aukštasis mokslas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aukštasis mokslas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aukštasis mokslas“.

Naujoji karta stebina: nebesvajoja apie ofisus, nori tapti santechnikais ar elektrikais

Vis daugiau Z kartos atstovų (gimusių 1997–2012 m.) planuoja dirbti tradicinius fizinius darbus, pavyzdžiui, suvirinimo, santechnikos ir elektros darbus. Naujai atliktas tyrimas rodo, kad jauni suaugusieji nebetiki aukštojo mokslo diplomo verte, skelbia portalas „New York Post“. Apie 23 proc. amerikiečių, kurie šiuo metu nedirba prekybos srityje, teigia, kad planuoja pradėti dirbti fizinį darbą, tačiau tarp Z kartos atstovų šis procentas išauga iki 50 proc.
2024-10-04

Rusija nuo 2025 metų atsisakys bakalauro studijų

Naujoje Rusijos aukštojo mokslo sistemoje nuo 2025 m. nebeliks „bakalauro“ sąvokos, pareiškė kandidatas į mokslo ir aukštojo mokslo ministro postą Valerijus Falkovas. „Mūsų aukštojo mokslo sistemoje, kuri įsigalios nuo 2025 m., nebus sąvokos „bakalauras“. Tai bus aukštasis mokslas ir specializuotas aukštasis mokslas“, – TASS citavo V. Falkovo žodžius. Pasak jo, kai kurioms specialybėms esą nepakanka ketverių metų mokslo – reikia mokytis penkerius ar daugiau metų.
2024-05-14

Skelbia Lietuvos kolegijų ir universitetų TOP reitingą: štai, kurių absolventai uždirba daugiausiai

Žurnalo „Reitingai“ leidėjai skelbia aukštąsias mokyklas, žadančias sėkmingiausius karjeros kelius. Nors vyko nuožmi kova tarp universitetų, lyderiu išlieka Vilniaus universitetas. O štai, kolegijų tarpe 1-2 vietą dalinasi Vilniaus ir Kauno kolegija. Įvertinti ir aukštąsias mokyklas baigusiųjų atlyginimai.

JK žvalgyba: Rusija stiprina aukštojo mokslo militarizavimą

Jungtinės Karalystės žvalgyba mano, kad Pasaulio karinės ekonomikos ir strategijos instituto atidarymas Maskvos aukštojoje ekonomikos mokykloje yra ženklas, liudijantis glaudesnę Rusijos akademinės bendruomenės ir gynybos sektoriaus sąveiką. Apie tai JK gynybos ministerija pranešė naujausioje žvalgybos duomenų apie karą Ukrainoje suvestinėje, kasdien skelbiamoje platformoje „X“. „2024 metų vasarį prie Maskvos aukštosios ekonomikos mokyklos įsteigtas naujas karinių tyrimų institutas.
2024-02-12

VU rektorius įvardijo 4 esmines aukštojo mokslo problemas: universitetai gali pasiekti iškeltų tikslų tik vienu atveju

Aukštojo mokslo svarba neabejotina – universitetai augina lyderius, mokslininkus ir kūrėjus, garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje. Tačiau net ir čia gausu problemų. Šalis negali pasigirti pakankamu tyrėjų, galinčių padėti pasiekti proveržį universitetuose, skaičiumi. Viena pagrindinių to priežasčių – mažas finansavimas.

Naujausias Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingas: laurai – Vilniaus universitetui ir Vilniaus kolegijai

Naujausiame Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge karaliauja Vilniaus universitetas. Jis, kaip ir kasmet, pirmauja pagal tai, keliose studijų kryptyse geriausiai parengia bakalauro ir magistrantūros studentus, palyginus su kitomis aukštosiomis mokyklomis. Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė naujausius aukštųjų mokyklų reitingus ir vertinimus. Jau aštuntą kartą pristatytas lyginamasis universitetų studijų krypčių vertinimas.
Aktualijos 2021-12-08

Nausėda ragina užtikrinti aukštojo mokslo prieinamumą socialiai pažeidžiamiems

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina užtikrinti didesnes aukštojo mokslo galimybes moksleiviams, kurie susiduria su socialiniais iššūkiais. Kaip pranešė Lietuvos studentų sąjunga (LLS), prezidentas, penktadienį Klaipėdos universitete dalyvaudamas LLS asamblėjoje „2021. Vakar, šiandien rytoj“, atkreipė dėmesį, kad šiandien ypač svarbu kalbėti apie lygų startą norintiems studijuoti aukštosiose mokyklose.

Svarbi diena stojantiesiems: baigiasi prašymų priėmimas papildomam priėmimui į aukštąsias mokyklas

Pirmadienį baigiami registruoti prašymai papildomame priėmime į likusias laisvas studijų vietas universitetuose ir kolegijose. Šiame etape į valstybės finansuojamas studijų vietas ir studijų stipendijas gali pretenduoti tik tie stojantieji, kurie pagrindinio priėmimo metu nesudarė jokios sutarties su aukštąja mokykla arba sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Papildomame priėmime stojantieji gal...
Aktualijos 2021-08-16

Sumanė trumpinti studijų programas: politikai to nori, o akademikai prieštarauja

Pasigirdus idėjai mažinti aukštojo mokslo trukmę, politikų ir švietimo ekspertų nuomonės išsiskyrė. Švietimo ministrė ragino lygiuotis į užsienio valstybes, tuo tarpu patys studentai gana kritiškai vertino norą įvesti 3 metų bakalaurą. Negana to, specialistė atskleidė – sutrumpintos studijos kainuoja brangiau, studentui tenka ir didesnis krūvis. Politikai teigė, kad verta apsvarstyti studijų programų trumpinimą.

Nausėdos planas švietimui: vieni gautų tai, kas anksčiau buvo nepasiekiama

Aukštojo mokslo, panašu, laukia nemaži pokyčiai, kurie bręsta ne tik Seime ir Vyriausybėje, bet ir prezidentūroje. Kartu šios trys institucijos bandys užtikrinti, kad įstoti į universitetą nebeužtektų tik storos piniginės – prireiktų savo pasiruošimą įrodyti žiniomis. Tikimasi, kad ruošiami pokyčiai pagerins galimybes studijuoti asmenims iš skurdžiau gyvenančių šeimų. Ateinantiems trejiems metams valdžioje prezidentas Gitanas Nausėda sau kėlė tikslą didinti aukštojo mokslo prieinamumą.
REKLAMA
REKLAMA

Išskyrė „diplomų malūnus“: šios aukštosios mokyklos už pinigus priims bet ką

Lietuvoje veikia toli gražu ne viena aukštoji mokykla, kuriai nesvarbu, kokio gabumo studentus ji pritrauks, teigia švietimo specialistai. Maža to, esama ir tokių aukštųjų mokyklų, kurios į savo gretas mieliau priima ne puikiai besimokančius abiturientus, o tuos, kurie gali susimokėti už savo mokslus. Žurnalas „Reitingai“ pristatė naujausius aukštųjų mokyklų reitingus ir vertinimus.

Išrikiavo geriausias šalies aukštąsias mokyklas: pokyčiai lyderių gretose

Šiemet universitetų ir kolegijų reitingai – kitokie nei iki šiol. Reitingų sudarytojai nusprendė atsisakyti studentų nuomonės apie jų aukštąsias mokyklas. Palyginus su praėjusiais metais, reitingų lentelėje matyti ryškus pokytis – Vytauto Didžiojo universitetas grįžo į geriausių valstybinių universitetų trejetuką. Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė naujausius aukštųjų mokyklų reitingus ir vertinimus.
Aktualijos 2021-05-12

Patvirtino tvarką stojant į aukštąsias mokyklas – keisis jau kitąmet

2022 m., kaip ir 2021 m., stojant į universitetus ir kolegijas vietoj užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino bus įskaitomas bet kuris stojančiojo laisvai pasirinktas valstybinis brandos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino minimalius rodiklius stojant į aukštąsias mokyklas 2022 m. „Stojantiesiems sudaromos geresnės galimybės pasiruošti savo pasirinktai studijų krypčiai.
Aktualijos 2020-08-14

Aukštasis išsilavinimas svarbus kas antram dvyliktokui: didesnius lūkesčius dėl atžalų ateities puoselėja tėvai

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) atliktas tyrimas atskleidžia, kad kas antram dvyliktokui yra svarbus aukštasis išsilavinimas. Dar didesnius lūkesčius dėl atžalų ateities puoselėja tėvai: beveik 70 proc. dvyliktokų tėvų nurodo, kad jiems svarbu, jog jų vaikas baigtų aukštąją mokyklą. Aukštojo išsilavinimo būtinybės nesureikšmina tik kas septintas moksleivis ir vos 1 iš 10 tėvų, rašoma pranešime spaudai.

Geriausi Lietuvos universitetai ir kolegijos: kai kas pakilo į neregėtas aukštumas

Geriausiai vertinamų Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinguose matyti pokyčių – kai kurie universitetai šiemet pasiekė aukščiausius savo įvertinimus. Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingus ir vertinimus. Vienas jų – jau septintą kartą pristatomas institucinis šalies universitetų ir kolegijų reitingas. Iš viso universitetai buvo vertinti pagal 48 skirtingus parametrus, kurie yra sugrupuoti į šešis stambius kriterijus.
Aktualijos 2020-05-06

Aukštąsias mokyklas stebina požiūris į mokslą: kas iš tų nemokamų bakalaurų

Lietuvos švietimo sistemoje įsišaknijusi ne viena problema. Kol pedagogai trimituoja apie matai iš metų neaugančias algas, aukštojo mokslo bendruomenė Vyriausybei negaili kritikos, kad ši užmiršo apie savo pažadus ir aukštojo mokslo kokybės skatinimą.

TOP10 Lietuvos universitetų ir kolegijų: krito dalis lyderių

Naujausi Lietuvos universitetų ir kolegijų reitingai išryškino geriausiai bakalauro ir magistro specialistus ruošiančias aukštojo mokslo kalves. Reitinguose matyti ne tik ryškus Vilniaus universiteto šuolis tarp pirmūnų, bet ir prastesnis nei anksčiau Klaipėdos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno kolegijos pasirodymas.
Aktualijos 2019-12-04

Nepanaudoti studentų krepšeliai – pinigai universitetams, bet ne pigesniam mokslui

Per pastaruosius keletą metų Lietuvoje buvo nepanaudota 1-5 tūkstančiai studentų krepšelių. Politikai klausia, kur dingsta pinigai, kurie valstybės skiriami finansuoti studijų vietas. Nors lėšos ir lieka universitetų rankose, kol kas jų panaudoti tam, kad būtų padidintas valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius, yra neįmanoma.

Skandalingas stojimas parodė: universitetai nesusitaria, abiturientų lauks pokyčiai

Pasibaigus dviem stojimo į aukštąsias mokyklas etapams, dalis ugdymo įstaigų lieja nuoskaudas, kad keli universitetai nesilaikė bendro susitarimo laikytis 5,4 balo stojimo kartelės. Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia naują modelį, pagal kurį aukštosios mokyklos turėtų laikytis vienodų reikalavimų visiems stojantiesiems.
Aktualijos 2019-08-12

Mergina jaučiasi išduota – svarsto apie emigraciją

Į portalą tv3.lt besikreipusi skaitytoja guodžiasi, kad prieš dvejus metus duoti pažadai dėl stojimo į aukštąsias mokyklas yra pamiršti, o tai ją privertė galvoti apie išvykimą iš Lietuvos. Ministerijos atstovai teisinasi, kad prieš dvejus metus duoti pažadai virto realybe, o merginos svajonė dar gali išsipildyti. Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Laura (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.

Nemokamos studijos Lietuvoje – pasakė, kiek kainuos dirbantiesiems

Pamažu vis garsiau girdimos kalbos apie nemokamą aukštąjį mokslą Lietuvoje – apie tai užsimena ir švietimo, mokslo ir sporto ministras, ir Seimo pirmininkas. Metai nemokamų studijų Lietuvai kainuos kiek daugiau nei 12 mln. eurų. Aukštojo mokslo atstovai, nors ir palaiko nemokamą aukštąjį mokslą, kelia daug klausimų dėl to, kaip veiks sistema.

Amerikietis padeda lietuviams nemokamai studijuoti užsienyje

Nors patekti į geriausius užsienio universitetus nėra lengva, tačiau tai nėra neįmanoma misija. Tai jau kurį laiką įrodinėja amerikietis Jeremy Meyer, padedantis lietuviams moksleiviams ir studentams siekti savo svajonių studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ar Jungtinėje Karalystėje. Mokslai JAV įprastai yra gerokai brangesni nei kitose šalyse. Čia už metus mokslo universitete mokama ir po 60 ar 80 tūkst. dolerių.
Aktualijos 2018-11-23

Neįprasta Vilniaus universiteto reklama apnuogino aukštojo mokslo problemas

Nežinia, ar į aukštąsias mokyklas pretenduojantys abiturientai išties pabūgo šiemet padidintos stojimo kartelės, bet universitetai stojančiuosius vilioja naudodami būtent šį naratyvą. Štai vienas Vilniaus universiteto (VU) fakultetas stojančiuosius ramina – nebijokite „per aukštos“ kartelės, vis tiek galite tapti mūsų studentais.

Pirmieji stojimo rezultatai: dešimtys programų nesulaukė susidomėjimo

Trečiadienį Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pristatė pirmuosius stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus. Šiemet stojančiųjų skaičius kiek mažėjo, kartelė stojantiesiems augo, o net 60 studijų programų susidomėjimo nesulaukė. Abiturientai kvietimų studijuoti sulauks ketvirtadienį, kol kas vyksta stojančiųjų pirmojo etapo prašymų nagrinėjimas. Pirmame etape stojimo prašymus pateikė 27,7 tūkst. stojančiųjų.
Aktualijos 2018-07-25

Atskleidė (ne)pelningiausias specialybes: atlyginimai po studijų nuo 400 iki 1400 eurų

Baigę studijas dirba 7 iš 10 bakalauro ir 8 iš 10 magistro studijų absolventai, o jų atlyginimai, priklausomai nuo baigtų studijų krypties, svyruoja nuo 425 iki 1424 eurų, rodo atliktas tyrimas. Tendencijos jau kelerius metus nesikeičia – didžiausiais atlyginimais gali pasigirti informacinių technologijų specialistai, mažiausiais – humanitarinių ir meno studijų krypčių absolventai.
Aktualijos 2018-07-05

Dramatiški pokyčiai moksle: studentų mažėja, bet išryškėjo 1 tendencija

Aukštojo mokslo siekiantiems kilstelėta konkursinio balo kartelė davė rezultatų – naujausi duomenys rodo, kad sparčiai auga labiau motyvuotų studentų, tačiau susidomėjimas valstybės nefinansuojamomis studijomis menksta. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) antradienį pristatė naujausią Lietuvos mokslo, studijų ir inovacijų būklės apžvalgą. Apžvalgoje išskiriami pagrindiniai iššūkiai ir tendencijos Lietuvos studijose, moksle ir inovacijose.

Baltijos šalys automatiškai pripažins viena kitos aukštojo mokslo diplomus

Nuo šiol baigus studijas vienoje Baltijos šalyje ir norint toliau studijuoti kitoje aukštojo mokslo diplomas bus pripažįstamas automatiškai, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Vilniuje penktadienį vykstančio Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrų susitikimo metu Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pasirašė susitarimą dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo.
Aktualijos 2018-06-08

Studentai gali lengviau atsikvėpti: universitetai pristatė, kaip ruoš pedagogus

Auštojo mokslo pertvarka įgavo kūną – galiausiai paaiškėjo, kaip ir kur bus rengiami pedagogai. Šiuo metu Vilniaus universitetas būsimiems pedagogams siūlo dvi bakalauro studijų programas, o Šiaulių universitetas – šešias. Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, Vilniuje pedagogų rengimo centru tampa Vilniaus universitetas (VU), turintis daugiausia akademinio potencialo.
Aktualijos 2018-04-11

Universitetų jungimosi plane – neramumai: nesutinka su sprendimu

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Taryba nepritarė pasiūlytam jungimosi prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) planui. LSU pirmadienio pranešime teigiama, kad išanalizavus LSMU parengtus dokumentus, kuriuose siūloma Sporto universitetą prijungti reorganizuojant, Taryba nusprendė, jog tai neužtikrintų sporto mokslo ir studijų tęstinumo bei neišskaidymo. Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas BNS sakė, kad tai, kaip vertinti pateiktus argumentus, spręs Seimas.
Aktualijos 2018-03-19

Naikinamos studijų programos įsiutino studentus ir Seimo narius: tai smūgis šlapiu skuduru

Paaiškėjus, kokios studijų programos kitąmet nebesulauks stojančiųjų, išsigando ne tik studentai, kritikos pažėrė ir Seimo nariai. Jų teigimu, Švietimo ir mokslo ministerija imasi langų užkalimo politikos. Tačiau akademinė bendruomenė iniciatyvą palaiko ir tikina, kad ji užtikrins ne tik kokybiškesnį aukštąjį mokslą, bet ir mažins emigraciją.

Lietuva užsienio studentams tiesia pagalbos ranką: siūlo leisti pasilikti

Vidaus reikalų ministerija siūlo plėsti galimybes gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje – jei būtų pritarta pataisoms, šalyje devynis mėnesius galėtų gyventi studijas ar mokslinius tyrimus čia vykdę užsieniečiai. Pagal pataisas, kurias trečiadienį numato svarstyti Vyriausybė, studijas, mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus Lietuvoje baigę užsieniečiai galėtų šalyje likti tam, kad ieškotųsi darbo arba pradėtų veiklą kaip savarankiškai dirbantys asmenys.
Aktualijos 2018-02-26

Prirėmė švietimo ministrę: reikalauja paaiškinti, kas laukia būsimų pedagogų

Įjungus žalią šviesą universitetų jungimui, po kurio pedagogus ruošęs Lietuvos edukologijos universitetas taps Vytauto Didžiojo universiteto dalimi, pedagogai baiminasi, kas ir kur ruoš pedagogus. Tuo tarpu švietimo ir mokslo ministrė ramina, kad pedagogų rengimo kokybė nesmuks, o specialistų nepritrūks. Po švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ įsižiebė diskusija.
Aktualijos 2018-01-18

Netikėtas viražas universitetų jungime: pedagogų kalvę siūlo ne gelbėti, o naikinti

Kai jau atrodė, kad universitetų jungimui pasiruošta ir visi jo dalyviai pritaria numatytai schemai, konservatorius Andrius Kubilius pasiūlė Lietuvos edukologijos universitetą ne jungti prie Vytauto Didžiojo universiteto, o naikinti. Kitas parlamentaro pasiūlymas – Aleksandro Stulginskio universitetą prijungti prie Kauno technologijos universiteto.
Aktualijos 2018-01-09

Liūdnas metų galas Lietuvos kolegijoms: po keistų užuominų, pokyčiai jau kitąmet

Nerami metų pabaiga Lietuvos kolegijų bendruomenėse. Kol Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) rimtai užsiėmusi su universitetų jungimu ir profesinėmis mokyklomis, kolegijos gyvena nežinomybėje. O ši atsirado dar pavasarį, kai ŠMM prakalbo apie viso aukštojo mokslo tinklo pertvarką. Tik ta pertvarka kol kas aplenkė kolegijas, sukėlusi sumaištį po neaiškių ir net keistomis išvadintų garsiųjų jungimo galimybių.

Aukštasis mokslas 2018-aisiais: ar optimizacija reanimuos universitetus?

2017-ieji aukštajam mokslui buvo kaip niekada įtempti. Universitetams teko spręsti Hamleto klausimą – būti ar nebūti. O tai vedė ne tik prie vidinių rietenų ir povandeninių srovių, bet ir prie atvirų konfliktų. Į kovą įsijungė ir Seimo nariai. Švietimo ir mokslo ministerija užuot aiškiai nustačiusi ribas, kartais likdavo stebėtojo vaidmenyje. Tačiau rudenį universitetų optimizavimo planas jau tapo aiškesnis.

Daugiavaikė diplomuota mama: liūdniausia, kai neturi pinigų net vaikų ekskursijai

 Ar aukštasis mokslas Lietuvoje garantuoja orų gyvenimą? Ketvirtadienį „TV Pagalbos“ studijoje virs karštos išsilavinusių žmonių diskusijos, kaip išgyventi gaunant varganas algas ir ko griebtis, nesugebant patenkinti net pačių pagrindinių savo ir savo vaikų poreikių. Dvylika metų diplomuota mokytoja dirbanti Lijana sako uždirbanti apie 450 eurų ir jaučiasi tarsi gyventų išlikimo realybės šou. Pedagogė laidoje atskleis, kad tam, jog išgyventų, netgi būtų pasiryžusi eiti kloti plytelių.

Aukštojo mokslo absurdas: privačios kolegijos tampa dundukų kalvėmis?

Ar aušta laikai, kai žodžiai „aukštasis mokslas“ nebereikš nieko? Jei aukštasis mokslas prieinamas visiems, tai gal jis visai nebėra aukštasis. Aukštųjų mokyklų reitingai atskleidžia gąsdinančią problemą – žemiausius balus turintys studentai privačiose kolegijose laukiami išskėstomis rankomis.

Ekpertas: Lietuvos nemokamo bakalauro visiems idėja – būtų suprantama turtingoje šalyje

Vilniuje šią savaitę viešintis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Pasaulio banko ekspertas švietimo klausimais Jamilas Salmi sako, kad rūšiuoti studentus į mokančius už mokslą ir nemokančius jam atrodo neteisinga, tačiau jis abejoja, ar Lietuva yra pakankamai turtinga, kad įvestų visiems nemokamas bakalauro studijas.
Aktualijos 2017-10-17

Kada aukštojo mokslo studijos visiškai persikels į internetą?

Studijos aukštosiose mokyklose daugelį studentų baugina savo kaina, jas nebūtinai paprasta derinti su darbu, o įgytos žinios ir gebėjimai toli gražu negarantuoja, kad į darbo rinką įsilieti bus paprasta. Šie nuogąstavimai kamuoja ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių studentus, tad vis sparčiau populiarėja nuotolinis mokymasis internetu.
2017-10-03

Europos Sąjungos tikslai iki 2020 metų – štai kaip atrodo Lietuvos profilis

Europos Sąjunga iki 2020 metų siekia sumažinti skurdo ribą bei padidinti gyventojų užimtumą. Šiems tikslams nustatyti ne tik bendri rodikliai, bet ir kiekviena šalis atskirai siekia savųjų skaičių. Lietuvos profilis šiame kontekste nenuvilia, tačiau vienoje srityje proveržio pasiekti nepavyksta, o anot ekonomisto, problema gali ir padidėti. Pagal išsikeltus tikslus Lietuvoje iki 2020 metų ne mažiau nei 48,7 proc. 30–34 metų populiacijos turi būti su aukštuoju išsilavinimu.
2017-07-31

Paaiškėjo populiariausios būsimų studentų specialybės: kas pakeitė „vadybininkus“

Po pirmadienį paskelbtų šių metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatų paaiškėjo ir populiariausios studijų programos. Jaunų žmonių lūkesčiai ir norai pasikeitė iš esmės. Augantis suvokimas apie universitetų ir kolegijų skirtumus, regis, sustabdė masinio stojimo madą: priėmimas pasiskirstė beveik lygiai per pusę.
Aktualijos 2017-07-24

Šlovės ir nusivylimo diena: paaiškėjo, nuo ko nusisuko Lietuvos jaunimas

Pirmadienį buvo paskelbti šių metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatai. Po įnirtingų diskusijų apie aukštojo mokslo reformą, su nekantrumu jų laukė ne tik būsimi studentai, bet ir 40-ies Lietuvos aukštųjų akademinės bendruomenės. Paaiškėjo, kuo šios kartos pasirinkimai skiriasi nuo ankstesnių. Bei koks likimas šviečiasi aukštosioms mokykloms. Apskritai, studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pakviesta per 22 tūkst.
Aktualijos 2017-07-24

Lina Užienė: Lietuvos aukštojo mokslo sistema kenčia nuo radikalių inovacijų stygiaus

 Lietuvos, o ir visos Europos, aukštojo mokslo sistemai yra būtinos radikalios inovacijos. Terminas „radikalios“ reiškia tai, kad nebegalime apsiriboti elementaria universitetų pertvarka efektyvinant valdymą ar mažinant universitetų skaičių. Nemažai Europos universitetų, kaip ir Lietuvos universitetai, išgyvena demografinius pokyčius.

Baigėsi masinio stojimo mada: kuo skiriasi universitetas ir kolegija?

Gegužės pradžioje Lietuvos visuomenei buvo pristatytas aukštojo mokslo pertvarkos planas, apimantis studijų kokybės, aukštojo mokslo finansavimo bei tinklo konsolidavimo aspektus. Planą ir esamos situacijos analizę parengė premjero sudaryta darbo grupė, numačiusi kokybinius ir kiekybinius pokyčius, kartu pateikė ir priemones jiems pasiekti. Aukštojo mokslo reforma sukėlė nesibaigiančias diskusijas visuomenėje ir viešojoje erdvėje.

Ministrė apie universitetų pertvarką: siūlėme vykti greitkeliu, pasirinktas plentas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako pritarianti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimui universitetus pertvarkyti pagal „valstiečių“ lyderių siūlymą, tačiau neslepia, kad Vyriausybės darbo grupė siūlė greitesnį kelią link kokybinių pertvarkos rezultatų, o Seimo pasirinktas bus ilgesnis. „Mes pasiūlėme eiti tiesiausiu keliu, vykti greitkeliu ir jau kitais metais turėti aiškiai matomą pažangą. Na, buvo pasirinkta eiti paprastu plentu.
Aktualijos 2017-06-21

R. Baškienė: „Universitetas Šiauliuose išliks, studentai išsilavinimą įgys ir diplomą gaus“

Antradienį Seimas pritarė Vyriausybės teikiamam nutarimo projektui, kuriuo pradedama valstybinių universitetų tinklo pertvarka, tačiau diskusijos ir siūlymai dėl atskirų aukštųjų mokyklų jungimosi netyla.

Jau galima rinktis, kur stoti

Ketvirtadienį prasideda bendrasis priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas, pirmąkart naudojantis bendrojo priėmimo sistema bus galima registruotis ir į profesines mokyklas. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 19 universitetų, 21 kolegija ir daugiau kaip 70 profesinio mokymo įstaigų.
Aktualijos 2017-06-01

Ministerija skelbia TOP 10 atsakymų apie aukštojo mokslo pertvarką

Visuomenėje nenurimus diskusijoms dėl aukštojo mokslo reformos, Švietimo ir mokslo (ŠMM) ministerija rengia viešas konsultacijas ir susitikimus su besidominčia švietimo bendruomene. Visgi, kol kas nėra ir vieno aiškaus aukštųjų mokyklų apjungimo plano. Ministerija pabandė atsakyti į dešimt aktualiausių klausimų, kurie neramina studentus dėl jų ateities.  1. Ar sumažėjus aukštųjų mokyklų nesumažės nemokamų studijų vietų? Valstybės finansuojamų vietų skaičiaus mažinti nenumatoma.
Aktualijos 2017-05-26

Universitetų jungimas: įvardijo abejotinus pertvarkos žingsnius

Universitetai nebus jungiami prievarta, o pokyčius lems pati finansavimo tvarka, tvirtina Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (LVŽS) deleguotas premjeras Saulius Skvernelis ir partijos vadovas Ramūnas Karbauskis. „Jei mes galvojame, kad prievartiniu būdu mes galėsime administracijoms pasakyti, kiek universitetų turi likti, tai galima padaryti, bet tai nebus teisingas žingsnis.
Aktualijos 2017-05-02

Verslas tikisi konkrečios naudos iš aukštojo mokslo pertvarkos

Pertvarkius Lietuvos aukštojo mokslo sistemą ir sumažinus universitetų skaičių, šalyje neturėtų trūkti kvalifikuotų specialistų, pagerės jų paruošimo kokybė, sako verslo atstovai, dirbę premjero sudarytos aukštojo mokslo sistemos pertvarką rengusios darbo grupės nariai. Tuo metu ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, jog būtina užtikrinti aukštojo mokslo kokybę, leisiančią pritraukti daugiau studentų.
2017-05-02
Į viršų