Sergejus Brilevas yra Rusijos propagandistas, propagandinio televizijos kanalo „Rossija“ generalinio direktoriaus pavaduotojas specialiems informaciniams projektams, laidos „Vesti v subbotu“ vadovas ir vedėjas.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis. Tad kas yra Sergejus Brilevas ir kaip jis įgavo galios?
2005 metais laikraščio „Kommersant“ apžvalgininkė Arina Borodina pažymėjo, kad Sergejaus Brilevo televizijos programų išskirtinis bruožas yra tai, kad iš jo lūpų negirdėti jokios kritikos prezidento Vladimiro Putino atžvilgiu. Stebėtoja atkreipė dėmesį ir į tai, kad finalinėse laidose „Vesti Nedeli“ ir „Vremia“ (Pirmasis kanalas) ne kartą buvo pateikta vienoda informacinė dienotvarkė: jose buvo tos pačios siužetinės temos ir tam tikrų įvykių vertinimai, o į komentarus įtraukiami bendri pranešėjai.
Pasak Arinos Borodinos, tai gali reikšti, kad televizijos programų temas su Kremliumi iš anksto tvirtina pats Brilevas arba televizijos kanalų vadovai.
2018 m. lapkritį Antikorupcijos fondas paskelbė tyrimą, kad Brilevas ir jo žmona Irina turi Didžiosios Britanijos pilietybę ir taip pat turi 700 000 svarų sterlingų vertės butą Londone. FBK tyrime Sergejus Brilevas įvardijamas vienu iš pagrindinių „Putino propagandistų“, kuris niekada netransliuoja neigiamos informacijos nei apie prezidentą, nei apie visą Rusijos vyriausybę.
Visų pirma pažymima, kad Brilevo rengiamoje paskutinėje informacinėje laidoje „Vesti v subbotu“ buvo visiškai ignoruojami mitingai prieš pensijų reformą, „precedento neturintys protestai Ingušijoje“ ir GRU pareigūnų, susijusių su Skripalių apnuodijimu Londone, išslaptinimas.
2018 metų pabaigoje tapo žinoma, kad Brilevas neteisėtai pateko į Vidaus reikalų ir Gynybos ministerijų visuomenines tarybas. Dar 2011 metais Rusijos prezidentas savo dekretu uždraudė užsienio pilietybę turintiems asmenims būti tokių tarybų nariais (visuomeninėje taryboje negali dalyvauti dėl tų pačių priežasčių, kaip ir Visuomenės rūmuose – jei turi antrą pilietybę).