anot M. Chodorkovskio, rinkėjai antruoju rinkimų ratu gali duoti signalą V. Putinui, kad Rusijai skubiai būtinos reformos.
D. Medvedevas sako užjaučiąs M. Chodorkovskį, tačiau išleisti į laisvę neketina
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas atmetė prielaidas, kad jis dar pernai ketino iš kalėjimo paleisti buvusį turtingiausią Rusijos verslininką Michailą Chodorkovskį.
„Tai netiesa“, - per susitikimą su Maskvos universiteto studentais trečiadienį sakė D. Medvedevas ir pridūrė, kad „prezidentas gali suteikti malonę žmogui, kuris pateikia tokį prašymą“.
Kaip žinoma, buvęs naftos koncerno „Jukos“ vadovas M. Chodorkovskis savo kaltės nepripažįsta ir malonės prašymo nėra pateikęs.