Mokslininkų žinia: nuo Covid-19 paskiepyti žmonės šios ligos nebeplatina

Kurį laiką buvo teigiama, kad COVID-19 vakcinos apsaugo nuo sunkių šios ligos formų. Tai reiškia, kad žmogus vis tiek gali užsikrėsti, tačiau jo imuninė sistema yra pasiruošusi susidoroti su SARS-CoV-2 virusu.

Dabar aiškėja, kad nuo COVID-19 paskiepyti žmonės ne tik neserga, bet ir neplatina ligos, o tai yra labai gera naujiena.

Ilgą laiką buvo kalbama apie vadinamąjį bandos imunitetą. Visų žmonių paskiepyti nepavyktų, nes kai kurie žmonės tiesiog bijo, kiti tiki sąmokslo teorijomis, treti vieną dieną pabudo manydami, kad gerai išmano vakcinų kūrimą ir farmacijos pramonę. Be to, vakcinų visiems tiesiog nepakaks, o kai kurioms pasaulio šalims jos yra tiesiog per brangios.

Tačiau visų žmonių paskiepyti net nėra būtina. Reikia nutraukyti viruso plitimo kelius, kad jam tiesiog nebebūtų kur dingti. Paskiepijus didesnę populiacijos dalį pasiekiamas vadinamasis bandos imunitetas – kai daugelis žmonių yra atsparūs ligai, ji nyksta, nes nebelieka plitimo kelių. Jei daug žmonių minioje išsiskleistų skėčius, nesušlaptų ir tie, kurie skėčiais netiki.

Tai yra tiesa tik tuo atveju, jei vakcina stabdo ir ligos platinimą. Jei žmogus vis tiek platina virusą net ir būdamas paskiepytas, jis jį vis tiek gali perduoti tiems, kurie neturi tokios apsaugos.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras paskelbė tyrimą, kuriame buvo išanalizuoti 3950 medicinos srities darbuotojų, kurie buvo pilnai paskiepyti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis. Po antrosios dozės infekcijos rizika krito net 90 %. Iki šiol jau buvo žinoma, kad šios vakcinos apsaugo nuo sunkių ligos atvejų, dabar aiškėja, kad jos stipriai sumažina ir infekcijos riziką.

Tai – labai geros žinios. Iš esmės, tai reiškia, kad paskiepyti žmonės retai platina virusą. Tai yra, jie yra ne tik apsaugoti patys – skiepas sumažina ir jų artimiesiems priskiriamą COVID-19 infekcijos riziką. Iki šiol ir paskiepyti žmonės buvo raginami laikytis tų pačių saugumo ir higienos taisyklių – taip, tikimybė, kad jie susirgs yra maža, tačiau reikalavimai būtini siekiant išvengti platinimo. Dabar aiškėja, kad skiepai iš tikrųjų gali padėti pašalinti virusą iš mūsų gyvenimų.

Šaltinis: www.technologijos.lt


Rašyti komentarą...
A
Albert
2021-04-07 12:25:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenurodytas pirminis informacijos šaltinis, turi būti mokslinis straipsnis, o ne megėjiška publikacija....
Atsakyti
-14

p
puiku
2021-04-07 10:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paziuresim, kai dugna desim, palaukim iki rudens, kai bus vel sirgimai ir kai bus paskiepyta dauguma, tuomet mokslininkai gales dziaugtis savo pasiekimais.
Atsakyti
-17

S
Staska
2021-04-07 14:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz keliu menesii laukit straipsnio vis delto buvo klaida zmones platina toliau ...ir dar balandziai isnesioja
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų