finansų rinka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „finansų rinka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „finansų rinka“.

Marius Dubnikovas. Šiuo metu NT geriau nepirkti

Pirmadienis finansų rinkose vėl prasideda kritimu. JAV ateities sandoriai rodo didesnį nei 5 procentų kritimą, o Azijos rinkos fiksavo didesnį nei 7 procentų kritimą. Tokią reakciją iššaukė staigus JAV centrinio banko veiksmas visu 1 procento punktu beveik iki nulio nurėžti bazines palūkanas doleriais ir paleisti pinigų spausdinimo mašiną, kuri į rinką kliūstelėjo 700 milijardų dolerių. Rinka įvertino, kad padėtis yra labai bloga ir į skatinimą sureagavo bėgimu.

Lietuvos banką padės išlaikyti daugiau finansų įmonių

Finansų rinkos priežiūros sistemą nuo kitų metų liepos išlaikys daugiau įmonių - įvairių kreditų teikėjai ir tarpininkai, tarpusavio skolinimo platformos operatoriai. Seimas ketvirtadienį juos įtraukė į šį sąrašą. Už Lietuvos banko įstatymo pataisas balsavo 72, prieš - 3, o susilaikė 19 parlamentarų. Seimas nustatė, kad kredito davėjai, išskyrus kredito įstaigas ir jų filialus, turės mokėti 0,0125 proc. vidutinės metinės paskolų likučio sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų.
2016-11-10

Giedrė Gečiauskienė: naujas finansų rinkų galvos skausmas – Italijos bankų krizė

Per laikotarpį tarp pasaulį sukrėtusio, bet dabar jau tarsi savaime suprantamo ir nebegąsdinančio „Brexit“ sprendimo ir galimo naujo sukrėtimo, jei lapkritį JAV prezidentu būtų išrinktas Donaldas Trumpas, gresia dar vienas galvos skausmas, kuris šiuo metu lyg ir nustumtas į naujienų paraštes, – Italijos bankų sektoriaus sisteminė krizė.
2016-07-28

„Tele2“ žengia į bankininkystę

Estijos finansų inspekcija bendrovei „Tele2“ išdavė kreditų teikimo licenciją, telekomunikacijų bendrovė planuoja išplėsti savo veiklą ir finansų srityje. „Tele2“ bendrovės vykdomasis direktorius Argo Virkebau paaiškino, kad bendrovė turėdama pusę milijono klientų, užsibrėžė tikslą teikti ne tik telekomunikacijų, tačiau ir kitas paslaugas, rašoma „postimees.
2016-04-22

Savaitės TOP3: koks bus ECB verdiktas dėl palūkanų normų?

Praėjusią savaitę teigiamas nuotaikas finansų rinkose nulėmė geros žinios iš JAV ir investuotojų palankiai įvertintos Kinijos valdžios prognozės dėl 2016 m. ekonomikos augimo. Šią savaitę finansų rinkų dalyviai, ypač euro zonoje, lauks Europos centrinio banko (ECB) tarybos susitikimo, kurio metu bus paskelbti sprendimai dėl palūkanų normų keitimo.
2016-03-08

Akcijų rinkų šuoliai atsispindi ir gyventojų kišenėse

Nuo 2016 metų pradžios finansų rinkose vyravo itin pesimistiškos nuotaikos. Europos akcijos prarado virš 10 proc. savo vertės, o JAV rinka krito beveik 6 proc. Daugumai investuotojų ramybės neduoda klausimas, kiek ši tendencija išsilaikys. Paprastiems gyventojams taip pat svarbu, kaip svyravimai ir panika rinkose paveiks jų asmeninę finansinę situaciją.
2016-02-19

Nerijus Mačiulis: 2015 – galimai didelių netikėtumų metai

Žinių radijas Pasaulio bankas sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę. Šiemet pasaulio bendrasis vidaus produktas ūgtelės 3 proc., o kitais metais - šiek tiek daugiau, teigiama naujoje Pasaulio banko prognozėje. Prieš pusmetį Bankas prognozavo puse procento didesnį prieaugį. „Swedbank" Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pažymi, kad pasaulio ekonomiką į priekį stumia tik Jungtinės valstijos, tuo metu kituose regionuose problemų yra daugiau nei pernai.
2015-01-14

M. Dubnikovas: Ukrainos pasidalinimas – išeitis finansų rinkoms

Kai vadinamajame referendume Kryme už prisijungimą prie Rusijos oficialiais duomenimis pasisakė 96,77 proc. gyventojų, o Krymo parlamentui nusprendus, kad oficialia valiuta Kryme taps Rusijos rublis, Lietuvos finansų maklerių asociacijos vadovas Marius Dubnikovas sako, kad tai jau buvo įvertinta finansų sektoriuje. Esą buvo tikimasi, kad Krymas suks Rusijos pusėn. Jis nurodo, kad nors Krymo įtaka pasaulio ekonomikai yra labai menka, tačiau grėsmės, galinčios pasireikšti per Krymą – didelės.
2014-03-17

Finansiniai nusikaltimai gyvuos ilgai

Finansiniai nusikaltimai vis dar vienu žingsniu lenkia valdžios institucijas. Nepaisant griežtesnės tvarkos finansų rinkoje, šių nusikaltimų nepavyks nutraukti, rašoma CNBC. Jungtinės Karalystės Finansinių nusikaltimų tarnybos (FCA) duomenimis, pasaulyje dėl šios veiklos kasmet yra patiriama 2 trln. JAV dolerių nuostolių. Finansiniai nusikaltimai varijuoja nuo sukčiavimo ir kyšininkavimo iki slaptos investicinės prekybos ir grobstymo. Kibernetiniai nusikaltimai taip pat tampa šio proceso dalimi.
2013-08-17

Pokyčiai atveria naujus kelius Lietuvos finansų rinkai, teigia Lietuvos finansų rinkų institutas

Per 7-10 metų Lietuva galėtų tapti skolos vertybinių popierių ir startuolių finansavimo lydere regione Lietuva iš Airijos perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir per artimiausią pusmetį, tarp kitų prioritetų, sieks sustiprinti Europos finansinį stabilumą.
Lietuva 2013-07-03
REKLAMA
REKLAMA

„Twitter“ žinutės, sudrebinusios rinkas

Socialiniai tinklai išsiplėtė ir tapo tokie svarbus, kad „Twitter“ paskyroje paskelbtos žinutės turi įtakos rinkoms. Net jei tos naujienos nėra tikros. Balandį buvo įsilaužta į naujienų agentūros AP „Twitter“ paskyrą, iš kurios buvo paskelbta naujiena, kad JAV prezidentas Barackas Obama buvo sužeistas per sprogimą Baltuosiuose rūmuose. Per trumpą laiko tarp1 „Dow Jones“ akcijų indeksas krito 143 procentiniais punktais, o S&P 500 vertė sumažėjo 136,5 mlrd. JAV dolerių.
2013-05-19

Ekonomika + biologija = atostogos?

Mikrobiologas, buvęs biržos makleris Johnas Coatsas teigia, kad ekonominė situacija galėtų būti visiškai kitokia, jei laiku būtų prisiminta biologija.   Protas ir kūnas Johno Coatso teigimu, dabar pernelyg dažnai, kalbant apie žmogų, jo kūnas atskiriamas nuo proto, tarsi tai būtų du skirtingi dalykai – protas sau, kūnas sau. Nors toks požiūris madingas, bet protas ir kūnas yra nedaloma visuma. Mes negalime kalbėti apie protą, ignoruodami jam siunčiamus kūno signalus.
2012-12-06

Metai po „Snoro“ nacionalizavimo

Lapkričio 16–ąją minimi metai po „Snoro“ nacionalizavimo. Investuotojų asociacija apžvelgia pagrindinius įvykius, per šį laikotarpį įvykusius „Snoro“ bankroto istorijoje bei Lietuvos finansų rinkoje. „Snoro“ akcininkai – vis dar Londone Buvę didžiausi „Snoro“ akcininkai – Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas (68,1 proc. bei „Snoro“ valdybos pirminkas Raimondas Baranauskas (25,31 proc.) Londone sulaikyti dar 2011–ųjų lapkričio pabaigoje, tačiau jų ekstradicijos byla vyksta lėtai.
2012-11-15

Pinigai, arba kaip atsikratyti juos gaubiančių mitų

Net šiais mokslo ir technologijų laikais negalime atsikratyti kai kurių mitų. Ypač daug neaiškios informacijos sklando apie pinigus. Įvairūs mitai gaubia bankomatus, kreditines korteles ir atsiskaitymus grynaisiais pinigais, akcijų rinkas. „Business Insider“ pateikia kelis iš populiariausių mitų ir juos sugriauna.
2012-09-21

Hormoninės pagirios didina problemas finansų rinkose

„Knygoje „Valanda tarp šuns ir vilko“ neurologas Johnas Coates'as tvirtina, kad tokie hormonai kaip testosteronas daro tokią įtaką bankininkų elgesiui, kad finansiniai bumai ir bankrotai praktiškai neišvengiami“, – rašo „New Scientist“. J. Coates'as atliko eksperimentus vertybinių popierių biržoje, matuodamas, kiek padidėja testosterono lygis biržos maklerių kraujyje, kai jie išlošia.
2012-06-26

Pasaulinė finansų reforma

Šiuo metu yra pakankamai įrodymų, kad finansinės sistemos, ar tai būtų 1990-aisiais Azijoje, ar dešimtmečiu vėliau JAV ir Europoje, nėra apsaugotos nuo griūčių. Sutrikdyto augimo ir nedarbo kaina yra nepamatuojamai didelė. Tačiau nesant sutarimo dėl tam tikrų esminių dalykų reformų vykdymas nuslops arba išvis sustos.
2012-06-12

Rublio kursas – žemiausias per tris metus

Rusijos rublio kursas penktadienį smuko aštuntą dieną iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2009-ųjų balandžio, informuoja AP. Rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu penktadienį smuko 1,4 proc., iki 33,9 rublio. Ketvirtadienį rublio kursas smuko 2,2 proc., o išvis per šią savaitę - daugiau nei 6 proc. Rublio kursas smarkiai priklauso nuo „Urals“ naftos kainos, o ji šią savaitę sumažėjo daugiau nei 5 proc.
2012-06-01

Formulė, kuri pakeitė finansų veidą

Daugybė matematikų triūsia kurdami naujas formules, tačiau labai retai kuriam pavyksta pakeisti pasaulį. Vis dėlto retkarčiais vienam ar kitam matematikui pavyksta pakeisti nusistovėjusias taisykles, deja, šie pokyčiai kartais atneša daugiau žalos nei naudos, rašo BBC. Kai kurių teigimu, viena matematikos formulė ir iš jos išsivysčiusios giminaitės beveik sugriovė visą finansų sistemą. Ši formulė žinoma Black-Scholes pavadinimu.
2012-04-30

Vokietija nori ES šalių finansų prižiūrėtojų

Vokietija nori, kad būtų paskirti ekspertai, kurie prižiūrėtų Europos Sąjungos (ES) valstybių viešąsias išlaidas ir ateityje apsaugotų nuo panašių į Graikijos atvejų, informuoja AFP. Dienraščio „Spiegel“ straipsnyje cituojamas Finansų ministerijos vidaus dokumentas, iš kurio galima spręsti, kad finansų ministras Wolfgangas Schaeuble siūlo tiek nacionaliniu, tiek Europos lygiu įsteigti nepriklausomas ekspertų komisijas.
2012-04-02

Honkongas – labiausiai išsivysčiusi finansų rinka pasaulyje

Honkongas - labiausiai išsivysčiusi finansų rinka pasaulyje, teigiama pasaulinio ekonomikos forumo ataskaitoje. Pirmą kartą per visą tokio tyrimo rengimo istoriją pirmosios vietos neužėmė nei JAV, nei Didžioji Britanija, praneša BBC. Kaip rodo ataskaita, JAV užėmė antrąją vietą, nes finansinis stabilumas šalyje vis dar išlieka analitikų nerimo objektu. Ataskaitoje analizuojama 60 finansinių pasaulio rinkų.
2011-12-14

A. Kubilius: skolintis didesnio deficito finansavimui gali vėl tapti problemiška

Premjeras Andrius Kubilius prognozuoja, kad dėl sudėtingos situacijos pasaulio finansų rinkose ateityje Lietuvai gali tekti skolintis brangiau. Ketvirtadienio rytą „Žinių radijui“ Ministras Pirmininkas sakė, kad dėl pirmą kartą istorijoje sumažinto Jungtinių Valstijų skolinimosi reitingo ir Pietų Europos valstybių finansinių problemų tarptautinės rinkos kol kas dar negrįžta į stabilesnę būseną. „Todėl, be abejo, gali būti įvairių scenarijų.

TVF įspėja apie didėjančias grėsmes pasaulio ekonomikai

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo apie didėjančias grėsmes, su kuriomis susiduria pasaulio ekonomika. Fondas teigia esantis sunerimęs dėl besitęsiančios skolų krizės Graikijoje, ginčų dėl JAV deficito planų ir būtinybės pažaboti augimą Azijoje, praneša BBC. Tačiau TVF prognozuoja, kad pasaulinis ūkio augimas iš kelio nenukryps. Anot fondo, per pirmąjį ketvirtį pasaulio ekonomika augo 4,3 proc.
2011-06-18

Rusijos ekonomika – politinio neapibrėžtumo įkaitė

Rusijos BVP I ketv. augo 4,1 proc. metiniu tempu ir nuvylė rinkos prognozes. Konsensusas rodė ekonomistus tikintis 4,2 proc. augimo. Šalies ekonomikos plėtra atrodo neįgauna pagreičio nepaisant kylančių žaliavų kainų. Ketvirtį prieš tai ūkio plėtra siekė 4,5 proc., rašoma AB banko „Finasta“ apžvalgoje. O atsižvelgiant į įplaukusias ir išplaukusias lėšas, Rusijos ekonomiką I ketv. paliko 21,3 mlrd.
2011-06-08

Pramonininkai: buvome priversti rinktis „Snorą“

Pramonininkai skaičiuoja, kad banko „Snoras“ bankrotas turėjo įtakos 14 proc. Lietuvos pramonės sektoriaus įmonių. Kai kurių sektorių įmonės teigia, kad neturėjo alternatyvos rinkdamosi bankų paslaugas. Pasak Lietuvos pramoninkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento analitiko Aleksandro Izgorodino, labiausiai nuo „Snoro“ bankroto nukentėjo maisto pramonės (21 proc.) ir medienos pramonės (32 proc.) įmonės.
2011-02-08

Finansų rinkas sukrėtusi „Dubai World“ susitarė su kreditoriais

Dubajaus vyriausybės valdoma bendrovė „Dubai World“, siekdama išspręsti skolų krizę, kuri praėjusiais metais sukrėtė finansų rinkas, susitarė su kreditoriais dėl 23,5 mlrd. JAV dolerių skolų restruktūrizavimo, praneša Bloomberg. „Dubai World“ per ketverius metus ketina išmokėti 4,4 mlrd. JAV dolerių, o likusius 10 mlrd. JAV dolerių grąžins per aštuonerius metus. Dubajaus vyriausybė, kuriai „Dubai World“ yra skolinga 8,9 mlrd. JAV dolerių, paskolą ketina paversti į akcijas.
2010-05-20

Sumaištis finansų rinkoje priminė juodas krizės dienas

Ketvirtadienis finansų rinkoje priminė 2008 m. spalį, kuomet po paskelbto JAV banko „Lehman Brothers“ bankroto rinkoje įvyko masinis išsipardavimas. Rinkos dalyviai beatodairiškai pardavinėjo su rizika tapatinamus aktyvus. JAV doleris ir jena stipriai brango prieš kitas pagrindines pasaulio valiutas. Bendras Europos akcijų rinkos indeksas FTSEurofirst 300 smuko 1,4%. Investuotojus neigiamai veikė situacija Graikijoje.
2010-05-07
Į viršų