Oligarchas Igoris Rotenbergas yra vienas iš Rusijos turtingųjų, kurie padėjo ir prisidėjo kylant ir stiprėjant Putino režmui.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Jis yra pagrindinis „Globalnyje sistemy avtomatizacii“ savininkas, „Bazalt-A Grupp“ (20%), „GK Skaneks“ (25%), „Sovremennyje radio technologii“ (45%) – dujų skaitiklių operatorius ir gamintojas Rusijoje, „Nacionalnyje telematičeskije sistemy“ (45%), „RT-Invest Transportnyje Sistemy“ (23,5%) – „Platon“ sistemos operatorė vienos didžiausių gręžimo įmonių „Gazprom Burenie“ (78,7%) bendrasavininkas.
Igoris Rotenbergas gimė 1973 m. gegužės 9 d. Leningrade. 2002 m. baigė Aukštąją Privatizavimo ir verslumo mokyklą.
2002-2003 metais ėjo Kuro ir energetikos komplekso Turto skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas. 2003–2004 m. vadovavo Rusijos nuosavybės ministerijos Transporto ir ryšių nuosavybės departamentui. 2004-2005 m. – Rusijos geležinkelių viceprezidentas. Turto valdymo ir organizacinių struktūrų katedros vedėjas.
2004–2015 m. jis buvo daugelio įmonių, įskaitant „SMP Bank“, „NPV Engineering“, „TK Mosenergo“, direktorių valdybų narys.
Nuopelnai Putino režimui
Pirmiausias ir didžiausias jo nuopelnas yra nacionalinė ir tarpvalstybinė korupcija. Igoris Rotenbergas yra Arkadijaus Rotenbergo sūnus ir Boriso Rotenbergo sūnėnas, kurie yra Vladimiro Putino artimų žmonių rate.
Pastaraisiais metais jis buvo įtrauktas į Forbes „Viešųjų pirkimų karalių“ reitingą. Rusijos ir tarptautinė žiniasklaida įtaria, kad Igorio Rotenbergo įmonių sutartys su valstybe ir valstybinėmis įmonėmis gaunamos aukštų Rusijos Federacijos pareigūnų dėka.
Igoris Rotenbergas yra vienas iš kaltinamųjų Panamos byloje. Visų pirma kalbame apie ofšorinę Igorio Rotenbergo įmonę, kuri gali būti susijusi su įtartinais sandoriais ir schemomis.
Igoriui Rotenbergui priklauso „Platon“ sistemos operatorė „RT-Invest Transportnyje Sistemy“, kuri apmokestina sunkvežimius, sveriančius daugiau nei 12 tonų už kelionę federaliniais keliais. 2015 metais sistemos įvedimą lydėjo vilkikų vairuotojų ir kitų transporto įmonių darbuotojų protestai. „Vedomosti“ duomenimis, bendrovė už savo paslaugas gauna mažiausiai 10,6 mlrd. metais.
Antikorupcijos fondas apkaltino bendrovę „RT-Invest Transportnyje Sistemy“, kad ji per „Platon“ sistemą pasirašė sutartį, nerengusi konkurso, o tai pažeidžia įstatymo reikalavimus.
Po to, kai 2014 m. Arkadijui Rotenbergui buvo taikomos JAV ir ES sankcijos, jis perleido savo sūnui Igoriui akcijas bendrovėse Mostotrest, TEK Mosenergo, Gazprom Burenie ir TPS Real Estate (įmonė užsiima didelių mažmeninės prekybos centrų Sočyje, Krasnodare, Kijeve, Novosibirske ir Maskvoje statyba ir eksploatavimu).
2018 metų balandį, likus savaitei iki JAV sankcijų Igoriui Rotenbergui įvedimo, jis pasitraukė iš „TPS Real Estate“ akcininkų, perleisdamas akcijas savo seseriai Lilijai Rotenberg. Ekspertai mano, kad tai galėtų būti interpretuojama kaip sankcijų apėjimas.
2018 metų balandžio 6 dieną Igoris Rotenbergas buvo įtrauktas į JAV iždo departamento sankcijų sąrašą.
2018 metų gegužę Ukraina įvedė sankcijas Igoriui Rotenbergui.
2019 m. kovo 15 d. Igoris Rotenbergas įtrauktas į Kanados sankcijų sąrašą.