įpročiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „įpročiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „įpročiai“.

Užmiegate prie telefono ekrano? Turi jums blogų žinių

Jei nuolat užmiegate prie televizoriaus ar naršydami telefone, tai gali pakenkti jūsų širdžiai. Kalbant apie bendrą sveikatą ir gerovę, labai svarbu gerai išsimiegoti. Nuolatinė miego stoka gali pakenkti mūsų gebėjimui normaliai funkcionuoti ir net sukelti sveikatos problemų. Ne tik miego kokybė ir kiekybė gali turėti įtakos. Tyrimai atskleidė, kad svarbu ir tai, kaip miegame.
2024-02-06

Lietuviai parduotuvėse šluoja šias prekes: pardavimai išaugo net 60 proc.

Populiariausių e. prekybos centro „Pigu.lt“ baldų pozicijose įsitvirtino kėdės, sėdmaišiai, kompiuterių stalai, lentynos ir batų spintelės. Kėdžių pardavimai per pastaruosius metus išaugo apie 60 procentų – kėdės tapo populiariausia e. prekybos centro baldų kategorija. „Pastebime ir biuro kėdžių pardavimų augimą, kuris buvo apie 30 procentų per paskutinius metus. Šią tendenciją siejame su besitęsiančiu žmonių darbu iš namų.
2024-01-31

Šie įpročiai kenkia jūsų smegenims: nesakykite, kad neįspėjo

Gydytojo dr. Danielio Ameno teigimu, dauguma žmonių žino, kokie įpročiai kenkia jų smegenims, tačiau retas apie tai iš tiesų susimąsto. Ekspertas įspėja atsisakyti kelių dalykų, nes jie labiausiai kenkia smegenims. Smegenys yra bene svarbiausias organas. Jos ne tik kontroliuoja ir koordinuoja veiksmus bei reakcijas, bet ir leidžia mums mąstyti ir jausti – tai, kas daro mus žmonėmis. Todėl smegenis reikia saugoti bet kokia kaina. Psichiatras ir smegenų sutrikimų specialistas dr.
2024-01-23

Besilaukianti Luka Lesauskaitė atskleidė pasikeitusius įpročius: pamėgo tai, ko niekada nevalgė

„Raudonojo kryžiaus“ komunikacijos vadovė, istorikė Luka Lesauskaitė jau penktą mėnesį laukiasi. Šeima nauju nariu planuoja pasipildyti balandžio viduryje. Moteris atskleidė, kaip jaučiasi ir ar jau ėmė valgyti keistus dalykus, kaip įprasta nėščiosioms. „Buvau per daug gražių ir romantiškų filmų prisižiūrėjus, kuriuose rodoma, kad žinia apie nėštumą sutinkama su begaline meile, džiaugsmo ašaromis, šokinėjimu iš laimės. Tokių emocijų nepajutau, bet lūkestį joms turėjau.
2023-12-27

Nekartokite šių klaidų duše: oda jums padėkos

Norėdami turėti sveiką odą, prauskitės duše kartą per dieną, venkite per daug karšto vandens ir nenaudokite plaušinių. Odos ekspertė atskleidė, kad žmonės, prausdamiesi duše daro daug klaidų – pamiršta išsiplauti ausis, kojas ar tarpupirščius ir naudoja per daug priemonių. Gydytoja dermatologė Alia Ahmed paaiškino, kaip praustis po dušu, kad oda būtų sveikesnė ir geriau atrodytų, rašo express.co.uk.
2023-12-27
REKLAMA
tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com) tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com)

Rūpinimasis sveikata kasdien – įpročiai, užkertantys kelią ligoms

Kiekvienam gyventojui kasmet rekomenduojama apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Tačiau retas susimąsto, kad rūpintis savo sveikata privalome kasdien. Gydytojai `primena, kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis turėtų vadovautis kiekvienas, norintis jaustis gerai. Tiek lėtinės, tiek infekcinės ligos gali užklupti visai netikėtai. Vis tik gydytojai atkreipia dėmesį, kad ligos iš niekur neatsiranda ir jas gali lemti bent keletas esminių priežasčių.
2023-10-30

Artimasis geria per daug alkoholio? Pasakė, ką turite daryti

Priklausomybė yra reiškinys, kuris susideda iš biologinių, socialinių ir psichologinių veiksnių. Kai artimoje aplinkoje atsiranda priklausomybę turintis žmogus, gali iškilti sunkumų, siekiant suprasti kaip teisingai pasielgti ir kur ieškoti reikalingos pagalbos.
2023-10-01

Pasakė, kuriomis valandomis kavos geriau negerti: įsidėmėkite

Gydytoja Poonam Desai įspėjo apie penkis gyvenimo būdo įpročius, kurie gali kelti rimtą pavojų jūsų sveikatai, įskaitant kavos gėrimą tam tikru paros metu. Nors manoma, kad kava yra labai naudinga sveikatai, pavyzdžiui, padeda išvengti antrojo tipo diabeto ir padeda numesti svorio, ekspertė įspėjo, kad ji gali kelti ir tam tikrą pavojų.
2023-09-20

Išklojo keisčiausius Karolio III reikalavimus: užgaidos atima žadą

Nuo to laiko, kai princas Charlesas tapo karaliumi Karoliu III, jo gyvenimo detalės susilaukė didelio žmonių susidomėjimo. Staiga visiems pradėjo rūpėti, kuo gi gyvena karalius, kokie jo santykiai su Camilla, ką jis valgo bei kokie yra jo keisti įpročiai ar reikalavimai. Tiesa, kai kurios karaliaus užgaidos atima žadą. Keistų įpročių ir reikalavimų kitiems turime kiekvienas.
2023-07-01

Šlapinatės duše? Gydytoja turi blogų žinių

Dažnai žmonės būna pasiskirstę į dvi kategorijas – tuos, kuriems šlapintis duše nėra nieko baisaus, ir tuos, kuriems tai atrodo nehigieniška. Visgi, netylant diskusijoms, ar galima šlapintis duše, atsakome, kad tai yra kiekvieno pasirinkimas, tačiau gydytoja įspėja ir turi liūdnų žinių. Medicinos mokslų daktarė Alicia Jeffrey-Thomas teigia, kad duše šlapintis vis tik nederėtų. Pasirodo, kad tai susiję visai ne su higiena, o su garsu.
2023-06-25
REKLAMA
REKLAMA

Šie 5 įpročiai gali jus susargdinti: kuo greičiau nustokite taip daryti

Gydytoja Dixa Bhavsar Savaliya papasakojo, kaip mūsų gyvenimo būdas – nuo valgymo iki miego – gali turėti įtakos ligų atsiradimui. „Alkis yra ženklas, kad jūsų ankstesnis valgis buvo gerai virškinamas, – sakė gydytoja D. B. Savaliya. – Kai valgote be apetito, per daug apkraunate kepenis“. Sveikatos ekspertė rekomenduoja valgyti tik tada, kai išalkstate, nes priešingu atveju persivalgymas gali sutrikdyti žarnyną ir sulėtinti medžiagų apykaitą.
2023-04-28

Atskleidė, kokių produktų karalienė niekada nevalgydavo: paaiškino, kodėl

Daugelis karališkosios šeimos atstovų pasižymi išskirtiniais valgymo įpročiais. Ne išimtis buvo ir karalienė Elžbieta II. Paaiškėjo, ko karalienė niekada nevalgydavo – šių patiekalų ar produktų niekad nebūtumėte pamatę ant jos pusryčių, pietų ar vakarienės stalo rašo rd.com. Makaronai Kai karalienė Elžbieta II pietaudavo viena, ji niekada neleisdavo sau valgyti krakmolingų patiekalų, „RecipesPlus“ pasakojo karališkasis virėjas Darrenas McGrady.
2022-12-14

Gian Luca – apie savo mitybos įpročius: 1 didžiulio malonumo nesugeba atsisakyti

Jau antrą dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis garsusis virtuvės šefas Gian Luca Demarco TV8 laidoje „Sveikas rytojus “ pasidalino savo valgymo įpročiais ir atskleidė, kaip šaltuoju laikotarpiu stengiasi nepamiršti savo sveikatos. Šefas pripažino, kad jei per darbus ir pamiršta apie savo sveikatą, ji pati apie save primena. „Aš dabar priartėjau prie 40-ties, tai reiškia, kad tu turi kažką pakeisti, tu turi suvokti, kur esi. Senti yra gera, bet tai reikia daryti stilingai.
2022-10-22

Karalienė Elžbieta II turėjo specialią tarnaitę: nepatikėsite, už ką ji buvo atsakinga

Nors karalienė Elžbieta II daugumos širdyse liko kaip be galo nuoširdi moteris su puikiu humoro jausmu, kuri visą savo gyvenimą paskyrė tarnystei, tačiau kaip ir dauguma kitų žmonių, karalienė turėjo ir keistų įpročių. Sužinokite, kodėl karalienė Elžbieta II nemėgo vienų ar kitų dalykų, o kai kuriuos iš jų netgi draudė. Kartais tam tikri žmonių įpročiai priverčia nusišypsoti ir pagalvoti, kokie visgi esame skirtingi ir įdomūs. Būtent tokios mažos detalės neretai mus daro unikaliais ir įdomiais.
64 2022-10-07

Naktį miegosite daug geriau: išdavė 1 gudrybę

Siekiant išvengti dehidratacijos, yra svarbu gerti daug vandens, bet jis gali pakenkti sveikatai, jei tai darysite vėlai vakare. Toks įprotis gali priversti naktį eiti į tualetą. Organizmas dėl miego ciklo pertraukimo gali patirti ilgalaikius hormonų svyravimus, kurie gali sukelti pavojų širdžiai. Gerai žinoma, kad optimaliai sveikatai palaikyti kūnui reikia nuo septynių iki aštuonių valandų per naktį.
2022-09-20

Štai, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to tikrai nedaro

Pandemija daugelį privertė pasikartoti higienos taisykles, tačiau ar tikrai pakankamai dažnai keičiame patalynę ir rankšluosčius, ar ne per retai skalbiame drabužius, o gal visgi perlenkiame lazdą rūpindamiesi higiena? Į šiuos klausimus atsako vaistininkė. Anot „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, COVID-19 pandemija išties priminė tam tikras higienos bei etiketo normas, ir tai ilgalaikėje perspektyvoje turės teigiamą efektą.
2022-09-15

Lietuviai masiškai perka sėklas: išdavė, kurios populiariausios

Atėjęs pavasaris skelbia naują sodinimo sezoną. Dabar pats metas ruošti sodą ar daržą, kad vasarą jis žaliuotų ir taptų gėrybes nešančia vieta, kurioje bus malonu apsilankyti. Pavasaris taip pat puikus metas persodinti bei tręšti augalus ir pamėginti savo darže užsiauginti naujų. Prekybos tinklo „Rimi“ Baltijos šalių kategorijos vadovė  Inga Gruzdina pastebi, jog pastaraisiais metais Lietuvoje populiarėja egzotiniai vaisiai bei augalai, mat jų sėklų pardavimai sparčiai auga.
2022-05-17

Pirkdami dantų pastą pastebėkite 1 detalę: taip išsirinksite geriausią

Dantys yra labai svarbus estetinis ir funkcinis organas, todėl nenuostabu, kad vaistininkai nuolat susiduria su daugybe gyventojų klausimų apie tai. Tarp dažniausių galva sopių: kokia turi būti burnos priežiūra, kokias priemones ar procedūras rinktis. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Raimondos Truncės, kiekvieno žmogaus vonioje turėtume rasti dantų šepetėlį, dantų pastą bei priemones tarpdančių priežiūrai.
2022-04-27

Tyrimas atskleidė stebinančius aukštą IQ turinčių žmonių įpročius

Žurnale „Intelligence“ paskelbtame Edinburgo universiteto tyrime ieškota sąsajų tarp žmonių intelekto lygio jaunystėje ir elgesio vidutiniame amžiuje. Kaip paaiškėjo, tokių sąsajų yra nemažai, tačiau bendrai tariant „aukštesnis IQ buvo siejamas su sveikesniu elgesiu sulaukus vidutinio amžiaus“, – daro išvadą autoriai.
2022-04-03

Jokiu būdu nedarykite 1 klaidos prieš miegą: sunkiai užmigsite

Milijonai žmonių visoje šalyje kasdien kovoja su miego trūkumu, tačiau nėra vieno visiems tinkamo sprendimo, kaip išspręsti miego problemas. Vienas iš tyrimų rodo, kad dažna prausimosi duše klaida gali sumažinti sėkmingo miego tikimybę. Apklausos duomenys rodo, kad 16 milijonų Anglijos suaugusiųjų kenčia nuo nuolatinių bemiegių naktų. Kai miego trūkumas tampa lėtinis, padidėja neigiamų pasekmių sveikatai rizika. Miego higienos patarimai paprastai apsiriboja ekranų ir ryškios šviesos vengimu.
2022-01-18

Verčiau išvirtų kiaušinių nenardinkite į šaltą vandenį: paaiškino, kodėl

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir jai pavaldus Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) prižiūri bei rūpinasi, kad Lietuvos rinkoje tiekiamas maistas būtų saugus, o vartotojai gautų kuo kokybiškesnę ir sveikesnę produkciją. NMVRVT Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė parengė patarimų bei rekomendacijų apie sveiką mitybą. Jos paremtos maistingų medžiagų ir produktų savybių apžvalga.
2022-01-18

Pamirškite vidurių užkietėjimą: štai, ką reikia daryti

Vidurių užkietėjimas šiandien – įprastas jaunų ir daug dirbančių žmonių skundas. Kaip šiuolaikinis gyvenimo būdas ir stresas veikia virškinimo sistemą, išsamiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė Dalia Gruslienė.  Virškinimo procesas valdomas per vadinamąją „smegenų–žarnų“ ašį.
2022-01-07

3 įpročiai gali pristabdyti senėjimo procesą: įsidėmėkite juos

Ilgaamžiškumą visada nulemia kasdienio gyvenimo įpročiai, kurie gali paspartinti ar pristabdyti senėjimo procesą. Kaupiama vis daugiau įrodymų, kad gyvenimo būdas tikrai veikia sveikatą ir ilgaamžiškumą. Turėdami tai omenyje ekspertai pateikia tris kasdienio gyvenimo įpročius, kurie gali padėti išvengti su amžiumi susijusių ligų. Venkite pridėtinio cukraus Didelis cukraus kiekis maiste kenkia sveikatai, nepriklausomai nuo to, ar žmogus nutukęs.
2021-11-22

Atsikratykite aukšto cholesterolio: pasakė, ką reikia daryti

Aukštas cholesterolis stipriai veikia bendrą žmogaus sveikatą – padidėja širdies ligų, kraujotakos ligų ir ankstyvos mirties rizika. Štai keturi svarbiausi aukšto cholesterolio faktoriai. Jei norite išlaikyti stiprią sveikatą, labai svarbu žinoti, kas nulemia pagrindinių sveikatos sutrikimų atsiradimą – kodėl ištinka insultas, vėžys, diabetas ir širdies ligos? Visos šios problemos gali būti mirtinos, ir jų tikimybė didesnė, jei jūsų cholesterolio kiekis kraujyje viršija normą.
2021-10-19

Moters skutimosi gudrybė pribloškė internautus: nustebsite, kad nežinojote anksčiau

Moteris paaiškino, kad daugelis visą gyvenimą kojas skutasi klaidingai – tai darant tinkamai užtruksite vos 30 sekundžių. „TikTok“ naudotoja Lauren Henderson pasidalino neįtikėtinu vaizdo įrašu – ji parodė, kad skutantis kojas svarbiausia skustuvo neatitraukti nuo odos ir skustis ištisiniais judesiais iš viršaus į apačią ir atvirkščiai. Lauren paaiškino: „Atradau šį būdą ir niekada nebedarysiu kitaip. Jei ir jūs skutatės kojas, klausykite.
2021-08-10

Naudojate šiuos ausų krapštukus? Turi jums liūdnų žinių

Sakoma, kad vatos pagaliukus žmonės į ausis kiša gerokai per giliai, taip rizikuodami pašalinti iš landos jai taip reikalingą sierą, be to, gali pažeisti ir pačią ausį. Ar tikrai mokame rūpintis savo ausimis ir kaip tai daryti saugiai pataria vaistininkė. „Pasitaiko atvejų, kad į vaistinę atėję pacientai teiraujasi, ar yra priemonių, kurios tirpdintų sieros kamščius, nes valėsi su vatos pagaliuku ir galimai nustūmė sierą gilyn suformuodami kamštį, o dabar labai sunkiai girdi.
2021-06-03

Net pandemijai keičiantis, „Koronos nemiga“ tęsiasi: patarė, kaip su tuo kovoti

Vienas labiausiai visame pasaulyje paplitusių Covid-19 pandemijos padarinių yra miego sutrikimai. „Koronos nemiga“ yra naujas terminas, vartojamas su pandemija susijusioms miego problemoms apibūdinti. Ją patiria ne visi: kai kurie teigia, kad pripratę prie naujo gyvenimo būdo, kuriame nebeliko įprasto prieš-pandeminio streso, jie išsimiega geriau.
2021-05-30

Atskleidė, kiek laiko praleidžiame tualete: skaičius stebina

„Topps Tiles“ neseniai atliktas tyrimas rodo, kad tualete mes vidutiniškai praleidžiame 3,5 valandos kiekvieną savaitę – beveik valandą daugiau nei skiriame mankštinimuisi. Duomenys buvo gauti po apklausos apie žmonių įpročius ir paaiškėjo, kad tualeto reikalams skiriame beveik visą valandą daugiau nei sportui. Vidutiniškai vienam „pritūpimui“ britai skiria 5 minutes, į tualetą eina 4–7 kartus per dieną.
2021-05-28

Keli žmonių poelgiai išduoda jų charakterį: štai ką reikia žinoti stebint kitus

Per dieną atliekame daugybę veiksmų, kuriuos greitai pamirštame: atsiplėšiame kelis gabalėlius tualetinio popieriaus, kolegai išsiunčiame trumpą elektroninį laišką, parduotuvėje nusiperkame higienos priemonių. Tačiau šie maži, atrodo, nereikšmingi darbai gali daug pasakyti apie žmogaus emocijas, charakterio bruožus, ir net jo požiūrį į gyvenimą. Yra keletas psichologinių tyrimų išvadų ir ekspertų nuomonių apie tai, ką jūsų kasdieniniai įpročiai gali apie jus atskleisti.
2021-03-13

Policija į vakarėlius prašėsi ne veltui? Šventėms alkoholio lietuviai nusipirko daugiau nei pernai

Naujųjų išvakarėse ketvirtadienį policijos vadovybė įspėjo apie sustiprintas pajėgas. Pareigūnai kvietė gyventojus pranešti apie įtartinus vakarėlius ir žadėjo patys juose apsilankyti. Panašu, kad pažadą gali tekti tesėti, nes, pasak prekybininkų, šiemet lietuviai alkoholio šventėms nusipirko dar daugiau nei pernai.

Rytus pradedate kava? Štai, ką jums reikia žinoti

Nors kava yra vienas iš mėgstamiausių gėrimų daugelio namuose, tačiau tikrai ne visi gali pasigirti, jog pavyksta patiems pasidaryti ypatingai skanią kavą. Kai kurie netgi laikosi nuomonės, jog namų sąlygomis tai nėra įmanoma. Tačiau kavos gurmanai užginčytų tokią nuomonę teigdami, jog viską darant patiems galima išgauti išties unikalius skonius, geriausiai atitinkančius asmeninius poreikius, bet pridurtų, jog tam pasiekti reiktų išties nemažai žinių bei patirties.
2020-11-13

Pamirškite šiuos įpročius – jie labai kenkia jūsų plaukams

Vien pasirinkti teisingas plaukų priežiūros priemones nepakanka, labai svarbu ir tinkama plaukų priežiūra. Vaistininkai pastebi, kad dažnai žmonės nežino, kaip tinkamai rūpintis šlapiais plaukais, kurie yra ypač lengvai pažeidžiami. Užmigti šlapiais plaukais. Specialistai pastebi, kad miegojimas šlapiais plaukais gali kenkti jų būklei.
2020-10-14

Norite atsikratyti blogų įpročių? Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus

Kone kiekvienas žmogus turi įpročių, kurių nori atsikratyti. Tai nebūtinai yra itin žalingi dalykai kaip, pavyzdžiui, cigarečių rūkymas, tačiau galbūt erzinantys aplinkinius ar sukeliantys nepatogumų patiems – nagų kramtymas, nosies krapštymas, netvarkos palikimas po savęs. Kiekvienas įprotis susiformuoja tada, kai yra nuolatos atliekamas, todėl geriausias būdas jo atsikratyti – pasinaudoti tuo pačiu procesu tik jau formuojant sveikesnius įpročius, rašoma openfit.com.
2020-09-13

Karantinas sukūrė naujus laidotuvių įpročius: štai, kas pasikeitė

Tris mėnesius trukęs karantinas dvigubu išbandymu tapo tiems, kas jo metu neteko artimų žmonių, nes laidotuvių apeigoms buvo taikomi griežti apribojimai, neleidę su artimaisiais atsisveikinti taip, kaip buvo įprasta anksčiau. Ritualines paslaugas teikiančių įmonių atstovai sako, kad laidotuvių apeigų tradicijos Lietuvoje yra itin giliai įsišaknijusios ir kelių mėnesių trukmės apribojimai joms jokios ilgalaikės įtakos nepadarė.
2020-08-06

Žiežmarietė atsikratė 100 kilogramų: draugė nepatikėjo, kad tai tas pats žmogus

Žiežmariuose gyvenančios Editos svorio metimo kelionė primena amerikietiškus kalnelius. Nuo mažumės buvusi apkūnaus kūno sudėjimo, vienu metu ji svėrė net 180 kilogramų, svorio tai atsikratydavo, tai vėl priaugdavo. Šiandien moteris yra numetusi šimtą kilogramų ir kardinaliai pakeitusi savo gyvenimo būdą, tačiau iki galo savo išvaizda dar nėra patenkinta. „Tuo metu aš jaučiausi sau graži, kažkaip nepagalvodavau, kad esu labai stora.
2020-07-03

Šie įpročiai žudo santykius: atsikratykite kuo greičiau

Išmanieji telefonai mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą – dauguma žmonių kasdien prie jų praleidžia bent kelias valandas. Nenuostabu, kad telefonas daro didelę įtaką daugeliui mūsų gyvenimo ir santykių su kitais žmonėmis aspektų. „Bright Side“ publikuoja sąrašą išmaniojo telefono įpročių, kurie kenkia santykiams.
2020-01-31

Visą gyvenimą mėsainį valgėte neteisingai: šį triuką naudoja visi žinovai

Tikriausiai daugelis nė neįsivaizduoja, kad visą gyvenimą mėsainius valgo neteisingai. Bet nesijaudinkite – ekspertas pagaliau atskleidė, kaip teisingai rankose laikyti mėsainį, rašoma dailystar.co.uk. Gali pasirodyti, kad nieko sudėtingo suvalgyti visą mėsainį su jautiena, sūriu, pomidorais ir visais kitais pagardais, neišbarstant nė trupučio jo turinio. Tačiau jei bandelė labai minkšta, o įdaras liejasi per kraštus, ši užduotis nebeatrodo tokia lengva.
2019-11-20

Verslininkai pastebi lietuvių įpročių pokyčius renkantis maistą ir drabužius

Kaune penktadienį šurmuliavo tradicinė paroda „Rinkis prekę lietuvišką“, kurioje savo produkciją pasiūlė bemaž 300 mūsų gamintojų. Pasirinkimas milžiniškas, tad mūsų žurnalistai domisi, ar tautiečiams vis dar svarbu, kad prekė būtų pagaminta Lietuvoje, ir kodėl lietuviškos prekės, nors ir brangesnės, vis tiek yra pačios populiariausios. Šurmulys darbo dieną Kaune „Žalgirio“ arenoje. Čia prasideda paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Renginyje – minios pirkėjų.

Rytinėje kavoje – tyli rizikos bomba: privalote tai žinoti

Visi esame girdėję apie kavos naudą. Trumpai prisiminkime kokias teigiamas kavos savybes dažniausiai galime perskaityti: 1) Kava sukelia kraujo spaudimą, padažnina pulsą, todėl hipertonikams gydytojai kavos gerti nerekomenduoja. Tačiau tiems, kurių spaudimas žemas, kavą gerti netgi patartina. 2) Kava mažina mieguistumą, suteikia žvalumo, budrumo, leidžia greičiau susikaupti. 3) Kava stimuliuoja plaukų folikulų augimą ir apsaugo juos nuo pažeidimų.
2019-10-02

Skirtumai tarp miesto ir kaimo: nealkoholinius gėrimus žmonės vadina vandeniu

Prekybininkai ir aludariai pastaruoju metu pastebi ženkliai išaugusį nealkoholinio alaus poreikį. Per metus jo paklausa išaugo daugiau nei šimtu procentų. Tiesa, jį labiau geria miestiečiai. O štai kaimo žmonės alų be laipsnių prilygina šulinio vandeniui ir sako, kad tokiu atveju geriau gerti kompotą. Lazdijų rajono, Šventežerio kaimo parduotuvėje vidurdienį pirkėjų netrūksta. Kas maisto produktus perka, o kiti ir svaigiais gėrimais apsirūpina.

Pasakė, kaip lengvai mesti rūkyti: pasirodo, tai įmanoma

Rūkymas vis dar išlieka vienu iš dažniausiai nustatomų rizikos veiksnių tarp pacientų, sergančių išemine širdies liga ir periferinių arterijų ligomis. Kaip pasakoja Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės psichologė Renata Petrukonytė, apie didžiulę šio įpročio žalą sveikatai žmonės paprastai susimąsto tik susirgę. „Vienas rūkymo metimo programos dalyvis apie rūkymo daromą poveikį pagalvojo tik patyręs miokardo infarktą – tai ir tapo svarbiausiu motyvu atsisakyti rūkymo.
2019-05-28
REKLAMA
Katažina Zvonkuvienė (nuotr. facebook.com) Katažina Zvonkuvienė (nuotr. facebook.com)

Katažina Zvonkuvienė atskleidžia, kas jai padeda nieko nepamesti ir visur suspėti laiku

Popierinės sąskaitos – galvos skausmas ne tik atliekų perdirbėjams, bet ir paslaugų tiekėjams ir jų gavėjams. Nors technologijoms sparčiai žengiant į priekį, internetas tampa pasiekiamas beveik kiekviename būste, tačiau įprastų sąskaitų apmokėjimo įpročių gyventojai taip lengvai neatsisako ir toliau leidžia kauptis popierinėms sąskaitoms jų pašto dėžutėse.
2018-12-05

Vėžį traukia šie 6 įpročiai: atsisakykite jų

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mirčių sudaro mirtys nuo vėžio. Anot mokslininkų, apie 80 proc. vėžį lemia gyvenimo būdas ir aplinka. Ypač vėžio riziką didina rūkymas (netgi pasyvus), piktnaudžiavimas alkoholiu, ilgai trunkantis stresas, neigiamos emocijos (pyktis, pavydas, pesimizmas ir kt.), nes jos silpnina imuninę sistemą.
2018-11-13

Kaip valgote bulvytes su kečupu? Nustebsite, ką tai atskleis

Mūsų valgymo įpročiai neretai gali išduoti ir mūsų asmenybės bruožus. Pavyzdžiui, net ir tai, kaip jūs valgote bulvytes su kečupu, gali atskleisti jūsų charakterį, rašo delish.com.  Įdėmiai pažvelkite į paveikslėlį ir atsakykite: kuriuo būdu valgote bulvytes su kečupu? Atsakymai Jeigu bulvytes valgote A būdu, tuomet tai išduoda, kad esate iš tiesų kūrybinga asmenybė. Pagrindinė jūsų gyvenimo stichija yra menas, jį įžvelgiate visur, kur tik įmanoma.
2018-11-09

Dažnai kryžiuojate kojas? Tai jums kelia labai didelį pavojų

Tai, ką mes įpratę daryti, ne visuomet yra tokie paprasti, kaip atrodo. Kai kurie įpročiai, kuriuos dažnai darome yra kenksmingi, o kiti gali būti visiškai pavojingi. „Bright Side“ išvardino įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai, pasitikrinkite ar to nedarote ir jūs. Kojų kryžiavimas Pirmasis, kuris kalbėjo apie žalą sukryžiuojant kojas, 1999 metais buvo maisto gamybos kompanija.
2018-10-07
REKLAMA
Stresas (nuotr. 123rf.com) Stresas (nuotr. 123rf.com)

Efektyvus laiko taupymas: kur klystame ir pametame ištisas valandas?

Visiems trūksta laiko. Didžiąją paros dalį žmonės praleidžia darbe, o likusią bando padalinti šeimai, namų ruošos darbams, miegui. Nespėjus pailsėti, bemat apima irzlumas, išsiblaškymas, nerimas. Tačiau, ar iš tiesų paroje yra per mažai valandų? Apie tai, kur dingsta laikas ir kaip jį susigrąžinti, pasakoja specialistai. Koučingo specialistė ir asmeninių pokyčių konsultantė Rūta Janukėnienė mano, kad kiekvieno žmogaus laiko vagys – individualūs, tačiau viskas priklauso nuo mūsų įpročių.
2018-09-19

Ekspertas: vairuojant atsikratykime šių įpročių

Kiekviena kelionė automobiliu pateikia naujų iššūkių ir siurprizų. Dažnas šalies vairuotojas save laiko patyrusiu ir kartais neapsiriboja saugaus eismo normomis, o tai kelia pavojų ne tik pačiam entuziastui, bet ir kitiems eismo dalyviams. Ekspertų nuomone, vienas iš dažniausių avarijų kaltininkų - netinkami įpročiai prie automobilio vairo.
2018-05-10

Azartas Lietuvoje: kaip ir už kiek lošia šalies gyventojai?

Mykolo Romerio universiteto tyrėjų grupė, kartu su bendrovėmis „Vilmorus“ ir „Dialogas“, pristatė tyrimą, kuriuo pirmą kartą sistemingai bei nuosekliai išnagrinėti Lietuvos gyventojų lošimo įpročiai, kurie palyginti su analogiškais įpročiais Jungtinėje Karalystėje (JK). Internete lošiama vis dažniau „Turime tyrimų nagrinėjančių patologinius lošėjus ir jų situaciją. Tačiau tai itin menka lošėjų dalis. Tuo metu apie laisvalaikio lošėjus beveik nieko nežinome.
2018-04-11

Svorio metimas – žingsnis po žingsnio: šie patarimai pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris būtų patenkintas papildomais kilogramais. Ypač, kai tie kilogramai pradeda trukdyti gyventi ir atsiliepia sveikatai. Svorį mesti norintiems žmonėms dietologai pataria atlikti tam tikras mitybos korekcijas. Pirmiausia, privaloma labai aiškiai suvokti, kas yra sveika mityba. „Rinkitės maistingą, įvairų, daugiau augalinės nei gyvūninės kilmės maistą.
2018-02-24

Kasdieniai įpročiai prie vairo - dažni avarijų kaltininkai

Dažnas vairuotojas nesusimąsto, kokį pavojų sau ir aplinkiniams gali sukelti kasdieniai įpročiai prie automobilio vairo. Vengimas rodyti posūkius, netinkamas kitų eismo dalyvių vertinimas ir elementarus išsiblaškymas yra tik dalis dirgiklių, trukdančių sklandžiam vairavimui, sako ekspertai.
2018-01-26
Į viršų