elektromagnetinė spinduliuotė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektromagnetinė spinduliuotė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektromagnetinė spinduliuotė“.
Šie objektai kelia grėsmę sveikatai: ar žinote, kurie kenkia labiausiai?
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai dažnai sulaukia sunerimusių gyventojų klausimų dėl ant pastatų sumontuotų radiotechninių įrenginių: mobiliojo ryšio, radijo ar televizijos stočių. Žmonės baiminasi dėl šių objektų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės galimo neigiamo poveikio jų sveikatai. Specialistai sako, jog sunerimti išties verta ir ne tik dėl minėtų objektų, bet ir mobiliųjų telefonų.
Nerimo dėl mobiliojo ryšio bazinių stočių vis mažiau
Elektromagnetinę (EML) spinduliuotę skleidžiantys objektai, tokie kaip mobiliojo ryšio bazinės stotys, pastaraisiais metais kelia vis mažiau susirūpinimo visuomenei – skundų dėl jų veiklos gaunama vis mažiau, o vykdant jų priežiūrą – pažeidimai reti. Visuomenės sveikatos centrai ypač daug dėmesio skiria bazinių stočių veiklos priežiūrai.
Tiriama, ar modernūs langai apsaugo nuo mikrobangų poveikio
Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai atliko eksperimentus ir ištyrė, ar šiuolaikiniai langai apsaugo nuo mikrobangų poveikio. Mikrobangos sklindančios iš išorės gali pakenkti namuose esančių prietaisų funkcionavimui. Esant išorinei elektromagnetinei spinduliuotei pablogėja įvairių prietaisų funkcionavimas, atsiranda ryšio klaidos.
Nustatyta, kad belaidis internetas gali kenkti augalams
Danijos mokinių atliktas, o paskui mokslininko patvirtintas tyrimas parodė, kad augalai, pastatyti šalia belaidžio interneto maršrutizatoriaus, nuvysta. Tai kelia rimtą susirūpinimą, kaip belaidis internetas veikia mūsų sveikatą, rašo telegraph.co.uk. Penkios paauglės pastebėjo, kad joms sunku susikaupti, jei naktį miega netoli savo mobiliojo telefono. Taigi norėdamos sužinoti belaidžių bangų poveikį savijautai, jos atliko eksperimentą.
Nustatyta, kada telefono elektromagnetinė spinduliuotė būna stipriausia
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai drauge su Žirmūnų gimnazijos moksleiviais nustatė, kad didžiausias mobiliojo telefono elektromagnetinis laukas susidaro skambučio sujungimo metu, tačiau susilpnėja vos tik pradėjus pokalbį. Tai paaiškėjo atlikus mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus mobiliojoje mokslinėje laboratorijoje. „Susiruošus kam nors skambinti ir surinkus telefono numerį, nereikėtų mobiliojo telefono iš karto glausti prie ausies.
Išrastas telefonų spinduliuotę mažinantis lipdukas
Prieš gerą dešimtmetį Lietuvos turguose lengvatikiams buvo siūlomi stebuklingi lipdukai, kurie, užklijuoti ant mobiliųjų telefonų, neva saugojo nuo sveikatai pavojingos radiacijos. Pasirodo, istorija kartojasi, tik šį kartą, priešingai nei kitais, ne kaip farsas: viena JAV bendrovė pranešė išradusi elektromagnetinę spinduliuotę sugeriančius lipdukus, skirtus klijuoti ant mobiliųjų telefonų.
Vis dar nėra įrodymų, jog mobilieji telefonai kenkia sveikatai
Mokslininkų atliktame tyrime, skirtame Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos agentūrai, teigiama, kad vis dar nėra įrodymų, jog mobilieji telefonai daro žalą žmogaus sveikatai, skelbia BBC.
Mokslininkai išanalizavo šimtus tyrimų dėl mobiliųjų telefonų poveikio žmogaus sveikatai ir neaptiko jokių įtikinamų įrodymų, jog jie susiję su vėžio rizika, smegenų veikla ar nevaisingumu.
Technikos „stebuklas“ neutralizuos jūsų pinigus
Prekybininkai suokia apie naują technikos „stebuklą“ – elektromagnetinių bangų neutralizatorių, kuris padėsiąs apsisaugoti nuo neigiamo mobiliųjų telefonų poveikio. Tačiau visuomenės sveikatos priežiūros specialistai siūlo aklai nepasitikėti brukama naujove, kad neprisidarytumėte dar daugiau bėdos.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriaus fizikas Tadas Ušinskis pasisakė dar konkrečiau – jis iš viso netiki, kad tie „stebuklingieji“ neutralizatoriai veikia.
ES svarsto uždrausti mobiliuosius telefonus mokyklose
Europos Sąjunga svarsto galimybę pakeisti elektromagnetinės spinduliuotės priežiūros tvarką mokyklose bei uždrausti bevielio ryšio prietaisus pamokų metu.
ES jungtinės parlamentinės asamblėjos (EPA) pateiktas įstatymo pasiūlymas dėl potencialaus elektromagnetinių laukų ir jų pavojaus aplinkai taipogi įpareigotų 3G ryšio ir bevielio interneto stotis įrenginėjančias kompanijas privalomai tartis su švietimo įstaigų ir vietos bendruomenių atsakingais asmenimis dėl normų laikymosi.
Nuo gegužės – nauji reikalavimai radiotechniniams objektams
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pranešė, kad nuo gegužės 1-osios keičiasi reikalavimai radiotechniniams objektams: televizijos, radijo stotims, judriojo radijo ryšio sistemų ir viešojo belaidės prieigos tinklo bazinėms stotims ir kt.
Šių metų kovo 2 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują Lietuvos higienos normą HN 80:2011 „Elektromagnetinis laukas darbo vietose ir gyvenamojoje aplinkoje.
REKLAMA
REKLAMA
Rusijos mokslininkai ketina sukelti dirbtinį lietų
Rusijos mokslininkai dirba tobulindami dirbtinio lietaus technologiją, išrastą 1984 metais.Tuomet Aleksejus Smirnovas pastebėjo, kad tam tikro dažnio elektromagnetinės bangos turi įtakos atmosferos procesams ir gali sukelti lietų. Tai gali būti naudojama žemės ūkyje bei gaisrų metu.
Elektromagnetinės spinduliuotės įtaka sveikatai – tyrimais nenustatyta
Vilniaus universiteto mokslininkai surengė viešą diskusiją, kuria siekta išsiaiškinti, ar pastaruoju metu visuomenėje netylančios kalbos apie neigiamą mobiliojo ryšio poveikį sveikatai yra pagrįstos.
Diskusijoje dalyvavę VU Fizikos, Medicinos fakultetų mokslininkai, Ryšių reguliavimo tarnybos, telekomunikacijų bendrovių, Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovai šiuo klausimu pateikė įvairių nuomonių.
VU fizikai: elektromagnetinės spinduliuotės įtaka sveikatai tyrimais nenustatyta
Vilniaus universiteto mokslininkai pranešė surengę viešą diskusiją, kuria siekta išsiaiškinti, ar pastaruoju metu visuomenėje netylančios kalbos apie neigiamą mobiliojo ryšio poveikį sveikatai yra pagrįstos.
Diskusijoje dalyvavę VU Fizikos, Medicinos fakultetų mokslininkai, Ryšių reguliavimo tarnybos, telekomunikacijų bendrovių, Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovai šiuo klausimu pateikė įvairių nuomonių.