žygimantas gališanskis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žygimantas gališanskis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žygimantas gališanskis“.

Paraiška į Los Anželą? Lietuvos irkluotojui Gališanskiui – pasaulio čempionato bronza

Sekmadienį Genujos mieste Italijoje finišavo pasaulio paplūdimio sprinto čempionatas, kuriame Lietuvai antrąjį medalį iškovojo Žygimantas Gališankis. Tokį pasiekimą 32-ejų metų sportininkas užfiksavo vienviečių valčių klasėje (CM1x), o ši irklavimo rungtis debiutuos 2028 metų Los Andželo olimpinėse žaidynėse. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuva taip pat turėjo stipriausią visų laikų irkluotojų komandą, o bronzos medalį iškovojo irkluotoja Viktorija Senkutė.
229
2024-09-16

Lietuviai Baltijos šalių paplūdimio sprinto irklavimo čempionate iškovojo prizines vietas ir čempionų titulus

Rugpjūčio 17-18 dienomis Klaipėdos Melnragės paplūdimyje vyko Baltijos šalių paplūdimio sprinto irklavimo čempionatas. Įtemptos kovos vyko visą savaitgalį, o šiemet Baltijos čempionatas sulaukė ir itin didelio dalyvių skaičiaus. Sparčiai populiarėjanti irklavimo rūšis 2028 metų Los Andželo žaidynėse pirmą kartą olimpinėje istorijoje bus įtraukta į varžybų programą. Didelės estų ir latvių delegacijos iškovojo nemažai prizinių vietų, tačiau Lietuviai pasirodė įspūdingai.
2024-08-18

Lietuvos irkluotojai išbandys jėgas uždarų patalpų čempionate

„Prieš žiemos čempionatą nuotaikos visada būna geros, nes tai man primena artėjančias šventes. Be to, jau bus praėję du mėnesiai nuo pasirengimo naujam sezonui pradžios – smagu pasitikrinti, ką spėjome nuveikti“, – apie artėjančias varžybas sakė irkluotoja Ieva Adomavičiūtė. Gruodžio 17 dieną Trakuose pajėgiausi šalies irkluotojai jėgas išbandys atvirame Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionate.
2022-12-15

Žygimantas Gališanskis – Europos pakrančių irklavimo sprinto čempionas!

„Europos pakrančių irklavimo čempionatas buvo ganėtinai įtemptas: per tris dienas teko dalyvauti dvejose skirtingose rungtyse dvejose valčių klasėse. Intensyvios dienos“, – sakė Europos pakrančių irklavimo sprinto rungties čempionu tapęs Žygimantas Gališanskis. Pirmenybėse irkluotojas varžėsi vienviete valtimi ištvermės („Endurance“) lenktynėse, kurių finale užėmė 10-ą vietą. Vėliau mišrių dviviečių finale Ž.Gališanskis su Egle Bezzubovaite 6 kilometrų distanciją įveikė šešti.
2022-10-30

Atlaikę belgų ir čekų išbandymą Lietuvos irkluotojai prasibrovė į pasaulio čempionato pusfinalį

Račicėje (Čekija) vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate antradienį startavo dvi Lietuvos keturvietės valtys. Vyrų porinių keturviečių valčių rungtyje į pusfinalį dramatiškai pateko Lietuvos įgula (Žygimantas Gališanskis, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas ir Aurimas Adomavičius). Pirmajame paguodos plaukime prancūzai (5:46.44) bei šveicarai (5:46.50) atitrūko nuo kitų komandų ir užtikrintai pelnė kelialapius į pusfinalį.
2022-09-20

Pasaulio pakrančių irklavimo čempionate driokstelėjęs lietuvis: „Manau, tai yra neblogas rezultatas“

„Įgijau labai daug patirties – tai buvo pirmosios pakrančių irklavimo varžybos ne tik man, bet ir Lietuvai“, – po Oeire (Portugalija) vykusių pasaulio pakrančių irklavimo pirmenybių sakė Žygimantas Gališanskis. Per savaitę sportininkas spėjo sudalyvauti tiek sprinto, tiek „ilgosios“ distancijos pirmenybėse. Sprinte lietuvis iškovojo ketvirtą vietą, o ilgoje distancijoje (4 km) buvo 27-as. „Manau, tai yra neblogas rezultatas, – sakė sportininkas.
2021-10-03

Irkluotojas Žygimantas Gališanskis pasaulio čempionate liko ketvirtas

„Puikios varžybos ir neįkainojama patirtis“, – po debiuto Oeire (Portugalija) vykusiose pasaulio pakrančių irklavimo sprinto pirmenybėse prisipažino Žygimantas Gališanskis. – Skaitant taisykles ar žiūrint varžybų įrašus tiek patirties įgyti neįmanoma“. Lietuvos irkluotojo debiutas antrą kartą organizuojamose pirmenybėse buvo paženklintas ketvirta vieta. „Didesnė patirtis įlipime ir išlipime iš valties, o ypač sugebėjimas įveikti bangas tikrai būtų garantavęs medalį, – sakė Ž.Gališanskis.
2021-09-27

Lietuvos čempionate – tvirta olimpinių vicečempionų pergalė

Trakuose vykstančiame 2017 metų Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionate šeštadienį pirmuosius medalius išsidalijo suaugusieji, o šalies čempionais tapo ir Rio de Žaneiro olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Tituluotieji irkluotojai porinių dviviečių varžybų finale distanciją įveikė per 7 min. 3,6 sek. ir beveik 15 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusius Artūras Muravjovą ir Karolį Kamarauską. Žinomų Lietuvos irkluotojų dvikova įvyko vienviečių varžybose.
2017-08-20

Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis

Šį savaitgalį Trakuose vyko Lietuvos irklavimo rinktinės atrankos regata, po kurios nacionalinės komandos konsultantas Giovanni Postiglione su trenerių komanda apsisprendė dėl ekipos, kuri dalyvaus Europos suaugusiųjų čempionate (gegužės 26–28 dienomis vyks Račicėse, Čekijoje), sudėties.
2017-04-30

Italijoje – pirmieji sezono yriai

Piediluko regatoje (Italija) penktadienį įvyko pirmieji atrankos plaukimai, po kurių paaiškėjo, kas iš lietuvių šeštadienį tęs kovą finaluose. Tvirtai sezoną pradėjo oliminiai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Jie porinių dviviečių varžybose distanciją įveikė per 6 min. 18,01 sek. ir savo plaukime užėmė pirmąją vietą. Į finalą pateko ir Dovydas Nemeravičius su Rolandu Maščinsku, kurie antrąjame atrankos plaukime finišą pasiekė per 6 min. 23,08 sek.
2017-04-07

Irkluotoja Lina Šaltytė iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes

Prancūzijoje vykstančiame planetos irklavimo čempionate dar vieną kelialapį Lietuvai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo vienvietininkė Lina Šaltytė. Sekmadienį B finale (dėl 7-12 vietų) irklavusi lietuvė 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 27,30 sekundės ir, finišavusi antra, bendroje įskaitoje užėmė aštuntą vietą.
2015-09-06

Olimpinį kelialapį iškovojusi Lietuvos vyrų keturvietė pateko į pasaulio irklavimo čempionato Prancūzijoje finalą

Prancūzijoje vykstančiose pasaulio irklavimo pirmenybėse vieną iš aštuonių kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes iškovojo bei šešių įgulų finale dėl čempionato medalių kovos Lietuvos vyrų keturvietė. Ketvirtadienį Lietuvos vyrų porinė keturvietė - Dominykas Jančionis, Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius - laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą (5 min. 46,17 sek.
2015-09-03

Prie pasaulio irklavimo čempionato starto linijos – rekordinis įgulų skaičius

Pasaulio irklavimo federacija (FISA) trečiadienį oficialiai išplatino rugpjūčio 30-ąją dieną Prancūzijoje Aiguebelette kanale prasidėsiančio pasaulio irklavimo čempionato dalyvių paraiškas. Pasirodo, kad sportininkų skaičius šiemet bus įspūdingas ir rekordinis. Prie starto linijos stos daugiau nei 1300 irkluotojų iš 77 pasaulio valstybių. Lietuvai šis čempionatas taip pat ypatingas – pirmą kartą mūsų šalies istorijoje turėsime irkluotoją neįgaliųjų varžybose.
2015-08-19

Europos irklavimo čempionato finaluose startuos net penkios lietuvių įgulos

Lenkijoje vykstančiame Europos irklavimo čempionate sekmadienį finaluose matysime net penkias Lietuvos įgulas. Pirmoji kelialapį į finalą iškovojo jauniausia rinktinės narė - 19-metė Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių dalyvė Sonata Petrikaitė.
2015-05-30

Lietuvos irkluotojai Graikijoje krauna baterijas naujam sezonui

Lietuvos irklavimo rinktinė Graikijos sostinėje Atėnuose rengiasi itin svarbiam 2015 metų irklavimo sezonui. Nuo vasario 9 dienos kartu su LIF konsultantu iš Italijos ir Graikijos rinktinės vyriausiuoju treneriu Gianni Postiglione treniruojasi 9 mūsų šalies sportininkai. Kaip sakė vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Mykolas Masilionis, treniruotes neplanuotai sutrukdė prastas Graikijos oras.
2015-02-19

Lietuvos uždarų patalpų irklavimo žiemos čempionai – Indrė Kvartūnaitė ir Aurimas Adomavičius

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) surengė pirmąsias jubiliejinio 130-ojo sezono varžybas. Irkluotojai Trakuose varžėsi uždarų patalpų žiemos čempionate, kuriame svečių teisėmis dalyvavo ir Egipto atstovai, iš Lietuvos išsivežę du medalius. Ypač atkakli kova vyko vyrų varžybose, kur čempionu tapęs Aurimas Adomavičius sidabro medalininką Martyną Džiaugį aplenkė vos 0,8 sek. Bronzos medalį iškovojęs Žygimantas Gališanskis svečią iš Egipto Nourą Eldiną Mohamedą Hassaneiną aplenkė vos 0,6 sek.
2015-02-09

Ž. Gališanskis – Europos universitetų sporto žaidynių vicečempionas

Kauno technologijų universiteto (KTU) studentas Žygimantas Gališanskis Roterdame (Nyderlandai) vykstančiose Europos universitetų sporto žaidynėse tapo vienviečių valčių rungties vicečempionu. 22 metų irkluotojas tik sekmadienį pasaulio jaunimo irklavimo čempionate iškovojo bronzos medalį ir praktiškai be poilsio išvyko į universitetų žaidynes.
2014-08-01

Ž. Gališanskis pasaulio jaunimo irklavimo čempionate Italijoje iškovojo bronzą

Italijoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate vaikinų vienviečių valčių finale startavęs Žygimantas Gališanskis iškovojo bronzos medalį. Lietuvos 2000 m nuirklavo per 6 minutes 52,56 sekundės ir nuo čempionu tapusio čeko Michalo Ploceko atsiliko 3,41 sekundės.
2014-07-27

Šešiolika Lietuvos irkluotojų tarptautinėje regatoje Italijoje nuskynė 14 medalių

Balandžio 11-13 dienomis Italijos Pjediluko (Piediluco) mieste Lietuvos irklavimo rinktinė dalyvavo tarptautinėje regatoje. Čia iš viso startavo 16 mūsų šalies irkluotojų, kurie iškovojo aštuonis aukso, du sidabro ir keturis bronzos medalius. Komandinėje rikiuotėje su 14 medalių lietuviai nusileido tik šeimininkei Italijai. Viena rinktinės lyderių Milda Valčiukaitė prieš pat regatą susirgo ir su komanda į Italiją neišvyko.