fiodoras lukjanovas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fiodoras lukjanovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fiodoras lukjanovas“.

Karo grėsmė Artimuosiuose Rytuose: netikėti Kremliaus manevrai

Donaldui Trumpui savo pasitraukimu iš Irano susitarimo pribloškus net ir savo sąjungininkus Prancūzijoje ar Vokietijoje, ekspertai pažymi V. Putino žaidimą „į abi puses“. Tiesa, stebėtojams nėra paprasta traktuoti faktus: Rusija atvirai bendradarbiauja su Irano islamo respublika, pagrindiniu B. Assado rėmėju, tačiau Pergalės dienos parade šią savaitę dalyvavo „mirtinas Irano priešas“ B. Netanyahu (dar ir „pasipuošęs“ dažnai su Rusijos agresija siejama Georgijaus juostele). Rusija iš JAV pasitra...
2018-05-13

Didžioji Britanija sveikina „posūkio tašką“ Vakarų požiūryje į Rusiją

Didžioji Britanija antradienį pasveikino masinį įtariamų Rusijos šnipų išsiuntimą iš įvairių pasaulio šalių kaip „posūkio tašką“ Vakarų požiūryje į „beatodairišką“ Rusiją, Maskvai ruošiantis duoti savo atkirtį. Dvidešimt keturių pasaulio šalių vyriausybės pirmadienį nurodė išsiųsti mažiausiai 116 įtariamų agentų, dirbusių po diplomatine priedanga. Tai didžiausio masto įtariamų šnipų išsiuntimas.
2018-03-27

Karas Sirijoje: didžiųjų valstybių mūšis dėl įtakos?

Jungtinės Valstijos ir Rusija tampo jau penkerius metus Sirijoje vykstančio karo virveles, spausdamos priešingas to konflikto puses ir bestengdamos paveikti besivaržančias regiono galiūnes, kad būtų pasiektas taikos susitarimas, sako ekspertai. Konfliktui žengiant į šeštus metus, į keblią padėtį patekęs Damasko režimas ir susiskaldžiusi opozicija pradėjo naują ratą netiesioginėse taikos derybose Ženevoje, kurioms tarpininkauja Jungtinių Tautų pasiuntinys Staffanas de Mistura.
2016-03-15

ES susirūpino dėl Graikijos flirto su Maskva

Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) trečiadienį susitiks Maskvoje su prezidentu Vladimiru Putinu per prieštaringai vertinamą vizitą, kurstantį Europos Sąjungos nuogąstavimus, kad pinigų pristigę Atėnai stengiasi suartėti su Rusija.
2015-04-08

F. Lukjanovas: du Rusijos ir ES partnerystės scenarijai

Praėjus 20 metų po „geležinės uždangos“ griūties, Europa išlieka susiskaldžiusi ir nesugeba tapti galingiausia pasaulyje.Visos trys didesnės Europos dalys (Rusija, Europos Sąjunga (ES) ir valstybės tarp jų) patiria krizę. Šios krizės priežastys ir formos skiriasi, tačiau rezultatai daugmaž tokie patys. Šiandien Rusija sustiprino valstybės institucijas, išgyveno ekonomikos nuosmukį ir atgavo svarbiausio veikėjo pasaulinėje politikoje vaidmenį. Tačiau jos ateitis abejotina.

Maskvoje prasidėjo derybos dėl naujos Strateginės ginkluotės sumažinimo sutarties

Maskvoje prasidėjo Rusijos ir JAV derybos dėl naujos strateginės ginkluotės sumažinimo sutarties. Abi pusės tikisi, kad joms pavysk pasiekti susitarimą dėl naujos sutarties, kuri pakeistų 1991 metais pasirašytą Strateginės ginkluotės sumažinimo sutartį. Šios sutarties galiojimas baigiasi 2009 metų gruodį.
2009-05-18

Rusija nori būti vienintele šeimininke savo kaimynystėje

Neramumai Gruzijoje ir nesutarimai dėl Rytų partnerystės programos rodo naujus įtampos židinius santykiuose tarp Rytų ir Vakarų. Kas konkrečiai gegužės 5 dieną nutiko už netoli Tbilisio esančių tankų bataliono kareivinių vartų, nėra aišku. Gruzijos valdžia teigia nuraminusi maištą ir sužlugdžiusi sąmokslą nuversti prezidentą Mikheilą Saakašvilį. Šis sąmokslas, gruzinų teigimu, veikiausiai galėjo būti inspiruotas Maskvos.
2009-05-08

Dyzelio trio – Irano, Rusijos ir Venesuelos – laukia sunkūs laikai

Rusija, Iraną ir Venesuelą sieja bendri siekiai. Tačiau krintančios naftos kainos gali jiems sutrukdyti. Vis dėlto Vakarai turi būti dėmesingi ir atsargūs, perspėja „The Economist“. JAV prezidentas George‘as W. Bushas sugalvojo frazę „blogio ašis“. Prie blogio ašies buvo priskirtos Šiaurės Korėjos, Irano ir Irako valstybės. Kiek blogos ar grėsmingos buvo šios valstybės, tėra debatų klausimas. Galiausiai tai nebuvo ir jokia ašis: Iranas ir Irakas nekentė vienas kito.
2008-10-24

JAV prarado Rusiją ir visa kita

Finansinė krizė praktiškai išstūmė Rusijos klausimą iš JAV prezidento rinkimų kampanijos. Nepaisant to, kas beatsitiktų Gruzijoje ar kitoje buvusioje sovietinėje respublikoje, JAV piliečiai dabar yra labiau susirūpinę savo bankų sąskaitų saugumu ir pensijų santaupomis. Be to, kad ir kaip smarkiai stengtųsi, pati Rusija niekada netaps grėsmingu pavojumi JAV, kokiu kadaise buvo Sovietų Sąjunga, rašo analitikas Fiodoras Lukjanovas.
2008-10-16

Antrasis frontas: Kremliaus ideologinis karas Rusijoje

Rusija kariauja dviem frontais: vienas yra grynai karinis, o antrasis – ideologinis, skelbia „Laisvosios Europos radijas“. Sužlugus Gruzijos bandymams susigrąžinti Pietų Osetijos kontrolę, separatistinė respublika atsidūrė Rusijos gniaužtuose. Užsitikrinusi Pietų Osetijos kontrolę, Maskva pradėjo propagandinį karą, kuriuo siekiama pateisinti neproporcingą karinį atsaką į Gruzijos veiksmus bei savaip pristatyti faktus.
2008-08-12
REKLAMA
REKLAMA

Nauja Rusijos užsienio politikos koncepcija: nuo Vankuverio iki Vladivostoko!

2008 m. liepos 12 d. Rusijos Federacijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašė naują Rusijos užsienio politikos koncepciją. Ji, žinoma, sulaukė įvairiausių komentarų pačioje Rusijoje ir už jos ribų, nes joje iš tikrųjų yra keletas įdomių momentų.
2008-08-04

PRG Lietuvoje - Vašingtono apgavystė?

Balandį atrodė, kad JAV ir Rusija susitarė dėl PRG, tačiau priešprieša juntama ir šiandien. Maždaug prieš savaitę pasklido gandų, kad JAV gali pasirinkti Lietuvą kaip bazę priešraketinės gynybos (PRG) įrengimams. Kai kurie ekspertai mano, kad tai - apgavystė. JAV ir Lenkijos derybos dėl PRG sistemos elementų dislokacijos šioje valstybėje akivaizdžiai įstrigo dėl Varšuvos reikalavimų mainais suteikti išties milžinišką karinę pagalbą.

Pranešimai apie ketinimus Lietuvoje įrengti PRG - apgavystė?

Deryboms su Lenkija dėl JAV priešraketinio skydo elementų dislokavimo įstrigus, nes lenkai už tai pareikalavo didžiulės karinės paramos, šią savaitę pasklido gandas, jog Vašingtonas laiko Lietuvą viena iš alternatyvų, rašo laikraštis „International Herald Tribune“. Vis dėlto Rytų Europos apžvalgininkai šį gandą vertina skeptiškai.
2008-06-20

Lukašenka švenčia mūšio su Kremliumi pergalę

Jungtuvės taip ir neįvyko, sąskaita už dujas išaugo dvigubai, bet nei tas, nei anas, matyt, negali išmušti iš vėžių politiko, kurį Vakarai vadina "paskutiniu diktatoriumi Europoje". Toks titulas reiškia, kad nieko blogesnio Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka jau nebelaukia. Naujametės politinės rietenos su pagrindine rėmėja Rusija baigėsi Minskui gyvybiškai svarbių gamtinių dujų kainų šuoliu ir subsidijų iš Maskvos, užtikrinančių beveik pusę įplaukų į Baltarusijos iždą, sumažinimu.
2007-01-17
Į viršų