josifo stalino
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „josifo stalino“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „josifo stalino“.
Navalnas įdarbintas kalėjimo siuvimo cehche: „Esate su mumis devynis mėnesius – metas imtis darbo“
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas antradienį paskelbė pradėjęs dirbti savo kolonijos siuvimo ceche, nes jam buvo nurodyta imtis darbo.
Balsingiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas vasarį buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė senoje byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas. Jis kali kolonijoje netoli Pokrovo Vladimiro regione, už maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.
Maskva atsisveikina su „Likimo ironija, arba po pirties“ žvaigžde: artimieji skyrė jautrius žodžius
Ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodė žinia, jog mirė sovietinio kino žvaigždė rusų aktorius Andrejus Miagkovas, daugeliui gerai žinomas iš populiaraus naujametinio filmo „Likimo ironija, arba po pirties“ („Ironija sudby, ili S liogkim parom!“). Jam buvo 82 metai.
Šeštadienio rytą Maskva atsisveikina su žinomu aktoriumi.
Šiandieną artimieji, kolegos ir gerbėjai jį mato paskutinėje kelionėje. Jo pažįstami atsveikindami su juo prasitarė, koks jis buvo žmogus.
„Gaila, kad jis išvyko.
Tai, kas mažiau žinoma apie vieną žiauriausių XX a. diktatorių – Staliną: nuo vaikystės jis buvo paženklintas
Josifo Stalino pavardė giliai įsirėžusi į istorijos vadovėlių puslapius. Sukūręs represijų pilną režimą, jis Sovietų Sąjungą valdė smurtu, alkoholiu ir krauju. Tačiau pasiekti politiniai tikslai slėpė sunkią vaikystę, asmeninio gyvenimo nelaimes, sveikatos problemas ir nuožmų charakterį, kuris atsispindėjo ir šeimoje, – viską, apie ką Sovietų Sąjungos laikais nebuvo galima kalbėti.
Azerbaidžanas ir Armėnija ant karo slenksčio: aršūs mūšiai, pranešimai apie aukas
Armėnija ir Azerbaidžanas sekmadienį atsidūrė ant karo slenksčio po to, kai armėnų separatistų kontroliuojamame nuo Azerbaidžano atsiskyrusiame Kalnų Karabacho regione kilo įnirtingi mūšiai, per kuriuos abiejose pusėse žuvo ir kariškių, ir civilių, įskaitant mažiausiai vieną vaiką.
Jau ne vieną dešimtmetį tęsiantis teritoriniam ginčui dėl Kalnų Karabacho, didžiausi nuo 2016 metų susirėmimai padidino naujo didelio masto karo tarp didžiausių priešų Azerbaidžano ir Armėnijos tikimybę.
Į filmo premjerą susirinko politikos ir kultūros grietinėlė: stebino elegancija
Dažnas svečias „Scanoramoje“ – ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica – antradienio vakarą festivalyje pristatė naujausią savo dokumentinę juostą „Valstybinės laidotuvės“.
Čia režisierius-kosmpopolitas vėl prikelia archyvinę medžiagą naujam gyvenimui, kuri leidžia akistata pažvelgti į 1953 m. vykusias Josifo Stalino laidotuves, rašoma pranešime spaudai.
Rasta Josifo Stalino anūkė: pamatykite, kaip atrodo sovietų diktatoriaus dukters atžala
JAV gyvenanti moteris niekam nebūtų užkliuvusi, jei ne jos išskirtinė ir kartais net šokiruojanti išvaizda. Dėka savo gyvenimo būdo moteris susilaukė papildomo dėmesio, kurio pagalba išaiškėjo, jog tai buvusio sovietų diktatoriaus Josifo Stalino anūkė – Chrese Evans. 45-erių metų moters socialiniame tinkle – gausybė nuotraukų su tatuiruotėmis, auskarais, iššaukiančiais drabužiais ir net ginklais, rašo dailymail.co.uk. Tai jauniausia J. Stalino dukters Svetlanos Alilujevos atžala.
Vladimiras Putinas tiesiogiai: guodžia nelaimėlius ir aiškina apie Rusijos didybę
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį rengia kasmetinę spaudos konferenciją, kuri bus jo pirmasis svarbus viešas pasirodymas po to, kai paskelbė sieksiąs naujos šešerių metų kadencijos ateinančių metų kovą vyksiančiuose valstybės vadovo rinkimuose. Konferencija prasidėjo nuo bandymo sušvelninti gyventojų nepasitenkinimą ekonomine situacija šalyje. Rusijos prezidentas nusprendė pasigirti, kaip Vakarų ekonominės sankcijos „padeda“ vietos gamintojams.
Galingojo ir baisiojo Vladimiro Putino mitas
Skaitant pastarojo meto pranešimus JAV žiniasklaidoje, galima pagalvoti, kad Vladimiras Putinas – tai trijų metrų ūgio gigantas lėlininkas, kurį užtenka paprasčiausiai tampyti ant savo programišių armijos Kremliuje virveles, kad priverstų demokratiją mylinčius amerikiečius krūpčioti iš baimės prie savo „aifounų“. Kad savo šalyje Putinas – niekaip nesustabdomas visagalis, pasirengęs mesti iššūkį JAV daugelyje frontų užsienyje, rašo Suasan Glasser „The Politico“. Su tuo yra tik viena problema: pra...
Dėl nacizmo naštos vokiečiai atsargiai vertina karių siuntimą į Lietuvą
„Kad pasiektų 2 proc. BVP gynybai, Vokietija gynybas išlaidai turėtų padidinti 20 milijardų eurų. Ar baiminatės, kad Vokietija taps stipria karine valstybe?“. Tokį klausimą iš Vokietijos naujienų agentūros Deutsche Presse-Agentur žurnalisto išgirdo Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, kai Berlyne dalyvavo bendroje spaudos konferencijoje su kanclere Angela Merkel.
Rusai Josifą Staliną vertiną geriausiai per paskutinius 16 metų
Rusijos ir Sovietų sąjungos istorinių lyderių Josifo Stalino, Leonido Brežnevo, Boriso Jelcino ir dabartinio vadovo Vladimiro Putino populiarumas visuomenėje padidėjo, rodo trečiadienį paskelbti Levados centro atlikto tyrimo rezultatai. Palankiausiai vertintas prezidentas V.Putinas: jį teigiamai įvertino 86 proc. respondentų. Per 2006 metais atliktą analogišką apklausą dabartinis Kremliaus vadovas buvo palankiai įvertintas 76 proc. dalyvių. Neigiamų atsiliepimų sumažėjo – šiemet jų buvo 4 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Stalino budeliai surankioti visi iki vieno, tačiau jų pasmerkti nėra kam
Rusijoje organizacija „Memorial“, dokumentuojanti stalinistinės epochos nusikaltimus, išleido daugiau nei 20 metų rinktų duomenų rinkinį, kuriame yra ir žmones šaudžiusių Josifo Stalino slaptųjų žudikų pavardės, tačiau dabartinė Rusija nėra nusiteikusi tirti tų laikų nusikaltimus, rašoma „The Guardian“. Du dešimtmečius, nuo pat 1993-ųjų, „Memorial“ darbuotojas Andrejus Žukovas ne mažiau trijų kartų per savaitę eidavo į Maskvos archyvą, kur valandų valandas praleisdavo vartant tūkstančius NKVD – ...
Apeliacinis teismas atmetė už genocidą nuteisto Iljos Vorobjovo skundą
Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė atmetantis skundus buvusio KGB darbuotojo 82 metų Iljos Vorobjovo byloje, kur jis kaltinamas genocidu dėl dalyvavimo 1956 metais sulaikant partizanų vadą Adolfą Ramanauską - Vanagą. Kaip BNS informavo teismo atstovė Kristina Petrošienė, Apeliacinis teismas nusprendė atmesti skundus ir paliko galioti pernai metų Kauno apygardos teismo nuosprendį, kuriuo I.Vorobjovas nuteistas dvejų metų laisvės apribojimo bausme.
Susižavės kiekvienas: 10 įdomių faktų apie Varšuvą
Varšuva – sparčiai ekonomiškai augantis Rytų ir Vidurio Europos miestas. Lenkijos sostinė vis labiau traukia turistus iš svečių šalių. Tad jei lankysite Varšuvą, „Travel On Spot“ siūlo įdomių faktų apie šį miestą. Varšuvos senamiestis, atstatytas po Antrojo pasaulinio karo pagal XVII–XVIII a. paveikslus, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip tobuliausiai atkurtas sunaikinto turto pavyzdys.
Pavojingi žaidimai: Rusijos lyderiai mėgina aukštinti Staliną
Lietuvai minint sovietų įvykdytų trėmimų metines, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį perspėjo dėl sovietų diktatoriaus Josifo Stalino reabilitavimo Rusijoje. „Kai kurie iš (Rusijos) lyderių mėgina aukštinti Staliną, pateikia jį kaip pavyzdį, (bando) istoriją perrašyti. Tai yra ne šiaip sau kažkokie svaičiojimai, bet labai pavojingi žaidimai“, – Žinių radijui sakė ministras.
Rasta šokiruojančios išvaizdos Josifo Stalino anūkė: apie jį sužinojau būdama paauglė
JAV gyvenanti moteris niekam nebūtų užkliuvusi, jei ne jos išskirtinė ir kartais net šokiruojanti išvaizda. Dėka savo gyvenimo būdo moteris susilaukė papildomo dėmesio, kurio pagalba išaiškėjo, jog tai buvusio sovietų diktatoriaus Josifo Stalino anūkė – Chrese Evans. 44-erių metų moters socialiniame tinkle – gausybė nuotraukų su tatuiruotėmis, auskarais, iššaukiančiais drabužiais ir net ginklais, rašo dailymail.co.uk. Tai jauniausia J. Stalino dukters Svetlanos Alilujevos atžala.
Ukraina Eurovizijos linksmybes nublokš į stalinizmo siaubą
Ukraina sekmadienį išrinko dainininkę Jamalą, priklausančią Krymo totorių bendruomenei, atstovauti šaliai Eurovizijos dainų konkurse su sukrečiančia daina apie Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino vykdytus jos tautos trėmimus karo metais. Ši Ukrainoje gerai žinoma 32 metų džiazo dainininkė, kurios tikrasis vardas - Susana Jamaladinova, sekmadienio vakarą įveikė kitus penkis finalininkus, kurie varžėsi dėl teisės gegužę vykti į Euroviziją Stokholme.
Nomenklatūros evoliucija: nuo sovietinės iki rusiškos
Sovietinė nomenklatūra niekur nedingo, ji paprasčiausiai šiek tiek pasikeitė ir pavirto rusiška, tikina Maskvos aukštoji ekonomikos mokykla. Rusiją valdo vis tie patys sovietiniai valdininkai. Jų vaikai, draugai ir giminės virto įtakingais verslininkais. Tačiau iš esmės tai yra itin nepastovi konstrukcija, juk elitas kovos už savo valdžia ir resursus, rašoma bg.ru.
Partizanų vado sulaikymo operacijoje dalyvavęs Stanislovas Drėlingas siunčiamas už grotų
Partizano vado Adolfo Ramanausko-Vanago sulaikymo operacijoje 1956 metais dalyvavęs buvęs sovietų saugumo pareigūnas Stanislovas Drėlingas turės kalėti penkerius metus. Bausmė skirta minimali, taikyti švelnesnę nėra pagrindo, penktadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, atmetęs 84 metų nuteistojo genocido byloje gynėjo skundą. Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėja, tačiau jis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Komunistų pastatytas Stalino biustas švarus išbuvo vos kelias dienas
Prieš kelias dienas Lipecke atidengtas Josifo Stalino biustas jau susilaukė vietos gyventojų dėmesio – buvo aplietas rausvais dažais, praneša „Interfaks“. Vaizdo kamera, įrengta ant netolimais stovinčio namo, užfiksavo, kad naktį į gegužės 8-ąją paminklą dažais apliejo nenustatyta moteris. „Tai politinė provokacija. Išniekintas ne tik biustas, tačiau ir „Pergalės“ ordinas, kuris yra atvaizduotas paminkle“, – piktinosi Rusijos komunistų partijos antrasis sekretorius Sergejus Tokarevas.
Berlynas 1945-ųjų liepą: skubantys miestiečiai ir Stalino portretas
„Chronos“ publikavo spalvotą 1945-ųjų liepos mėnesio vaizdo įrašą. Kronikoje rodomi miesto gyventojai, kurie skubiai žingsniuoja savo reikalais pro subombarduotus pastatus ar darbuojasi šių tvarkymo talkose. Gatvėse matyti nuorodos rusų kalba, o taip pat – gigantiškas Josifo Stalino plakatas.
Dauguma rusų teigiamai vertina Donbase kariaujančių „savanorių“ veiklą, tačiau baiminasi karo
Jeigu istorinė meilė Josifui Stalinui neatrodo panaši į rimtą požymį, kad Rusijoje iš naujo subrendo totalitarizmo idėjomis užkrėsta visuomenė, siūlome susipažinti ir su kitu Levados centro atliktu tyrimu. Apklausų duomenimis, rusai teigiamai vertina Donbaso „palaikymą“, tačiau svarstyklių pusės keičiasi, kai prabylama apie atvirą karą tarp Ukrainos ir Rusijos.
Tirono Josifo Stalino anūkas išvadino Rusijos prezidentą „begalviu“
SSRS tirono Josifo Stalino anūkas sukritikavo dabartinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką, pasmerkęs šį dėl pradėto karo su Ukraina ir Krymo aneksijos, rašoma „Daily Mail“. Jevgenijus Džugašvilis šalies prezidento elgesį pavadino „begalviu“, o Kremliaus politinį elitą „vagimis“, kurie kvailina rusus.
LSDS stabdo savo veiklą
2014 m. lapkričio 29 d. įvyko Lietuvos socialdemokratų sąjungos XXXIV suvažiavimo II – oji dalis. Buvo priimti du dokumentai: Socialdemokratų sąjungos Deklaracija ir Pareiškimas. Jų turinyje atsispindi ir suvažiavimo sprendimas – sustabdyti tolesnę LSDS veiklą.
Dauguma Socialdemokratų sąjungos narių tolesnę savo politinę veiklą planuoja tęsti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos socialdemokratų frakcijoje, kuri išvakarėse – 2014-11-28 d. buvo įregistruota LVŽS taryboje.
Rusija šiandien: J. Stalino ir jo „žygdarbių“ reklama per visą sieną
Jeigu šiandien užsuktumėte į vieną iš ekonominių Tatarstano (Rusija) centrų – Almetejevską, gali būti, kad iš nuostabos turėtumėte prasitrinti akis. Ant vienos iš pagrindinių miesto parduotuvių sienos kabo reklaminis Josifo Stalino plakatas.
Sovietų reabilitacija: moksleiviai vėl mokysis iš Josifo Stalino
Į Rusijos istorijos vadovėlius bus įtrauktas Josifo Stalino 1941-ųjų liepos 3 dienos kreipimasis į tautą (tai pirmasis oficialus šalies vado pareiškimas, Rusijai oficialiai įsitraukus į Antrąjį pasaulinį karą), kuris pateko į 100 pačių svarbiausių dokumentų Rusijos istorijoje sąrašą, sudarytą Rusijos Federacijos kultūros ministerijoje. Tai praneša lenta.ru.
2008-ųjų tekstas, kuriame buvo nuspėtas Rusijos karas su Ukraina
Daugeliui ekspertų ir politologų buvo gana netikėtas atviras Rusijos ir Ukrainos konfliktas, pastarosiomis dienomis pereinantis į atvirą karą. Tačiau tuo tikrai negalėtume apkaltinti „The Washington Times“ apžvalgininko kanadiečio Jeffrey Kuhnerio. Jis dar 2008-aisiais „nuspėjo“ Rusijos ir Ukrainos konfliktą, negana to, aiškiai prilygino Vladimirą Putiną agresoriui Adolfui Hitleriui. Pateikiame šio pranašiško 2008-ųjų teksto „Kitas karas Europoje – tarp Rusijos ir Ukrainos?“ vertimą.
Lenkijoje atidengtas paminklas mažam, žaliam, besišlapinančiam Leninui
Lenino statula grįžo į buvusį pavyzdinį komunistinės Lenkijos miestą, tačiau bolševikų revoliucijos lyderis, kuris anksčiau būdavo pagerbiamas didingais paminklais, dabar pavaizduotas kaip mažas ryškiai žalias žmogeliukas, besišlapinantis nuo juodo postamento. Šis ironiškas Rusijos revoliucionieriaus atvaizdas, atsiradęs darbininkiškame Krokuvos priemiestyje Nova Hutoje, siūlo galimybę per humoro prizmę pažvelgti į sudėtingą Lenkijos komunistinę praeitį.
Lietuvos atstovai JT supykdė Rusijos diplomatus
Rusija boikotavo pirmadienį Lietuvos organizuotą neformalų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikimą su Krymo totorių bendruomenės atstovais, iš kurių buvo siekiama išgirsti apie padėtį Maskvos aneksuotame regione. Rusijos misija prie JT pareiškė, jog Krymas dabar yra Rusijos Federacijos teritorija, todėl padėtis jame nebėra klausimas, kurį turėtų svarstyti JT Saugumo Taryba.
O ką daryti Rusijos nenorintiems Krymo ukrainiečiams?
Prorusiška Krymo valdžia, ketvirtadienį paskelbusi šį autonominį Ukrainos regioną Rusijos dalimi, pareiškė vykdanti triuškinamos savo gyventojų daugumos valią. Regiono sostinės Simferopolio gatvėse aiškiai dominavo Rusijos šalininkai, skanduojantys tos šalies pavadinimą ir mojuojantys jos vėliavomis.
Teismas: buvęs „Jedinstvo" lyderis V. Ivanovas pagrįstai nubaustas už Stalino portretą
Vilniaus apygardos teismas atmetė buvusio prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderio Valerijaus Ivanovo skundą dėl baudos skyrimo už Stalino portreto demonstravimą. V.Ivanovui palikta Vilniaus miesto apylinkės teismo birželį skirta 750 litų bauda, BNS informavo Vilniaus apygardos teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.
Britai apie D. Medvedevą: net „išmirkęs degtinėje“ B. Jelcinas atrodė įtikinamiau
Likus keturioms dienoms iki Rusijos prezidento inauguracijos žurnalistai konstatuoja: Kremlių paliekantis Dmitrijus Medvedevas buvo unikalus žmogus.
Jeigu prieš tai buvę Kremliaus vadovai - nuo Ivano Rūsčiojo ir Josifo Stalino iki Vladimiro Putino – įkvėpdavo žmones pagarbai kartu su baime, tai prezidentas D. Medvedevas paliko visai kitokį įspūdį apie save, rašo britų laikraštis „The Independent“.
„Net Boriso Jelcino paskutiniaisias metais, persmelktais degtinėje, jį supo pagarbos aura...
Maskvos teismas atmetė J. Stalino anūko ieškinį dėl šmeižto
Maskvos teismas ketvirtadienį atmetė Josifo Stalino anūko Jevgenijaus Džiugašvilio ieškinį, kuriuo Rusijos parlamento žemuosius rūmus kaltina šmeižtu ir reikalauja paneigti teiginį apie J. Stalino dalyvavimą Katynės žudynėse, skelbia „RIA Novosti“.
Per 20 tūkst. Lenkijos pareigūnų buvo paimti į nelaisvę 1939 m. Sovietų Sąjungai ir nacistinei Vokietijai dalinantis Lenkiją. Slaptoji sovietų policija NKVD juos nužudė Katynėje netoli Smolensko miesto Rusijoje.
Rygoje ir Taline kursuos „stalinobusai“
Kovo 9 dieną Latvijos ir Estijos sostinėse pasirodys autobusai su Stalino atvaizdu.
Gegužės 9 dieną Rygos ir Talino gatvėmis važinės autobusai su Sovietų Sąjungos vadovo Josifo Stalino atvaizdais. Apie tai savo bloge pranešė vienas iš šios akcijos organizatorių Viktoras Loginovas, praneša lenta.ru.
Pabaltijyje – tik turgaus maištai (16)
Areštavus Lavrentijų Beriją, vėl užvirė kova dėl valdžios Šį kartą – tarp Georgijaus Malenkovo ir Nikitos Chruščiovo. 1953 metų rugsėjį pastarasis buvo paskirtas Sovietų Sąjungos komunistų partijos Centro Komiteto pirmuoju sekretoriumi.
Dvivaldystės pabaiga
Tuo metu N. Chruščiovas dar nebuvo vienintelis sovietų šalies vadovas. G. Malenkovas vadovavo Ministrų Tarybai ir stengėsi užimti kuo daugiau ūkinės ir politinės valdžios.