evoliucija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „evoliucija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „evoliucija“.

7 dažniausios baimės: kodėl žmonės to taip bijo?

Gal bijai vorų, aukščio ar viešai kalbėti? Tokių žmonių yra tikrai labai daug. Bet kokia fobija paplitusi labiausiai? Mūsų baimės dėl iš pažiūros nereikšmingų dalykų kartais gali atrodyti neracionalios, tačiau jos sieja milijonus žmonių. Net ir toks nekenksmingas dalykas kaip pelė suaugusiam žmogui gali kelti išgąstį. Kalbant apie daugelį fobijų, dažniausiai turime gerą supratimą apie tai, kas jas sukelia.
2022-03-26

Pagirios netrukus gali būti daug sunkesnės: mokslininkai tikina, kad tai – dėl evoliucijos

Neseniai atliktos mokslininkų analizės nustatė, kad evoliucija tęsiasi, o naujas tyrimas, aprašytas moksliniame žurnale „Nature Ecology and Evolution“, parodė, kad mums galimai vystosi genas, dėl kurio nebetoleruosime alkoholio. Pensilvanijos universiteto tyrėjai išanalizavo beveik 2 500 žmonių iš 26 valstybių genomus, kurių pavyzdžiai buvo surinkti vykdant „1 000 genomų projektą“ (angl.
2021-06-26

Žmogaus mįslė: kodėl moterys krūtinę turi visam gyvenimui?

Krūtys būna skirtingų formų ir dydžių, tačiau yra vienas bendras dalykas – jos būdingos tik žmonėms. Šioje planetoje gyvena daugiau nei 5000 žinduolių rūšių. Vis dėlto homo sapiens yra vienintelės gyvybės formos su nuolatinėmis krūtimis. Kai kas gali pavadinti šią žmogaus anomaliją seksualia, tačiau taip pat kyla klausimas: kodėl žmogaus krūtys tokios didelės? Ar tai buvo evoliucinė klaida? Kiekvienam kitam žinduoliui ovuliacijos ar žindymo metu atsiranda laikinos krūtys.
2021-04-19

Cezario pjūvių gerokai padaugėja: ryškėja to poveikis ateities kartoms

Atliekamų Cezario pjūvių dugėja, nes norėdamos pagimdyti, moterys vis dažniau renkasi būti operuojamos. Žinoma, šios procedūros privalumai yra milžiniški – ji padeda išvengti tiek vaiko, tiek motinos mirties. Tačiau naujas tyrimas atskleidė, kad ši procedūra galimai keičia žmogaus evoliucijos eigą. Tyrėjų teigimu, apytikris vaikų, negalinčių gimti natūraliai, skaičius išaugo nuo maždaug 30 iš 1 000 septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje, iki 36 iš 1 000 šiandien.
2021-02-24

Gera žinia „Naktinių Personų“ gerbėjams: skelbiamas koncertinis turas „Evoliucija“

„Naktinės Personos“ muzikos mylėtojams paruošė koncertinį turą, kurio pavadinimas atskleidžia dar neregėtą energijos ir pokyčių sintezę - „Evoliucija“. Būtent taip skamba naujai įrašytas 2014 -ais metais su trenksmu į didžiąją Lietuvos sceną grįžusios grupės albumas, kuriuo pavadintas ir daug žadantis koncertinis turas po tris didžiuosius Lietuvos miestus.
2018-01-16

Mokslininkai paskelbė revoliucinę žinią: žmonijos lopšys – Europoje

Mokslininkai ilgą laiką manė, kad žmonės nuo žmogbeždžionių atsiskyrė prieš maždaug 5 mln. metų Afrikoje, bet naujas tyrimas rodo, kad tai tikriausiai įvyko Europoje ir daug anksčiau. Klausimas, kur gyveno paskutinis bendras šimpanzių – mūsų artimiausių giminaičių – ir žmonių protėvis, kelia dideles diskusijas mokslo bendruomenėje. Naujoji hipotezė dėl žmonių kilmės buvo iškelta remiantis 7,2 mln.
2017-05-23

Sužinoję, ką reiškia šios skylutės, liksite nustebę

Šalia ausies esančią skylutę turi retas, tačiau sužinoję, ką ji reiškia, smarkiai nustebsite. Visų pirma reikėtų paminėti, kad labai skiriasi šio unikalumo populiacija skirtingose šalyse. JAV tokias gamtos išdaigas turi vos procentas gyventojų, tuo tarpu Azijos šalyse tokias skylutes turi 5-9 proc. gyventojų, Afrikoje – net dešimt procentų. Vis dėlto išlieka svarbiausias klausimas – kodėl žmonės jas turi? Mokslininkai tikina, kad šios šalia ausų esančios skylutės yra evoliucijos padarinys.
2016-12-14

Kandidatė į švietimo ministrus: reikia evoliucijos, ne revoliucijos

 Kandidatė į švietimo ir mokslo ministres Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro vadovė Jurgita Petrauskienė sako, kad permainos švietimo srityje būtinos, bet ji pasisako už evoliuciją, o ne revoliuciją. „Šiandien su gerbiama prezidente aptarėme, kad pokyčiai yra reikalingi, bet tai neturėtų vykti revoliucijos, o evoliucijos būdu.
Aktualijos 2016-11-24

Verslo evoliucija – su išmanumo ženklu

Išmanumas. Šį žodį nuolat kartoja nūdienos verslo tendencijų analitikai, teigiantys, kad sparčiai kintančioje ir todėl vis sunkiau prognozuojamoje aplinkoje geriausiai seksis išmaniam verslui. Koks verslas yra išmanus ir kiek jo turime Lietuvoje? Verslo išmanumas nėra matuojamas vien novatoriškomis paslaugomis ar produktais.
2016-03-29

Šokio evoliucija: lietuvaitės pademonstravo visus madingiausius amžiaus šokius

Nors šis savaitgalis skirtas susikaupimui ir šėlioti, anot tradicijų, nevalia, spoksodami į šokėjus nuodėmės nepadarysite. „VJ studija“ nutarė mums pademonstruoti, kaip metai iš metų keitėsi šokių mados. „Šokių evoliucijoje“ – išvysite ir judesiukų scenos legendos Elvio Preslio ritmu, ir „Twist again“ smagybių, ir populiarų 1978-ųjų Village People hito „YMCA“ šokį, ir garsųjį „Gangnam style“ bei daugelį kitų. Taigi, įsipatoginkite ir pasigrožėkite.
2016-03-27
REKLAMA
REKLAMA

Maisto evoliucija: vaisiai ir daržovės anksčiau atrodė visai kitaip

Vargu, ar besidairydami maisto prekių parduotuvės lentynose jūs susimąstote, kaip mums įprastos daržovės – morka, baklažanas ar kukurūzai, atrodė anksčiau. Tačiau užsienio portalas „Business Insider“ ne tik pagalvojo apie tai, bet dar ir sukūrė grafinius paveikslėlius.
2016-03-10

Nuo beždžionės iki žmogaus: kaip per šešis milijonus metų pasikeitė vyro veidas

Evoliucija – mokslas apie gyvybę, kuris grįstas mintimi, jog visų gyvų organizmų bruožai kito besikeičiant kartoms ir tai lėmė naujų rūšių atsiradimą. Gyvūnijos ir augalijos įvairovė susiformavo per milijardus metų, o šiame vaizdo įraše pamatysite, kaip, pasak mokslininkų, per šešis milijonus metų pasikeitė vyro veidas. Jo evoliucija vyko nuo beždžionės iki dabartinio vyro. Galima nuspėti, jog ši vaizdo medžiaga remiasi 1858 m. Čarlzo Darvino suformuota šiuolaikine evoliucijos teorija.
2016-02-05

Evoliucija: kaip per metus užaugo Kim Kardashian užpakaliukas

Garsioji amerikietė Kim Kardashian neišlipa iš žurnalų ir laikraščių puslapių bei geriausių vietų interneto portaluose – 34 metų moteris kiekvieną dieną pateikia peno reporteriams ir fotografams. O jos užpakaliukas pripažintas žymiausiu visame pasaulyje. Tad natūralu, kad gerbėjai ir kritikai niekaip nenuleidžia akių nuo jos „uodegėlės", kuri vis didėja! Šiandien garsenybė laukiasi antros atžalos, tačiau net ir dabar K. Kardashian nevengia vilkėti provokuojančių drabužių.
2015-10-17

Vis nuogesnės: kaip per 100 metų pasikeitė bikinio mados

Pabodo vyresniosios kartos atstovių, mamų ir senelių nesibaigiantys pasipiktinimai dėl to, kad šiais laikais merginos – nei nuogos, nei apsirengusios? Tuomet atsiverskite apdulkėjusius nuotraukų albumus: jūsų mamos taip pat vilkėjo daug „nuogesnius“ maudymosi kostiumėlius nei močiutės, o močiutės jaunystėje rinkosi kur kas drąsesnius bikinius nei jų mamos...   Taigi, jaunos damos gali nusimesti.
2015-06-08

Kim Kardashian užpakaliuko evoliucija: kaip kito žvaigždės apvalumai

Garsioji amerikietė Kim Kardashian „neišlipa“ iš žurnalų ir laikraščių puslapių bei interneto portalų topų – 34 metų moteris kiekvieną dieną pateikia peno reporteriams ir fotografams. Jos užpakaliukas pripažintas geriausiu visame pasaulyje, tad natūralu, kad gerbėjai ir kritikai niekaip nenuleidžia akių nuo jos „turto", kuris nuolat didėja! Netyla kalbos, jog Kim užpakaliukas yra dirbtinis.
2015-05-22

Mobiliųjų telefonų ekranų evoliucija

Mūsų dienomis vien telefono techninėmis charakteristikomis vartotojų nesužavėsi. Vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių vieno ar kito telefono įsigijimą, yra telefono dizainas. Dėl to mobiliųjų įrenginių gamintojai neriasi iš kailio – pristato plonesnius, tvirtesnius, spalvotesnius telefonus, didžiulį dėmesį skirdami telefono ekranui. Ne paslaptis, kad vartotojai renkasi vis didesnės įstrižainės ekranus.
2015-05-20

Su šypsena apie žmonių seksualumo evoliuciją

18–21 metų merginos tarsi Afrika ar Australija. Jos – gana atviros, pusiau laukinės, tačiau viliojančios iš prigimties. 21–30 metų moterys – tai Amerika arba Japonija. Visiškai ištyrinėtos, labai gerai išsivysčiusios ir pasirengusios tarptautinei prekybai, ypač su tomis šalimis, kuriose daug turtingų piliečių. 30–35 metų ponios, kaip Indija ar Ispanija. Karštos, išsivadavusios iš drovumo gniaužtų ir itin besirūpinančios savo išvaizda. 35–40 metų poniutės, kaip Prancūzija ar Argentina.
2015-04-05

Australijos rožė: aktorės Nicole Kidman stiliaus evoliucija

47-erių Holivudo žvaigždė Nicole Kidman vadinama viena stilingiausių kino pasaulio gražuolių. Bėgant metams, Nicole ne kartą eksperimentavo ant raudonojo kilimo, pristatydama skirtingus įvaizdžius – nuo seksualios vilioklės, raudonu lūpdažiu paryškinusias savo lūpas, iki natūralios, viduramžių gražuolę menančios merginos, kukliai parausvintais skruostais bei nude makiažu.
2015-02-12

Ar virusai daro žmones protingesniais?

Milijonų metų senumo virusai, kuriuos „paveldime“ kaip vieną iš evoliucijos produktų, atlieka labai svarbų vaidmenį sudėtinoje žmogaus smegenų veikloje. Lundo (Švedija) universiteto mokslininkų teigimu, jau seniai buvo žinomas faktas, kad seniai neveikūs retrovirusai sudaro maždaug 5 proc. žmogaus DNR. Tai – evoliucijos produktas, susiformavęs per milijonus metų.
2015-01-14

Transformeriai: 10 revoliucijų, padariusių mus žmonėmis

Prieš porą milijonų metų buvome tiesiog vidutiniai primatai – o tada mums kilo revoliucinės idėjos ir žmonių evoliucija pasileido galvotrūkčiais. Kas mus daro žmonėmis? Mažiausiai prieš 7 milijonus metų mūsų protėviai atsiskyrė nuo artimiausių gyvenančių giminaičių – šimpanzių. Didžiąją dalį šio laiko jie buvo panašūs į beždžiones, plaukuoti miškų gyventojai mažomis smegenimis ir atitinkamai nesudėtingu elgesiu. Tada, maždaug prieš 2 milijonus metų, viskas pasikeitė.
2014-11-09

Nauja žmonių rūšis – jau greitai?

Mokslininkai teigia, kad dėl radikaliai pasikeitusių technologijų, elgsenos ir natūralios atrankos dar iki 2050 metų išsivystys visiškai nauja žmonių rūšis. Šią hipotezę pateikė „Global Brain“ instituto mokslininkas Cadellas Lastas ir jo komanda, kurie tvirtina, jog žmonija šiuo metu išgyvena svarbų „evoliucinį perėjimą“. Pasak jų, ateityje gyvensime žymiai ilgiau, vaikų susilauksime senesniame amžiuje ir net kasdienių užduočių atlikimui į pagalbą pasitelksime dirbtinį intelektą.
2014-09-15

Antropologai: žmogaus galvą suformavo kumštis

JAV antropologai iškėlė netikėtą žmogaus evoliucijos prielaidą: pasak Jutos universiteto Solt Leik Sityje antropologų, tolimųjų dabartinių žmonių protėvių kaukolės forma vystėsi priklausomai nuo gentainių ir svetimų genčių atstovų fizinio smurto rizikos. Amerikiečių antropologai mano, kad žmogaus galvos forma hominidų evoliucijos eigoje nuo australopitekų iki Homo sapiens vyko tokia kryptimi, kad galvos kaulai būtų kuo stipresni ir kuo geriau apsaugotų per patinų tarpusavio kovas.
2014-06-09

Šuniukų išlikimą gali lemti jų panašumas į kūdikius

Tyrimai rodo, jog evoliucijos metu šunys vystėsi taip, kad jų mimikos kuo labiau primintų kūdikių veido bruožus. Tai, anot mokslininkų, lemia jų išlikimą. Pakelti antakiai ir išplėstos akys – tai šunų bruožai, kurie verčia žmones juos globoti. Anot mokslininkų, tokia išvaizda labai primena kūdikius, dėl to žmonės taip atrodančiais šuniukais nori rūpintis, rašo huffingtonpost.co.uk.
2014-01-07

Trečdalis amerikiečių netiki evoliucijos teorija

33 proc. JAV gyventojų neigia biologinės evoliucijos teoriją ir tiki, kad „žmonės, gyvūnai ir kiti gyvi sutvėrimai nuo pat laikų pradžios egzistavo dabartiniu savo pavidalu“. Tai liudija „Pew Research Center“ atliktos apklausos rezultatai. Vis dėlto dauguma (60 proc.) amerikiečių pripažįsta, kad ilgu istoriniu laikotarpiu vyko rūšių evoliucijos procesas. Pabrėžiama, kad evoliucijos teorijos šalininkų JAV skaičius nepasikeitė nuo 2009 metų.
2013-12-31

Atrasta didžiosios katės fosilija perrašys jų evoliucijos teoriją

JAV ir Kinijos paleontologai Tibete atrado priešistorinės didžiosios katės kaukolės liekanas. Anot mokslininkų, į snieginį leopardą panašus plėšrūnas perrašys visą katinų (Felidae) šeimos evoliucijos sampratą. Dr. Jackas Tsengas ir jo kolegos iš Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus (JAV) fosiliją rado dar 2010 m., tačiau tik dabar nustatė, kad tai – iki šiol nežinomos genties palikuonis. Skaičiuojama, kad fosilija yra 4,1–5,9 mln. metų senumo.
2013-11-19

Jau akmens amžiuje vyrai mėgo blondines?

Kaip šviesiaplaukiai žmonės galėjo išlikti evoliucijos metu, mokslininkams - vis dar mįslė. Amerikiečių antropologas pateikia intriguojančią versiją: jau prieš 15 tūkstančių metų šviesiaplaukės, mėlynakės moterys turėjo didesnį pasisekimą tarp vyrų. Antropologas Peteris Frostas savo išvadas aiškino taip: besibaigiant paskutiniam ledynmečiui prieš 10.000-15.000 metų šaltose Europos stepėse gyvūnijos liko vis mažiau.
2013-11-01

Nardymo kostiumų evoliucija

Dar prieš tai, kai buvo sukonstruoti kosmonautų kostiumai, pasaulyje jau buvo naudojami nardymo kostiumai. Vandenynas buvo pirmoji priešiška teritorija, į kurią mes pasiųsdavome žmones tyrinėti jos gelmių. Tam reikėjo specialų drabužių, todėl ir buvo pradėti gaminti įvairūs nardymo kostiumai. Šiame straipsnyje pateiksime nardymo kostiumų evoliuciją.
2013-09-12

Kada ir kodėl žmonės pradėjo dengti savo kūnus drabužiais?

„Koks keistas prasimanymas – rengtis!“, – veikiausiai pamanytų eilinis sutiktas asmuo prieš keliolika tūkstančių metų. Tiesa, nustatyti, kuomet tiksliai žmonės nusprendė apgaubti savo kūnus drabužiais – sudėtinga. Kadangi ankstyviausieji drabužiai turėjo būti pagaminti iš tokių medžiagų, kaip gyvūnų kailiai ar oda, kurios gana greitai suyra. Todėl yra gana nedaug archeologinių įrodymų, pagal kuriuos galima būti tiksliai teigti drabužių atsiradimo datą.
2013-09-12

Evoliucija negailestinga egoistams

Naujausi tyrimai paneigė, kad evoliucijoje labiausiai sekasi tiems, kurie pirmiausiai galvoja apie save. Mičigano universiteto mokslininkai teigia, kad jeigu evoliucijos eigoje visi elgtųsi savanaudiškai – žmonija jau seniai būtų išnykusi. Tyrimui buvo modeliuojamos įvairios žaidimo „Kalinio dilemos“ baigtis. Žaidimo esmė: du žmonės pasodinami atskirose kalėjimo vienutėse ir turi nuspręsti, ar išduoti kitą kalinį.
2013-08-07

Žmogaus akys senesnės už smegenis

Mūsų akys evoliucijos eigoje atsirado maždaug prieš 500 milijonų metų, o tai reiškia, kad jos senesnės už mūsų smegenis, mano mokslininkai. Akys yra vienas svarbiausių žmogaus organų, bet iki šiol jų atsiradimo procesas mokslininkams buvo gana mįslingas. Tačiau Australijos nacionalinio universiteto profesoriui Trevorui Lambui pavyko kai ką išsiaiškinti: neseniai jis apibendrino šiuolaikines teorijas, aiškinančias akių susiformavimo stuburiniuose procesus, ir paskelbė savo paties tyrimo išvadas.
2013-07-30

Žmogaus evoliucija gali pasisukti taip, kad dantys galės ataugti

Ateityje žmogaus evoliucija gali pasisukti taip, kad jo burnos ertmėje dantų niekada netrūks – vietoj sukirmijusių ar išmuštų išaugs nauji. Atsiauginti dantis sugeba žuvų pasaulio šeimos keturdančių pūsliažuvių (lot. Tetraodontidae, angl. Pufferfish) individai.
2013-07-16

Atrasta tarpinė evoliucijos grandis – jūrų žvaigždžių akys

Paaiškėjo, jog jūrų žvaigždės ant savo „rankų“ turi išsivysčiusią primityvią regėjimo sistemą, kuria orientuojasi aplinkoje. Kopenhagos universiteto tyrėjai, vadovaujami Anderso Garmo, teigia, jog primityvios šių jūros gyvūnų akys mums atskleidžia, kaip vyko regėjimo sistemos evoliucija. Tyrėjai perkėlė dvi jūrų žvaigždes – vieną matančią, kitą ne – iš natūralios jų aplinkos, pilnos maisto, į už metro esančią smėlėtą vietą, kurioje žvaigždės turėjo badauti.
2013-07-07

Kaip vyrai moterų vaisingumą „pribaigė“

Kodėl vyrai iki itin gerbiamo amžiaus išlieka pajėgūs pratęsti giminę, o moterys – ne? Tai iki šiol – mįslė. Įvairios kompiuterinės simuliacijos mokslininkams vis dėlto pakišo vieną mintį. Anot jos, moters vaisingumo trumpaamžiškumo priežastis – patys vyrai, rašo „Welt“. Kaip teigiama tyrime, vyrų teikiama pirmenybę jaunesnėms partnerėms per ilgą evoliuciją lėmė moterų menopauzės atsiradimą.
2013-06-14

Žmogus kilęs iš vandens beždžionės? Nauji argumentai

Ši teorija – viena iš neįprasčiausiai skambančių evoliucijos teorijų, nors suformuluota ji daugiau nei prieš 50 metų. Pasirodo, gali būti, jog žmonės yra kilę iš beždžionių amfibijų, kurios pirma neteko kailio, pradėjo vaikščioti stačiomis ir išvystė dideles galvos smegenis. Visa tai paskatino gyvenimas vandenyje arba prie pat vandens. Nors kai kurie akademinio pasaulio atstovai šią kontoversišką teoriją atvirai išjuokia, ji turi grupelę ištikimų šalininkų.
2013-04-29

Technologijos mus valdo jau seniai, ir be mūsų valios

Violeta Melnikienė, LRT radijo laida „Kasdienybės kultūra“, LRT.lt Procesas, kad mus kuria technologijos, kaip ir mes kuriame technologijas, neabejotinai dvipusis. Jis vyksta jau seniai: tada, kai beždžionė pirmąkart pasiėmė pagalį ir pasikasė nugarą, ji tapo technologinės evoliucijos auka, o mes netekome laisvės ir valios. Taip teigia vienas iš Knygų mugėje vykusios mokslininkų diskusijos „Ar technologijos valdo žmogų, ar žmogus technologijas?“ dalyvių, docentas daktaras Mikas Vengris.
2013-04-01

Balsas.lt testas: „Astra“ prieš „Astrą“ arba ką slepia žodis „feisliftas“?

Automobilių modeliai labai panašiai, kaip ir dauguma gyvų organizmų, turi savo gyvavimo ciklus. Dėl technologijų progreso, taip pat ir dėl pirkėjų psichologijos, kurią automobilių koncernų rinkodaros skyrių specialistai išmano labai gerai, retas lengvasis automobilis gyvuoja ilgiau nei šešerius ar septynerius metus. Išimtys, savaime suprantama, egzistuoja – „AvtoVAZ“ produkcija yra bene ryškiausias pavyzdys, tačiau dažniausiai tokios industrijoje nusistovėjusios tvarkos metodiškai laikomasi.
2013-02-05

Mes vis dar evoliucionuojame. Netikite?

Kai kalbama apie žmogaus evoliuciją, mes įsivaizduojame tūkstantmečius, kurių prireikė natūraliai atrankai, kad atsirastų Homo sapiens, nors žmonės, kaip rūšis, tebesikeičia dar ir šiandien. Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad, nepaisant modernių technologijų ir industrializacijos, žmogaus evoliucija tebesitęsia.
2013-01-06

Ar žmonės nepaliaus evoliucionavę supertolimose kosminėse kelionėse?

Filme „Wall-E“ vaizduojama, kaip kelis šimtus metų erdvėlaivyje praleidę žmonės tampa nutukėlių rase. Fizinio aktyvumo stoka ir maisto perteklius nuslopino erdvėlaivio gyventojų norą likti nepriekaištingos fizinės formos. Tačiau „Wall-E“ – fantastika. O štai vienas antropologas įsitikinęs, kad žmonija pasikeis, kai leisis į šimtmetines kosmines keliones – į Kentauro Alfą ar į tolimesnes žvaigždes.
2012-12-28

Žmogaus rankos evoliuciją skatino kova

Gali būti, kad žmogaus ranka tokią unikalią formą įgijo tam, kad kumščiais būtų lengviau įveikti konkurentus, rodo naujas tyrimas. Leidinyje „Journal of Experimental Biology“ paskelbti duomenys rodo, kad sugniaužtas kumštis sukuria ne didesnę jėgą nei smūgis atviru delnu, tačiau kumštis geriau apsaugo pirštus. Unikali žmogaus rankos forma – viena iš vos kelių galimų konfigūracijų, užtikrinančių ir rankų miklumą, ir gebėjimą brutaliai sumušti oponentus, rašo LiveScience.com.
2012-12-20

Kaip keisis žmonija: 10 galimų evoliucijos žingsnių

Žmonija nenustoja vystytis. Nors ji dar pernelyg jauna, kad šiame vystymesi būtų pastebėta kokių nors neįprastų pakitimų, vis tik, laikui bėgant, galime jų tikėtis. Šiame sąraše pateikiama 10 reikšmingų pokyčių, kurių galėtume tikėtis per ateinančius 200 tūkst. metų darant prielaidą, kad civilizacija toliau vystysis taip pat kaip ir šiandien.   10. Vienos etninės grupės susiformavimas Tautų maišymasis yra modernios visuomenės esmė.
2012-11-29

Ar žmonių protiniai gabumai menksta?

Gali būti, kad žmonės pamažu praranda protinius gabumus, teigiama naujame tyrime. Jo autoriai tvirtina, kad žmonės evoliucinį spaudimą būti sumaniais prarado tuomet, kai prieš keletą tūkstančių metų įsikūrė tankiose agrokultūrinėse gyvenvietėse.
2012-11-13

Moterys reklamoje: nuo beteisės iki sekso objekto

Nuo pat reklamos atsiradimo moterys tapo jos kūrėjų fantazijos objektu. Moters vaidmuo reklamoje keitės priklausomai nuo visuomenės požiūrio. Nuo beteisės namų šeimininkės iki sekso objekto ir verslo lyderės. Moters vaidmuo reklamoje keičiasi iki šiol, rašo „Business Insider“. Vos per vieną šimtmetį moterys išgyveno dramatiškus pokyčius ne tik visuomenėje, bet ir reklamos kūrėjų vaizduotėje. 1890 metais buvo įkurta Nacionalinė Amerikos moterų balsavimo teisės asociacija.
2012-11-01

BMW mini savo V12 variklio 25-etį

BMW švenčia savo V12 variklio 25-erių metų jubiliejų, o ta proga suteikia galimybę žvilgtelėti į šio motoro vystymo istoriją. Pirmoji serijinei gamybai parengta bavarų kompanijos motoro versija buvo pristatyta 1987 m. kartu su 750i modeliu. Didžiausia 5,0 litrų darbo tūrio variklio išvystoma galia siekė 300 AG, o sukimo momentas – 450 Nm. Klientams tokio modelio idėja labai patiko, tą patvirtino ir gamintojo atstovų registruoti daugiau nei trys tūskt.
2012-10-29

Mirtis: speciali ataskaita apie neišvengiamybę

Artėjant Vėlinėms, prisimename ne tik išėjusiuosius, tačiau apmąstome ir pačią mirtį. Nuo laidojimo papročių raidos, paties mirties apibrėžimo ir teigiamų savybių iki galutinio išnykimo ir mirties baimės racionalumo klausimo. Pansy mirė ramiai vieną žiemos popietę, jos dukrai Rosie ir draugams Blossom ir Chippy būnant šalia. Jai gulint ir merdint, kompanionai baksnojo ir glostė ją; nustojus kvėpuoti, judino jos galūnes ir tikrino burną, kad įsitikintų mirtimi.
2012-10-29

Mokslininkai prognozuoja, kaip žmonės atrodys po tūkstančio metų

Dėl evoliucijos žmogaus kūno išvaizda ilgainiui pasikeis, ir po tūkstančio metų gyvensiantys žmonės išoriškai labai skirsis nuo mūsų, mano anatomijos specialistai. Mokslininkų pateiktas tolimoje ateityje gyvensiančių žmonių anatomijos prognozes apžvelgė britų dienraštis „The Sun“. Pirmiausia, mano specialistai, vidutinis tolimų mūsų palikuonių ūgis sieks nuo 1,83 iki 2,13 m. Tokią tendenciją lemia gerėjanti žmonių mityba ir medicinos pasiekimai.
2012-10-09

Kaip gali pasikeisti žmonės per tūkstantį metų?

Dėl evoliucijos žmogaus kūno išvaizda ilgainiui pasikeis, ir po tūkstančio metų gyvensiantys žmonės išoriškai labai skirsis nuo mūsų, mano anatomijos specialistai. Mokslininkų pateiktas tolimoje ateityje gyvensiančių žmonių anatomijos prognozes apžvelgė D. Britanijos dienraštis „The Sun“. Pirmiausia, mano specialistai, vidutinis tolimų mūsų palikuonių ūgis sieks nuo 1,83 iki 2,13 m. Tokią tendenciją lemia gerėjanti žmonių mityba ir medicinos pasiekimai.
2012-10-08

Vapsvos efektas: apie gamtos ir žmonių beprotybes

Vapsvos ir drugio simbiozė – gamtinis reiškinys, kurį stebėjęs Charlzas Darwinas pagrįstai suabejojo, ar Dievas, kuris yra absoliutus gėris, summum bonum, – tikrasis siaubo filmo apie vabzdžių gyvenimą Kūrėjas? Šiuolaikinė filmavimo kamera ir teleskopas leidžia dar kruopščiau ištirti dramą. Štai vapsva prakiurdo nieko nenutuokiančios riebios kirmėlės odą ir prifarširuoja kūną kiaušinėlių. Kiaušinėliai pamažėle virsta lervomis.

Trumpa genomo istorija: apie sekso naudą ir „genetines avarijas“

GTGCCAGCAGCCGCGGTAATTCCAGCTCCAATA GCGTATATTAAAGTTGCTGCAGTTAAAAAG Atrodo lyg beprasmis raidžių kratinys, tačiau ši DNR seka yra išties nuostabi. Ji yra visose ląstelėse – jūsų kūno, jūsų katino ar šuns, žuvies jūsų lėkštėje, bičių ir drugelių sode ir bakterijų pilve. Iš tiesų, kur berastume gyvybę Žemėje – nuo verdančio vandens versmių vandenyno dugne iki sušalusių bakterijų aukštai skriejančiuose debesyse, atrasite ir šią seką.
2012-09-23

Technologijos prieš silpnybes

Nuo pat Londono olimpinių žaidynių atidarymo dienos ėmiausi darbo – nuspėti žiniasklaidos, socialinių tinklų, sveikatos apsaugos ir kosmoso kelionių ateitį. Pastarąsias savaites daugybę laiko skyriau istorinių šaltinių tyrimams ir susitikimams su savo sričių specialistais. Tuomet netikėtai buvau paprašyta atsakyti į tam tikrą klausimyną apie žmonijos ateitį.
2012-09-06

78 sekundžių vaizdo klipe pavaizduota visatos evoliucija

Astrofizikai sukūrė realiausiai atrodantį aukštos rezoliucijos kompiuterinį vaizdo klipą, kuriame pavaizduotas 14 mlrd. metų trukęs visatos vystymasis, nuo Didžiojo sprogimo (angl. Big Bang) iki dabar. Keisčiausia tai, kad visą evoliucijos raidą jie sugebėjo sutalpinti 78 sekundžių įraše. Video klipas buvo sukurtas naudojant modeliavimo įrenginį, pavadinimu „Arepo“. „Arepo“ programinė įranga, „moving mesh“ technologijos dėka, leidžia sukurti detalizuotus skirtingų galaktikų vaizdus visatoje.
2012-08-30
Į viršų