fizinis barjeras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fizinis barjeras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fizinis barjeras“.
VRM nutarė statyti fizinį barjerą ir pelkėtose pasienio su Baltarusija teritorijose
Institucijos sutarė įrengti fizinį barjerą pelkėtose Lietuvos-Baltarusijos pasienio teritorijose, skelbia Vidaus reikalų ministerija (VRM).
Kaip teigiama išplatintame pranešime, pastarais sprendimas priimtas po ministrės Agnės Bilotaitės susitikimo su aplinkos ministru Simonu Gentvilu bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoju Albertu Stanislovaičiu.
Svarsto galimybę fizinį barjerą pasienyje įrengti ir pelkėtose vietovėse
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) svarsto galimybę prie sienos su Baltarusija fizinį barjerą įrengti ir pelkėtose vietovėse. Šiuo metu tvora ir pjaunanti viela įrengta apie 550 kilometrų atkarpose, o bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai.
Daugiau kaip 100 kilometrų siena eina upėmis, ežerais, pelkėmis, čia valstybės siena stebima vaizdo kameromis, kitomis techninėmis priemonėmis, bet tvoros nėra.
Bilotaitei – kritika dėl barjero pasienyje: „Gal net nekokybiškos medžiagos naudojamos“
Seimo opozicija Vidaus reikalų ministrei vėl ruošia pirtį. Šį kartą dėl tvoros pasienyje su Baltarusija. Ministerija vis pabrėžia, kad fizinis barjeras – vienas didžiausių pasiekimų per kadenciją ir kad tvora pastatyta rekordiškai greitai. O štai opozicijoje esantys Seimo nariai teigia turintys žinių, kad tvora nekokybiška ir kažin, ar verta pusantro šimto milijono.
O taip pat kažin, ar deramai atlieka savo funkciją, nes nelegalai vis vien lenda į Lietuvą.
Kodėl fizinis barjeras yra, bet į Lietuvą vis dar plūsta migrantai? VSAT vadas turi atsakymą
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir VSAT vadas Rustamas Liubajevas pirmadienį pranešė, kad kažkada gali prasidėti nelegali migracija iš Kaliningrado, tačiau statyti sienos dar neplanuoja. Kol vieni šį pareiškimą vadina bandymu pridengti ministrės skandalą, kiti sako, kad jokia siena ir nepadėtų, nes dabartinis fizinis barjeras sienoje su Baltarusija yra nekokybiškai padarytas.
Pasienyje su Baltarusija baigiami fizinio barjero įrengimo pirmojo etapo darbai
Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisijai bendrovės „EPSO-G“ atstovai pirmadienį pristatė projekto eigą. Jau artimiausiu metu darbai bus baigti svarbiausiuose maždaug 100 kilometrų ilgio projekto pirmojo etapo ruožuose – netoli Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų.
Bilotaitė: kol nebus fizinio barjero, neteisėti migrantai ir toliau bus apgręžiami
Kol nebus įrengtas fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija, neteisėti migrantai ir toliau bus apgręžiami, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Jeigu keletą parų nefiksuojame bandymų patekti į Lietuvą, tai nereiškia, kad situacija yra pasibaigusi ir išsisprendusi, – trečiadienį žurnalistams sakė ministrė. – Kol mes nepadengsime sienos fiziniu barjeru, kol neturėsime sienos stebėjimo sistemos, kalbėti apie atšaukimus – ankstoka.
Lietuvoje – skubus NATO ir ES vadovų vizitas: Baltarusijos veiksmus pavadino tyčiniais ir ciniškais, žada atsaką
Baltarusijai inicijavus beprecedentį migrantų antplūdį, o Rusijai telkiant karines pajėgas prie rytinių Ukrainos sienų į Lietuvą sekmadienį atvyko NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Jie su prezidentu Gitanu Nausėda ir premjere Ingrida Šimonyte aptarė saugumo situaciją regione bei padėtį Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje.