Tas pats šuo Šakiuose vaiką sukandžiojo net du kartus: iš mirties gniaužtų išvadavo kaimynas

Šakietis 50-metis Alvydas Žebrauskas vieną dieną, remontuodamas savo namus, net nesitikėjo, kad išgirdęs pagalbos šauksmą, jis išvys šuns kandžiojamą paauglį. Nieko nelaukęs jis suskubo vaikui į pagalbą ir išvadavo jį iš šuns gniaužtų. Už šį didvyrišką poelgį vyras trečiadienį atsiėmė „Lietuvos garbė“ statulėlę.

Apie nesuvaldomą šakiečio Sauliaus Venskaičio šunį žino visi kaimynai. Šuo, išbėgęs į gatvę, itin skaudžiai jau antrą kartą sukandžiojo paauglį. 15-mečiui Tibeto mastifas pirmą kartą išdraskė plaštaką, antrą kartą sukandžiojo alkūnę.

Randai išlikę iki šiol. Vaiko mama patikina, kad reikia keltis kažkur kitur gyventi, nes vaikai atsisako net į mokyklą eiti.

Vaikai atsisako eiti į mokyklą

Anot jos, kol kaimynystėje siautės šis šuo, tol jame nebus saugu nei vienam gyventojui. Nors berniuko žaizdos beveik sugijo, dabar, pasak mamos, didžiausia likusi trauma vaikui yra psichologinė. Vaikas neina į lauką ir prašo, kad kiekvieną dieną jį parvežtų iki pat namų.

„Mūsų miestelis mažas, niekas nieko padaryti negali. Reikia keltis kažkur kitur gyventi, nes vaikai atsisako net į mokyklą eiti“, – pasakoja vaiko mama.

Be sūnaus ji taip pat augina mažametę dukrą, kuri, išgąsdinta brolio nelaimių, ir pati baiminasi kelti koją į lauką.

Tibeto mastifo veislės šuo vaikui įkando prieš metus. Gyventojai kuždasi, kad jeigu vyras pasiėmė auginti tokį šunį, matyt turėjo ir pasiskaityti, kaip jį prižiūrėti ir auginti:

„Niekas neturi garantijų, kada jis vėl pasius. Buvo ir kitų atvejų, kai šiukšlių vežiotojus užpuolė. Jie vos spėjo sušokti į automobilį. Ir tai tik keli atvejai“

Veterinarė neturėjo, ką pasakyti

Nukentėjusio paauglio mama teigia, kad su S. Venskaičiu kalbėjo ne kartą, tačiau, pasak jos, vyras kategoriškai atsisako ieškoti daugiau būdų savo šuniui sutramdyti.

S. Venskaitis tikina savo kiemą apsaugojęs visais įmanomais būdais. Jis pastatė tvirtą dviejų metrų tvorą ir papildomai rakina savo kiemą. Pasak vyro, nėra prasmės statyti voljero, nes aplinka nuo sarginio šuns apsaugota itin kruopščiai.

REKLAMA

„Niekuo negaliu daugiau padėti, jeigu ten kokį švarką suplėšė, tai, aišku, padengsime viską iš karto. Uždėtos rimtos tvoros, kurias užrakinu, gal kas nors tiesiog netyčia pravėrė vartelius. Šuo neturi jokios galimybės išeiti ir apskritai jis yra nepiktybinis. Buvo atvažiavusi mergaitė iš veterinarijos ir net neturėjo ką pasakyti“, – anksčiau aiškino šuns savininkas S. Venskaitis.

Išgirdo pagalbos šauksmą 

Ir vienu, ir antru vaiko užpuolimo metu šuo buvo gatvėje, apie dešimt metrų nuo S. Venskaičio namo. Šuniui puolant paauglį, šis bandė gelbėtis, lipti per kaimynų tvorą, taip bėgdamas nuo šuns.

Tačiau agresyviai nusiteikęs šuo buvo greitesnis – pačiupęs jo koją, nutempė jį nuo tvoros, vaikas spėjo rankomis prisidengti pilvo sritį, taip šuo įkando vaikui į ranką.

Vaikas rėkė, kvietėsi pagalbos. Tuo metu riksmą išgirdo kaimynas Alvydas Žebrauskas. Šioje gatvėje namą Alvydas nusipirko visai neseniai, šiuo metu jis remontuojasi, ruošiasi įsikraustyti.

„Tuo metu aš dirbau statybose namuose, kieme vaikščiojau ir išgirdau, kad kažkas šaukiasi pagalbos. Ant keliuko mano automobilis stovėjo, įbėgau į kelią ir pamačiau prie tvoros vaiką.

Jo koja buvo perkasta, kai atbėgau, net neįsivaizduoju, kaip aš tą mešką griebiau, jis paleido ranką vaikui. Paskui griebė mane, perkando man ranką irgi, o paskui jau aš jį parsiverčiau, užspaudžiau keliu kaklą ir viskas“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja Alvydas Žebrauskas.

Vaikinui išgelbėjo gyvybę

Vyras pasakoja, kad kaip tyčia čia visuomet pravažiuodavo bent vienas automobilis, o tą sykį gatvelėje visiškai buvo tuščia:

„Kaip tyčia, kai nereikėdavo, tai automobilių pravažiuodavo, o paskui po dešimt minučių, užspaudžiau ranką, kraujas nelabai bėgo. Bet ėmė silpna darytis, paskui išgirdau, kad vaikai pareina, sakau kvieskite pagalbą greičiau“.

Šuns kandžiotas vaikas išbėgo namo, tačiau ten nieko nerado, nes mama buvo darbe. Po kelių akimirkų į namus sugrįžo šuns savininko vaikas, kuris ir nusivedė šunį.

REKLAMA

Tiek Alvydui, tiek vaikui prireikė medikų pagalbos, abiems buvo siūtos žaizdos. Gydęs abu iš jų medikas pasakoja, kad tik atsitiktinumo ir Alvydo dėka berniukas liko gyvas. Mat jei šuo būtų įkandęs į pilvą (berniukas buvo prisidengęs pilvo sritį ranka) vaikino išgelbėti būtų negalima.

Paklausus paties vyro, kaip jis vertina tokį „Lietuvos garbė“ apdovanojimą, Alvydas tik šypteli, kad jam didžiausia padėka buvo tuomet, kai gerų žodžių vyrui negailėjo išgelbėto vaiko mama.


Rašyti komentarą...
k
kaimo nesamones
2020-03-11 23:21:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nesuprantu,negali suns seiminiko patvarkyti?
Atsakyti
0

J
Jevgenij
2020-03-12 13:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man atrodo jei visi susimestu ir uzspaustu kaimyna,tektu rinktys ;
Arba suo sedi narve,arbe keliam bila ir per teisma
Atsakyti
-2

A
Alio šaulių vade
2020-03-12 08:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Plk. ltn. G.Koryzna gal jau laikas būtų pasižiūrėti, ką išdarinėja tamstos pavaldinys, vietinis vadas. Tokie vadai mano nuomone, teršia visų šaulių vardą. Ar jums taip neatrodo?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų