europos sąjungos bvp

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos sąjungos bvp“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos sąjungos bvp“.

Antiglobalisto košmaras, arba „ekonominė NATO“

Susitarimas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) tarp Europos Sąjungos ir JAV neduoda ramybės nei jo šalininkams, nei oponentams. Ir vieni, ir kiti sutaria, kad šis susitarimas taps didelės svarbos geopolitiniu įvykiu. Tačiau jo galimų pasekmių vertinimai smarkiai skiriasi. Derybos dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės dar tebesitęsia.
2015-09-21

Europos ekonomika vėl auga

Euro zonos ekonomika pakilo iš didžiausios recesijos nuo II-ojo pasaulinio karo laikų, praneša „Bloomberg“. Paūgėjo ir visos Europos Sąjungos BVP. Šešiolikos euro zonai priklausančių valstybių bendrasis vidaus produktas trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, paaugo 0,4 proc. – padidėjęs Prancūzijos ir Vokietijos eksportas kompensavo išliekantį namų ūkių nenorą išlaidauti. Antrąjį ketvirtį euro zonos BVP buvo sumažėjęs 0,2 proc.
2009-11-13

Nafta – 105,6, euras – 1,44, svaras – 1,78, aukso uncija – 822 JAV dolerių

Uraganas „Gustavas" Meksikos įlankoje ėmė silpti ir nepateks į trejetuką nuostolingiausių. Per Meksikos įlanką JAV importuoja 95 proc. naftos ir 70 proc. dujų. Naftos kaina žemiausia per pusmetį, tokia bebuvusi tik vasario mėnesį. Vasarą pakilusi iki 147 USD už barelį nafta sukėlė isteriją tarp JAV ir Europos pareigūnų. Euras nusileido į didžiausią per keturis mėnesius žemumą, žemiau simbolinės 1,45 EUR/USD ribos.
2008-09-02

Mafija globalizacijos amžiuje: „Tai tik verslas, ir nieko daugiau“

Nuo Neapolio mafijos – kamoros – besislapstantis italų žurnalistas, dokumentinio bestselerio „Gomorra“ autorius Roberto Saviano žurnalui „Esquire“ pasakoja apie tai, kaip kamora žeriasi pelnus iš aukštosios mados ir šiukšlių, mėgdžioja Holivudo filmus ir stengiasi prisitaikyti prie globalizacijos.
2007-12-12

Jungtinės Karalystės ambasadorius Colinas Robertsas: "Pirminkavimas ES - didelis iššūkis"

Įvykių kupinas dabartinis Jungtinės Karalystės pirmininkavimas Europos Sąjungai (ES) susilaukia daug dėmesio tiek visose jos valstybėse narėse, tiek ir pasaulyje. Dėl aktyvaus britų darbo siekiant spręsti aktualiausias problemas šis pirmininkavimas jau tapo pačiu turiningiausiu po didžiosios ES plėtros. Ši po kelių savaičių pasibaigsianti kadencija Lietuvoje taip pat aptarinėjama labiau nei bet kuri ankstesnė po mūsų šalies įstojimo į ES.
2005-12-15

Pokalbis su Margarita Starkevičiūtė: Kodėl neturime jaunų lyderių?

Su dr. Margarita Starkevičiūte kalbėjomės apie tai, kodėl Lietuvoje trūksta jaunų lyderių. Yra talentingų vadybininkų, specialistų, tačiau pagrindinis klausimas - ar jiems bus leista pasireikšti, teigia žinoma ekonomistė. Per 15 nepriklausomybės metų ne tiek daug iškilo naujų lyderių politikoje, administracijoje, pagaliau ir versle. Kodėl? Kodėl nereikia jaunų lyderių? Gal skamba ir banaliai, bet naujiems lyderiams atsirasti trukdo monopolizuota šalies ekonomika.
2004-06-03
Į viršų