išėjimas iš darbo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išėjimas iš darbo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išėjimas iš darbo“.
Norite mesti darbą? Ne taip greitai – jeigu nenorite prarasti pinigų, dar teks pasikankinti
Gyventojai keičia darbus dėl įvairių priežasčių. Tačiau, priklausomai nuo išėjimo priežasties, skiriasi ir darbuotojo atidirbimo laikotarpis, kurį jis turi atidirbti. Anot teisininkų, atidirbimo laikotarpį sutrumpina ir darbuotojo atostogos ar liga. Šie laikotarpiai irgi įsiskaičiuoja į atidirbimo laikotarpį.
Portalo tv3.lt skaitytojai dalijosi istorijomis apie keičiamus darbus.
Vilnietė Laura pasakojo, kad ketino rašyti prašymą išeiti iš darbo, tačiau netikėtai susirgo.
Negavę atostogų, norimo atlyginimo ar neapsikentę spaudimo darbuotojai meta darbus: kaip nepatirti nuostolių?
Gyventojai tikina, kad keisti darbą paskatina įvairios priežastys, tačiau dažniausiai nepriimtinas darbdavio elgesys. Pavyzdžiui, įžeidinėjimai ir spaudimas, nesumokėta alga, nesutikimas išleisti atostogų ir t.t.. Žmonės dalijasi įvykiais, kurie paskatino parašyti prašymą, išeiti iš darbo. O Valstybinė darbo inspekcija pataria, kaip išeiti iš darbo patiriant, kuo mažiau nuostolių.
Gyventojai socialiniame tinkle dalijosi įvykiais darbe, kurių neapsikentę nusprendė išeiti iš darbo.
Darbo keitimas: pataria negudrauti išeinant, kitaip galite prarasti laiko ir pinigų
Susiradus naują darbą, paprastai norisi tuojau pat ten pradėti dirbti. Tačiau dažniausiai ankstesnėje darbovietėje darbdavys, vadovaudamasis Darbo kodeksu, prašo atidirbti 20 dienų. Tada darbuotojai ima ieškoti būdų, kaip nedirbti – ima nedarbingumą, atostogas arba tiesiog neatvyksta į darbą. Teisininkė siūlo nesukčiauti, nes kentės reputacija. O darbdaviai tikina, kad nemotyvuotus darbuotojus atleidžia iš karto.
Roma jaučiasi kaip kalinė – moteris negali išeiti iš darbo, nors įmonė jau bankrutavo
TV3 laidos „TV Pagalba“ gelbėtojas Žilvinas sulaukė netikėto pranešimo – į jį kreipėsi moterys, kurios niekaip negali išeiti iš darbo. Jos prašė, kuo skubiau atleisti jas nuo pareigų.
Moterys pasakojo, kad jos dirbo kavinėje, kurios įmonių tinklas bankrutavo. Įmonė iš pradžių veikė Vilniuje, tačiau po bankroto persikėlė į miestelį, kuriame moterys ir gyvena.
„Mes buvome įdarbintos virėjomis.
Svarstote keisti darbą? Specialistai pataria, kada tai daryti yra geriausia
Vieni darbą keičia gerai apgalvoję, ką veiks po to, kiti tai daro labiau impulsyviai. Specialistai pastebi, kad metuose išryškėja keli laikotarpiai, kai ieškančių naujos darbovietės padaugėja, o taip pat tuo metu ir darbdaviai iškelia daugiau laisvų pozicijų nei paprastai.
Šiuo metu fiksuojamas rekordinis skaičius laisvų darbo vietų. Vis dėlto sėkmingos darbo paieškos priklauso ne tik nuo plataus jų pasirinkimo.
Daugelis darbuotojų nežino – išeitinė jums priklauso ne tik po atleidimo
Aišku, kaip dieną, kad atleidžiamas darbuotojas iš darbdavio gauna įstatymu nustatytą išeitinę išmoką arba sutartą kompensaciją. Tačiau retas darbuotojas žino, kad, esant tam tikroms aplinkybėms, išeitinę išmoką iš darbdavio gali gauti ir tuomet, kai darbo sutartį nutraukia savo noru.
Išeitinę išmoką darbdavys privalo sumokėti darbuotojui, nutraukdamas darbo sutartį savo iniciatyva.
Kaip nutraukti darbo sutartį?
LRT Televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt Darbo santykiai nėra priverstiniai ir juos visuomet galima nutraukti. Tačiau labai svarbu, kokios yra išėjimo iš darbo priežastys, mat nuo to priklauso išeitinė išmoka, atleidimo terminas ir kiti svarbūs dalykai, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.
Indas išėjo iš darbo dėl per didelio atlyginimo
Lietuvoje žmonės dažnai piktinasi per mažu atlyginimu, o štai vienas indas išėjo iš darbo dėl per didelio uždarbio, skelbia metro.co.uk. 32 metų kompiuterių programuotojas iš Bangalore miesto (Indija) gaudavo 450 svarų sterlingų atlygį, tačiau buvo įsitikinęs, kad jo uždarbis yra per didelis. Kadangi prašymai sumažinti atlyginimą buvo ignoruojami, vyrukas nusprendė išeiti iš darbo. „Aš susirgau depresija, todėl nusprendžiau palikti šį darbą ir ieškotis naujo“, – pasakojo Sandeepas Jia.
Darbuotojas išeina. Ką daryti?
Patarimų, kaip taktiškai išeiti iš darbo – daug. Dar daugiau prirašyta apie tai, kaip kristi į akį potencialiam darbdaviui ir kaip elgtis naujoje darbo vietoje. Tačiau ką daryti vadovui, pas kurį ateina talentingiausias jo darbuotojas ir pareiškia: viskas, išeinu? Hankas Gilmanas, vienas žurnalo „Fortune“ redaktorių, šia tema parašė knygą, į kurią sudėjo savo keliolikos metų vadovavimo patirtį ir įžvalgas.
Naujasis uostamiesčio įmonės savininkas – benamis Latvijoje?
Keliose šalies savivaldybėse statybos darbų konkursus laimėjusi uostamiesčio bendrovė „Paulista” šį pavasarį netikėtai dingo iš visų statybviečių, taip ir nebaigusi darbų, rašo „Lietuvos rytas“.
Pastarąjį kartą „Paulistos” darbuotojai gavo kovo mėnesio atlyginimus. Gegužės mėnesį jie iš esmės liko be darbo. Bet nutraukti sutarčių žmonės negali, nes neturi kam rašyti pareiškimų atleisti iš darbo.
REKLAMA
REKLAMA
Penkios priežastys išsilaikyti darbe, kurio nemėgstate
„Esu linkęs nebaigti pradėtų darbų ir greičiausiai tai paveldėjau iš savo tėvo ir senelio, kurie taip pat savo laiku nebuvo ryžtingi ir ištvermingi darbuotojai“, – sako George Costanza.
Tarkime, jums nepatinka jūsų darbo pobūdis, jūsų vadovas ar bendradarbiai, todėl kiekvieną savaitgalį dėl to skundžiatės savo draugams ir artimiesiems. Kiekvienas jų skatina jus tiesiog susiimti ir atlikti pradėtus darbus.