bear stearns
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bear stearns“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bear stearns“.
10 finansinės krizės metų: pamokos, kurias galime išmokti
Niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Vokietijoje tai – bankų griūtis – gali pasikartoti. Paskutinis toks atvejis nutiko dar 1974-aisiais bankui „Herstatt“, kuris tapo savo paties valiutų spekuliacijų auka.
Penki skambiausi banko „Goldman Sachs“ skandalai
„The New York Times“ pasirodė banko „Goldman Sachs“ Europos padalinio skyriaus darbuotojo Grego Smitho laiškas, kuriame jis paaiškino savo atsistatydinimo priežastis. Viena iš svarbiausių priežasčių – „moralinis banko bankrotas“. G. Smithas teigia: „Goldman Sachs“ banke niekina klientus ir rūpinamasi tik savo pelnu. Po šios publikacijos „Goldman Sachs“ akcijų vertė ženkliai krito, ir bankas prarado daugiau nei 2 milijardus dolerių.
Davoso forumas: ekonomikos krizės beieškant
Šiemet eilinį kartą Šveicarijos mieste Davose organizuojamas pasaulio ekonomikos forumas, kuriame susirenka svarbiausi ekonomikos ir politikos veikėjai iš įvairių šalių. Tikslas yra aptarti aktualius klausimus bei pasiūlyti sprendimus pasaulinėms problemoms.
Kiekvienais metais sausio gale į Davosą suvažiuoja didžiųjų valstybių vadovai, įtakingiausi verslininkai ir koncernų valdytojai bei labiausiai pripažinti mokslo atstovai.
Pasaulinio bankroto baronai
Didžiausia per šimtmetį pasaulinė ekonomikos krizė nėra natūralus reiškinys, o konkrečių žmonių sukonstruota katastrofa. Kas dėl to kaltas, ėmėsi nagrinėti britų dienraštis, sudaręs 25 asmenų, atsakingų už tokią įvykių eigą, sąrašą.
Pirmas sąraše - JAV federalinių rezervų pirmininkas Alanas Greenspanas.
Šias pareigas prisiekęs laisvosios rinkos šalininkas ėjo nuo 1987 iki 2006 metų. Jis buvo tikra žvaigždė, vadintas orakulu ir maestro, o dabar labiausiai kaltinamas dėl krizės.
Didžiausi pralaimėtojai
Naujų metų pradžia - pats tinkamiausias laikas pažvelgti atgal ir įvertinti praėjusių metų rezultatus.
2008 metai visiems investuotojams buvo gana skausmingi – JAV biržos indeksas „S&P 500“ smuko 38 proc., ir šis smukimas pakankamai vaizdžiai iliustruoja daugelio pasaulio biržų rezultatus. Net ir labai saugiomis laikytos investicijos į valstybines ar įmonių obligacijas šiemet neatnešė daug naudos. Bet net ir šio visuotinio smukimo metu kai kurios investicijos buvo išskirtinai blogos.
JAV akcijos smuko žemyn
Ketvirtadienio prekyboje JAV akcijos smuko žemyn, investuotojams abejojant dėl automobilių gamintojų gelbėjimo plano ir atsinaujinus rūpesčiams dėl finansų firmų.
„Dow Jones“ indeksas smuko 196 taškais (2,2 proc.) iki 8.565. Krito 28 iš 30 indekso komponentų kainos. „General Motors“ akcijos atpigo 10 proc., o „JP Morgan Chase“ prarado 10,7 proc. vertės, kai įmonės vadovas viešai pripažino, kad „Bear Stearns“ integracija dėl rinkų problemų yra sudėtingesnė nei tikėtasi.
B. Obama jau imasi veikti
Išrinktasis JAV prezidentas Barackas Obama pristatė „geriausius Amerikos protus“, kurie formuos jo ekonominę politiką pasaulinės finansų krizės metais. Jie ketina veikti greitai ir agresyviai, kad naujajai vyriausybei pavyktų atgaivinti JAV ekonomiką, o jo komanda turi „nuodugnią patirtį ir drąsių naujų idėjų turtą“.
„Ūkis neatsigaus per vieną naktį, bet negalima prarasti nė minutės“, - sakė B.Obama, pristatydamos savo „sunkiasvorių“ komandą.
Rytinės finansų rinkų naujienos
JAV vyriausybė garantuoja 300 milijardų JAV dolerių vertės vieno didžiausių šalies bankų „Citigroup“ probleminių ir kitų aktyvų saugumą. Fiksuojamas Tailando ekonomikos lėtėjimas.
Lenkijos CB gavo 10 milijardų eurų atvirą kredito liniją Europos centriniame banke.
JAV Savaitės pabaigoje pasklido gandai, kad bankas „Citigroup“ ruošiasi parduoti dalį savo verslo ar netgi ieškoti partnerių.
JAV skiria 20 mlrd. dolerių paramą „Citigroup“
Paskutinę lapkričio savaitę kiek optimistiškesnes rinkos dalyvių nuotaikas stiprins naujojo JAV prezidento B. Obamos paskelbtas ekonomikos skatinimo planas ir po truputį aiškėjanti jo būsimos komandos sudėtis.
Šiandien nevykstant prekybai Japonijos biržose, pagrindiniai Kinijos ir P. Korėjos akcijų indeksai apie 1-3 proc. leidžiasi žemyn.
Tradicinėms masinio informavimo priemonėms ateina sunkūs laikai
Per paskutiniuosius keliolika metų tradicinės masinio informavimo priemonės praranda vis daugiau reklamos pinigų. Šie metai, kaip rašo „Businesswekk“, netapo išimtimi. Finansinė krizė daugelį kompanijų privertė apkarpyti išlaidas reklamai, o kai kurios kompanijos apskritai buvo priverstos nebesireklamuoti.
REKLAMA
REKLAMA
MarketNews investuotojams: kas yra SASO?
Kalba eina ne vien tik apie nekilnojamąjį turtą, tačiau ir apie skolos vertybinius popierius.
Praėjus šiek tiek daugiau nei pusei mėnesio po vieno didžiausių JAV investicinių bankų Lehman Brothers bankroto, vis labiau ryškėja padariniai rinkose.
Volstryto bankininkų spindesys ir skurdas
Volstryto karaliai gyveno savo pasaulyje, kurį patys ir susikūrė: namai gamtos prieglobstyje, lėktuvai, paprastam žmogui neįsivaizduojami atlyginimai...
Didžiųjų investicijų bankų bosai žongliravo vis nepatikimesniais fondais ir vertybiniais popieriais, kurių jau neįstengė permatyti, ir taip atvedė pasaulinę finansų sistemą prie bedugnės krašto.
Investicijų bankai laikosi visam Volstrytui būdingos taktikos: daugiau rizikos - didesnis pelnas - aukštesnis akcijų kursas - geresnės premijos.
Kazino kapitalizmo nebeliks?
Finansų krizė nežada nurimti. Kai kur ji dar aštrės, beveik visur jos padariniai iki galo irgi apsireikš vėliau. Daugybė žmonių turės nuostolių. Vieniems žlugs viltys įsigyti naujas jachtas ar vilą Monake, kitiems nuostoliai bus mažesni – prapuls tik skolon pirktas namukas, teks kraustytis kur nors į menkesnį būstą.
Amerikos bankų krizė gresia virsti pasauline
Kol JAV kongresas ir administracija mąsto, kaip išspręsti vis gilėjančią ekonominę krizę, padėtis finansų sektoriuje tampa vis sudėtingesnė. Apie bankrotą paskelbęs ketvirtasis pagal dydį JAV bankas „Lehman Brothers“ nebus vienišas, bankrotą paskelbė ir laipteliu aukščiau buvęs taupomasis „Washington Mutual“ bankas. Maža to, ekspertai prognozuoja, kad per artimiausius metus Europoje žlugs 20 ar net daugiau bankų.
Finansų krizė: kas toliau?
Pasaulio finansai griūva, bet juos galima atstatyti
Finansų įstaigos turėtų būti akmens ir plieno paminklai, bet besiplečiančiame sūkuryje puikiausi iš jų sudužo į šipulius.
Kažkur audra
Jei esate linkęs rizikuoti savo sankaupomis – atsiveria puikios galimybės. Tik turite nuspėti, kas iš tų nuvertėjusių akcijų bei kitų popierių netrukus šoks kainomis į viršų.
Tikra audra siaučia JAV finansų rinkose ir kelia gūsius Azijos bei Rusijos kapitalo rinkose.
Pavasarį žlugo stambus investicinis bankas „Bear Stearns“ (jį nupirko JP Morgan Chase). Neseniai „Bank of America“ už 50 mlrd. dol. nupirko „Merrill Lynch“ (tai brokerių firma, gyvavusi 94 metus, patyrusi 45 mlrd. dol.
Lietuvai JAV bankų krizė negrasina?
Pasaulio žiniasklaidai grėsmingai trimituojant apie JAV bankų krizę, persimetančią ir į kitų šalių finansų sistemas, ekonomikos ekspertai teigia, kad Lietuvoje pagrindo panikuoti nėra, o JAV bankų scenarijus mūsų šaliai negresia.
Ketvirtam pagal dydį JAV investiciniam bankui „Lehman Brothers“ pirmadienį teko pripažinti savo bankroto faktą. Nors JAV federalinis atsargų bankas ir JAV finansų ministerija mėgino išgelbėti jį nuo tokios baigties, pastangos nuėjo perniek.
JAV milijardierius: dėl JAV kreditavimo krizės gali būti uždaryta apie 1000 bankų
Dėl kreditavimo krizės Jungtinėse Valstijose gali būti uždaryta apie tūkstantį bankų. Apie tai pareiškė amerikiečių milijardierius Vilburas Rosas (Wilbur Ross), sukūręs savo turtą iš investicijų į nuostolingas kompanijas. Interviu su milijardieriumi paskelbtas televizijos kompanijos CNBC tinklapyje.
Pasak V. Roso, bankų uždarymas sudomins investuotojus, kurie galės įsigyti aktyvus žemesne kaina.
„Bloomberg“: Volstritas, kokį pasaulis pažinojo pastaruosius 50 metų, nebeegzistuoja
Volstritas, toks, kokį pažinojo pasaulis pastaruosius 50 metų, šiandien nustojo egzistavęs, per pusę amžiaus JAV investicinių bankų sukurtas verslo modelis subyrėjo.
Tokią nuomonę pirmadienį pareiškė verslo naujienų agentūra „Bloomberg“.
Tokias išvadas paskelbti agentūrą paskatino faktiška trijų iš penkių stambiausių JAV investicinių bankų griūtis.
MarketNews: Investuotojai reikalauja reitingų kontrolės
Kai beveik prieš šimtą metų Henry V. Poor paviešino savo asmeninius JAV geležinkelių įmonių vertinimus, niekas netikėjo, kad tai peraugs į didžiulę reitingavimo pramonę. Nieko nebestebina Amerikos vertybinių popierių komisijos (SEC) paviešinti didžiųjų reitingavimo agentūrų analitikų privatūs elektroniniai laiškai, kaip kad: „Tikėkimės, jau būsime pensijoje, kai kortų namelis sugrius.
Konsolidavimas JAV ir Europos bankų sektoriuje – neišvengiamas
Jau kelintą mėnesį iš eilės bankų sektorius, kaip tas „JoJo“ žaisliukas, ritinėjasi aukštyn žemyn. Esant tokiam kartais netgi ekstremaliam judėjimui, sunkiausia kažką prognozuoti ar nuspėti judėjimo kryptį. Vieni teigia, kad finansų sektoriaus akcijos šiuo metu yra nuvertėjusios ir skatina jas pirkti. Kiti - makroekonomikos ekspertai - tvirtina, kad didieji turtų nurašymai dar tik priešakyje.
Finasta: OMXV menksta, JAV krinta, Europa kyla, Azijoje - „Cinmin"
Šią savaitę investuotojai Lietuvoje buvo itin pasyvūs ir gana pesimistiški.
Penktadienį apyvarta vėl buvo maža - siekė tik 3 mln. litų. Sudaryti 593 sandoriai; brangusių ir pigusių akcijų santykis - atitinkamai 7 ir 13. OMXV indeksas smuktelėjo 0,6 proc., iki 462,63 punkto ribos, o tuo metu visoje Europoje indeksai kilo. Belieka tikėtis, kad kitą savaitę investuotojai bus aktyvesni ir optimistiškesni.
Prekyba JAV biržose penktadienį prasidėjo kritimo tendencijomis.
OMXV menksta, pasaulio biržose pesimizmas
Pirmadienį bendra apyvarta Vilniaus vertybinių popierių biržoje siekė 4,81 mln. litų, sandorių buvo 729, o brangusių ir pigusių akcijų santykis atitinkamai 7 ir 16. OMXV indeksas sumenko 0,65 proc., iki 466,88 punktų, praneša „Finasta“.
Nauja savaitė pasaulio biržose prasidėjo gana pesimistine nuotaika. JAV biržos praeitą savaitę baigė indeksų kritimu tris dienas iš eilės, todėl nenuostabu, kad šios nuotaikos vakar persimetė ir į Azijos regioną.
Analitikai: palūkanos kris birželį
JAV centriniam bankui (FED) nepaliaujamai karpant palūkanų normą, analogiškų žingsnių veikiausiai imsis ir Europos centrinis bankas (ECB). Prognozuojama, kad priklausomai nuo ECB sprendimo paskolų palūkanos Lietuvoje sumažės 1-2 procentiniais punktais.
Užvakar FED palūkanų normą apkarpė radikaliai - nuo 3 iki 2,25 proc. Tiesa, dauguma analitikų prognozavo dar didesnį palūkanų normos sumažinimą - iki 2 proc.
JAV Federalinis rezervas atveria gausybės ragą
Sekmadienį JAV Federalinis rezervas (FRB) patvirtino 30 milijardų dolerių kreditinę liniją „JP Morgan Chase“ investiciniam bankui, kad šis galėtų įsigyti vieną iš 5 didžiausių 14000 darbuotojų turinčią Wall Street‘o kompanijų „Bear Stearns“ (BS) ir perimti jos įsipareigojimus.
Būsto paskolų rinkose į nuostolius įklimpusi „Bear Stearns“ išgelbėta savo nepriklausomybės kaina. Už BS bus sumokėta 236 mln. JAV dolerių. 2006 metų sausį ši kaina būtų buvusi 20 mlrd. dolerių.
Stagfliacija: sprogstamasis mišinys po JAV ekonomikos pamatais
Amerikos ekonomikai vienu ir tuo pat metu gresia nuosmukis ir infliacija – sprogstamasis mišinys, pats baisiausias centrinių bankų košmaras, vadinamas stagfliacija, rašo Prancūzijos dienraštis „Le Monde“. 1973-aisiais, per naftos krizę, toks mišinys išsivysčiusiose pramoninėse valstybėse išsprogdino kainas ir daugelį žmonių paliko be darbo. Žodį „stagfliacija“ šių metų gruodžio 16 dieną, duodamas interviu televizijai, ištarė Alanas Greenspanas, buvęs JAV Federalinės rezervų sistemos vadovas.
"Goldman Sachs" išlaikė svarbiausio susiliejimų ir įsigijimų patarėjo pozicijas
Finansinės informacijos teikėjos "Dealogic" teigimu, šiais metais Jungtinių Valstijų investicinis bankas "Goldman Sachs" išliko svarbiausiu pasaulyje finansiniu patarėju susiliejimų ir įsigijimų sandorių rinkoje. Tokių sutarčių nuo metų pradžios bankas padėjo sudaryti už 210,35 mlrd. JAV dolerių.
"Goldman Sachs" pralenkė konkurentus vangokoje pasaulio susiliejimų ir įsigijimų rinkoje, kurios sandorių vertė, negalutiniais duomenimis, šiemet nukrito 13 proc. - iki 905,5 mlrd. JAV dolerių.