baravykai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „baravykai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „baravykai“.
Gyventojai stebisi ne tik baravykų kainomis: „Kilogramo niekas nebeima“
Dabar už kilogramą džiovintų baravykų gali tekti pakloti ir 100 eurų. Prekeiviai tikina, kad šių miško gėrybių kainos liko pernykštės, o žmonės esą skaičiuoja – niekas kilogramais džiovintų grybų nebeperka. Ir už litrą pupų šiemet teks mokėti kaip už mėsos kilogramą – 8 eurus. Nors pirkėjai skundžiasi, kad kainos „auksinės“, tačiau šventiniam stalui pinigų negaili.
Už kibirėlį džiovintų raudonikių Panevėžio turguje Rima prašo 8 eurų.
Neišmeskite grybų liekanų: nustebsite, kur pravers
Lietuviai vos pasirodžius pirmiesiems grybams ima plūsti į miškus, o šie šiemet vilioja ypatingai geru derliumi. Į pintines nugula patys įvairiausi grybai, tačiau patys populiariausi išlieka baravykai, raudonikiai ir voveraitės.
Ką žinoti einant į mišką grybauti, kaip ruošti laimikius, kad jie būtų ne tik skanūs, bet ir naudingi ir ar galima užsiauginti grybų savo kieme, naujienų portalui tv3.lt pasakojo grybų entuziastė Giedrė Svaldenytė-Pinot.
Algimantas per dieną surinko 230 baravykų: pasidalino patarimais, į ką atkreipti dėmesį
Du šimtai trisdešimt – tiek baravykų per dieną surinko ir savo asmeninį dienos rekordą pagerino varėniškis Algimantas. Vyras sako pastarosiomis dienomis Dzūkijos miškai pažėrė itin daug rudakepurių. Tiesa, dėl lietaus stokos dažną karališką grybą reikia palikti voverėms, mat šie sukirmijusiais kotais.
Prie dar vieno miško karaliaus klaupiasi Varėnos pašonėje gyvenantis ir čia pat grybauti išsiruošęs Algimantas.
Jokiu būdu nerinkite šių grybų: gali baigtis labai liūdnai
Lietuvoje kas kelis ar keliolika metų atnaujinamas nykstančių ir saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašas, dar žinomas kaip Lietuvos raudonoji knyga. Neseniai (2021 m.) pasirodė naujasis knygos leidimas su pakoreguotu sąrašu, tad susipažinkime, kokie yra Raudonosios knygos grybai.
Pasidomėkime, kurie valgomi grybai yra saugotini, kaip jų per klaidą neprisirinkti, nes dėl neteisėto jų rinkimo ir neatsakingo elgesio miške gali tekti atverti piniginę baudai susimokėti.
Grybautojai randa pirmąsias voveraites: aiškėja, koks grybų sezonas laukia
O dabar džiugi žinia išsiilgusiems šviežių grybų: miškuose pasirodė pirmosios voveraitės, žmonės jau randa ir kitokių grybų, sako, net vasarinį baravyką pavyko aptikti. Patyrę grybautojai tikina, kad taip anksti išdygusių voveraičių dar neteko matyti ir jų rinkti gegužės mėnesį.
Tik štai bėda – miškuose labai sausa ir grybai neauga taip greitai, kaip norėtųsi.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Alytiškė Gražina su bičiule išsiruošė, kaip pačios sako, į grybų žvalgybą.
Rita negalėjo patikėti savo akimis: rado baravyką net po pūgų ir šaltuko
Tokiu metu grybauti į mišką turbūt niekas nebeina, nes grybų tiesiog nėra – iki žiemos liko vos kelios dienos, jau iškrito ir pirmasis sniegas. Tačiau Kėdainių rajono gyventojai net ir tokiu metu miške pavyko rasti tikrą grybų karalių – sveikutėlį baravyką.
Moteris teigia, kad nėra anksčiau girdėjusi, kad tokiu metu kas grybų rastų.
Ėjo rinkti šakų
Pelėdnagių seniūnijos Beinačių kaimo gyventoja Rita Lankelienė dirba su neįgaliaisiais bei socialinę atskirtį patyrusiais žmonėmis.
Į mišką atėjusi kaišiadorietė grybus tempia kibirais: išdavė auksinius patarimus
62 metų kaišiadorietei Česlovai Česnienei atšalus orams dar pavyko surasti įvairių grybų. Moteris pasakoja, kad jos mylimasis jai parodė slaptą miško lopinėlį, kuriame beveik visada pavyksta surinkti gausybę gėrybių.
Nors moteris sako, kad grybavimo gudrybių neturi, tačiau kol su vyru neprirenka norimo kiekio grybų, tol apie grįžimą namo net nekalba. Kol pora surinko šią gausybę grybų, užtruko keturias valandas.
„Galiu ir dar tiek pat pririnkti.
Gyventojai stebisi paskutiniais sezono grybais: pigesni nei anksčiau
Grybautojai iš Aukštaitijos sezoną baigia ne tuščiomis – pintinėse lepšės, žaliuokės, kazlėkai. Kam pasiseka – vieną kitą baravyką dar randa. Aukštaičiai džiūgauja, sezonas buvo puikus, tad ir prie pensijų žiemą bus iš ko prisidurti. Gera žinia ir pirkėjams – grybų kainos sumenko.
Ant prekystalio Panevėžio turguje grybautojas Vytautas išrikiavo bene paskutinio šį rudenį pasivaikščiojimo miške radybas. Sako – pranašauja šalčius ir sniegą, tad grybų sezoną teks baigti.
Iš miško Ieva grįžo su 105 raudonviršiais: atskleidė, kur rado
Rudens rytas vienai moteriai prasidėjo kitaip nei įprastai. Joniškio rajone gyvenanti Ieva Gecevičiūtė išėjo į mišką nieko nesitikėdama, tačiau namo grįžo su pintine pilna raudonviršių grybų bei baravykų.
Moteris visada galvodavo, kaip žmonės miškuose randa tiek grybų, su karučiais veža, tačiau šį kartą pasisekė ir jai – Ieva iš miško grįžo su 105 raudonviršiais. Miške ieškodama grybų į paprastus net nebežiūrėjo, ieškojo tik raudonviršių ir baravykų.
Daugybę grybų radusi Sandra išdavė, kur grybauti: „O sakė, kad grybai nebeauga“
Tauragiškės Sandros Krasauskaitės-Dabulskienės pirmadienis buvo itin darbingas. Iš miško Šilalės rajone moteris į namus sugrįžo pilna pintine grybų, kurioje kone didžiąją dalį sudarė ne kas kitas, o visai neseniai pasirodę raudonikiai.
„Va toks pirmadienis“, – rašo grybautoja Sandra, pasidalinusi savo vakarykšiais grybų laimikiais grupėje „Grybautojai…“.
Be nuotraukų, tauragiškė pasidalijo ir keliais pastebėjimais. Pasak Sandros, miškuose ima mažėti augančių baravykų.
REKLAMA
REKLAMA
Žemaitijos miškuose – išskirtinis radinys: to matę dar nebuvo
Lietuvos miškai rudenį apdovanoja gausiais grybų laimikiais. Tačiau šiemet Žemaitijos miškai nustebino – aptikta čia dar nematyta grybų rūšis. Tad grybautojai raginami nepraeiti pro šalį, o radę šį grybą ne tik pasidžiaugti, bet ir pranešti apie augimo vietą.
Kaip praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Žemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių.
Aukštaičiai džiaugiasi neįprastai geru baravyku derliumi: „Tiesiog keliais ropoji ir renki“
Grybai „išprotėjo“ – taip juokauja grybautojai iš miškų grįžtantys pilnomis pintinėmis, kuprinėmis ar dėžėmis. O labiausiai grybautojus džiugina sveikutėliai baravykai. Jų taip pat tarsi prilijo miškuose. Tačiau kainą baravykai vis tik turi – kilogramas siekia 15 eurų. Tiesa, kai kurie už gražuolius baravykus negaili ir ne vieno šimto eurų.
Užkietėjęs grybautojas Vytautas juokauja, kad radybomis miške netoli Panevėžio šįkart teko dalintis su šernais – tačiau jis grįžo ne tuščiomis.
Grybų daugėja, tačiau kainos nedžiugina: „Kilogramas 20–22 eurai“
Prasidėjęs ruduo – tikras rojus grybų mėgėjams. Grybautojai sako, kad jau prasideda didysis grybų dygimas. O grybautojų pintinėse – gražuoliai baravykai, raudonikiai.
Panevėžietis Vytautas sako, kad įspūdingą laimikį pririnko per porą valandų, pasivaikščiojęs po Žaliąją girią Panevėžio rajone.
„Vaizdelis jau geresnis, žymiai geresnis vaizdelis, kaip sakant, širdis džiaugiasi. Drėgmės yra, šilumos yra, grybas susiformuoja ir lenda“, – sako grybautojas.
Už dėžutę ūmėdžių Vytautas prašo 3 eurų.
Edmundas parodė stulbinantį grybų laimikį: iš miško nešė šimtais
Pajūryje gyvenčiam Edmundui Tilvikui kiti grybautojai pavydi sėkmės. Užėjęs į mišką tik apsižvalgyti Eduardas į namus sugrįžo su daugiau nei 200 grybų.
„Išėjau pasižvalgyti, gal grybai dygsta? Gi dygimas praėjo... Laukiam rudeninių dygimo.
Ir pasitaikyk gi taip: grybautojų nėr, o grybų – nors tvenkinius tvenk!“ – rašo Edmundas, pasidalinęs savo laimikio nuotraukomis „Grybautojų...“ grupėje.
Baravykų kainos pribloškia pirkėjus, o pardavėjai – atkerta: „Kataloginiai baravykai turi kainą“
Grybautojai džiūgauja – iš miškų pintinėmis ir dėžėmis jau tempia baravykus. Tiesa, grybautojai atskleidžia, kad tikrai ne visi miškai vienodai dosnūs. Kur lietaus kliuvo gausiau, ten ir gražuolių baravykų galima rasti daugiau.
Panevėžietė Bronislava grybus iš miško veža net ne pintinėmis, o ir dėžėmis.
„Kur čia suskaičiuosi šitiek, į krepšius netilpo, mašina pilna. <...> Neapsakomas jausmas rast šitiek grybų ir sapnuosis naktim dabar“, – pasakoja Bronislava.
Grybus miške Tautvydas į kibirus krovė saujomis: išdavė, kur rado
Tautvydas iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų – jis pasakoja, kad paieškos užtruko maždaug 5-6 valandas. Tačiau nusivilti neteko – laimikis išties įspūdingas.
Vaikinas pasakoja, kad vasaras leisdavo pas senelius Alytuje, tad su seneliu nuolat eidavo grybauti. Vėliau grybų ieškoti eidavo su tėvais Jurbarke, iš kurio miškų baravykus namo veždavo bačkomis.
„Dabar dažniausiai grybauju vienas.
Natalija baravykus renka kibirais: išdavė, kur jų randa
Net ir per karščius lietuviai traukia į miškus, kur po lietaus lyg pašėlę dygsta grybai. Vieniems grybavimas nepasiseka ir pavyksta rasti vieną kitą grybą, kitiems, visgi, pasiseka kaip reikiant – ukmergiškė Natalija iš savo pamilto miško niekada negrįžta tuščiomis.
Andrius iš miško grybus neša kibirais: išdavė, kur randa
Lietuvius drąsiai galima vadinti grybų mylėtojais ir entuziastingais grybautojais. Išsiruošę į mišką žmonės grįžta su didžiausiais laimikiais. Štai Andrius iš miško kibirais nešasi gražiausius baravykus.
Plungės rajono, Platelių miškuose grybaujantis vyras miške itin ilgai neužtrunka – sako, praleidžia ten po kelias valandas.
Tačiau visada grybų ieškoti vyksta į žinomas vietas, kurios niekad nenuvilia ir tuščiomis grįžti netenka.
Manridas iš miško parsinešė krūvą baravykų: laimikio pavydėtų ne vienas
Lietuvą nuplovus liūtims, daugelis griebė pintines ar kibirus ir išskubėjo į miškus ieškoti pirmųjų grybų. Vieni liūdi, kad grįžta vos su keliais grybais, o kiti parsineša didžiausius laimikius. Pasisekė ir Manridui – jis iš miško grįžo su pilnu krepšiu ir dėže gražiausių baravykų.
Atskleidė, kiek teks pakloti už baravykus: „Nu, baravykai tikrai bus „auksiniai“
Vasara jau ritasi į pabaigą, o grybautojų pintinės vis dar pustuštės. Daug džiaugsmo grybautojams neteikia ir pasirodęs vienas kitas raudonviršis. Grybautojai sako, kad buvę metų, kai tokiu laiku pilnomis pintinėmis iš miškų vilkdavo grybus.
O dabar grybų tenka gerokai paieškoti. Ir jau dabar atskleidžia, kad baravykai šiemet bus „auksiniai“ – už jų kilogramą teks atseikėti ir 20 eurų.
Milda jau renka pirmuosius baravykus: laimikis atima žadą
Alytiškės grybautojos Mildos Stanevičienės jau kelerius metus niekam nepavyksta aplenkti. Ir šiemet ji pirmoji atėjo su pilnu kibiru baravykų.
„Jau prieš savaitę prie Nemuno užtikau septynis gražius baravykus, o pirmadienį aplankiau savas vieteles Užupių pušyne, kur ankstesniais metais surinkdavau pirmą baravykų derlių.
Ir štai kiek priroviau – įvairiausio dydžio visą kibirą. Pirmieji baravykai mane kaip grybautoją labai džiugina“, – laimikiu džiaugiasi Milda.
Gyventojai švenčių stalui ieško džiovintų baravykų: 200–250 eurų kilogramas
Ant šventinio stalo – auksiniai baravykai. Taip žmonės juokauja pamatę džiovintų grybų kainas prekyvietėse. Kilogramas baravykų kainuoja nuo pusantro iki kone pustrečio šimto euro.
O grybautojai atkerta, kad šiemet grybų mažai, o ir sudžiovinti juos tapo gerokai brangiau išaugus elektros kainoms. Tačiau ir brangius baravykus artėjant šventėms žmonės šluoja nuo prekystalių.
Grybų sezonui besibaigiant – neįtikėtinas panevėžietės laimikis: nespėjo rinkti baravykų
Grybų sezonui besibaigiant – neįtikėtinas panevėžietės laimikis. Per pusdienį pripjovė keliasdešimt kilogramų gražuolių baravykų. Kai kurie jų po puskilogramį ir didesni, bet sveikutėliai. Tiesa, panevėžietė atskleidžia, kad grybai ant prekystalio Aukštaitijos sostinėje atsidūrė iš Žemaitijos miškų.
Panevėžietis Kazimieras negali atsigrožėti ant prekystalio Panevėžio turguje pūpsančiais baravykais.
„Čia gi aukščiausios kokybės grybai, čia elitas yra grybų.
Lietuviai tempia grybų maišus iš miškų: ragina paskubėti kitus
Ruduo – grybų derliaus metas. Miškuose ir pamiškėse vis atradę laisvą minutę zuja grybautojai, rinkdami miško teikiamas gėrybes: baravykus, kelmučius, kazlėkus ir kitus grybus. Vėliau, grįžę į namus jie savo derlių rodo ir kitiems grybautojams entuziastams. Tačiau dauguma grybautojų sutinka, kad šių metų derlius – ne itin džiuginantis.
Grybautoja Sandra Krasauskaitė-Dabulskienė pasakoja, kad dažniausiai grybauja Šilalės arba Tauragės miškuose.
Grybautojai rodo, ką randa ir už kiek parduoda: rinkti grybus prekybai apsimoka ne visiems
Aukštaitijos miškuose aplink Panevėžį grybautojai jau džiūgauja radę baravykų. Tiesa, kol kas, sako, jų dar nėra daug, o dalis ir sukirmiję. Tačiau, kaip tvirtina užkietėję grybautojai, gera pradžia pusė darbo.
Panevėžietis miškelyje netoli namų džiaugiasi radęs dvigalvį ir dvikojį milžiną, virš 800 gramų sveriantį baravyką. Laimikį miškelyje netoli namų rado panevėžietis Davidas.
„Dvigalvis, dvikojis ir svoris virš 800 gramų gražuolis, tikrai gražus.
Lietuviai renka pirmuosius baravykus: atskleidė, kuriame krašte auga
Praėjusį savaitgalį Kėdainių rajone ėmė aktyviau dygti grybai. Žmonės traukė tiek į miesto, tiek į rajono miškus. O čia, nors ir nelabai gausiai, tačiau rado baravykų, raudonviršių, lepšiukų ir kitų grybų.
Net voveraičių, kurios ne itin būdingos Kėdainių kraštui.
Grybavimo vietas atskleidžia ne visi
„Rinkos aikštė“ pakalbino aktyviausius grybautojus, tačiau ne visi savo grybavimo vietas išdavė, mat bijo, kad jas užplūs grybų ieškotojai.
Receptas. Baravykų sriuba su porais
INGREDIENTAI: 1 vienetas morkų 0.5 vieneto porų 0.5 vieneto salierų 1 vienetas svogūnų 2 valgomieji šaukštai kvietinių miltų 4 vienetai batono (riekutėmis) 2 stiklinės pieno 1 vienetas baravykų (sauja) 200 mililitrų grietinėlės 100 gramų sviesto 1 stiklinė sultinio (daržovių) 4 vienetai sūris (Bri, riekutėmis) PARUOŠIMO BŪDAS: Svogūną susmulkinkite ir pakepinkite gilioje keptuvėje svieste, kol dailiai pagels.
Receptas. Tikras dietinis karštas kučių patiekalas
INGREDIENTAI: 2 vienetai svogūnų 1 vienetas silkių (sūdyta) 1 valgomasis šaukštas acto 1 stiklinė baravykų (džiovinti) 100 gramų aliejaus 1 kilogramas burokėlių (virti) PARUOŠIMO BŪDAS: Džiovintus grybus paverdame ir susmulkiname, burokėlius supjaustome vienodo dydžio kubeliais, silkės filė taip pat supjaustome kubeliais, svogūną supjaustome ir apkepiname aliejuje ir viską sudedame ant burokėlių, gerai išmaišome, užpilame aliejaus, truputį acto ir troškiname, ...
Receptas. Bulvinis pyragas su džiovintais baravykais
INGREDIENTAI: 1 kilogramas bulvių šiek tiek juodųjų pipirų 2 valgomieji šaukštai krakmolo šiek tiek krapų šiek tiek laurų lapų 4 vienetai svogūnų 100 gramų kiaulės lašinių (sūdyti) 1 vienetas kiaušinių 300 gramų kvietinių miltų 1 sauja baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos šiek tiek aliejaus 100 gramų sviesto 100 gramų grietinės PARUOŠIMO BŪDAS: Šis pyragas lengvai pagaminamas, bet ypatingai aromatingas.
Receptas. Minsko kotletai
INGREDIENTAI: 4 vienetai kiaušinių 60 gramų džiūvesėlių 100 gramų pieno 25 gramai baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos 40 gramų aliejaus 60 gramų sviesto 400 gramų vištos faršo (maltas su odele) PARUOŠIMO BŪDAS: Grybus perplauti, užmerkti šaltame vandenyje 3 valandoms. Paskui tame pačiame vandenyje išvirti (jei reikia, įpilti daugiau vandens), nukošti, supjaustyti ir sumaišyti su sviestu.
Receptas. Cukrinių runkelių sriuba
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų 0.5 stiklinės pupelių 0.5 vieneto runkelių (cukriniai) 1 vienetas kiaušinių šiek tiek baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos 100 mililitrų grietinės PARUOŠIMO BŪDAS: Runkelį supjaustome šiaudeliais, sudedame į verdantį vandenį (arba mėsos sultinį), taip pat supilam pupeles bei džiovintus baravykus (pupeles, grybus iš vakaro pamerkiame). Verdame kol viskas išvirs (maždaug 45 min). Kai viskas išverda, turime "...
Receptas. Virta jautiena su baravykais
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų 2 vienetai laurų lapų (lapeliai) 2 vienetai morkų šiek tiek petražolių 1 vienetas porų 1 vienetas salierų 2 vienetai svogūnų 800 gramų jautienos 1 arbatinis šaukštelis kvietinių miltų 5 vienetai baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos 2.5 valgomojo šaukšto sviesto (tirpintas) 0.5 stiklinės grietinės 0.5 stiklinės sultinio PARUOŠIMO BŪDAS: Mėsa išverdama prieskonių ir daržovių sultiny...
Receptas. Barščiai su baravykais
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų 2 vienetai laurų lapų (lapai) 1 vienetas svogūnų 5 vienetai baravykų (džiovinti) 2 litrai vandens šiek tiek druskos 2 vienetai burokėlių PARUOŠIMO BŪDAS: Baravykai gerai nuplaunami ir išverdami. Juos išgriebus, į tą patį sultinį sukrečiami atskirai išvirti ir stambiai sutarkuoti burokėliai. Kiek pavirus, sudedami plonai supjaustyti baravykai, svogūnas, įmetama lauro lapelių, pipirų, pasūdoma.
Receptas. Pikantiškos baravykų salotos
INGREDIENTAI: 1 valgomasis šaukštas krapų (supjaustyti) 1 vienetas paprikų 2 vienetai porų 2 vienetai salierų 2 valgomieji šaukštai acto (obuolių) 200 gramų baravykų šiek tiek druskos 0.5 valgomojo šaukšto aliejaus šiek tiek žalumynų PARUOŠIMO BŪDAS: Baravykai nuvalomi, nuplaunami ir 10 min. verdami truputį pasūdytame vandenyje. Tada perpilami šaltu vandeniu, nuvarvinami ir supjaustomi juostelėmis.
Receptas. Balinti baršteliai su grybais
INGREDIENTAI: šiek tiek cukraus šiek tiek krapų 1 vienetas laurų lapų (lapelis) 1 vienetas kiaušinių 1 valgomasis šaukštas kvietinių miltų 2 vienetai baravykų (ar kiti, džiovinti) šiek tiek druskos šiek tiek citrinos rūgšties 1 valgomasis šaukštas grietinės 6 stiklinės sultinio (mėsos) 500 gramų burokėlių (jaunų, su lapais) PARUOŠIMO BŪDAS: Nuvalyti, supjaustyti burokėliai ir lauro lapeliai sudedami į sultinį, užvirinama ir palaikoma 1...
Receptas. Trinta burokėlių sriuba
INGREDIENTAI: 1 vienetas morkų šiek tiek petražolių šiek tiek salierų 1 vienetas svogūnų šiek tiek baravykų (džiovinti) šiek tiek sviesto šiek tiek grietinės šiek tiek sultinio (daržovių) 1 vienetas burokėlių šiek tiek prieskonių PARUOŠIMO BŪDAS: Susmulkinti salierą, morką, burokėlį ir supjaustyti svogūną. Daržoves patroškinti svieste ir užpilti verdančio vandens.
Receptas. Grybais įdaryti troškinti upėtakiai
INGREDIENTAI: 1 vienetas morkų 1 vienetas petražolių (šakelė) 1 vienetas salierų 2 vienetai svogūnų 3 valgomieji šaukštai kvietinių miltų 1 kilogramas upėtakių 30 gramų baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos 2.5 valgomojo šaukšto sviesto (tirpintas) 3 valgomieji šaukštai grietinės PARUOŠIMO BŪDAS: Pro pakaklę upėtakiai išvalomi, įtrinami druska, prikemšami įdaro ir užsiuvami.
Receptas. Baravykai svogūnų padaže
INGREDIENTAI: 2 vienetai svogūnų 500 gramų baravykų (kepurėlės) šiek tiek druskos 1.5 valgomojo šaukšto sviesto 1.5 valgomojo šaukšto grietinės PARUOŠIMO BŪDAS: Šviežių jaunų baravykų kepurėlės nuplaunamos, nusausinamos, pasūdomos ir 15 min. kepinamos svieste. Tada ant jų užberiami pakepinti svogūnai, supilama grietinė ir viskas dar kiek patroškinama.
Receptas. Baravykų salotos "Margos"
INGREDIENTAI: 740 gramų baravykų ( marinuoti ) 100 gramų svogūnų laiškų 360 gramų morkų 400 gramų bulvių 500 gramų majonezo (VILNIAUS) 1 vienetas agurkų (ilgi) 1 pundelis petražolių 4 vienetai kiaušinių 1 vienetas svogūnų 100 mililitrų aliejaus 3 žiupsneliai pipirai (malti ) 3 žiupsneliai druskos Paruošimo laikas: Apie 30 min. Porcijų skaičius: 8 PARUOŠIMO BŪDAS: Bulves išverdame su lupenomis. Morkas išverdame.
Receptas. Silkė su džiovintais grybais
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų (malti) šiek tiek petražolių 2 vienetai silkių 1 stiklinė majonezo 1 valgomasis šaukštas obuolių sulčių 100 gramų baravykų (džiovinti) PARUOŠIMO BŪDAS: Silkė išskrodžiama ir, atsižvelgiant į jos kokybę, sūrumą, pamirkoma 3— 24 val.
Receptas. Kreminė baravykų sriuba
INGREDIENTAI: 3 vienetai bulvių šiek tiek juodųjų pipirų 2 vienetai svogūnų 50 gramų batono (gabaliukai skrudinti) 200 gramų baravykų 70 mililitrų grietinėlės 8 gramai druskos 50 gramų sviesto 500 mililitrų sultinio (vištienos) Paruošimo laikas: Apie 5 min. PARUOŠIMO BŪDAS: Ant keptuvės išlydome sviestą ir pakepiname smulkiai pjaustytus svogūnus, kai suminkštėja, ir smulkiai supjaustytus baravykus, tik ne per ilgai.
Receptas. Marinuoti baravykai su česnaku
INGREDIENTAI: 1 kilogramas baravykų 50 gramų druskos 4 skiltelės česnakų šiek tiek juodųjų pipirų 2 litrai vandens Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Nuvalytus ir supjaustytus baravykus dekite į puodą ir virkite 15 minučių ant vidutiniškai aukštos ugnies. Tada nukelkite grybus nuo ugnies, juos nukoškite, o vandenį išpilkite.
Receptas. Autentiškas lietuviškų barštelių su "auselėmis" receptas
INGREDIENTAI: 50 gramų svogūnų 120 gramų baravykų (džiovinti) 200 gramų vandens 3 gramai druskos 50 gramų sviesto (naminis) PARUOŠIMO BŪDAS: Reiks dar „Auselių“ tešlai: 320 g išsijotų kvietinių miltų, 120 ml kambario temperatūros vandens, pusės naminio kiaušinio baltymo ir trynio, 7 g druskos, 20 g kvietinių miltų pabarstymui.
Receptas. Kepti baravykai
INGREDIENTAI: 400 gramų baravykų 2 valgomieji šaukštai aliejaus 1 svogūnų 2 skiltelės česnakų šiek tiek druskos 100 gramų grietinės 1 valgomasis šaukštas petražolių 600 gramų bulvių šiek tiek pipirai Paruošimo laikas: Apie 1 val. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Nuskuskite ir pasūdytame vandenyje išvirkite bulves. Baravykus nuvalykite, supjaustykite ir taip pat išvirkite. Svogūną supjaustykite ir pakepinkite aliejuje.
Receptas. Įdaryti cukinijos ritinėliai
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų (malti) 100 gramų ryžių 100 gramų svogūnų 300 gramų kiaulės faršo 30 gramų baravykų (džiovinti) 100 gramų sūris šiek tiek druskos šiek tiek aliejaus (kepimui) 500 gramų cukinijos Paruošimo laikas: Apie 1 val. PARUOŠIMO BŪDAS: Grybus užpilkite karštu vandeniu ir mirkykite 30 min. Cukiniją supjaustykite 3 cm gabaliukais. Šaukšteliu išskaptuokite iš kiekvieno ritinėlio minkštimo.
Receptas. Žuvinto kepsnys
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų (malti) 2 vienetai laurų lapų (lapeliai) 3 vienetai svogūnų 800 gramų kiaulienos 3 valgomieji šaukštai taukų (riebalų) (tirpinti) 1 vienetas kiaušinių (kietai virtas) 3 valgomieji šaukštai džiūvesėlių 4 vienetai baravykų (džiovinti) šiek tiek druskos 1 valgomasis šaukštas sviesto 2 valgomieji šaukštai sviesto (tirpintas) 60 gramų sūris (olandiškas) PARUOŠIMO BŪDAS: Įdarui apvirti baravykai, k...
Receptas. Kimštas kopūstas "Balta rožė"
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų 1 vienetas kopūstų 2 vienetai morkų 2 vienetai svogūnų 1 vienetas kiaušinių šiek tiek baravykų (šaldyti, 2 gabaliukai) šiek tiek druskos 1 kilogramas vištos faršo PARUOŠIMO BŪDAS: Padažui: 40 gr. sviesto 30 gr. miltų puse litro pieno(galima i rdaugiau) druskos, muskato riešuto malto pipirų maltų Gaminimas: Kopūstą išvirti bet ne pervirti maždaug 15-20 min, kol apminkštės ta pusė kur kačianas.
Receptas. Troškinta laukinė antis
INGREDIENTAI: šiek tiek juodųjų pipirų šiek tiek laurų lapų šiek tiek mairūnų 2 vienetai svogūnų 1 vienetas antienos (laukinė) 5 vienetai baravykų (džiovinti) 1 valgomasis šaukštas sūris (tarkuotas) šiek tiek druskos 1 valgomasis šaukštas sviesto 1 stiklinė grietinės šiek tiek sultinio šiek tiek kvapiųjų pipirų Paruošimo laikas: Apie 5 min.
Receptas. Česnakinis sviestas su baravykais
INGREDIENTAI: 3 česnakų šiek tiek juodųjų pipirų (šviežiai malti) 1 sauja petražolių 70 gramų baravykų šiek tiek druskos 150 gramų sviesto (naminis) PARUOŠIMO BŪDAS: Baravykus sutarkuokite, pasūdykite ir trumpai pakepinkite ant keptuvės su trupučiu sviesto. Išspauskite česnakus, susmulkinkite petražoles ir sumaišykite su druska bei šviežiai stambiai maltais pipirais. Baravykams atvėsus sumaišykite viską su sviestu.
Receptas. Vištiena su baravykais ir morkomis
INGREDIENTAI: 3 vienetai morkų 2 vienetai vištienos blauzdelių 0.5 litro baravykų (marinuoti) 50 gramų aliejaus 1 arbatinis šaukštelis prieskonių (vištienos) PARUOŠIMO BŪDAS: Nuo šlaunelių nuimti mėsą, ją pabarstyti prieskoniais ir palikti porai valandų. Morkas susmulkinti ir pakepinti porą minučių aliejuje. Sudėti vištienos gabaliukus ir dar pakepinti apie 10 min. Tada sudėti smulkiai supjaustytus marinuotus baravykus ir kepti dar apie 10 min.