žvaigždžių lietus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žvaigždžių lietus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žvaigždžių lietus“.

Pamatyti šį reiškinį galima tik kartą per metus: skubėkite pasigrožėti

Šį savaitgalį naktimis daugelio lietuvių akys krypo į dangų: ten buvo galima stebėti kartą per metus nutinkantį reginį – „krintančių žvaigdžių“ lietų. Naktinio dangaus stebėtojai dalijasi degančių meteorų vaizdais: perseidų lietus jau pasiekė patį savo piką, tad norintys savo akimis išvysti meteorus turėtų suskubti – perseidai dangaus skliautą puoš dar kelias savaites. Naktinio dangaus skliauto stebėtojai gėrisi „krintančia žvaigžde.
Aktualijos 2023-08-14

Jau šiąnakt kelkite akis į dangų: laukia įspūdingas reiškinys

Rugpjūčio 11-13 d. maždaug vidurnaktį pakelkite akis į dangų – regėsite vieną po kitos intensyviai krentančias žvaigždes. Tai rugpjūtį džiuginantis įstabusis Perseidų lietus. Domimės, kur ir kada geriausia jį stebėti. Kas vyksta danguje Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas informavo, kad maždaug nuo liepos pabaigos iki rugpjūčio pabaigos sutemus danguje galima regėti meteorų lietų, dar vadinamą Perseidų srautu.

Ignalinoje užfiksavo kosminį dangaus reginį: ateina magiškas laikas

Sekmadienio naktį Didžiasalyje, Ignalinos rajone Vidmantas Panavas užfiksavo nuostabų vaizdą – dangus buvo tiesiog apsipylęs žvaigždėmis. Vyrui pasisekė išlaukti giedros nakties ir stebint meteorų lietų užfiksuoti šį reginį. Šiuo metu vyksta meteorų perseidų lietus, todėl dangaus stebėjimo entuziastams šis laikas itin palankus ir turintys gerą techniką gali užfiksuoti įspūdingus vaizdus. Tačiau ir kitiems verta pakelti akis į dangų.
2021-08-09

Galvokite norus: šią savaitę „lis žvaigždėmis“

Šios savaitės pabaigoje dangų nušvies kasmetinis gruodį įvykstantis Geminidų meteorų šou. Visgi, danguje šis meteorų srautas sulauks ir nemenkos konkurencijos. Naktį iš gruodžio 13 d. į gruodžio 14 d. įprastai galima tikėtis išvysti iki 150 per valandą praskriejančių meteorų. Deja, tačiau didelė dalis jų gali likti nepastebėti, nes Geminidų pikas šiais metais vyks vos viena naktis po pilnaties.
2019-12-13

Prasideda meteoritų vasaros sezonas

Liepos pabaiga ir rugpjūtis visiems dangaus stebėtojams iš karto asocijuojasi su meteoritų lietumi. Kokius dangaus kūnų reginius žada ši vasara? Meteoras, sąveikaujantis su atmosfera (jis lekia 11–17 km/s), įkaista, apsilydo ir sublimuoja. Meteoritų lietūs vasarą Žemės dangų puošia nuo liepos vidurio iki trečiosios rugpjūčio savaitės. Žinoma, pačius gražiausius vaizdus pamato tik kantriausieji – daugiausiai meteoritų matosi prieš pat aušrą, rašo space.com.
2013-07-29

Šianąkt dangaus skliaute – žvaigždžių lietus

Artimiausiomis naktimis, jei tik dangus bus giedras, galėsime grožėtis vadinamuoju žvaigždžių lietumi: kasmetinis meteorų perseidų srautas artimiausią parą pasieks savo aktyvumo viršūnę. Į meteorų perseidų lietų Žemė kasmet patenka liepos pabaigoje ar rugpjūčio pradžioje. Nakties danguje sušvintančios ir vėl išnykstančios žvaigždelės – tai įvairaus dydžio Žemės atmosferoje sudegantys meteoritai. Perseidais jie vadinami dėl to, kad nakties skliaute atrodo atlekiantys iš Persėjo žvaigždyno.
2012-08-11

Tęsiasi žvaigždžių lietus

Lietuvos padangėje vis dar galima stebėti kasmet rugpjūčio pradžioje pasikartojantį „žvaigždžių lietų“. Meteorai į Žemės atmosferą „smigti“ pradeda mūsų planetai kertant Swifto- Tutle'io kometos paliktą dulkių juostą. Ji yra tokia plati, kad Žemei prireikia kelių savaičių jai perskristi. Šie meteorai dar vadinami perseidais, nes, žvelgiant į dangų, atrodo, kad jie atlekia iš Persėjaus žvaigždyno.
2010-08-13

Šią savaitę bus galima išvysti žvaigždžių lietų

Nuo rugpjūčio 11 d. iki rugpjūčio 14 d. Lietuvos padangėje bus galima stebėti meteoritų lietų. Manoma, kad „krentančios žvaigždės“ sužibs danguje kas minutę. Žvaigždžių lietų geriausia yra stebėti visiškoje tamsoje, už miesto. Šio įspūdingo, nuolatinio rugpjūčio mėnesio meteorų srauto šaltiniu yra laikoma Swifto-Tuttle'io kometa. Žemė rugpjūtį kasmet pralekia pro šios kometos kosminėje erdvėje kadaise paliktą dulkių juostą. Dulkelės, patekusios į Žemės atmosferą, įkaista ir sužimba.
2010-08-10
Į viršų